Љубав је нестала, да ли може да се врати?

Kypck

Zainteresovan član
Poruka
357
Мислим да би одговор на ово најбоље могле да дају девојке које су биле у сличној ситуацији...
Са девојком са већ скоро 6 година, од наше 19. године. У почетку нам је веза била феноменална, баш смо се волели и забављали-ништа друго нам није било важно. Ја сам неретко био лош према њој, а она је стабилна, одмерена и пре свега јако добра особа која ме је волела јако јако много. Био сам лош, често сам започињао свађе, касније сам се улењио, чак нисам ни хтео да се виђамо ван распореда (сваки други дан) итд, итд. Све је то она трпела и трпела. Њено незадовољство сам почео да примећујем у последњих годину дана, али ми она није рекла да је то разлог. Пре пар месеци је раскинула са мном због свађе око тога што ништа не радим, што се нисам покренуо у животу и слично. Решио сам то да променим и стварно се видео помак, јер мислим да сам те ствари требао да изменим због себе, а и због ње.
Међутим пре пар дана баз разлога за свађу, само ми је рекла да не може више, да нема снаге, да се исцрпела... Рекла је да ме воли и да јој значим, али да је једноставно престала да осећа "оно" и да није срећна иначе због тих проблема са мном. Рекла је да је одлучила да не жели да буде више са мном (а одлична је и истрајна) и да упркос мојих промена, не може више. Видели смо се јуче и покушао сам да јој објасним у ствари, шта она мени значи. А значи ми много, то сам тек сад видео у коликој је то мени. Она ми је некако извор среће, она ме је направила оваквог какав јесам, толико је трпела због мене-и схватио сам да би било шта сад урадио за њу, јер ми је стварно једини циљ у животу била управо она и наш заједнички живот.
Некако ми је једино деловало као решење да почнемо да се виђамо из почетка, као да нисмо никад били заједно и да покушам да се опет заљуби у мене.
Да ли је то могуће?
 
E, ja mislim da je vreme za promene.
Bila sam u slicnoj situaciji, od 18 godine, 5 godina u vezi.
Iako je on bio divan decko, jednostavno razvijali smo se u potpuno razlicitim pravcima.
Nije stvar u tome da li mozes da je vratis ili ne. Cak ni da li te ona jos voli ili ne.
Stvar je u tome da li te ona vidi u svojoj buducnosti.
I mladi ste, mislim da je promena neophodna.
Mislim da je kod tebe vise stvar u tome da si se uplasio da budes sam.
Treba i to iskusiti. :wink:
 
Kypck (ex evening):
Мислим да би одговор на ово најбоље могле да дају девојке које су биле у сличној ситуацији...
Са девојком са већ скоро 6 година, од наше 19. године. У почетку нам је веза била феноменална, баш смо се волели и забављали-ништа друго нам није било важно. Ја сам неретко био лош према њој, а она је стабилна, одмерена и пре свега јако добра особа која ме је волела јако јако много. Био сам лош, често сам започињао свађе, касније сам се улењио, чак нисам ни хтео да се виђамо ван распореда (сваки други дан) итд, итд. Све је то она трпела и трпела. Њено незадовољство сам почео да примећујем у последњих годину дана, али ми она није рекла да је то разлог. Пре пар месеци је раскинула са мном због свађе око тога што ништа не радим, што се нисам покренуо у животу и слично. Решио сам то да променим и стварно се видео помак, јер мислим да сам те ствари требао да изменим због себе, а и због ње.
Међутим пре пар дана баз разлога за свађу, само ми је рекла да не може више, да нема снаге, да се исцрпела... Рекла је да ме воли и да јој значим, али да је једноставно престала да осећа "оно" и да није срећна иначе због тих проблема са мном. Рекла је да је одлучила да не жели да буде више са мном (а одлична је и истрајна) и да упркос мојих промена, не може више. Видели смо се јуче и покушао сам да јој објасним у ствари, шта она мени значи. А значи ми много, то сам тек сад видео у коликој је то мени. Она ми је некако извор среће, она ме је направила оваквог какав јесам, толико је трпела због мене-и схватио сам да би било шта сад урадио за њу, јер ми је стварно једини циљ у животу била управо она и наш заједнички живот.
Некако ми је једино деловало као решење да почнемо да се виђамо из почетка, као да нисмо никад били заједно и да покушам да се опет заљуби у мене.
Да ли је то могуће?

Ako te stvarno voli(pod uslovom da nije nasla nekog drugog)kada vidi da napredujes i da si se promenio sama ce ti se vratiti.Naravno ako joj stavis do ynanja da nisi onaj stari
 
Не плашим се ја да останем сам. Мислим да ми није проблем да нађем другу, немам проблема са девојкама, али ја то не желим.
Оно што у сваком случају хоћу, а то је да престанем да будем незадовољан због тога што сам стагнирао на факсу (решио сам да то покренем), и да променим остале лоше стране. Ако то променим, није фер да неко ко је највише трпео због тога не осећа те промене.
Надам се да ако се виђамо мање, без устаљених шема као раније, ако је пустим да има довољно времена за себе, да може да осети да сам почео да се мењам и да за месец, два, шест-опет пожели да буде самном?
 
Kada sam ja odlucila da ostavim svog decka…rekla sam mu da nemam vise snage,da se osecam kao da se gusim u toj vezi,da mi sve smeta, jednostavno ne mogu vise s njim.Trpela sam godinama ta njegova s*anja i nisam vise mogla.Onda se on aktivirao s jakom zeljom da promeni ovo-ono,bice ovakav- onakav…ali tada je bilo kasno.Ljubav je nestala,jednostavno prestala sam da ga volim.I to je bio kraj.
I ja sam s njim bila 5 godina u vezi od svoje 16.Ako ne zeli vise da bude sa tobom,ne mozes je na silu zadrzati…Ako zeli da se vidja sa tobom,ok…ali ako ne zeli…prihvati to tako kako jeste.:(
 
Znas, kad bi opet bio s njom, sve bi bilo po starom... Shvatio bi to kao nagradu. Razumes? Sada ti se cini da si se promenio, ali verovatno nisi... Nazalost, vecini ljudi se desi ono sto i tebi. Mnogi u zivotu prodju kroz to iskustvo... Propustimo nesto, a onda se promenimo... jer smo prinudjeni da razmisljamo o svojim postupcima. Ponovicu: sada si siguran da si uvideo svoje greske, ali verujem, dok nekoga sasvim ne "izgubis", neces to primiti na pravi nacin. Uostalom, trenutno si verovatno previse samokritican... U vezi vas je bilo dvoje. Verovatno i tvoja bivsa devojka ima udela u tvom ponasanju... Na neke stvari ne mozes da utices. Nisi uvek reagovao nekorektno i neopravdano. Nemoj da je idealizujes... Nemoj prestajati da ramisljas, odrekni je se i oprosti sam sebi.
Kakogod, proci ce neko vreme... a ti ces biti bolji za neku drugu koja ce doci.
Mislim, mozda gresim u svemu...
 
ja ne mogu da ti odgovorim,jer dok sam citala tvoj text kao da je moj bivsi pisao...ja sam dozivela istu situaciju,ali na mestu tvoje devojke...
ne znam sta da ti kazem,budi uporan mozda i pristane ali znam da ja ne bi pristala na pomirenje,jer si imao sasvim dovoljno vremena(godina)da naucis da je cenis,postujes i podrzavas a ti se toga sada setio...
ne znam,ja licno ne bi....iako volim i dalje....
 
@лајла
Примећујем сличност, и видим да је некако разумеш. Она је рекла да би хтела да се виђа са мном (замисли да си ти то рекла), а ја бих желео да некако она осети те промене и некако од нуле покуша поново да ме сагледава и ако се деси-да опет будемо заједно. Знам да оно старо никад не може да се врати, али ја стварно нисам улагао у ту везу, док она јесте. Желим нову, зрелују, другачију везу. У сваком случају иако је можда и више идеализујем сада, ја морам да се променим због себе, морам да постанем задовољнији, да кренем ка нечему у животу, да уважавам више људе око себе. То ми и пријатељи кажу, али ја желим да она осети те позитивне промене!
Она не само да ме је много волела и трпела, него ми је пре свега најбољи пријатељ и као особа је одмерена и јако добра. Ја сам то видео само као "љубав је то, то никад неће да се промени" и лежао сам (фигуративно) као Хомер Симпсон и викао "волим те".
 
Julian_Duranona:
Znas, kad bi opet bio s njom, sve bi bilo po starom... Shvatio bi to kao nagradu. Razumes? Sada ti se cini da si se promenio, ali verovatno nisi... Nazalost, vecini ljudi se desi ono sto i tebi. Mnogi u zivotu prodju kroz to iskustvo... Propustimo nesto, a onda se promenimo... jer smo prinudjeni da razmisljamo o svojim postupcima. Ponovicu: sada si siguran da si uvideo svoje greske, ali verujem, dok nekoga sasvim ne "izgubis", neces to primiti na pravi nacin. Uostalom, trenutno si verovatno previse samokritican... U vezi vas je bilo dvoje. Verovatno i tvoja bivsa devojka ima udela u tvom ponasanju... Na neke stvari ne mozes da utices. Nisi uvek reagovao nekorektno i neopravdano. Nemoj da je idealizujes... Nemoj prestajati da ramisljas, odrekni je se i oprosti sam sebi.
Kakogod, proci ce neko vreme... a ti ces biti bolji za neku drugu koja ce doci.
Mislim, mozda gresim u svemu...

Slusaj ti ovog iskusnog, zna on sta prica! :wink:
 
@лостејнџел
Некако сам и предпоставио да девојке ово разумеју... Ја једино што сад желим је да она не размишља о мени, да се одмори, да се посвети себи, али ни да не размишља какао да ме преболи... Да се без обавеза виђа самном и да ако почне да се осећа боље и осети промене на мени-да започнемо нешто ново. Изводљиво?
 
Kypck (ex evening):
Мислим да би одговор на ово најбоље могле да дају девојке које су биле у сличној ситуацији...
А значи ми много, то сам тек сад видео у коликој је то мени. Она ми је некако извор среће, она ме је направила оваквог какав јесам, толико је трпела због мене-и схватио сам да би било шта сад урадио за њу, јер ми је стварно једини циљ у животу била управо она и наш заједнички живот.
Некако ми је једино деловало као решење да почнемо да се виђамо из почетка, као да нисмо никад били заједно и да покушам да се опет заљуби у мене.
Да ли је то могуће?
Nije moguce. Bila sam u slicnoj situaciji, ne toliko duga veza, ali i ja sam se umorila, nisam htela vise trpeti...
I on je tek posle raskida shvatio koliko mu znacim, i od tad me cesto nazove, pricamo o svemu, i uvek mi da do znanja da sam mu ja zena zivota... Ali nije moguce obrisati sve i poceti novi list, i ja sam godinama cutala, pa je dosla ta zadnja kap u casi. I kad se upustim u razgovor tipa da budemo opet zajedno, uvek se setim mnogih razloga zasto sam odlucila da prekinemo, bez obzira na to da me sad vise ceni, a mislim da me sad i vise voli, ne mogu da pocnem ponovo, uvek bi se secala losih stvari, a volim ga i sad, samo mu to ne kazem, ngo se pravim da je sve proslo, jer nemam snage da pocnemo ponovo.
 
nea:
Nije moguce. Bila sam u slicnoj situaciji, ne toliko duga veza, ali i ja sam se umorila, nisam htela vise trpeti...
I on je tek posle raskida shvatio koliko mu znacim, i od tad me cesto nazove, pricamo o svemu, i uvek mi da do znanja da sam mu ja zena zivota... Ali nije moguce obrisati sve i poceti novi list, i ja sam godinama cutala, pa je dosla ta zadnja kap u casi. I kad se upustim u razgovor tipa da budemo opet zajedno, uvek se setim mnogih razloga zasto sam odlucila da prekinemo, bez obzira na to da me sad vise ceni, a mislim da me sad i vise voli, ne mogu da pocnem ponovo, uvek bi se secala losih stvari, a volim ga i sad, samo mu to ne kazem, ngo se pravim da je sve proslo, jer nemam snage da pocnemo ponovo.

Heh... :(
 
Kao sto neko vec rece, poradi malo ozbiljnije na sebi. nista jos nisi postigao. i ne gusi je sada. cak i ovo sto si predlozio je obaveza za nju. iz iskustva, nema pravog odgovora. tek kada prodje izvesno vreme, kasce ti se samo.
nista necete da promenite, a ni ti sebe ako nastavite da se vidjate povremeno i neobavezno. ti ces uvek da zelis vise od toga, od neobaveznog.
promeni se ako zaista to zelis zbog sebe. neko ce to da primeti. ljubav se ne vraca ako se ugasila, ako neko zeli da je ugasi pa ma koliko patio/la.
 
A ja sam pa u drugom, ali opet slicnom sranju. Ja sam sa svojom bivsom bio 5 godina u vezi *a raskinuli pre 4*, dakle, poznajem je 9 godina. I onda sam poludeo, sreo nekog i otisao. Medjutim ona je to jako lose podnela, htela je po svaku cenu da bude samnom, a ja nisam znao kako da je na fin nacin odvratim od toga. A ni ja nisam u stvari, hteo da ona ode u potpunosti. I drzao sam je na distanci, ali uvek nekako dajuci joj nadu.
Desavalo se katkad da se sa ovom drugom posvadjam, i onda mi je tesko, pa je nazovem, jer me ona razume, a sa drugima o tome nisam zeleo da pricam. Takav period se uvek zavrsavao tako sto mi budemo zajedno nekih par meseci, a onda se ja opet ohladim i odem
Trebalo bi da je pustim da ode. Evo i sada, dosadno mi je sa sadasnjom devojkom, a ja tu svoju bivsu zovem na kafu. Kreten sam, to ti je. Zna ona sta ce se dogoditi ako dodje. Zna i nastavak. A ipak ce doci.
Zasto ti ja sve ovo pricam?
Cinjenica je sledeca, ako ona prihvati da se sa tobom vidja moze lako da se desi da je ona u slicnoj situaciji kao ja. Ja znam da sa njom ne mogu, ali mogu neko vreme, dok mi ne bude lakse. Onda, odoh ja dalje.
Nadji drugu.
To savetujem i sebi.
PS, i dalje ja nju volim. Mnogo. Jedan je u ovom forumu rekao da "te ona jednostavno ne vidi u svojoj buducnosti". Ja tacnije reci nisam mogao da slutim da cu cuti. Jer i ja nju ne vidim tamo...
I'm an asshole.
 
...ако ти се врати...пре или касније ћете опет улетети у учмалост и опет ћеш бити лош према њој...како сам кажеш...шта год то значило и у каквом год облику.

Боље да је пустиш. Навика је чудо...и то што људи истрипују у глави да воле некога...
 
Ljuba82:
...ако ти се врати...пре или касније ћете опет улетети у учмалост и опет ћеш бити лош према њој...како сам кажеш...шта год то значило и у каквом год облику.

Боље да је пустиш. Навика је чудо...и то што људи истрипују у глави да воле некога...
Da....
 
možda.ali samo možda,ako bi se promenio,ali sa konkretnim dokazima za promenu.pa malo da je ostaviš na miru,par meseci...koliko inače treba za neke radikalne promene...pa tek onda da je pozoveš i pokažeš novog sebe. možda se predomisli.
ali ja ti ne verujem. jer vuk dlaku menja,ali ćud nikada.
zabavljala sam se godinama sa jednom koji se menjao svaki put kada sam odlazila,a ja se budala vraćala kao jo-jo...
to mi je bila najveća greška.
mislim da svakako poradiš na sebi,jer to što je njoj smetalo,smetaće svakoj drugoj.onog momenta kada prođe slepilo zaljubljenosti.
dakle, ponovo ćeš biti na početku...
 
Postoji jedna stvar u ljudskoj psihologiji - zelja za posedovanjem.
To koriste oni iz MLM-a kao svoju foru....tutnu ti nesto u ruke...a zatim ti to otmu iz ruku...i ti tad dobijes zelju...pa daj mi to bre nazad....hocu to...

Nemam pojma da li to vracanje funkcionise....ja bas i nemam nekih iskustava sa vracanjem...verovatno zavisi od samih osoba i od motiva raskida...

PS Simpatican ti meca. :lol: Da nisam procitao da pises u muskom rodu kontao bi da si zensko...
 
Јој... Има ту свега и навике и стаха, али највише кривице јер се нисам одрицао и жртваовао и поред толико тога што је мени она давала. .. Стварно сам добио доста корисних искустава од вас људи, и све ми се чини да неће бити ничега међу нама. Схватио сам да нема назад, да је то немогуће, али се ипак надам да само она не размишља у правцу "преболи га" јер је јако одлучна. Али надам се да ће њена доброта да проради и да ће бити спремна за ову жртву, а то је да се одмори од мене, да се виђамо повремено (што је и сама рекла) и да се надам да кроз то виђање можда некад и осети нешто више и да започнемо нешто ново. Боље са њом, јер сам сигуран да бих је заиста поштовао и трудио се око ње. Не бих правио исту грешку опет, док неко други можда и би... Сигурно не бих да је изгубим као пријатеља, јер је сигурно особа за коју тврдим да је најискренија, најдобронамернија и најбоља-као човек...
 

Back
Top