Rimski brojevi u Word-u ?

gogo:
XP Professional, ali ne znam kakve to veze ima?? Word je Word.

Ma samo se salim sa tobom!
GZ ti je lepo objasnio, mada si i sam mogao to da "skontas" kad znas kako se pisu rimski brojevi! Nista lakse od koriscenja latinicnih velikih slova, zar ne?
A salio sam se jer si pitanje postavio pod forum "OPERATIVNI SISTEMI", dakle promasio si gde da pitas, jer tu pitanju o rimskim brojevima u wordu, sigurno nije mesto.
 
Ljudi, nisam toliko lud.Valjda znam da su tri velika slova i - rimsko 3.Ali mislio sam na npr. rimsko 3 sa tri vertikalne i dve horizontalne linije gore i dole, misleci da postoji npr. u "insert symbols".Stoga sam mislio da su ti simboli skriveni u nekoj opciji Word-a.
 
gogo:
Ljudi, nisam toliko lud.Valjda znam da su tri velika slova i - rimsko 3.Ali mislio sam na npr. rimsko 3 sa tri vertikalne i dve horizontalne linije gore i dole, misleci da postoji npr. u "insert symbols".Stoga sam mislio da su ti simboli skriveni u nekoj opciji Word-a.

Vidis, dobro objasnjen problem , sadrzi pola resenja!...
Na pamet mi nije palo da to trazis. Da si lepo napisao, diskusija bi tekla drugacije.....
(ali i dalje stoji pogresan forum) :)
 
Da sad ne ulazimo u jezicku diskusiju napomenucu da su stari Rimljani slova i brojeve pisali manje-vise istim simbolima.
Brojeve su odvajali tako sto su povlacili horizontalne crte iznad onoga sto je trebalo biti broj.

A te crte su isto tako korisne kad imas puno brojeva, pa da imas neku preglednost.

@codemaker

Ne kukaj vise, sad cu prebaciti u Softver. :wink:
 

Back
Top