Skinuo sam vistu. Sta sad?

vlada84

Početnik
Poruka
35
Skoro sam skinuo novi windows beta1 vista longhorn i narezao ga kao butabilan.
Medjutim kada ga podesim da ga butuje sa cd-a, pojavi mi se poruka:
Couldn't find NTLDR.
Da li ovaj windows uopste i moze da bude butabilan ili se on samo nadogradjuje na XP?
 
Pa ne mogu da bulaznim mnogo i da pricam kojesta ali koliko sam citao o visti stvari stoje ovako..
Dakle, novi OS u beta fazi,, Znaci nedovrsen i testiraju ga testeri MIcrosofta.. Sad svaka greska je moguca i sve je po meni normalno.. Sad koliko sam i dalje informisan Vista je namijenjena za 64-to bitne racunare i ne znam da li moze ta verzija koju si skinuo da se instalira na tvoju masinu jer je poredpostavljam 32-bitna..

Sad sta si skinuo, jel sve sto treba etc.etc... mozemo mnogo da razglabamo...

Mozda neko ko ima vise iskustva sa beta verzijama ovog OS-a nesto kaze vise.. Ja se nisam trudio jer nemam potrebe da trcim pred rudu...

Poz.
 
NTLDR fajl se na XP-ovom instalacionom disku nalazi u folderu i368 (ili kako vec) a na sistemskoj particiju je skriveni fajl, mozda, ali mozda bi ti pomoglo da ga sa CD-a dodas na tvoj Vista instalacioni disk. Ali kao sto ti rece GZ, pitanje je da li ce ti raditi 64bitni OS na tvojoj masini, kao i da li je rec o identicnom fajlu.
Sa druge strane posto je OS u beta fazi, mozda je bolje da odustanes od toga...
 
Sto se tice Viste, vec sam negdje pisao da ima pak da vas sadasnji Win izgleda kao VISTA...

Ako zelite izgled viste cisto da vidite kako to izgleda nadjite i skinite
Inspirat Vista Brico Pack 1.0..

Isprobano.. Ja sam skinuo, tezak je 23 MB i instalisao cisto da probam kako izgleda i nije lose..

Ovo je nesto sto ce vam dati samo sliku Viste dok ne budete u mogucnosti da je nabavite i koristite..

Postoji mogusnost uninstal ovog paka i ne pravi nikakve konflikte bar kod mene...

Trenutno link ka istom nemam, ako nadjem postovacu.. Poz.
 
Ako si je instalirao na drugu zasebnu particiju, mora na pocetku pa prikaze dual boot. Ako ne, probaj da tu particiju iz fdisk-a aktiviras. Ipak nisam siguran da ces to moci da uradis zato sto fdisk radi sa fat16 i fat32 particijama. Kazem ti ako si je instalirao na posebnu particiju to ne bi trebalo da pravi nikakve probleme sa dual boot-om.
Ako neko ima drugo resenje nek se javi. Pozdrav!
 
Ja sam ju stavio na drugu particiju, ali ona nedaje dual boot. Kad poslije Viste instaliraš XP onda dobiješ dual boot,ali kad stisneš da ideš na Vistu samo crn monitor. Zato mislim da bi Vista trebala ići na c disk a ostali sistemi na druge particije. To je moje mišllenje.
 

Back
Top