Mario Puzo

Ljuba82

Domaćin
Poruka
3.087
...генијалац, човек чије се књиге читају у једном даху (не улазећи у њихову историјску вредност). Шта мислите о њему и која је Ваша омиљена књига?
 
Па зар је могуће да га нико не воли? Omerta, Породица, Сицилијанац, Последњи Дон...

...човече...невероватно је то како га увек читам за време испитног рока...
 
peach:
Porodica-roman o Bordzijama
ql 8)

...да...да...само тај је по мени последњи међу једнакима...у ствари описује њих као зачетак мафије (тј. претеча)...

...прочитај остале...тек ћеш се одушевити...

...па да организујемо неки посао...:lol: :wink:
 
Pa hvala sto me podseti na njega,taman sutra idem do knjizare,pa bih mogla malo da dopunim zbirku :)
Mada,Sicilijaca imam film-pa se eto malo izvadi(mada su knjige uvek bolje,al...)
 
peach:
e,vidis :lol:
ostali me nesto nisu privukli da kupim,kontala sam da su "muski" :-(
ali... :wink:

хехе...па и јесу...али свидеће ти се.

Ниси девојчица...узми причу о Тури Ђулијану (Сицилијанац)...можда се и заљубиш.:lol: :lol: :lol: :wink:

Него...жене су лојалније...треба ми добар консиљери.:lol: :wink:

P.S. Него јесам ли рекао да ваљам његове књиге...па ако неко...

:lol: ...шала наравно.
 
Just Me:
Pa hvala sto me podseti na njega,taman sutra idem do knjizare,pa bih mogla malo da dopunim zbirku :)
Mada,Sicilijaca imam film-pa se eto malo izvadi(mada su knjige uvek bolje,al...)

Никако...то је као када би гледала Кума...уместо да га читаш. А и на филму је екстра.

Јави утиске.
 
Meni se dopada Mario Puzo. Počev od opštegledanog "Kuma", preko "Poslednjeg dona", "Porodice", "Zakona ćutanja".

Pitak je stil kojim Puzo piše. Poslednje što sam pročitala od njega jeste "Porodica", ali je to bilo 2006.godine. Roman o Bordžijama, drži pažnje, čitala sam sa velikim iščekivanjem šta će se dalje dogoditi.

Mogla bih biti vredna, i ponovo uzeti nešto od Maria da pročitam. ;)
 

Back
Top