Nemam pojma...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo pitam te: kako si mu se umilostivila pa ti sve oprašta?
A zbog ovoga "mufljuz" pazi da ti odnekud ne naleti Arijana.

nisam mu se slihtala ako na to mislis jer nisam ni znala da je plavooki supermen bio reziser filma gde sam ja igrala glavnu ulogu...film bi se na primer zvao nova eva:p...posle se otkrio i castio..poklon vanserijski..:rotf:
 
Izmiće ti poenta stihova koje si postavio...



Da upravljaju danom i noću ili ti ono...da smenjuju dan i noć. A to što si u prvoj četvrti meseca njega kao videlo video u podne, po tvom rezonu bi značilo da mesec ...ne sme da postoji kada je ...dan...
A možda Bog treba da ugasi sunce kako ono ne bi obasjavalo mesec kako bi isti bio videlo manje i to onda kada ti nameravaš da pogledaš u nebo u sred podne...:hahaha1:

Shodno tvom takvom rezonu ja bih mogao da pitam...kako to ono veće videlo ili ti sunce uvek obasjava zemlju. Kada je ovde kod nas dan negde je mrak zar ne...



Javi joj ako kao rezlutat tvog praćenja bude uspešan pa sunce ugledaš u ...ponoć...:whistling:

Pozdrav tebi ...

Evo opet ćemo da počnemo naglabanja. Da bismo to okončali ti meni kaži kako se zove videlo koje upravlja danom, a kako videlo koje upravlja noću?
 
Evo opet ćemo da počnemo naglabanja. Da bismo to okončali ti meni kaži kako se zove videlo koje upravlja danom, a kako videlo koje upravlja noću?

Da li sunčani sat koji funkcioniše samo dok ima sunca...


742px-Tuebingen-Johanneskirche-Sonnenuhr_P1180232.JPG


može da funcioniše kada sunce zadje...

Zašto li ne postoji mesečev sat...a na okolnost da si ga ti video u sred podne...:whistling:
 
Jerihonac, evo ko je Bog: 17 Yahuah is before all things, and in Yahuah all things hold together (by His command “let there be” in Genesis 1)

Istražni, ne mogu da verujem da si se tako brzopleto primio na priću Paula Sidesa koji je pod imenom Rav Shaul objavio neke knjige.

Pogledaj ovaj stih...

Kolašanima 1:17...''I On je pre svega, i sve je u Njemu.''

na izvornom grčkom to je ovako...

'' καὶ αὐτός ἐστιν πρὸ πάντων καὶ τὰ πάντα ἐν αὐτῷ συνέστηκεν, ''

na engleskom ovako...

''He is before all things, and in him all things hold together.''

a sada vidi sličnost sa onim što si ti postavio...

''Yahuah is before all things, and in Yahuah all things hold together ''

Samo je ono He i him zamenjeno sa Yahuah...

A pogledaj stih ispred i stih iza stiha ''I On je pre svega, i sve je u Njemu.''

''Jer kroz Njega bi sazdano sve što je na nebu i što je na zemlji, što se vidi i što se ne vidi, bili prestoli ili gospodstva ili poglavarstva, ili vlasti: sve se kroza Nj i za Nj sazda. ''

''I On je glava telu crkve, koji je početak i prvorođeni iz mrtvih, da bude On u svemu prvi;''

I zar nije i više nego očito da se ono...''I On je pre svega, i sve je u Njemu.'' odnosi na Isusa a da nikako ne može da se odnosi na Yahuaha.

Pogledaj ovde ...Kolašanima 1...pa mi kaži gde to u stihu 17 ima ono...Yahuah...

Nema toga Istražni...nema...

Pozdrav tebi.
 
Da li sunčani sat koji funkcioniše samo dok ima sunca...


742px-Tuebingen-Johanneskirche-Sonnenuhr_P1180232.JPG


može da funcioniše kada sunce zadje...

Zašto li ne postoji mesečev sat...a na okolnost da si ga ti video u sred podne...:whistling:

O jeroh gde ti ode! Ja sam ti naveo ovo:
16.I stvori Bog dva vidjela velika: vidjelo veće da upravlja danom, i vidjelo menje da upravlja noć, i zvijezse.
17. I stvori ih Bog na svodu nebeskom da obasjavaju zemlju.
18. I da upravljaju danom i noću, i da dijele svjetlost od tame.
iz čega se vidi da je Bog stvorio videlo za dan i videlo za noć i ja te opet pitam: ko je mogao da pokvari nešto što je Svemogći svemirski arhitekta uradio, pa se videlo za noć javlja danju? Prihvatiću i odgovot za slučaj da sam pogrešio i da se videlo za noć nije videlo danju, već videlo za dan je premešten u noć pa je noć postao dan.:D
 
Interesantno. Zanimljivo je kako funkcioniše sunčani sat u raznim dobima godine... nisam razmišljao o tome. Šta ti misliš?

Da bi sunčani sat funkcionisao i bio u velikoj meri tačan, potrebno je da se ona ploča ili ti polos na koju pada senka sa onog šiljka ili ti gnomona postavi pod uglom od 150%. A to zbog toga što je još poprilično davno utvrdjeno da se ta senka sa gnomona kreće u pravcu zemljine ose. I u tom slučaju senka na ploči biva poprilično ista neovisno od promenljivosti visine sunca tokom godine.
 
O jeroh gde ti ode! Ja sam ti naveo ovo:
16.I stvori Bog dva vidjela velika: vidjelo veće da upravlja danom, i vidjelo menje da upravlja noć, i zvijezse.
17. I stvori ih Bog na svodu nebeskom da obasjavaju zemlju.
18. I da upravljaju danom i noću, i da dijele svjetlost od tame.
iz čega se vidi da je Bog stvorio videlo za dan i videlo za noć i ja te opet pitam: ko je mogao da pokvari nešto što je Svemogći svemirski arhitekta uradio, pa se videlo za noć javlja danju? Prihvatiću i odgovot za slučaj da sam pogrešio i da se videlo za noć nije videlo danju, već videlo za dan je premešten u noć pa je noć postao dan.:D

Hajde pokušaj shvatiti da sam akcenat stavio na ovo...

17. I stvori ih Bog na svodu nebeskom da obasjavaju zemlju.

Obasjava li sunce zemlju tokom dana...obasjava...Obasjava li mesec zemlju tokom dana u smislu da se može videti senka bilo čega nastala obasjavanjem mesečeve svetlosti...ne obasjava, zar ne...

I ako je Bog, naravno u smislu Biblije stvorio sunce i mesec po tvojoj tvrdnji mesec tokom dana ne bi smeo biti tamo gde se nalazi, da ga ti ne bi ugledao u srede podne. A možda je tom prilikom toliko intezivno obasjavao zemlju da si morao imati...barem naočare za sunce...:whistling:

A javni ako u sred podne ugledaš i zvezde kao sijaju na vedrom nebu...a onda će to biti neoboriv dokaz da je Bog ...nešto pogrešio...:whistling:
 
I ovaj tvoj sat ne bi "radio" kod nas ni danju po sunčanom vremenu, jer je očigledno da "ekser" mora biti okrenut prema severu, a mi smo severnije od severnog povratnika.:D

Vrh gnomona na sunčanom satu treba da bude okrenut ka severnom polu ako se taj sunčani sat nalazi na severnoj poluloppti a prema jugu ako se sat nalazi na južnoj polulopti.

A da bi sunčani sat funkcionisao precizno gnomon ili ti ''ekser'' kako to ti nazivaš mora biti pod uglom koji je istovetan sa geografskom širinom mesta na kojem se sat nalazi. To bi kod nas bilo pod uglom od 45 stepeni.

A interesuje me kako znaš gde je okrenut gnomon na slici ''mog'' sunčanog sata...:whistling:

Pozdrav tebi...
 
Pa sunčani sat bi trebao da fukcioniše isto u svim dobima godine sa manjim korekcijama, i senka "eksera" nije iste dužine.

Ako senka ''eksera'' nije iste dužine u svim dobima godine onda od tačnog pokazivanja vrmena sunčanog sata...nema ništa. A kada se polos ili ti ploča na koju pada senka postavi pod potrebnim uglom i kada se ''ekser'' postavi pod potrebnim uglom onda će sat funkcionisati.
 
Poslednja izmena:
Hajde pokušaj shvatiti da sam akcenat stavio na ovo...

17. I stvori ih Bog na svodu nebeskom da obasjavaju zemlju.

Obasjava li sunce zemlju tokom dana...obasjava...Obasjava li mesec zemlju tokom dana u smislu da se može videti senka bilo čega nastala obasjavanjem mesečeve svetlosti...ne obasjava, zar ne...

I ako je Bog, naravno u smislu Biblije stvorio sunce i mesec po tvojoj tvrdnji mesec tokom dana ne bi smeo biti tamo gde se nalazi, da ga ti ne bi ugledao u srede podne. A možda je tom prilikom toliko intezivno obasjavao zemlju da si morao imati...barem naočare za sunce...:whistling:

A javni ako u sred podne ugledaš i zvezde kao sijaju na vedrom nebu...a onda će to biti neoboriv dokaz da je Bog ...nešto pogrešio...:whistling:

E znao sam, baš sam znao da ćemo nastaviti sa naglabanjem. Ali pitanje i dalje ostaje: ako je Bog stvorio videlo za noć, ko ga je prebacio da se vidi danju, a te naredne noći nije bilo videla. Da li je to Bog omanuo pri stvaranju?
 
Vrh gnomona na sunčanom satu treba da bude okrenut ka severnom polu ako se taj sunčani sat nalazi na severnoj poluloppti a prema jugu ako se sat nalazi na južnoj polulopti.

A da bi sunčani sat funkcionisao precizno gnomon ili ti ''ekser'' kako to ti nazivaš mora biti pod uglom koji je istovetan sa geografskom širinom mesta na kojem se sat nalazi. To bi kod nas bilo pod uglom od 45 stepeni.

A interesuje me kako znaš gde je okrenut gnomon na slici ''mog'' sunčanog sata...:whistling:

Pozdrav tebi...
Nije bitno kako je okrenut "ekser:D", samo taj priloženi sat ne može da radi na severnoj polulopti. U ovo vreme ne može da radi ni na južnoj polulopti na mestima manjim od 23 stepena, 26 minuta i 22 sekunde južne geografske širine jer je Sunce veoma blizu južnog povratnika.
Pogledaj sat. Sa leve strane počinje sa VII, pa VIII. itd do M(eridijem), a onda počinje popodne sa I, II itd. Znači izjutra senka mora da padne na VII a to je samo ako sunčevi zraci dolaze sa desne strene, a to je na južnoj hemisferi. Ako ovaj sat postaviš na severnoj polulopti a vrh gnomona okreneš pema severu, sunčevi zraci će izjutra stvarati senku na V pa na IV itd..
 
Poslednja izmena:
E znao sam, baš sam znao da ćemo nastaviti sa naglabanjem. Ali pitanje i dalje ostaje: ako je Bog stvorio videlo za noć, ko ga je prebacio da se vidi danju, a te naredne noći nije bilo videla. Da li je to Bog omanuo pri stvaranju?

Ako je Bog stvorio videlo za noć, pa ga ti video u sred podne, po tvojoj tvrdnji neko je sa nekog mesta morao da ga prebaci, da bi ga ti video u sred podne.

Nije valjda da si zaboravio da taj mesec nije statičan već da se okreće i oko zemlje a i oko svoje ose. I upravo zbog toga si ga ti mogao videti ...u sred podne. A to što si ga video nikako ne znači da je mesec ...videlo danu...

I šta li je to mesec obasjavao na zemlji u sred podne kada si ga video ...da nisi možda video i svoju ...mesečevu senku...

Inače sam pojam videla u Bibliji ima svoju simboliku....

Jovan 8:12...''Isus im, pak, opet reče: Ja sam videlo svetu: ko ide za mnom neće hoditi po tami, nego će imati videlo života.''

Otkrivenje 1:16...''I držaše u svojoj desnoj ruci sedam zvezda, i iz usta Njegovih izlažaše mač oštar s obe strane, i lice Njegovo beše kao što sunce sija u sili svojoj.''

Isaija 60:20... ''Neće više zalaziti sunce tvoje, niti će mesec tvoj pomrčati; jer će ti Gospod biti videlo večno, i dani žalosti tvoje svršiće se.''

Psalam 139:11-12...''Da kažem: Da ako me mrak sakrije; ali je i noć kao videlo oko mene.
Ni mrak neće zamračiti od Tebe, i noć je svetla kao dan: mrak je kao videlo.''

No da te ne smaram sa tim stvarima. Nego reci mi ovo. Šta nauka kaže kada je i kako nastao mesec...Ima nekih teorija o tome samo tako...A za sada nema nijedne koja bi konkretno i dokazljivo ...objasnila nastanak meseca...


A zanimljiv je onako naučno onaj... sudar zemlje i Teje ...pa je moižda i tako nastao mesec...

I tako...Bog se barem izjasnio po tom pitanju a ...nauka...:whistling:

Pozdrav tebi...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top