Nemam pojma... - Strana 641
Strana 641 od 641 PrvaPrva ... 141541591631637638639640641
Prikazujem rezultate 16.001 do 16.008 od 16008

Tema: Nemam pojma...

Buduća legenda jerohinac (avatar)
    Učlanjen
    08.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1124

Podrazumevano Re: Nemam pojma...

Citat Original postavio stnco Pogledaj poruku
    Ne razumem ti ovo baš. Svemir, kao skup različitih fizičkih objekata postoji, a prostor između njih je uglavnom vakuum, pa ni biblijski ne može da se poistoveti da nebom jer je Bog, navodno posle neba stvarao videla, Znači Bog je stvorio nebo, a to je ništa, vakuum, pa onda videla.
    Ti si mi postavio link i tamo piše isto što i ja msilim, dakle što sam nekad pročitao: nebo je zamišljena sfera iznad Zemlje na koju projektujeme sve objekte koji su izvan zemlje. Slično bismo definisali i nebo iznad Meseca.
    Kako to misliš da je nebo vakum...

.
    A šta bi bilo kada bi ti taj znalac pokazao sliku koju je napravio dok je bio član jedne od Apolo posada.
    Ja a bih onda njega pitao kako nema prelamanja svetlosti pa je on fotogrfafisao zemlju na ...crnom nebu...
    ''Sve je moguće, ako ne znate o čemu govorite.''

Elita stnco (avatar)
    Učlanjen
    26.07.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    281

Citat Original postavio jerohinac Pogledaj poruku
    A to bi značilo da se zvezde, sunce, planete, sazveždja nalaze na nekom ...prividu...jer je nebo kao svemir...privid...

Postanak 1:15...

''I neka svetle na svodu nebeskom, da obasjavaju zemlju. I bi tako.''
    Ma daj bre jeroh! Čuj, ja mislim da je bolje da ovo prekinemo. Ma nisu svemirski objekti privid niti je svemir privid, nego ih mi projektujemo na prividnu sferu koju zovemo nebo.
    I pazi sad: ti mi daješ link o nebu, tamo ti lepo piše da je to privid, i sad mi i dalje o tome diskutujemo. Zašto li si mi priložio onaj link. Pročitaj ga i ti.
    Rekao sam ti ranije jeroh, da vernici kao odgovor na mnoga pitanja iznose vivlijske stihove. Ali jeroh, njima je to jedino što znaju.
    I sada moram da te pitam, da li ti sa tvrdnjom "nisam vernik" veruješ u sve bibliske stihove?
    I pošto te napuštam:
    1. Ako veruješ onda si vernik;
    2. Ako ne veruješ onda ne ide da ovde navodiš stihove koji potvrđuju na Tvorca.
    Boga-Tvorca su se već dvojica papa javno odrekli. Nađi negde "Finalističku teoriju". To je poslednja od niza teorija koje su na zapadu formirali kako bi spasili "obraz Tvorca"
    Ja stalno naglašavam da bi vernici trebalo prećutno da se odreknu Boga Tvorca jer im ga nauka stalno demantuje, a da prihvate Boga-Pokretača jer u tom slučaju im nauka ništa ne može.
    Pozdrav tebi do daljeg.
    Voljeni nikada ne umiru.

Buduća legenda jerohinac (avatar)
    Učlanjen
    08.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1124

Stnco...poželeću ti laku noć jer na sabajle moram u laboratoriju da mi uzmu malo krvi za neku analizu...

Pozdrav tebi...
    ''Sve je moguće, ako ne znate o čemu govorite.''

Elita stnco (avatar)
    Učlanjen
    26.07.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    281

Kako to misliš da je nebo vakum...

Ja a bih onda njega pitao kako nema prelamanja svetlosti pa je on fotogrfafisao zemlju na ...crnom nebu...
    Evo sada si me zadržao, ali samo još ovo.
    Nisam nigde napisao da je nebo vakuum nego prividna svera oko Zemlje.
    Plavetnilo neba ne nastaje zbog prelamanja već zbog rasejanja svetlosti u atmosveri. Iz istog razloga je Sunce izjutra i uveče crveno (Rejlijev zakon). Mesec nema atmosveru pa nema ni rasejanja, i sva svetlost odbijena od Meseca odlazi i ništa se ne vraća pa je zato nebo crno. Crno je odsustvo odbijene svetlosti (otvor pečina, zenica, prostorija posmatrana spolja i nebo u odsustvu atmosfere, kao i naše nebo noću).
    Poslednji put ažurirao/la stnco : danas u 00:40
    Voljeni nikada ne umiru.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    13.01.2018.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2

Kupola je oko zemlje reci jasno i glasno ne boj se i to umjetno kreirana a mi smo u plasteniku kao hrana uzgajani mileniumima.

Jerohinac je pobornik prve civilizacije zato se pravi toliko pametan.

Elita stnco (avatar)
    Učlanjen
    26.07.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    281

O tome sam ti pričao, da je Anštajna prvo ukazao pa onda i dokazao da su nosioci svetlosoti kvanti svetlosti ili ti fotonske čestice..
    Ma nije jeroh. Maks Plank je svojom kvantnom teorijom dokazao da svetlost nije kontinuirana već diskontinuirana, i da se sastoji od odvojeni energetskih delova koje je on nazvao kvant i dao izraz za energiju kvanata: E=h*ni (i h i ni su isto kao gore). Kasnije je čuvena kvantna fizika ukazala na to zašto je zračenje kvantovano, i pokazala kako nastaje svetlos i ostali zraci iz elektomagnetnog spektra.
    Ajnštajn je otkrio ZAKON fotoefekta i taj Plankov kvant je nazvao foton, zbog grčke reči foto što znači svetlost. Kvant je širi pojam i odnosi se osim na vidljivi elektromagnetni spektar, još na ultračjubičasti, iks i gama, iako nije neuobičajeno da se kaže i gama-foton, iako je pravilnije gama-kvant, a kada je u pitanju svetlost onda samo foton..

Još jednom pozdrav.
    Poslednji put ažurirao/la stnco : danas u 00:51
    Voljeni nikada ne umiru.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    13.01.2018.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2

Citat Original postavio stnco Pogledaj poruku
    Ma nije jeroh. Maks Plank je svojom kvantnom teorijom dokazao da svetlost nije kontinuirana već diskontinuirana, i da se sastoji od odvojeni energetskih delova koje je on nazvao kvant i dao izraz za energiju kvanata: E=h*ni (i h i ni su isto kao gore). Ajnštajn je otkrio ZAKON fotoefekta i taj Plankov kvant je nazvao foton, zbog grčke reči foto što znači svetlost. Kvant je širi pojam i odnosi se osim na vidljivi elektromagnetni spektar, još na ultračjubičasti, iks i gama, iako nije neuobičajeno da se kaže i gama-foton, iako je pravilnije gama-kvant.

Još jednom pozdrav.
    To je posljedica posmatranja svjetlosti da je ona valne prirode no svjetlost je čestica ravno se ispoljava.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    13.01.2018.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2

Mojsije đacima objašnjava prirodu svjetlosti...

Ime:  maxresdefault.jpg
Pregleda: 5
Veličina:  40,6 KB

Slične teme

1. NEMAM POJMA!!!!!
    Autor NIJE NEGO u forumu Preduzetništvo i radni odnosi
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 12.02.2007., 03:23
  2. ja nemam pojma a vi ???
    Autor banovan korisnik u forumu Web dizajn
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 05.09.2006., 02:05