Nemam pojma...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da ti kažem u poverenju...koristim neku opaku droogu ali...nemoj nikom kazati...:hahaha1:




Kuku me lele da me lele kuku...nisam imao pojma da je Satan JAHuahov andjeo...

Hajde razmisli malo o tome šta si napisao...Iskušava me Satana kojeg je za to zadužio lično JAHuah...




Ne pada mi na kraj pameti da ponovo komentarišem tekst koji si ponovio...

Koristis otrov od duvana i logicno je da ti misli lutaju ko zna gde i ne mozes biti koncentrisan, :)

Satan je prvi stvoreni andjeo, i tacno tako, Satan te iskusava , ali mu je JAHuah rekao da ti dusu ne uzima, tako da jos uvek imas sanse da se vratis Ocu duhovnome, :)

Lepo ti pise da je od Aramejskog nastao Sirijski,a svi su semitski jezici ukljucujuci i Hebrejski, to se procita i Zapamti.
 
Nisam valjda napisao da je Pavle bio uz Isusa kada je Isus propovedao svoje učenje...Biće da nisam, zar ne...
I na osnovu čega si onda mogao sročiti takvu nebuloozu...



Auuuu...pa da li je moguće...Sada tvrdiš nešto što je ekstremnoj suprotnosti sa tvojom prethodnom tvrdnjom...



Razmisli malo pre nego što nešto napišeš.



Auuuuuu...nije valjda da je Apostolsko verovanje bila samo njihova umotvorina ...:whistling:

Neću biti iznenadjen ako ne budeš u stanju shvatiti ovo...

1 Korićanima 15:3...''Jer vam najpre predadoh šta i primih da Hristos umre za grehe naše, po pismu,''

Dela apostolska 2:42...''I ostaše jednako u nauci apostolskoj, i u zajednici, i u lomljenju hleba, i u molitvama.''

Ti imas tako puno nebuloza, da ti se prosto divim tvome "znanju", prosto uzivam da citam.

Postavio si sledeci stih : 1 Korićanima 15:3...''Jer vam najpre predadoh šta i primih da Hristos umre za grehe naše, po pismu;

Objasni mi kako je to Pavle primio :?:

Objasni mi sta je to apostolsko verovanje , tj. postavi link da procitam, jer ti to ocigledno ne znas.
A posebno da objasnis sta je to nauka apostolska :?:
 
I u Bibliji jasno piše...

Matej 28:19-20...'' Idite dakle i naučite sve narode krsteći ih va ime Oca i Sina i Svetog Duha, Učeći ih da sve drže što sam vam zapovedao; i evo ja sam s vama u sve dane do svršetka veka. Amin.''

A u vezi sa tim Dela apostoslka 2:38...''A Petar im reče: Pokajte se, i da se krstite svaki od vas u ime Isusa Hrista za oproštenje greha; i primićete dar Svetog Duha;''

objasni mi zašto umesto ono...Iisusa ne piše...JAHuaha...

A pogledaj malo i ovo...

Dela apostolska 8:16-17.. ''Jer još ni na jednog ne beše došao, nego behu samo kršteni u ime Gospoda Isusa. Tada apostoli metnuše ruke na njih, i oni primiše Duha Svetog.''

pa mi objasni kako li se u današnje vreme krsti u ime Isusa...ko stavlja ruke na krštenog da bi primio Duha Svetog...

A u vezi tvog omiljenog stiha Dela apostolska 2:38...baš je nekako zanimljivo da je to i Branhamov omiljen stih u vezi sa krštenjem, stim da je za Branhama Isus Gospod Bog...

A pogledaj malo i Branhamovo učenje o krštenju Svetim Duhom...

A ti si se verovatno krstio u ime ...JAHuaha, zar ne...

Evo sta pise ko je "gospodar-gospod- master- lord" :

Baal.jpg


Papa i Englezi su iz Dzems KIng Verzion izbacili 1611 god. ime Boga i Mesije, eto zato ne pise u bilo kom prevodu, ali zato pise u originalnim tekstovima na hebrejskom i ima u HaleluYAH Scripture.

Postoje odredjene verske zajednice koje su prihvatile originalno Bozije ime i Mesijino ime i krstavaju u Hristovo originalno ime.Cak ni Brabham nije znao ime Boga i Mesije.
A kao sto se da videti, apostoli Petar i Pavle su krstavali suprotno onome sto je Navodno rekao Mesija,a utvrdjeno je i da je to dodato naknadno, ima Shem Totov Matej, pa pronadji sta se desilo, posto ti volis da "istrazujes", :D
 
Koristis otrov od duvana i logicno je da ti misli lutaju ko zna gde i ne mozes biti koncentrisan, :)

A da...i tako zbog toga nemam pojma o čemu pišem...:hahaha1:


Satan je prvi stvoreni andjeo, i tacno tako, Satan te iskusava , ali mu je JAHuah rekao da ti dusu ne uzima, tako da jos uvek imas sanse da se vratis Ocu duhovnome, :)

Možeš li da mi postaviš stih iz Biblije u kojem piše, da je Satan prvi stvoreni andjeo...

A pitao bih te ovo...da li je tada kada je prvi andjeo Satan stvoren isto bio JAHuahov andjeo...:think:

Objasni mi ovo...

, ono sto JAHuah je rekao svom andjelu Satanu, da te kusa, ali dusu da ti ne uyima :?:

Kako je to Satan JAHuahov andjeo...Nije valjda da je JAHuahov andjeo Satan iskušavao JAHuaha tamo u onoj pustinji...:think:

Nije valjda da je JAHuah svom andjelu Satanu kazao i ono da...iskušava Jova...
 
Ti imas tako puno nebuloza, da ti se prosto divim tvome "znanju", prosto uzivam da citam.

Zašto čitaš moje nebuloze...:think:

Postavio si sledeci stih : 1 Korićanima 15:3...''Jer vam najpre predadoh šta i primih da Hristos umre za grehe naše, po pismu;
Objasni mi kako je to Pavle primio :?:

To je suština apostolskog verovanja ali ti to neću objašnjavati jer...nema svrhu...Samo ću ti postaviti ovaj stih a ti pokušaj shvatiti o čemu se tu radi...

2 Korićanima 12:4...''Da bi odnesen u raj, i ču neiskazane reči kojih čoveku nije slobodno govoriti.''


Objasni mi sta je to apostolsko verovanje , tj. postavi link da procitam, jer ti to ocigledno ne znas.
A posebno da objasnis sta je to nauka apostolska :?:

Nekako ne bih da pišem nebuloze...Pronadji i...nauči...
 
Evo sta pise ko je "gospodar-gospod- master- lord" :

Baal.jpg

Uvažavam tvoje verovanje ali tvoje znanje u vezi sa tim stvarima je nikakvo. Da li ti znaš ko je bio Bal...Hajde nauči nešto. Otac mu je bio bog El a majka boginja Ašera. To je priča iz Kananske mitologije. A tog Bala imaš i u Bibliji...

Sudije 3:7...'' I činjahu sinovi Izrailjevi što je zlo pred Gospodom, i zaboraviše Gospoda Boga svog i služahu Valima i lugovima.''

1 Kraljevima 16..31-32...''I malo mu beše što hođaše u gresima Jerovoama, sina Navatovog, nego se još oženi Jezaveljom, kćerju Etvala cara sidonskog, i otide, te služaše Valu i klanjaše mu se. I načini oltar Valu u domu Valovom koji sazida u Samariji.''

2 Dnevnika 28:2... ''Jer hođaše putevima careva Izrailjevih, i još sali likove Valima.''

Jeremija 19:5... ''I pogradiše visine Valu da sažižu sinove svoje ognjem na žrtve paljenice Valu, čega ne zapovedih niti o tom govorih, niti mi na um dođe.''

A sveštenici Valovi ili ti Balovi malo su saka tili sebe u svojim ritualima...

1 Kraljevima 18:28... ''A oni stadoše vikati glasno, i parati se nožima i šilima po svom običaju, dokle ih krv ne obli''

A pogledaj i ovo...

Jeremija 2:23...'' Kako možeš reći: Nisam se oskvrnio, nisam išao za Valima? Pogledaj put svoj po dolu; poznaj šta si učinila, brza kamilo, koja ostavljaš znake na svojim putevima''

Možeš li shvatiti da je Bal-Val bio demon koji se kao i ostali Valovi predstavljao kao bog. Tvrdio je da on upravlja kišom pa se onda dogodilo ...šta...Bog je učinio da ne bude kiše više od tri godine...Da li si to pročitao u Nibliji...Naravno da nisi jer sada to prvi put čuješ, zar ne...A šta li je bilo tamo na onom brdu Karmel. Da li su 450 Balovih sveštenika u prisustvu Ilije dozivali vatru i munje sa neba ...A Val je po njihovom veroovanju bio i bog vatre i munje. Da li je bilo vatre i munje sa neba...Nije...A da li je bilo kada se Ilija obratio svom Bogu...bilo je...Uzmi čoveće Stari Zavet i malo ga prouči. I tako češ možda naučiti za koga je Bal bio Bal-Perit a za koga je bio Bal-Peor...

Evo da ti malo pomognem...

Sudije 8:33...''I kad umre Gedeon, opet sinovi Izrailjevi činiše preljubu za Valima, i postaviše sebi Val-Verita za boga.''

A šta misliš, da li je Velfegor iz Starog Zaveta jedan od pojavnih oblika Vala...

A da možda Aštarot i Anat nisu bile Valove sestre...A one su bile boginje ...nečeg...

A nauči i ovo...pogledaj stih...

Matej 12:27...''I ako ja pomoću Veelzevula izgonim đavole, sinovi vaši čijom pomoću izgone? Zato će vam oni biti sudije.''

2 Kraljevima 1:2... ''A Ohozija pade kroz rešetku iz gornje sobe svoje u Samariji, i razbole se; pa posla poslanike i reče im: Idite, pitajte Velzevula boga akaronskog hoću li ozdraviti od ove bolesti.''

O čemu li se tu radi...ima li to veze sa Valom...

Istražni, moraš mnogo toga naučiti da bi nešto o tim stvarima znao. A verovati možeš i bez ikakvog znanja.
 
Papa i Englezi su iz Dzems KIng Verzion izbacili 1611 god. ime Boga i Mesije, eto zato ne pise u bilo kom prevodu, ali zato pise u originalnim tekstovima na hebrejskom i ima u HaleluYAH Scripture.

Da li znaš ko je i sa kog jezika preveo ono što ti nazivaš HaleluYAH Scripture...Da li znaš koje je godine to uči nje no...

Šta misliš o ...ovom...


Postoje odredjene verske zajednice koje su prihvatile originalno Bozije ime i Mesijino ime i krstavaju u Hristovo originalno ime.Cak ni Brabham nije znao ime Boga i Mesije.

Čuj...verske zajednice...A koje li su to...zašto ih ne navedeš pa da pričamo o njima...

A kao sto se da videti, apostoli Petar i Pavle su krstavali suprotno onome sto je Navodno rekao Mesija,a utvrdjeno je i da je to dodato naknadno, ima Shem Totov Matej, pa pronadji sta se desilo, posto ti volis da "istrazujes", :D

Hajde postavi link ka tom Shem Totovom Mateju...Bejaše li da je to napisano 1385 godine...A na osnovu čega li je Shem Tot napisao svog Mateja...Matejevo jevandjelje postojalo je na grčkom mnogo pre nego što je taj lik bio rodjen...Kazuje li to tebi nešto...
 
A da...i tako zbog toga nemam pojma o čemu pišem...:hahaha1:




Možeš li da mi postaviš stih iz Biblije u kojem piše, da je Satan prvi stvoreni andjeo...

A pitao bih te ovo...da li je tada kada je prvi andjeo Satan stvoren isto bio JAHuahov andjeo...:think:

Objasni mi ovo...



Kako je to Satan JAHuahov andjeo...Nije valjda da je JAHuahov andjeo Satan iskušavao JAHuaha tamo u onoj pustinji...:think:

Nije valjda da je JAHuah svom andjelu Satanu kazao i ono da...iskušava Jova...

Ja sam bio uveren da ti citas teolosko stivo, slaba vajda od tebe, doduse nesto i pogodis, nije ni to lose, :)

Isaija 14, 13 A govorio si u srcu svom: Izaći ću na nebo, više zvezda Božjih podignuću presto svoj, i sešću na gori zbornoj na strani severnoj;

14 Izaći ću u visine nad oblake, izjednačiću se s Višnjim.
Andjeli su stvoreni pre POstanja.

Jezekilj 28, 13 Bio si u Edemu, vrtu Božjem; pokrivalo te je svako drago kamenje: sarad, topaz, dijamant, hrisolit, onih, jaspis, safir, karbunkul, smaragd i zlato; onaj dan kad si se rodio načinjeni ti biše bubnji tvoji i svirale.

14 Ti si bio heruvim, pomazan da zaklanjaš; i ja te postavih; ti beše na svetoj gori Božijoj, hođaše posred kamenja ognjenog.
15 Savršen beše na putevima svojim od dana kad se rodi dokle se ne nađe bezakonje na tebi.16 Od mnoštva trgovine svoje napunio si se iznutra nasilja, i grešio si; zato ću te baciti kao nečistotu s gore Božje, i zatrću te između kamenja ognjenog, heruvime zaklanjaču!

A ti pronadji sta znaci Heruvim Zakljanjac, :)

Bog se zove JAHuah, a Satan je iskusavao Mesiju, coveka u pustinji.

Nemoguce da ovo jos uvek nisi shvatio.

A takodje je i Jova iskusavao, Jov 2, 2 I Gospod reče Sotoni: Od kuda ideš? A Sotona odgovori Gospodu i reče: Prohodih zemlju i obilazih.

6 A Gospod reče Sotoni: Evo ti ga u ruke; ali mu dušu čuvaj.
 
Zašto čitaš moje nebuloze...:think:



To je suština apostolskog verovanja ali ti to neću objašnjavati jer...nema svrhu...Samo ću ti postaviti ovaj stih a ti pokušaj shvatiti o čemu se tu radi...

2 Korićanima 12:4...''Da bi odnesen u raj, i ču neiskazane reči kojih čoveku nije slobodno govoriti.''




Nekako ne bih da pišem nebuloze...Pronadji i...nauči...

Stih koji si postavio nema apsolutno nikakve veze sa apostolskim verovanjem.
Ponovo te pitam da mi objasnis kako je Pavle primio Mesijinu nauku :?:

Pavle govori za nekog coveka,a ne za sebe, to da zapamtis:

3 I znam za takvog čoveka (ili u telu, ili osim tela, ne znam: Bog zna)
On zna za takvog coveka.
Da je on sam bio u pitanju, rekao bi da je bio odnesen do treceg neba.

Tako, molim te, ne pisi nebuloze, vec bibliju u sake i pocni da citas.
Za pocetak Matej 5,6,7 glava to je Mesijino zavestanje i amanet koji je ostavio ucenicima.
 
Da li znaš ko je i sa kog jezika preveo ono što ti nazivaš HaleluYAH Scripture...Da li znaš koje je godine to uči nje no...

Šta misliš o ...ovom...




Čuj...verske zajednice...A koje li su to...zašto ih ne navedeš pa da pričamo o njima...



Hajde postavi link ka tom Shem Totovom Mateju...Bejaše li da je to napisano 1385 godine...A na osnovu čega li je Shem Tot napisao svog Mateja...Matejevo jevandjelje postojalo je na grčkom mnogo pre nego što je taj lik bio rodjen...Kazuje li to tebi nešto...

Recimo sledece verske zajednice :
1.Jedinstvo Pentakolizma, koja se pojavljuje u Americi oko 1914 godine, a danas ima oko 24 miliona vernika.
2. Ujedinjena crkva Hristova koja postoji od 1957 ima 5 Hiljada crkava i broji oko milion clanova.
3. U Becu postoji Biblijska crkva koja se zove Betel
4. Hristova Nevesta koja je internacionalna crkvena zajednica.

A najvaznije u ovome da se i sam Pavle krstio u ime Mesijino:

D. Apostolska 22, 16 I sad što oklijevaš? Ustani i krsti se, i operi se od grijeha svojih prizvavši ime Gospodnje!'"

Hajd procitaj kad je i ko pisao Matejevo jevandjelje:

Around 180 Irenaeus of Lyons wrote that

Matthew also issued a written Gospel among the Hebrews in their own dialect, while Peter and Paul were preaching in Rome and laying the foundation of the Church.

A zasto se umesao Shem, to ti pronadji , :)
 
Recimo sledece verske zajednice :
1.Jedinstvo Pentakolizma, koja se pojavljuje u Americi oko 1914 godine, a danas ima oko 24 miliona vernika.

Nikada do sada nisam čuo za to kako ti kaza...Jedinstvo Pentakolizma...A poznata mi je priča o onoj pentekostnoj sekti, pardon crkvi. Ime im proizilazi iz grčke reći pentekostas a što bi u prevodu bilo sveta pedesetnica. Taj tvoj pentakolizam ne postoji a ti si se verovatno sagubio u nazivima i verovatno si mislio na pentekjostnu crkvu a koja je ustvari sekta, samo sekta i ništa više. Ta sekta je za svoje osnovno učenje uzela ono...silazak Svetog Duha na Apostole. Veruju da Sveti Duh silazi na njih kada se okupe u moilitvama a koje izgovaraju na više jezika u nekom njhovom uverenju da onda kada je Sveti Duh sa njima...''znaju'' više jezika. Zanimljiva neka verska zajednica, kako ti kaza.

2. Ujedinjena crkva Hristova koja postoji od 1957 ima 5 Hiljada crkava i broji oko milion clanova.

A to su oni što intezivno podržavaju ekumenizam i nikada se ne krste kada se molitveno obraćaju Bogu. To su oni koji nemaju crkve već se okupljaju gde kako stignu. Nemaju sveštenstvo već vodje koje im postavlja centrala iz Amerike, zar ne...

3. U Becu postoji Biblijska crkva koja se zove Betel

Postoji a šta je zanimljivo u vezi sa njom. Za njih je Isus ...večni Bog...

GOSPOD, ISUS HRIST je večni Bog (Jov.1,1-3) i potpun čovek (1.Tim.2,5-6). Verujemo da je rođen od device (Mt.1,18-23), da je živeo bezgrešno (Jev.4,15), verujemo u Njegovu zastupničku smrt na krstu (2.Kor.5,21), u njegovo telesno vaskrsenje (Luk.24,26-43), da je u telu uznesen na nebo (Dela 1,9) i verujemo u njegov povratak na zemlju (Dela 1,11). On je jedini Spasitelj, jedini put ka spasenju i jedini Gospod (Dela 4,12).

Biće da si se nešto spetljao pa si to postavio, neznajući šta su njihova osnovna verovanja...

4. Hristova Nevesta koja je internacionalna crkvena zajednica.

Pa da...to je to...Nevesta Hristova... sa njenim osnivačem Wiliamom Branhamom.
 
Ja sam bio uveren da ti citas teolosko stivo, slaba vajda od tebe, doduse nesto i pogodis, nije ni to lose, :)

Isaija 14, 13 A govorio si u srcu svom: Izaći ću na nebo, više zvezda Božjih podignuću presto svoj, i sešću na gori zbornoj na strani severnoj;

14 Izaći ću u visine nad oblake, izjednačiću se s Višnjim.
Andjeli su stvoreni pre POstanja.

Jezekilj 28, 13 Bio si u Edemu, vrtu Božjem; pokrivalo te je svako drago kamenje: sarad, topaz, dijamant, hrisolit, onih, jaspis, safir, karbunkul, smaragd i zlato; onaj dan kad si se rodio načinjeni ti biše bubnji tvoji i svirale.

14 Ti si bio heruvim, pomazan da zaklanjaš; i ja te postavih; ti beše na svetoj gori Božijoj, hođaše posred kamenja ognjenog.
15 Savršen beše na putevima svojim od dana kad se rodi dokle se ne nađe bezakonje na tebi.16 Od mnoštva trgovine svoje napunio si se iznutra nasilja, i grešio si; zato ću te baciti kao nečistotu s gore Božje, i zatrću te između kamenja ognjenog, heruvime zaklanjaču!

Da se razumemo. U vezi sa ovim...

Satan je prvi stvoreni andjeo, i tacno tako, Satan te iskusava , ali mu je JAHuah rekao da ti dusu ne uzima, tako da jos uvek imas sanse da se vratis Ocu duhovnome, :)

Veoma konkretno sam te pitao ovako...

Možeš li da mi postaviš stih iz Biblije u kojem piše, da je Satan prvi stvoreni andjeo...

A ti si postavio stihove u koljima nigde ne piše ono...da je satan andjeo prvi stvoren...

Objasni mi...na osnovu čega si predočio onu tvrdnju...

Satan je prvi stvoreni andjeo,
 
Stih koji si postavio nema apsolutno nikakve veze sa apostolskim verovanjem.
Ponovo te pitam da mi objasnis kako je Pavle primio Mesijinu nauku :?:

Stih koji sam ti postavio biva esencijalnost apostolskog verovanja. A kako je Pavle primio Isusovo učenje...Pročitaj ovo...

Galaćanima 1:11-12... ''Ali vam dajem na znanje, braćo, da ono jevanđelje koje sam ja javio, nije po čoveku. Jer ga ja ne primih od čoveka, niti naučih, nego otkrivenjem Isusa Hrista.''

Efežanima 3:3... ''Da se meni po otkrivenju kaza tajna; kao što gore napisah ukratko,''

i obrati pažnju na ono otkrivenjem i otkrivenju...Nemam pojma zašto sam siguran da nema šansi da to shvatiš...

Pavle govori za nekog coveka,a ne za sebe, to da zapamtis:
3 I znam za takvog čoveka (ili u telu, ili osim tela, ne znam: Bog zna)
On zna za takvog coveka.
Da je on sam bio u pitanju, rekao bi da je bio odnesen do treceg neba.

Koliko ti ne znaš elementarne stvari u vezi sa Bibilijom a bivaš u svom odjavolenom uverenju da si ekspert, to je zastrašujuće. Pažljivo pogledaj...

2 Koričanima 12:2-4... ''Znam čoveka u Hristu koji pre četrnaest godina (ili u telu ne znam; ili osmi tela, ne znam: Bog zna) bi odnesen do trećeg neba. I znam za takvog čoveka (ili u telu, ili osim tela, ne znam: Bog zna) Da bi odnesen u raj, i ču neiskazane reči kojih čoveku nije slobodno govoriti.''

i obrati pažnju na ono...nije slobodno govoriti. Ti pročitao ono...ne znam...i konstatovao da Pavle priča o nekom čoveku kojeg je znao. A ko li je taj čovek koji je bio uznesen na treće nebo gde je primio otkrivenje Isusovo...Da li je postojao takav čovek...biće da nije. Biće da je to Pavle.

Malo pročitaj Bibliju pa vidi ono dešavanje sa Pavlom na onom putu za Damask. A nakon bivanja na trećem nebu Pavle je dostigao ohristovljeno kako saznanje tako i osećanje...čoveka u Hristu...sebe u Hristu...Teško za shvatiti, zar ne...Imaš u Bibliji i ono Pavlovo da ne živi on nego Isus u njemu...

Galaćanima 2:20...''A ja više ne živim, nego živi u meni Hristos. A što sad živim u telu, živim verom Sina Božjeg, kome omileh, i predade sebe za mene.''
 
Nikada do sada nisam čuo za to kako ti kaza...Jedinstvo Pentakolizma...A poznata mi je priča o onoj pentekostnoj sekti, pardon crkvi. Ime im proizilazi iz grčke reći pentekostas a što bi u prevodu bilo sveta pedesetnica. Taj tvoj pentakolizam ne postoji a ti si se verovatno sagubio u nazivima i verovatno si mislio na pentekjostnu crkvu a koja je ustvari sekta, samo sekta i ništa više. Ta sekta je za svoje osnovno učenje uzela ono...silazak Svetog Duha na Apostole. Veruju da Sveti Duh silazi na njih kada se okupe u moilitvama a koje izgovaraju na više jezika u nekom njhovom uverenju da onda kada je Sveti Duh sa njima...''znaju'' više jezika. Zanimljiva neka verska zajednica, kako ti kaza.



A to su oni što intezivno podržavaju ekumenizam i nikada se ne krste kada se molitveno obraćaju Bogu. To su oni koji nemaju crkve već se okupljaju gde kako stignu. Nemaju sveštenstvo već vodje koje im postavlja centrala iz Amerike, zar ne...



Postoji a šta je zanimljivo u vezi sa njom. Za njih je Isus ...večni Bog...

GOSPOD, ISUS HRIST je večni Bog (Jov.1,1-3) i potpun čovek (1.Tim.2,5-6). Verujemo da je rođen od device (Mt.1,18-23), da je živeo bezgrešno (Jev.4,15), verujemo u Njegovu zastupničku smrt na krstu (2.Kor.5,21), u njegovo telesno vaskrsenje (Luk.24,26-43), da je u telu uznesen na nebo (Dela 1,9) i verujemo u njegov povratak na zemlju (Dela 1,11). On je jedini Spasitelj, jedini put ka spasenju i jedini Gospod (Dela 4,12).

Biće da si se nešto spetljao pa si to postavio, neznajući šta su njihova osnovna verovanja...



Pa da...to je to...Nevesta Hristova... sa njenim osnivačem Wiliamom Branhamom.

Problem je u tome da ti na znas sta hoces, :)
Trazio si da ti napisem verske zajednice koje krste u ime Mesijino, ja ti napisao,a ti pocinjes svoje neznanje da ispoljavas.
Naveo sam ti nekoliko razlicitih zqajednica, koje su u USA.
Nisam kriv sto ne znas english, nauci pa nastavi da istrazujes.
Sada je 1 prema tvojoj nuli za znanje.
 
Da se razumemo. U vezi sa ovim...



Veoma konkretno sam te pitao ovako...



A ti si postavio stihove u koljima nigde ne piše ono...da je satan andjeo prvi stvoren...

Objasni mi...na osnovu čega si predočio onu tvrdnju...

Po stihovima koje sam ti postavio, Satan je Prvi.
I rekao sam da pronadjes sta znaci Heruvim,a onda ce ti biti jasno zasto je on Prvi stvoreni andjeo.
Takodje sam ti asocirao da je bio u Edenu, jer se nijedan drugi andjeo ne pominuje,
i ti, opet teras svoje, dokle ces ispoljavati svoje "mudrosti", :lol:
 
Stih koji sam ti postavio biva esencijalnost apostolskog verovanja. A kako je Pavle primio Isusovo učenje...Pročitaj ovo...

Galaćanima 1:11-12... ''Ali vam dajem na znanje, braćo, da ono jevanđelje koje sam ja javio, nije po čoveku. Jer ga ja ne primih od čoveka, niti naučih, nego otkrivenjem Isusa Hrista.''

Efežanima 3:3... ''Da se meni po otkrivenju kaza tajna; kao što gore napisah ukratko,''

i obrati pažnju na ono otkrivenjem i otkrivenju...Nemam pojma zašto sam siguran da nema šansi da to shvatiš...



Koliko ti ne znaš elementarne stvari u vezi sa Bibilijom a bivaš u svom odjavolenom uverenju da si ekspert, to je zastrašujuće. Pažljivo pogledaj...

2 Koričanima 12:2-4... ''Znam čoveka u Hristu koji pre četrnaest godina (ili u telu ne znam; ili osmi tela, ne znam: Bog zna) bi odnesen do trećeg neba. I znam za takvog čoveka (ili u telu, ili osim tela, ne znam: Bog zna) Da bi odnesen u raj, i ču neiskazane reči kojih čoveku nije slobodno govoriti.''

i obrati pažnju na ono...nije slobodno govoriti. Ti pročitao ono...ne znam...i konstatovao da Pavle priča o nekom čoveku kojeg je znao. A ko li je taj čovek koji je bio uznesen na treće nebo gde je primio otkrivenje Isusovo...Da li je postojao takav čovek...biće da nije. Biće da je to Pavle.

Malo pročitaj Bibliju pa vidi ono dešavanje sa Pavlom na onom putu za Damask. A nakon bivanja na trećem nebu Pavle je dostigao ohristovljeno kako saznanje tako i osećanje...čoveka u Hristu...sebe u Hristu...Teško za shvatiti, zar ne...Imaš u Bibliji i ono Pavlovo da ne živi on nego Isus u njemu...

Galaćanima 2:20...''A ja više ne živim, nego živi u meni Hristos. A što sad živim u telu, živim verom Sina Božjeg, kome omileh, i predade sebe za mene.''

Otkada se ti bavis pretpostavkama i nagadjanjima, da nisi moze biti "prorok", :lol:

Ili ti je to otkrio mozda sami YAHuah :?;

Hrist zivi u svim vernicima istinskim, nije Pavle izuzetak.

A zasto je Pavle Prvo morao da se krsti :?:
 
Malo pročitaj Bibliju pa vidi ono dešavanje sa Pavlom na onom putu za Damask.

Е ту се десио прави трилер. Са тог пута Павле се вратио тврдећи да га је Исус главом и брадом, одабро баш њега да шири рећ божју (да буде апостол). О том величанственом моменту, он сам за себе сведочи (јер ко би други ако не он сам знао шта и како се тачно десило):

СВЕДОЧЕЊЕ 1
3. А кад беше на путу и дође близу Дамаска, уједанпут обасја га светлост с неба,
4. И паднувши на земљу чу глас где му говори: Савле! Савле! Зашто ме гониш?
5. А он рече: Ко си Ти, Господе? А Господ рече: Ја сам Исус, ког ти гониш: тешко ти је противу бодила праћати се.
6. А он дрхћући од страха рече: Господе! Шта хоћеш да чиним? И Господ му рече: Устани и уђи у град, па ће ти се казати шта ти треба чинити.
7. А људи који иђаху с њим стајаху и чуђаху се, јер чујаху глас а не виђаху никога.
Дела 9

Мало касније он понавља тај догађј (опет сам за себе сведочи и описује како га је исус одабрао за апостола) па тако у делима 22 Павле каже:

СВЕДОЧЕЊЕ 2
6. А кад иђах и приближих се к Дамаску, догоди ми се око подне да ме уједанпут обасја велика светлост с неба.
7. И падох на земљу, и чух глас, који ми говори: Савле! Савле! Зашто ме гониш?
8. А ја одговорих: Ко си Ти, Господе? А Он ми рече: Ја сам Исус Назарећанин, ког ти гониш.
9. А који беху са мном видеше светлост и уплашише се; али не чуше глас који ми говораше.
10. А ја рекох: Шта ћу чинити, Господе? А Господ ми рече: Устани и иди у Дамаск, и тамо ће ти се казати за све шта ти је одређено да чиниш.
Дела 22

И трећи пут Павле описује догађај, сведочивши сам за себе како је било и шта му је речено:

СВЕДОЧЕЊЕ 3
13. У подне, царе, видех на путу с неба светлост већу од сијања сунчаног, која обасја мене и оне што иђаху са мном.
14. А кад ми сви падосмо на земљу, чух глас где говори мени и казује јеврејским језиком: Савле! Савле! Зашто ме гониш? Тешко ти је противу бодила праћати се.
15. А ја рекох: Ко си Ти, Господе? А Он рече: Ја сам Исус, ког ти гониш;
16. Него устани и стани на ноге своје; јер ти се зато јавих да те учиним слугом и сведоком овоме што си видео и што ћу ти показати,
17. Избављајући те од народа јеврејског и од незнабожаца, којима ћу те послати,
18. Да им отвориш очи да се обрате од таме к виделу и од области сотонине к Богу, да приме опроштење греха и достојање међу освећенима вером мојом.

Оно што сваком пада у очи су 3 међусебно контадикторна сведочења које павле даје за тај догађај.
У сведочењу 1, Павле тврди да су људи из његове пратње видели светлост али нису чули глас који је само павле чуо, као и да су људи око њега стајали а он пао на колена, те да му је рекао тај глас да оде у Дамаск и да ће му се тамо објаснитои шта треба да чини

У сведочењу 2, Павле тврди да су људи око њега чули глас али нису видели светло (супротно предходном сведочењу), и да му је глас наредио да иде у Дамаск где ће му се објаснити шта му је чинити

У сведочењу 3, Павле тврди да су сви пали на колена (супротно сведочењу 1 где само павле пада на колена а остали стоје збуњени) и у овој верзији глас одма на лицу места објашњава Павлу ко је, зашто је и када одабрао павлета и шта му је чинити (супротно сведочењу 1 и 2 где је морао ићи у Дамаск да му се то тамо каже)

На основу ових његових сведочења сам себи, павле је постао апостол и утемељио хришћанство. Променио и укинуо законе и био у конфликту са Јерусалемском заједницом Исусових следбеника ученика и апостола, и коју је водио Исусов брат Јаков.

Кад би данас неко требо да пред судом или инспектором да изјаву, па да 3 изјаве о истом догађају које су у супротности једна са другом, не слажу се, супроставњене су.... суд би таквог сведока одбацио као лажног а можда и казнио за лажно сведочење.
 
Problem je u tome da ti na znas sta hoces, :)
Trazio si da ti napisem verske zajednice koje krste u ime Mesijino, ja ti napisao,a ti pocinjes svoje neznanje da ispoljavas.

I kao prvu versku zajednicu čiji se sledbenici krste u ime Mesijino, naveo si...

1. Jedinstvo Pentakolizma, koja se pojavljuje u Americi oko 1914 godine, a danas ima oko 24 miliona vernika

Hajde barem sada nauči da se sledbenici te verske zajednice ne krste u ime Mesisjino. Oni se krste samo u ...Duhu Svetom...A to nije jedno te isto.

A to tvoje... Jedinstvo Pentakolizma...postoji samo u tvojoj tvrdnji...

A postoji Pentekostna crkva koja je ustvari sekta i ništa više od sekte.

A pod rednim brojem tri postavio si ovo...

3. U Becu postoji Biblijska crkva koja se zove Betel

I hajde nauči. Sledbenici te verske zajednice sa ne krste u ime Mesijino...

KRŠTENJE I VEČERA GOSPODNJA su odredbe Isusa Hrista koje imaju simboličan karakter. Mi verujemo da su u vreme Novog zaveta krštavani samo oni koji su napustili svoj dotadašnji pogrešan i grešan put (Dela 2,38; 9,18-19), kojima je Isus otvorio srce (Dela 16,14-15) i koji su postali iskreni vernici (Dela 8,12.37; 18,8). Takve ljude i mi krštavamo, uranjanjem pod vodu, u ime Oca, Sina i Svetog Duha (Mat.28,19)

A pod rednim brojem dva, postavio si ovo...

2. Ujedinjena crkva Hristova koja postoji od 1957 ima 5 Hiljada crkava i broji oko milion clanova.

Nauči da sledbenici te crkve, nemaju crkve. Umesto crkvi koriste obićne prostorije. Nemaju sveštenike a njihove vodje ne koriste svešteničku odoru. I ono najzanimlnjivije. Oni se nikada ne krste pa ni onda kada se molitvom obraćaju Bogu.



Naveo sam ti nekoliko razlicitih zqajednica, koje su u USA.
Nisam kriv sto ne znas english, nauci pa nastavi da istrazujes.
Sada je 1 prema tvojoj nuli za znanje.

A što se tiče engleskog daleko sam od eksperta za engleski poput tebe. A suština je u tome da nije potrebno biti ekspert za engleski da bi se znalo šta je sekta.

A u vezi onog tvog...Jedinstvo Pentakolizma...to bi po mom skromnom znanju enegleskog na engleskom bilo...
unity of pentacholism. A toga, zamisli, na internetu ...nema...unity of pentacholism...
 
Po stihovima koje sam ti postavio, Satan je Prvi.

Stihovi koje si postavio ne daju ni trunke nagoveštaja da je Satan prvi stvoren.

I rekao sam da pronadjes sta znaci Heruvim,a onda ce ti biti jasno zasto je on Prvi stvoreni andjeo.

Heruvimi a to ti je množina su rang andjela odmah iza Serafima. Ako naučiš hijerarhiju andjela bile bi ti neke stvari mnogo jasnije. Vidi zanimljivosti radi ovaj stih...

Postanak 3:24...''I izagnav čoveka postavi pred vrtom edemskim heruvima s plamenim mačem, koji se vijaše i tamo i amo, da čuva put ka drvetu od života.''


Takodje sam ti asocirao da je bio u Edenu, jer se nijedan drugi andjeo ne pominuje,
i ti, opet teras svoje, dokle ces ispoljavati svoje "mudrosti", :lol:

I to što je bio u Edenu je tebi dokaz da je Satan prvi stvoren.

A kada li je stvoren onaj heruvim koji je čuvao vrata raja...

Postanak 3:24...''I izagnav čoveka postavi pred vrtom edemskim heruvima s plamenim mačem, koji se vijaše i tamo i amo, da čuva put ka drvetu od života.''
 
I kao prvu versku zajednicu čiji se sledbenici krste u ime Mesijino, naveo si...



Hajde barem sada nauči da se sledbenici te verske zajednice ne krste u ime Mesisjino. Oni se krste samo u ...Duhu Svetom...A to nije jedno te isto.

A to tvoje... Jedinstvo Pentakolizma...postoji samo u tvojoj tvrdnji...

A postoji Pentekostna crkva koja je ustvari sekta i ništa više od sekte.

A pod rednim brojem tri postavio si ovo...



I hajde nauči. Sledbenici te verske zajednice sa ne krste u ime Mesijino...

KRŠTENJE I VEČERA GOSPODNJA su odredbe Isusa Hrista koje imaju simboličan karakter. Mi verujemo da su u vreme Novog zaveta krštavani samo oni koji su napustili svoj dotadašnji pogrešan i grešan put (Dela 2,38; 9,18-19), kojima je Isus otvorio srce (Dela 16,14-15) i koji su postali iskreni vernici (Dela 8,12.37; 18,8). Takve ljude i mi krštavamo, uranjanjem pod vodu, u ime Oca, Sina i Svetog Duha (Mat.28,19)

A pod rednim brojem dva, postavio si ovo...



Nauči da sledbenici te crkve, nemaju crkve. Umesto crkvi koriste obićne prostorije. Nemaju sveštenike a njihove vodje ne koriste svešteničku odoru. I ono najzanimlnjivije. Oni se nikada ne krste pa ni onda kada se molitvom obraćaju Bogu.





A što se tiče engleskog daleko sam od eksperta za engleski poput tebe. A suština je u tome da nije potrebno biti ekspert za engleski da bi se znalo šta je sekta.

A u vezi onog tvog...Jedinstvo Pentakolizma...to bi po mom skromnom znanju enegleskog na engleskom bilo...
unity of pentacholism. A toga, zamisli, na internetu ...nema...unity of pentacholism...

Napisao sam ti striktno koje crkve krstavaju u ime Mesije i ti opet nesto pametujes, dokle tako:?:

Evo je sledeca: http://crossroadschurch.net/baptism/

Peter replied, “Each of you must repent of your sins and turn to God, and be baptized in the name of Jesus Christ for the forgiveness of your sins. Then you will receive the gift of the Holy Spirit. This promise is to you, to your children, and to those far away – all who have been called by the Lord our God.”

Acts 19:4-5 says:

Paul said, “John’s baptism called for repentance from sin. But John himself told the people to believe in the one who would come later, meaning Jesus.” As soon as they heard this, they were baptized in the name of the Lord Jesus.

http://graceceres.org/ministries/baptism-sunday

Who should be Baptized?

“The people who heard Peter’s Pentecost sermon asked, ‘Brothers, what shall we do?’ He answered, ‘Repent and be baptized everyone of you in the name of Jesus Christ for the forgiveness of sins...’’’ (Acts 2:37, 38)

“But when they believed Philip as he preached the good news of the kingdom of God and the name of Jesus Christ, they were baptized, both men and women. Simon himself believed, and was baptized. (Acts 8:12-13)
Da vidimo sta pise ovde:
http://christianhospitality.org

If you read Acts chapter 19 you will see that all believers, in order to fellowship with the original Jewish Apostles, HAD TO BE REBAPTIZED IN THE NAME OF JESUS CHRIST IF THEY HAD BEEN BAPTIZED ANY OTHER WAY. That hasn’t changed at all. If you are baptized in the titles of “Father, Son, and Holy Spirit” you are baptized in pagan, Roman “Catholic” cult baptism, and you must be rebaptized in the Name of Jesus Christ to enter the Jewish-Christian true Bible fellowship.

Da vidimo kako ovi krstavaju :

https://www.covenantchurch.org

We baptize in the name of Jesus Christ in accordance with the scriptural record.

http://www.faithgarner.org/baptism/

BAPTISM IS FOR BELIEVERS
In New Testament times, baptism followed repentance and faith. Peter invited his listeners on the day of Pentecost to “Repent and be baptized, every one of you, in the name of Jesus Christ for the forgiveness of your sins” (Acts 2:38). Three thousand people responded to the invitation, and “those who accepted his message were baptized” (Acts 2:41).

When the apostles took the gospel across the Roman Empire from Jerusalem, new churches were planted, and believers were baptized soon after they turned away from sin and put their trust in Christ for salvation. Acts 18:8 says, “Many of the Corinthians who heard [Paul] believed and were baptized.”

Faith Community Church follows the same practice of baptism subsequent to conversion to Christ. Those who have repented of sin and put their faith in Jesus for eternal life are encouraged to take this step of obedience.

http://rockhillcc.org/baptism/

Jesus’ followers concluded with this exhortation: “Repent and be baptized, every one of you, in the name of Jesus Christ for the forgiveness of sins” (Acts 2:38). Now we know that the thief on the cross next to Jesus was saved without being baptized, so why are we commanded to be baptized as followers of Jesus?

Pitanja: kako su ziveli prvobitni hriscani, da li su imali crkve :?:
Da li su Petar i Pavle krstavali u crkvama ili rekama"?"
Da li se Mesija krstio u crkvi i kojoj:?:

A da li znas da u bibliji pise da Bog nije u crkvama ili bilo kakvim zidanim objektima :?:

- - - - - - - - - -

Jedinstvo Pentakolizma postoji u Americi, kao sto sam naveo i krste se u ime Mesijino.
 
https://en.wikipedia.org/wiki/Oneness_Pentecostalism

Oneness Pentecostalism (also known as Apostolic or Jesus' Name Pentecostalism and often pejoratively referred to as the "Jesus Only" movement in its early days[1]) is a category of denominations and believers within Pentecostalism which adhere to the nontrinitarian theological doctrine of Oneness. The movement first emerged in America around 1914 as the result of doctrinal disputes within the nascent Pentecostal movement and claims an estimated 24 million adherents today.[2] For a list of denominations in this movement, see List of Christian denominations.

Zapamti sledece : water baptism in the name of Jesus Christ

- - - - - - - - - -

Pianja:
Da li je Mesija bio skolski teolog i svestenik :?:
Da li su njegovi ucenici bili uceni teolozi i svestenici :?:
 
http://www.ucc.org/worship_baptism

Ovo je Ujedinjena Crkca Hristiva , koja egzistira od 1957 godine i njeni se clanovi Krste u ume Hrista, procitaj ovo da Zapamtis:

"In accordance with the teaching of our Lord and practice prevailing among evangelical Christians, the United Church of Christ recognises two sacraments: Baptism and the Lord's Supper or Holy Communion."
—From the Preamble to the Constitution of the United Church of Christ

"Repent and be baptized every one of you in the name of Jesus Christ...."

—Acts 2:38

Valja ces prestati biti smesko i shvatiti ozbiljno sta pisem i uciti, ako ti je to zelja, ne pokusavaj da se nadigravas sa mnom, :)
 
A koji se andjeo drugio pominje u Edenu, osim Satana :?:
A ko je vodja palih andjela nego Satan, :?:
Da nisu mozda izvlacili kocku, ko ce biti vodja, :lol:

A da li postoji ijedan drugi andjeo koji je imao ovako nesto :
Ovako veli Gospod Gospod: Ti si pečat savršenstva, pun si mudrosti, i sasvim si lep.

Jezekilj 28, 13 Bio si u Edemu, vrtu Božjem; pokrivalo te je svako drago kamenje: sarad, topaz, dijamant, hrisolit, onih, jaspis, safir, karbunkul, smaragd i zlato;

14 Ti si bio heruvim, pomazan da zaklanjaš; i ja te postavih; ti beše na svetoj gori Božijoj, hođaše posred kamenja ognjenog.

Koji drugi andjeo je imao pecat savrsenstva i koji drugi andjeo razgovara sa Bogom osim Satan :?:

Ko je osim Satane, mogao da kaze ovako nesto :

Isaija 14, 13 A govorio si u srcu svom: Izaći ću na nebo, više zvezda Božjih podignuću presto svoj, i sešću na gori zbornoj na strani severnoj;

14 Izaći ću u visine nad oblake, izjednačiću se s Višnjim.

Koji to andjeo je mogao da se izjednaci sa Bogom , osim Satana :?:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top