Nemam pojma...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
opet igra rečima rasprave radi:)
retardiran znači usporen, ometen u razvoju
kaže se kome se oće
a termin sam čula od sveštenika i ljudi bliskim crkvi
ne sa gooogla
i nije u pitanju VOKATIV već generalni naziv
ja svoje rekoh i što se mene tiče završila sam na tu temu:D

A da li ti je taj sveštenik objasnio ono.. debilnost, imbecilnost i idiotija...kao nivoe mentalne retardiranosti...

A da...završila si na tu temu...pa da ....završim i ja...

Laku noć Agi...:bye:
 
Poslednja izmena od moderatora:

felix-anim.gif



Laku noć i tebi Gogi...:bye:
 
Cedomirov citat:

"A da imamo Boga Oca i Boga sina i Boga DS je cinjenica, nema bezanja od toga."

A sta ces odgovoriti pisanje Jelene Vajt, koja je izjavila da postoji Dvojstvo:

- „Nakon Negove inauguracije je došao Duh, i Isus je zaista bio proslavljen, sa slavom, koju
je od večnosti delio sa Ocem. Za vreme Njegovog poniženja na zemlji Duh nije došao sa
puninom delovanja. Isus je najavio, da ako ne bude otišao, Duh (TO) neće doći, ali
ako bude otišao, da će Ga (TO) poslati. To je bio opis Njega Samog!, nakon što je bio
uzdignut, On se pokazao.“
{Ellen White: Signs of the Times, 17 May, 1899, par. 3} “After His
inauguration, the Spirit came and Christ was indeed glorified, even with the glory which He had from all eternity with the
Father. During His humiliation upon this earth, the Spirit had not descended with all its efficacy; and Christ declared that if
He went not away, it would not come, but that if He went away, He would send it. It was a representation of Himself, and
after He was glorified it was manifest.”

Po njoj je Isus -Duh.
Pitanje za tebe:
Zasto adventisti ovo ne prihvataju kao merodavno, posto se Zaklinjete , da je Vajtova , Bozija prorocica, jer po vasoj logici, ovo je dobila od samog Oca, :)
 
1. Govorimo o tome sta biblija kaze.
Ne neka verska zajednica.

2.
Govorimo o tome sta biblija kaze.
Ne neki covek.

3.
Opet vadis izvan konteksta.
TO si sam dopisao ili neko da bi lsz izgledala uverljivo.

Iz samog teksta se vidi da ona govori o DS kao posebnoj osobi ne da je to Hristos.

Zadnja recenica se ne uklapa u kontekst teksta.
Govori o njemu kaze?
Neko je to namerno izvitoperio a ti se upecao.
Dakle ne skreci sa teme kao spas kada neznas.
treba da prepoznas da se zadnja recenica ne uklspa u kontekst teksta.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Koliko spiritualizma na ovoj temi! Bu u vodu! Amin!!!

- - - - - - - - - -

Cedomirov citat:

"A da imamo Boga Oca i Boga sina i Boga DS je cinjenica, nema bezanja od toga."

A sta ces odgovoriti pisanje Jelene Vajt, koja je izjavila da postoji Dvojstvo:

- „Nakon Negove inauguracije je došao Duh, i Isus je zaista bio proslavljen, sa slavom, koju
je od večnosti delio sa Ocem. Za vreme Njegovog poniženja na zemlji Duh nije došao sa
puninom delovanja. Isus je najavio, da ako ne bude otišao, Duh (TO) neće doći, ali
ako bude otišao, da će Ga (TO) poslati. To je bio opis Njega Samog!, nakon što je bio
uzdignut, On se pokazao.“
{Ellen White: Signs of the Times, 17 May, 1899, par. 3} “After His
inauguration, the Spirit came and Christ was indeed glorified, even with the glory which He had from all eternity with the
Father. During His humiliation upon this earth, the Spirit had not descended with all its efficacy; and Christ declared that if
He went not away, it would not come, but that if He went away, He would send it. It was a representation of Himself, and
after He was glorified it was manifest.”

Po njoj je Isus -Duh.
Pitanje za tebe:
Zasto adventisti ovo ne prihvataju kao merodavno, posto se Zaklinjete , da je Vajtova , Bozija prorocica, jer po vasoj logici, ovo je dobila od samog Oca, :)

sta si se ti ovoliko raspisao ! Elenvajtino ucenje je cista jeres! Pokaj se dok nebude kasno!
 
Poslednja izmena od moderatora:
Učenje o trojstvu, dogma. Ja prihvaćam biblijsko učenje i sve što razumim i preispitam. Ali tijada bogova nisam baš uvjeren da je to to.

Da te pitam ovako...Može li ljubav postojati bez onog koji voli, bez onog koji je voljen i ljubavi same po sebi koja je na neki način veza ( Sveti Duh) izmedju onog koji voli i koji je voljen...Ja mislim da ne može...E sada zamisli Boga kao ljubav pa mi reci, da li Bog mora biti u formi Trojstva da bi ljubav postojala...Biva da Bog mora biti i subjekat ljubavi i objekat ljubavi i sama radnja ljubavi. Bog Otac voli Sina koji je voljen ali isto tako i Bog Sin voli Oca koji je voljen a posredstvom veze koju čini Sveti Duh kao Bog kao ljubav sama po sebi.
 
Nađi mi u Bibliji da piše riječ Trojstvo.

Kada se Bog javio Avramu, da li je Avram video tri čoveka...U Bibiliji piše da jeste...Pažljivo pročitaj...

Postanak 18:1-6...''Posle mu se javi Gospod u ravnici mamrijskoj kad seđaše na vratima pred šatorom svojim u podne. Podigavši oči svoje pogleda, i gle, tri čoveka stajahu prema njemu. I ugledavši ih potrča im u susret ispred vrata šatora svog, i pokloni se do zemlje; I reče: Gospode, ako sam našao milost pred Tobom, nemoj proći sluge svog. Da vam donesem malo vode i operite noge, te se naslonite malo pod ovim drvetom. I izneću malo hleba, te potkrepite srce svoje, pa onda pođite, kad idete pored sluge svog. I rekoše: Učini šta si kazao. I Avram otrča u šator k Sari, i reče: Brže zamesi tri kopanje belog brašna i ispeci pogače.''

A pogledaj i ovo...

1 Jovanova 5:7...''Jer je troje što svedoči na nebu: Otac, Reč, i Sveti Duh; i ovo je troje jedno.''
 
“Dostojan si, Jehova, Bože naš, primiti slavu i čast i moć, jer si ti sve stvorio"
Otkrivenje 4:11

Gde to u Otkrivenju 4:11, piše ono...Jehova...U prevodu Biblije Jehovinih svedoka stoji to...Jehova...

Otkrivenje 4:11...

“Dostojan si, Jehova, Bože naš, primiti slavu+ i čast+ i moć,+ jer si ti sve stvorio+ i tvojom voljom+ sve postoji i stvoreno je.”+


pa mi objasni na osnovu čega se to u tom prevodu grčka reć Κύριος prevodi kao...Jehova...


Ἄξιος εἶ, ὁ Κύριος καὶ ὁ Θεὸς ἡμῶν, λαβεῖν τὴν δόξαν καὶ τὴν τιμὴν καὶ τὴν δύναμιν, ὅτι σὺ ἔκτισας τὰ πάντα, καὶ διὰ τὸ θέλημά σου ἦσαν καὶ ἐκτίσθησαν.

P.S. Da li ti je problem da mi objasniš, zbog čega koristiš neke stihove iz prevoda Biblije Jehovinih Svedoka...:whistling:
 
Voleo bih kada bi mi kazao, šta podrazumevaš pod pojmom Bog. Ima u Bibliji prilično stihova u kojima se Bog predočava antropomorfno. A po Bibliji Bog je nestvoren, ničim uzrokovan, tvorac stvorenog i izvan vremena i prostora. E sada, nešto što je takvo samo po sebi je apsolut u kosmičkom smislu, a dokazati da takav apsolut ne postoji, teško da je moguće. Zato kazivah ono da ateisti ne mogu dokazati da Bog ne postoji.
Bog je umišljen. On je proizvod hemijsko-fizičkih procesa u jednom delu desne hemisfere mozga, koji je nazvan Božija tačka. Ta, da nazovem, vernička strast za Bogom. je slična kao ljubavna strast koja se takođe stvara procesima u mozgu. Nigde nema nikakvog Boga izvan čoveka.
U redu je ovo što naglašavaš "po Bibliji", ali ja sam više nekako za "po istini". Dakle šta je istina, a ne šta piše u Bibliji. Znaš da su Bibliju smišljali Bogom ostrašćeni i zato je takva kakva je. A kakva je? Pa "prošetaj" se kroz tvoju čuvenu temu "Biblija... koliko znam o njoj" pa se podseti na nelogičnosti, brljotine, naučne gluposti.....
Sada ćemo ovde po milioniti put, da uvek ako neko tvrdi da nešto postoji treba da daa i dokaze za to. Zato je ovde potrebno da neki verski ekspert dokaže da "takav apsolut", kako ti reče, postoji, a ne da se od nekoga traži da dokaže da ne postoji. Navešću ovde nešto što sam davno napisao: ja bih mogao da tvrdim da oko nekog vernika lete nevidljivi slonovi i u nemogućnosti da to dokažem ja od vernika zahtevam da dokaže da ne postoje. On to ne može da dokaže- pa ja sam u pravu onda, zar ne:D




Stnco, Adam i Eva dok su bili u onom rajskom vrtu nisu mogli znati za nešto politeističko.
Jeroh, po Bibliji od Adama i Eve počinje razvoj ljudskog društva a oni su bili monoteisti i normalno da nisu mogli da znaju za politeizam. Politeizam je nastao mnogo kasnije.

A mnogo kasnije kada su već formirani prvi narodi ni svi oni nisu mogli znati za biblijskog Boga iz, kako ti kaza...ličnog iskustva. A to što se i u Bibliji pominju neka paganska božanstva u smislu bogova i boginja ne može biti dokaz da je monoteizam sam po sebi kako ti kaza ...laž. Politeističko verovanje je recimo i hinduizam čiji sledbenici veruju u bezbroj bogova ali uz zanimljivu sitnicu. Vrhovni bog je Brahman.
E sada bih hteo da čujem od tebe, kako su formirani ti prvi narodi? Zar po Bibliji nije sve počelo od Adama i Eve, pa njihova deca, pa deca te dece itd, itd. i saznanje o jednom Bgou se prenosilo sa generacije na generaciju, kao što se to danas dešava.
Samo da preciziram, rekao sam biblijski monoteizam. Zbog pojave politeizma posle monoteističke generacije koja potiče od Adama i Eve, dokaz je da je priča o monoteizmu Adama i Eve i njihovih potomaka laž. A da ti ne govorim da Teorija evolucije negira biblijsko stvaranje, a to znači da su Adam i Eva laž (osim ako to nije neka simbolika).

Znaš sigurno, da nas istorija uči, da je prvi monoteizam uveo Tutankamonov otac, a to je mnogo posle biblijskog monoteizma. I to pokazuje da je biblijski monoteizam, (da opet ne bi bilo zabune: to je monoteizam počev od Adama i Eve)- laž.



Zašto misliš da se taj jedini Bog boji nekih drugih ...bogova. Vidi ovo...

Moja je greška što sam napisao boji a trebao sam da napišem "boji". Ovde se ne radi o strahu Božijem, nego o pretnji autora zaposvsti upućena podanicima, sa namerom da ih prevede u monoteizam, a i to se dešava mnogo vremena posle monoteističkih Adama i Eve.


Nisam zapazio nijedan naučni dokaz za tvrdnju da Bog ne postoji.
A možeš li ti kao ateista koji se priklanja nauci da me predočiš dokaz ...da Bog ne postoji...Vernici veruju u postojanje Boga a to samo po sebi nije eksplicitna tvrdnja koja mora biti naučno dokazana.
Eh jeroh, jbg-a, pa znaš valjda da se nauka ne bavi Bogom. Ona mu samo oduzima tvoribilna svojstva. Jednom je jedan pametan Forumaš na Prirodnim naukama napisao, da vernici Boga uvek smeštaju u tamne ćoškove nauke. Čim nauka osvetli taj ćošak, oni ga prebace u neki drugi neosvetljen, a usput ne priznaju dokaze za po neki pethodno osvetljen, ako je suprotan biblijskoj "istini".
A što se tiče ovog boldovanog stvari su ovakve: predočiću ti dokaze da Bog ne postoji, kada ti meni predočiš dokaze da oko tebe ne lete nevidljivi slonovi.:D

A šta misliš o onom što Hegel naziva ...apsolutni duh...Ne liči li to na neki način na medjusobni odnos Stvoritelja-Oca, stovorenje-Sina i njihovu vezu Svetog Duha...:whistling:
Znam jeroh, znam, rekao Hegel i to je živa istina. Priznajem da malo poznajem filozofiju, ali onliko koliko sam morao da je učim pretpostavljam, a ti to sigurno znaš, da mora da postoji niz filozofa koji negiraju Hegelovu tvrdnju.

Pozdrav tebi Stnco...
E pa pozdrav i tebi druže moj.
Nadam se da ćemo se sledećeg leta, ako da Bog:D, sresti u nekoj gondoli do Tornika.
 
Poslednja izmena:
Auuuuu...Nisam pojma imao da je Muhamed osnovao islam jer hrišćanstvo nije bilo orginal Isusovog učenja... ...
E, bas mi je "zao"!

Citav sam pretrpeo stres zbog tvoje svojevoljne "neobavestenosti" zaradi pukoga trolovanja.

- - - - - - - - - -

Bog je umišljen. On je proizvod hemijsko-fizičkih procesa u jednom delu desne hemisfere mozga, koji je nazvan Božija tačka. ...
Tako se citaju novine o kvazinaucnim radovima dnevnih hipoteticara sa jadovnih margina drustva,

a ne na jedvite jade preostali fragmenti najbitnijih informacija iz proslosti najmarkantnijih aktera covecanstva.
 
Poslednja izmena:
Gde to u Otkrivenju 4:11, piše ono...Jehova...U prevodu Biblije Jehovinih svedoka stoji to...Jehova...

Otkrivenje 4:11...

“Dostojan si, Jehova, Bože naš, primiti slavu+ i čast+ i moć,+ jer si ti sve stvorio+ i tvojom voljom+ sve postoji i stvoreno je.”+


pa mi objasni na osnovu čega se to u tom prevodu grčka reć Κύριος prevodi kao...Jehova...


Ἄξιος εἶ, ὁ Κύριος καὶ ὁ Θεὸς ἡμῶν, λαβεῖν τὴν δόξαν καὶ τὴν τιμὴν καὶ τὴν δύναμιν, ὅτι σὺ ἔκτισας τὰ πάντα, καὶ διὰ τὸ θέλημά σου ἦσαν καὶ ἐκτίσθησαν.

P.S. Da li ti je problem da mi objasniš, zbog čega koristiš neke stihove iz prevoda Biblije Jehovinih Svedoka...:whistling:

Objasnit ću.

Ima grčki prijevod Septuaginta s Božjim imenom pisanim hebrejskim slovima. Božje ime u obliku tetragrama pojavljuje u tekstu Septuaginte

"Božje ime je uklonjeno i zamijenjeno kraticama KĊ i KY, koje označavaju grčku riječ “Kýrios” (“Gospodin”) i Theós (Bog)"
"U Aleksandrinskom manuskriptu
kopiji Septuaginte Božje ime je u istim citatima nadomješteno sa KY i KC, skraćenicom grčke riječi kýrios"

PS Mogao si primjetiti, ili nisi vidio, da koristim stihove iz raznih prevoda biblije i srbski prevod, hrvacki prevod, hebrejski pa tako i NW prevod od JS. Jer čitam razne prevode :hvala:
 
Objasnit ću.

Ima grčki prijevod Septuaginta s Božjim imenom pisanim hebrejskim slovima. Božje ime u obliku tetragrama pojavljuje u tekstu Septuaginte

"Božje ime je uklonjeno i zamijenjeno kraticama KĊ i KY, koje označavaju grčku riječ “Kýrios” (“Gospodin”) i Theós (Bog)"
"U Aleksandrinskom manuskriptu
kopiji Septuaginte Božje ime je u istim citatima nadomješteno sa KY i KC, skraćenicom grčke riječi kýrios"

PS Mogao si primjetiti, ili nisi vidio, da koristim stihove iz raznih prevoda biblije i srbski prevod, hrvacki prevod, hebrejski pa tako i NW prevod od JS. Jer čitam razne prevode :hvala:

I posle toliko godina... uvek ista prica. :)

Pozdrav Jerohinac!
 
Da te citanje novinskih clanaka popularnih u tvojoj ideoloskoj organizaciji nece odvesti realnoj predstavi o svetu.

Tako brate. Ja sam običan smrtan čovek i treba mi se obraćati običnim, sveopšterazumljivim jezikom. Zato te molim da mi se ubuduće ne obraćaš viskoparnim jezikom, razumljivim samo vama nabeđenim filozofima fragmentalnog tipa, koji poznajete i nuklearnu fiziku iz bronzanog doba, već običnim/prostim narodnim jezikom, kao što je ovo gore. Zato evo i odgovora.
Ja ne čitam nikakve popularne članke, a nisam ni pripadnik nikakve ideološke organizacije, već svoje koliko-toliko realne predstave o svetu formiram na osnovu naučnih otkrića. Ta otkrića su fragmentalna, ali ako ih stalno upumpavaš u sebe, dođeš, nekako, do neke celine naučnog shvatanja sveta. E otuda sledi i moja tvrdnja da je Bog izvan čoveka obična izmišljotina. Doduše, možda nije obična, ali izmišljotina sigurno jeste.
 
Poslednja izmena:
Bog je umišljen. On je proizvod hemijsko-fizičkih procesa u jednom delu desne hemisfere mozga, koji je nazvan Božija tačka. Ta, da nazovem, vernička strast za Bogom. je slična kao ljubavna strast koja se takođe stvara procesima u mozgu. Nigde nema nikakvog Boga izvan čoveka.

A ta božija tačka funkcioniše samo kod onih koji veruju u Boga...

Naučna istraživanja koja su započeta nakon otkrivanja te Božije tačke u nameri da se naučno dokaže nešto konkretnije u vezi sa tim u suštini su se svela na ono da vernici imaju manji hipotalamus a uvećan onaj frontalni režanj u mozgu. Medjutim, okolnost da je kod manjeg broja ispitanika to utvrdjeno, nikako ali baš nikako ne može da se uzme kao naučni dokaz da tako nešto utiče na to da neko bude religiozan. Ja nisam vernik i ne verujem u Boga ali do sada nisam video jasan dokaz u smislu...da Bog ne postoji, izuzev one tvrdnje ateista da...vernici moraju dokazati postojanje Boga u kojeg veruju.

Sada ćemo ovde po milioniti put, da uvek ako neko tvrdi da nešto postoji treba da daa i dokaze za to. Zato je ovde potrebno da neki verski ekspert dokaže da "takav apsolut", kako ti reče, postoji, a ne da se od nekoga traži da dokaže da ne postoji. Navešću ovde nešto što sam davno napisao: ja bih mogao da tvrdim da oko nekog vernika lete nevidljivi slonovi i u nemogućnosti da to dokažem ja od vernika zahtevam da dokaže da ne postoje. On to ne može da dokaže- pa ja sam u pravu onda, zar ne:D

Naravno da bi ti to mogao tvrditi ali ...gde je logika ako neko kome je nauka svetinja predoči neku tvrdnju bez dokaza...Kakva bi to nauka bila ako bi predočavala neku tvrdnju bez dokaza a uzimajući kao dokaz okolnost da neko ne može dokazati suprotno...

Jeroh, po Bibliji od Adama i Eve počinje razvoj ljudskog društva a oni su bili monoteisti i normalno da nisu mogli da znaju za politeizam. Politeizam je nastao mnogo kasnije.

Adam i Eva nisu znali za neke druge bogove. Oni su znali samo za onog Boga koji ih je stvorio pa u tom smislu tvrdnja da su Adam i Eva bili monoteisti ne stoji.

E sada bih hteo da čujem od tebe, kako su formirani ti prvi narodi? Zar po Bibliji nije sve počelo od Adama i Eve, pa njihova deca, pa deca te dece itd, itd. i saznanje o jednom Bogu se prenosilo sa generacije na generaciju, kao što se to danas dešava.

U smislu Biblije sve je počelo od Adama i Eve stim što su neke generacije kasnije prihvatile verovanje u neke druge bogove.

Samo da preciziram, rekao sam biblijski monoteizam. Zbog pojave politeizma posle monoteističke generacije koja potiče od Adama i Eve, dokaz je da je priča o monoteizmu Adama i Eve i njihovih potomaka laž.

Nije baš laž u smislu Biblije, kada se ima u viidu ovo...

Postanak 17:1-8... ''A kad Avramu bi devedeset i devet godina, javi mu se Gospod i reče mu: Ja sam Bog Svemogući, po mojoj volji živi, i budi pošten. I učiniću zavet između sebe i tebe, i vrlo ću te umnožiti. A Avram pade ničice. I Gospod mu još govori i reče: Od mene evo zavet moj s tobom da ćeš biti otac mnogim narodima Zato se više nećeš zvati Avram nego će ti ime biti Avraam, jer sam te učinio ocem mnogih naroda; Daću ti porodicu vrlo veliku, i načiniću od tebe narode mnoge, i carevi će izaći od tebe. A postavljam zavet svoj između sebe i tebe i semena tvog nakon tebe od kolena do kolena, da je zavet večan, da sam Bog tebi i semenu tvom nakon tebe; I daću tebi i semenu tvom nakon tebe zemlju u kojoj si došljak, svu zemlju hanansku u državu večnu, i biću im Bog.''

Postanak 12:3...''Blagosloviću one koji tebe uzblagosiljaju, i prokleću one koji tebe usproklinju; i u tebi će biti blagoslovena sva plemena na zemlji.''

Pozdrav tebi Stnco...
 
A da ti ne govorim da Teorija evolucije negira biblijsko stvaranje, a to znači da su Adam i Eva laž (osim ako to nije neka simbolika).

Ako su Adam i Eva laž u smislu stvaranja po Teoriji evolucije, reci mi kako je nastao prvi ćovek...po Teoriji evolucije. Nemoj mi samo ono...da čovek i majmun imaju ...istog pretka. A to stoga jer mi trebaš naučno predočiti, kada je taj prvi ali prvi i jedini predak nastao...Kada je je nastala i prva žena predak ...ali prva...

Eh jeroh, jbg-a, pa znaš valjda da se nauka ne bavi Bogom. Ona mu samo oduzima tvoribilna svojstva. Jednom je jedan pametan Forumaš na Prirodnim naukama napisao, da vernici Boga uvek smeštaju u tamne ćoškove nauke. Čim nauka osvetli taj ćošak, oni ga prebace u neki drugi neosvetljen, a usput ne priznaju dokaze za po neki pethodno osvetljen, ako je suprotan biblijskoj "istini".

Nauka se konkretno ne bavi Bogom ali se u poslednje vreme bavi nekim stvarima koje su kako bih rekao u...nadležnosti Boga...i to veoma, ali veoma zanimljivim.

A što se tiče ovog boldovanog stvari su ovakve: predočiću ti dokaze da Bog ne postoji, kada ti meni predočiš dokaze da oko tebe ne lete nevidljivi slonovi.:D

A šta ako ja poverujem da oko mene lete nevidljivi slonovi...U tom slučaju ti bi trebao da mi predočiš dokaze da Bog ne postoji...Čovek može verovati u tako neke stvari bez ikakve potrebe da svoje verovanje bilo kome dokazuje nekim dokazima izvan svake razumne sumnje. Ali...čovek ne može predočiti tvrdnju da Bog ne postoji a pozivajući se na nauku a bez valjanog naučnog dokaza.

Nije isto u nešto verovati i nešto eksplicitno tvrditi pozivajući se na nauku ili ti...sve osvetljene čoškove nauke.
 
Objasnit ću.
Ima grčki prijevod Septuaginta s Božjim imenom pisanim hebrejskim slovima. Božje ime u obliku tetragrama pojavljuje u tekstu Septuaginte

Svemirski, šta si se to spetljao...Kakve veze ima Septuaginta sa stihom 4:11 iz poglavlja Otkrivenje u Novom zavetu..Da li si to zaboravio da je Septuaginta prevod jevrejskog Tanakha ili ti Starog Zaveta sa jevrejskog na grčki jezik. Gde to u ovoj ...Septuaginti... ima stih ...

Otkrivenje 4:11...Ἄξιος εἶ, ὁ Κύριος καὶ ὁ Θεὸς ἡμῶν, λαβεῖν τὴν δόξαν καὶ τὴν τιμὴν καὶ τὴν δύναμιν, ὅτι σὺ ἔκτισας τὰ πάντα, καὶ διὰ τὸ θέλημά σου ἦσαν καὶ ἐκτίσθησαν.

Ovaj stih se nalazi u Novom Zavetu a ne u Septuaginti...

"Božje ime je uklonjeno i zamijenjeno kraticama KĊ i KY, koje označavaju grčku riječ “Kýrios” (“Gospodin”) i Theós (Bog)"
"U Aleksandrinskom manuskriptu
kopiji Septuaginte Božje ime je u istim citatima nadomješteno sa KY i KC, skraćenicom grčke riječi kýrios''

Još uvek nisi shvatio da Otkrivenje 4:11 nije iz Septuaginte...

PS Mogao si primjetiti, ili nisi vidio, da koristim stihove iz raznih prevoda biblije i srbski prevod, hrvacki prevod, hebrejski pa tako i NW prevod od JS. Jer čitam razne prevode :hvala:

Zanimljivo je da prevod NW Jehovinih svedoka koristiš samo onda kada želiš naglasiti ime Boga...Jehova...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top