Najbolji RPG-ovi

Fanatic_Kv

Primećen član
Poruka
860
Nisam odavno poteg'o neku novu temu pa rekoh da to bude nesto ovako:


Najbolji RPG koji ste igrali?
Vase misljenje o "Dungen lords"???
I vasa ocekivanja od Hellgate: London! (Za koji se prica da ce biti najbolji RPG svih vremena!) Pa pishite...
 
Odavno sam prestao da se nadam dobrim igrama uopste, a tako i RPG-ovima.

Sto se tice toga koji je RPG najbolji - tu nema mnogo razmisljanja Fallout je daleko ispred svih. Jednostavno to je momenat srece da su ljudi sklopili sve kockice i napravili savrsenu igru. Posle toga ni oni sami nisu uspeli da ponove nista slicno. Sve iole bolje RPG-ove napravili su ljudi iz Black Isle i Troika, tj. likovi koji su radili na Fallout-u.

Od ostalih treba izdvojiti Vampires:Bloodlines i Arcanum koje je uradila Troika, kao i Baldur's Gate i Planescape Torment od Black Isle. Od ostalih igara jedino bih mogao da izdvojim Kotor - Lucasarts i naravno Diablo - Blizzard.

Sve ostalo je smuti pa prospi. Pogotovo ove novije igre. Restricted Area je onako igriv, dok je onaj Dungeon Siege 2 teska glupost.
 
Tzar:
Odavno sam prestao da se nadam dobrim igrama uopste, a tako i RPG-ovima.

Sto se tice toga koji je RPG najbolji - tu nema mnogo razmisljanja Fallout je daleko ispred svih. Jednostavno to je momenat srece da su ljudi sklopili sve kockice i napravili savrsenu igru. Posle toga ni oni sami nisu uspeli da ponove nista slicno. Sve iole bolje RPG-ove napravili su ljudi iz Black Isle i Troika, tj. likovi koji su radili na Fallout-u.

Od ostalih treba izdvojiti Vampires:Bloodlines i Arcanum koje je uradila Troika, kao i Baldur's Gate i Planescape Torment od Black Isle. Od ostalih igara jedino bih mogao da izdvojim Kotor - Lucasarts i naravno Diablo - Blizzard.

Sve ostalo je smuti pa prospi. Pogotovo ove novije igre. Restricted Area je onako igriv, dok je onaj Dungeon Siege 2 teska glupost.

Ne mogu da verujem da neko moze da nabroji sve zive RPG-ove a da ne spomene The Elder Scrolls!!

Morrowind je Bog u rpg-ovima, a ne kazem to jer mi se igrica mnogo svidja nego zato sto je igrica sa skoro najvise nagrada na svetu....kada Oblivion izadje i WoW ce biti zaboravljen! Bez uvrede Tzar, nisam nikada ni igrao Fallout, samo kazem sta je najbolje od onoga za sta znam :)
 
^Nikola^:
Ne mogu da verujem da neko moze da nabroji sve zive RPG-ove a da ne spomene The Elder Scrolls!!

Morrowind je Bog u rpg-ovima, a ne kazem to jer mi se igrica mnogo svidja nego zato sto je igrica sa skoro najvise nagrada na svetu....kada Oblivion izadje i WoW ce biti zaboravljen! Bez uvrede Tzar, nisam nikada ni igrao Fallout, samo kazem sta je najbolje od onoga za sta znam :)


Alooooo decko sta je sa mozgom???
Morrowind RPG???
Ja ocajniju igricu nisam igrao...
Pravi SHIT...



b200503300490373001112173752.jpg

coverimage.jpg

3771.3.jpg


Ja prvi put cujem za ovu igru, ali ne verujem da ce biti bolja od Diablo III (Nesto se suska) :)
 
Sto se tice Morrowinda, mi je mnogo smetao loshe uradjen first person, a ni prica nije bila nesto posebno zanimljiva, tako da sam batalio negde na trecini igre. Pogledaj kako izgleda first person u Vampires: Bloodlines.
 
Pa sta da vam kazem....Igrao sam Diablo 2 i ekspanziju ali meni ono vise lici na neki hack&slash nego na RPG! to je moje misljenje... Za prave RGO-ove pre svega smatram igrice kao sto su Vampire: Bloodlines i Gothic! Diablo mi je bio zabavan u prvom nivou a kad sam presao u onaj pustinjski grad smorio sam se...

Za Hellgate: London se kaze da ce biti zesca igrica... Ono sto je nazanimljivije je to sto igricu igrate kao da se stvarno odigrava.... naidjete kod coveka koji vam kaze da ce moci da vam nabavi neki "item"(verovatno neko oruzije, napitak, amajliju) za nedelju dana i za tacno 7 dana (nasih, ne u igrici) on ga i ima...To donosi veliku novinu i nikad nece biti dosadno igrati igricu jer ce bukvalno svaki dan uslediti neki nov splet dogadjaja!

Sto se tice Diabla 3....O njemu se suska vec poooooduze vreme i nishta! blizzard north se raspao i rekli su da su obustavili sav dosadasnji rad na Diablu 3....
 
Da ali za sve igice kod koji je release date nepoznat stavlja se da je najavljena za 31.12 20XX!!!
ili ako je najavljena za neki mesec a ne zna se tacno datum stavlja se (npr) 31.10.20XX!
Kao sto je fora za Gothic 3...
 
pa ovako.. sto se tice morrowinda kad ukapirate sve fore sto ima, kao sto je kad postanete vampir ili vukodlak u blood moonu onda shvatite prave chari igre... Da biste igru stvarno shvatili i da bi vam se dopala morate da se skroz unesete u nju.. Po meni je morrowind savrsena igra... jedino mi je krivo sto nema multiplayer.... E dalje dobar je i nwn a i diablo 2 sa expanziom... A oblivion kad izadje... bice booom medju igrama...Dobar je meni i arx fatalis i josh neke igrice.. .al je ipak morrowind zakon ;)... inace .... baldurs gate 2 i sve te igrice tog tipa imaju dobru pricu... al su previse spore... i traze da se mnogo cita i zapisuje i pamti... a to je ono sto nekog moze da ubije u pojam.. Zato ako stvarno ocete da igrate takve igre igrajte myst serial...
 
Cyberpunk rulez.:)

Btw, pomenuo sam Restricted Area - to je cyberpunk u hack&slash stilu. Nema mnogo razmisljanja samo ides i resetas sve sto mrda.

U RPG-u je poenta u prici, ako hoces samo da upucavas nesto onda je to potpuno drugi zanr.
 
Highper:
Ne, ne decko... To nikada nece biti pravi RPG...
E, ljudi dajte malo se obrazujte pre nego shto upadnete sa slichnim komentarima...
Shta, ti, definishesh kao pravi RPG? 'Leba ti objasni nam da bi mogli da pratimo tvoju definiciju shta je "pravi RPG" a shta nije.... Sacred? hahahahhhahhh daaaj...

tommy gun:
Hellgate je obicna pucacina protiv monstruma i tako tih karakondzula.Slican painkiller-u ako ste igrali!
I meni se tako chini (bar po trejleru)...
 
EstaTiC_FeAR:
pa ovako.. sto se tice morrowinda kad ukapirate sve fore sto ima, kao sto je kad postanete vampir ili vukodlak u blood moonu onda shvatite prave chari igre... Da biste igru stvarno shvatili i da bi vam se dopala morate da se skroz unesete u nju.. Po meni je morrowind savrsena igra... jedino mi je krivo sto nema multiplayer.... E dalje dobar je i nwn a i diablo 2 sa expanziom... A oblivion kad izadje... bice booom medju igrama...Dobar je meni i arx fatalis i josh neke igrice.. .al je ipak morrowind zakon ;)... inace .... baldurs gate 2 i sve te igrice tog tipa imaju dobru pricu... al su previse spore... i traze da se mnogo cita i zapisuje i pamti... a to je ono sto nekog moze da ubije u pojam.. Zato ako stvarno ocete da igrate takve igre igrajte myst serial...

Eeeee to je savrsena definicija Elder Scrollsova, svaka cast :) A Morrowind nije poznat ovde po Srbiji jer je igra mnogo spora....a sto se mene tice, sto sporije, to bolje, vise da uzivam u takvoj igrici kao Morrowind ;)

Estatic Fear, imam 100% isto misljenje kao ti, i o Oblivionu i Morrowindu ;)
 
Highper:
Alooooo decko sta je sa mozgom???
Morrowind RPG???
Ja ocajniju igricu nisam igrao...
Pravi SHIT...

Bre dechko, pa ti nemash pojma shta su RPG i FRP.
Pravi predstavnici su oni koje ti je nabrojao Tzar i Nikola.
Znachi: BG (1 & 2), Fallout (1 & 2) + Bloodlines + KotOR + Morrowind + FF i tako dalje.

Ti tvoji razni Diabloliki 'RPG-ovi' su samo jednostavne verzije i iako ih je zabavno igrati nisu ni prineti pravim RPG-ovima. A da ne spominjem josh i stone FRP-ove i RPG-ove.
Mis'im, ako necesh puno texta, igraj 'Serious Sam-a'. Ili Moorhuhn.
 
da,da narode rpg su zaista naj od svih zanrova bas zato sto spajaju sve zanrove u jedan i dodaju nekoliko stvari sto ih cini drugacijih od bilo kojega fps,avanture i kojejkakve sprdacine....
u stvari prvi rpg kojega sam probao je diablo 1zaista nezaboravnop iskustvo,pa diablo2,strava igra!
zatim nisam igrao nista sto vredi pa je dosao newerwinter sa 2 exp-mnogo dobra igra,pa famozni kotor(svetlosni mac,mmmmmmmm,sweeet)zatim duga pauza a onda NAJ VAMPIRE BLOD.MAS.!!!
TAKODJE IGRAO SAM HRPU DRUGIH RPG ali nisu ni blizu>kult,fridom forcem,pirates,dungeon siega ,sacreda,sto se tice DUNGEON LORDSA igra je dobra ali joj puno fali ko da je nedovrsena inace igra je dobila oko50-30% u svim vaznijim casopisima!steta!
inace moram priznati da nisam igrao starije rpg- (posto sam 86g)poput fallouta,bg,icewind dale,
ali sam igrao moriwind i nije mi se bas svidela(igra je jako dobra samo sto se nisam udubio ,moracu probat opet!)ASTO SE TICE NOVOG BARD'S TALE TESKA SPRDACINA I JAKO JEDNOSTAVNA IGRA(JEDINA SVETLA TACKA JE HUMOR,BAR SAM SE NASMEJAO)
i kakve su to igrice>oblivion,hallgete(mislim da jepucacin) i jeste li culi za fable?Ko zna kad ce diablo 3 ali ko zna...mene zanima blizardov gost(da li je to rpg?)
P.S:
PREPORUCITE MI NESTO,NEKI DOBAR RPG PA MAKAR I STARIJI ILI NOVIJI!ALI DA VREDI!
poz za sve okorele(ZADRTE) rpg igrace
 
blizardov "Ghost" je klasicna pucacina iz prvog lica smestena u svet "starcraft-a"....Najavljuju je vec 5 godina i nishta...valjda ce da bude nesto....

i da ne zaboravim....Hellgate london je RPG sa elementima pucacine... I Vampire bloodlines bi neko po traileru opisati kao pucacinu, sunjalicu, Rpg, avanturu....ali zanr kom hellgate pripada je RPG!
 
Najbolji RPG svih vremena je Fallout 2. Neprevazidjen je. Dobar je i prvi deo. Dalje, Arcanum je fenomenalan. Morrowind (mada je malo drugaciji tip igre jer je iz prvog lica) je odlican i trenutno ga igram. NWN me je smorio. Svideo mi se i Divine DIvinity.

Po meni savrsen RPG je samo Fallout.
 
Pošto vidim da su ovde samo spominjane igre za PC, da ja to malo promenim. Final Fantasy serijal je jedan od rodonačelnika žanra a u isto vreme i neke igre iz ovog serijala spadaju među najbolje RPG igre ikad. Od 'sedmice' svaki FF je bio fantastičan (a i pre nje isto tako) i imao je milione fanova. Na mreži je bio popularniji možda samo Diablo (i to iz razloga što je imao multiplay). A tu popularnost FF je zaradio iz 2 razloga po mom mišljenju. Prvi je što je svaki deo imao ogroman broj tajni od kojih su neke bile veoma teške za otkrivanje - isto tako teške kao i neke od zagonetki u Myst serijalu. Drugi razlog su bile savršene animacije koje stoje rame uz rame sa Blizzardovim i tona dijaloga sa NPC-jevima koji su bili odgovorni za neke od najbolje osmišljenih priča ikad (ko je igrao neki deo iz serijala, znaće o čemu pričam). Svojstvo RPG-a je upravo razgovor sa NPC karakterima (naravno i rešavanje questova) kako bi se produbila sama priča. E sad ako igrate igru samo da bi klali na principu 'klikni,klikni i OPET IZNOVA klikni' onda...pa čekajte Diablo 3(da ne bude zabune, i ja volim Diablo i prešao sam ga ali...). Inače pored FF-a (meni se najviše dopala 9-ka sa Playstationa), fantastičan je bio i Chrono Cross, zatim Vagrant Story i Parasite Eve (survival horor\RPG). Ne smem da zaboravim i Zelda serijal (koju je stvorio Shigeru Miyamoto, kao i Maria), koji je već dugo godina jedna od najvećih RPG igara na Nintendovim konzolama. Već ste spomenuli sve bisere žanra za PC platformu pa tu neću da se mešam. Peace.
P.S. Inače Morrowind može da te dovede do ludila. Sećam se kad sam čitao The GaMeR jedna autorka je pisala da joj se komp nešto pokvario i da je izgubila dosta toga, između ostalog i snimljenu poziciju za Morrowind (300+ sati igranja ako se dobro sećam). Ne znam kako bi se ja tad osećao pošto se i meni desilo nešto slično ali manje destruktivno - 11000 mp3 pesama(manje važno) i save za FF9 kojeg sam igrao preko emulatora ePSXe na PC-ju od oko 60-ak sati igre plus još najmanje 40 koje nisam snimao (KATASTROFA).
 

Back
Top