Knjiga promene

Duh Sekire

Iskusan
Poruka
6.686
Да је свет у основи бинаран знали су Кинези много пре фон Нојмана, који је иначе познат по томе што је завршио ФОН, као и потписник ових редова.
ЛМ, светом доминирају два принципа ЈИН и ЈАНГ.
ЈИН представља пријемчивост, женски принцип, ноћ, Месец, земљу.
ЈАНГ представља акцију, мушки принцип, дан, Сунце, небо.
ЈИН се може представити парним бројем, а ЈАНГ непарним. На основу комбинације ова два принципа ради ЈИ ЂИНГ, вештина која може бити прорицање, налажење савета, филозофија – а пре свега добра забава.
ЈИ ЂИНГ се у својој лакшој варијанти изводи бацањем три новчића (ја лично преферирам да их завртим на столу као чигру). Потребно је мислити на одређено питање, конкретну ситуацију, део живота. Није реч о обичном прорицању које представља ствари које ће се догодити “као такве”, већ се на овај начин могу добити и савети којима човек може утицати на будућност. Одговори који се налазе у Књизи Промена имају и карактер филозофске расправе.
Рекли смо да се ЈАНГ представља непарним бројем, а обично се узима да је при бацању новчића ГЛАВА. Такав резултат добија вредност три.
Рекли смо да се ЈИН представља парним бројем, а обично се узима да је при бацању новчића ПИСМО. Такав резултат добија вредност два.
ГЛАВА – ЈАНГ = 3
ПИСМО – ЈИН = 2
Када бацимо (завртимо) три новчића добијамо следеће комбинације:
3 + 3 + 3 = 9 ПРОМЕЊИВ ЈАНГ --- О ---
2 + 3 + 3 = 8 СТАЛНИ ЈИН --- ---
2 + 2 + 3 = 7 СТАЛНИ ЈАНГ ---------
2 + 2 + 2 = 6 ПРОМЕЊИВИ ЈИН --- Х ---
Потребно је шест (пута три) бацања и линије се повлаче ОДОЗДО ПРЕМА ГОРЕ. Три груписане линије чине један триграм. Њих има укупно осам и представљају део ЈИН-ЈАНГ симбола (застава Јужне Кореје). ЈИ ЂИНГ ради са комбинацијама два триграма којих укупно има 8 на квадрат или 2 на шести, дакле 64. Промењиви знаци се мењају у своју супротност. То значи да при бацању можемо имати на крају две комбинације (ако постоје промењиви знаци). Тако ако имамо ПРОМЕЊИВИ ЈИН, на првој комбинацији он ће бити ЈИН, на другој ЈАНГ. Прва комбинација означава садашњост, друга будућност. Битне су позиције на којима се налазе промењиви знаци (шестице и деветке) јер они имају своје значење.
То би била правила, остају тумачење које имате и Књизи Промена (250дин на актуелном сајму код Дома Синдиката). Дакле само треба пронаћи добијене симболе (комбинације). Или ми доставити комбинације, па ћу видети да пронађем одговарајућа значења.
Дух Секире
(у мом потпису су поруке добијене Ји Ђингом)
 
У дигиталном формату има овај сајт:
http://www.superiching.com/cointhrowing.htm

Захваљујући Фараону звезда и таме са форума ДО.
Ограђујем се по питању квалитета, јер нисам стигао боље да погледам, а ово је као нека унапређена верзија. Дакле ако ти је јасно у потпуносто оно што сам ја написао можда боље да се не збуњујеш са овим на сајту. Мени је рецимо ова "класична" верзија много јаснија.
Погледаћу сад где има на нету Књига промена, да могу да се виде симболи.
 
Ево интернет странице са самим симболима.
http://www.uponreflection.co.uk/iching/iching_symbols/iching_symbols.htm

А од овог хексаграма сам преузео свој потпис:
http://www.uponreflection.co.uk/iching/iching_symbols/iching_symbol_detail32.htm

Мада је у Књизи промена на папиру то много опширније написано. Овако је међутим много лакше наћи одговарајући знак.
 
potpis je suvishe prost da bi se mogao iskoristiti na bilo koji nachin....ne treba mi nishta da ja znam da istrajnost donosi nagradu....niti da je povoljno imati cilj....mislim to je tako ochigledno da je to smeshno

zatim....sva ta matematika mojoj glavi ne prija trenutno....tako da i netju komentarisati...nisam skontao od onoga da je svet binaran pa na dalje....al chini se kao dopadljiva teorija koja bi mogla privutji ogromne mase
 
О па Ви сте и овде велики Антун Туне.
Мислим да је ово право место за Вас.
Имате ли неку теорију која сила влада светом???
 
nema potrebe za persiranjem.....veliki mi se ne svidja....mozhe prepodobni?....svetom ne vlada sila...svetom vlada priroda....al sad...dal je priroda sila....to je vetj van moje motji
 
bie:
Ne preferiram kineski spiritizam ali ima nesho o zenama,hm,...Vishe se bavim izuchavanjem egipatskog spiritizma,ima neke konekcije :rolleyes:

Ко је помињао жене?
taireu02.jpg

Ово је персонификација народног јединства.

Египатски спиритизам јесте конза. Ако негде набавим анкх носићу га, то је једини крст који сам спреман да носим ;)



AntunTun:
nema potrebe za persiranjem.....veliki mi se ne svidja....mozhe prepodobni?....svetom ne vlada sila...svetom vlada priroda....al sad...dal je priroda sila....to je vetj van moje motji

pa kad vetj jednom nauchish da tj nije ћ, а понекад зна бити зајеб, рецимо (oko) kutje на холандеском може да значи нешто друго...
 

Back
Top