TITO ILI DRAZA

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
DOK JE TITO BIO ZIV NIKO NIJE SMIJO TAKO DA PRICA. VOLIO BIH DA SAM VAS TADA VIDIONE HVATA SE ZA NAS BLAT TIO SIJA KAO ZLATOAKO HAOCES SLICNIH STIHOVA IMAM CITVU KNJIGU CEGEVARA
 
Jeli GOST imas li nekih podataka koliko je ljudi najebalo zbog ta dva majmuna. Razlika izmedju njih dvojice je sto je Draza bio mnogo skolovaniji od onog ustaskog nepismenog majmuna. A to o govoru, dal smes ili nesmes da kazes, idi u Ameriku i seri nesto protiv Busha sto mlati ove muslimane pa proveri sta ce da ti se desi...
 
Evo jedne angdote iz zivota "nepismenog ustaskog majmuna", kako ga je Milica Kubura nazvala. Govorim o Titu, naravno.
Imao Tito prijem kod Engleske kraljice Elizabete II. Razgovor je trajao par sati. I posle toga, kad rekose Nj.V. Elizabeti da je Tito seljacki sin, i po struci masinbravar, ona jednostavno nije mogla da veruje. Kako je moguce da jedan radnik ima takve manire?
Eto, mala dosteka iz zivota "nepismenog majmuna"...
 
Zar nije krajnje vreme da se okanemo budalastih prica od pre vise od pola veka?
Znate li sta je meni moja baba pricala?
Kaze, uzivali su kada je u selu bila nemacka vojska. Tada nijedna druga vojska nije smela da udje u selo. A Nemci nikome nikada nista nisu ukrali i nikome nista nazao nisu ucinili. Desilo se da je Nemac silovao neku devojku i komandant je naredio da ga streljaju.
Ostali, Bugari, partizani, Drazini cetnici, Pecancevi cetnici... Ne zna se ko je od koga bio gori. Svi su dolazili i otimali. Pricala mi je da su ljudi mrzeci komsije cekali da dodje prva vojska pa da optuze ove da su saradnici onih drugih. Nije bilo razlike izmedju cetnika i partizana. I jedni i drugi su satirali Srbe vise nego sto su to cinili Nemci.
U selu Vranic, odakle mi je otac, cetnici Nikole Kalabica su zaklali 10 clanova porodice Pantic (kuca do rodne kuce mog oca). Na detetu koje jos nije napunilo godinu dana izbrojano je 18 uboda nozem. Ako je jedan clan te porodice bio komunista, to dete sigurno nije.
Cuo sam pricu iz Hercegovine od jednog partizana koji je pricao da nije istina kako cetnici nisu klali. U dolini Neretve su zaklali 23 njihova druga. A onda su partizani za odmazdu spalili jedno cetnicko selo. Znate li sta znaci pojam "cetnicko selo" u dolini Neretve? Spalili su srpsko selo, a sta su uradili sa stanovnicima, medju kojima je sigurno bilo i staraca i zena i dece...
To je bila jedna velika tragedija srpskog naroda i jedna velika nasa sramota. I zato, dajte vise prestanite sa takvim temama i takvim raspravama.
 
Marko, Marko
Zamisli sta bi Engleska kraljica govorila o Drazi koji je imao vise skole nego majmun i ceo njegov zoloski vrt, al vidis taj nepismeni radnik sa dobrim manirima ga je Doktorski sredio...to je kraljica mislila
 
Mica Kubura:
Marko, Marko
Zamisli sta bi Engleska kraljica govorila o Drazi koji je imao vise skole nego majmun i ceo njegov zoloski vrt, al vidis taj nepismeni radnik sa dobrim manirima ga je Doktorski sredio...to je kraljica mislila
da, Mico, "STA BI BILO KAD BI BILO"...
ti bas znas sta je engleska kraljica mislila.... Sto volim ove sto se prave pametne, nemas pojma...
 
Marko,
Izgleda mnogo volis Tita i Engleske kraljice. Da te podsetim, i mi smo imali kralja, ali ovaj tvoj ljubimac ga je nekako proterao iz zemle. Vidis on nevoli kraljeve...on voli da zivi ko kralj i da se druzi sa kraljicama. Nesto mi slabo licis na Srbina. Da nisi mozda Titovog porekla?
 
Mica Kubura:
Marko,
Izgleda mnogo volis Tita i Engleske kraljice. Da te podsetim, i mi smo imali kralja, ali ovaj tvoj ljubimac ga je nekako proterao iz zemle. Vidis on nevoli kraljeve...on voli da zivi ko kralj i da se druzi sa kraljicama. Nesto mi slabo licis na Srbina. Da nisi mozda Titovog porekla?
A kao, svi Srbi vole kralja, a ako ga ne vole, onda nisu Srbi...??? :shock:
Eh, svasta... :roll: :?
 
Cica Draza je svojim zivotom i smrcu upisao sebe medju srpske svetitelje!

Nas srpski cica je najveca licnost 20. veka!

Jedno pitanje za komunjare koje dominiraju topic-ima na ovom forumu: Kako moze posthumni dobitnik ordena americkog predsednika Harija Trumana za borbu protiv nacizma, covek cija je glava je od strane Adolfa Hitlera licno ucenjena na 100 000 tadasnjih maraka i covek koji se borio protiv istih tih nemaca samo par decenija ranije (u I svetskom ratu) da saradjuje sa okupatorom?

Slava najvecem srpskom gerilcu i vodji prvog antinacistickog ustanka u Evropi!!!

Ravna Gora pobediti MORA!
 
U ovoj zemlji se ljudi krve i dele oko istorije, a sumnjam da postoji jos neki narod koji istoriju manje ceni i manje poznaje od nas Srba. Iz neznanja, a ne retko i iz ciste ostrascenosti i zlobe, pojedinci su spremni da pljuju po delu predaka koji su svojim zivotom, delom i smrcu zaduzili svoj narod. Djeneral Dragoljub Mihajlovic, ministar vojni u Vladi Nj.V.Kralja Petra II svojim delom, zrtvom i mucenickom smrcu uvrstio je sebe u red srpskih velikana.
Sramno je uopste uporedjivati srpskog oficira i jednog obicnog slosera iz Kumroveca. Sama ideja ravnogorstva bila je slobodarska i viteska. Partizanska ideja, iako antifasisticka, u osnovi je prevratnicka i rusilacka.
Ako se cetnicima generalno i mogu pripisati izvesni zlocini ili odmazde nad komunistima, niposto se ne moze osporiti znacajan doprinos oslobodilacke i antifasisticke borba jugoslovenske vojske u otadzbini. Jos manje se moze tako bestidno udariti na lik djenerala Dragoljuba Mihajlovica, koji cak ni sam nije uspevao uvek da odrzi pod kontrolom svoje osione oblasne vojvode.
Njegovo montirano sudjenje i smrt spadaju svakako u najcrnje i najsramnije momente nase nacionalne istorije.
 
О Дражи, Свети Николај Велимировић:

"Његова мученичка смрт створила је око његовог имена ореол светог ратника. С временом, тај ће ореол бивати све већи, а име Дражино све славније. А који се зову Дражиним нека подржавају Дражу."
 
marko:
Evo jedne angdote iz zivota "nepismenog ustaskog majmuna", kako ga je Milica Kubura nazvala. Govorim o Titu, naravno.
Imao Tito prijem kod Engleske kraljice Elizabete II. Razgovor je trajao par sati. I posle toga, kad rekose Nj.V. Elizabeti da je Tito seljacki sin, i po struci masinbravar, ona jednostavno nije mogla da veruje. Kako je moguce da jedan radnik ima takve manire?
Eto, mala dosteka iz zivota "nepismenog majmuna"...

he,he, ali to nije pravi tito. pravi tito nije imao 2 prsta. ovog su podmetnuli. i kako to da bravar svira klavir!
:>
 
Anonymous:
marko:
Evo jedne angdote iz zivota "nepismenog ustaskog majmuna", kako ga je Milica Kubura nazvala. Govorim o Titu, naravno.
Imao Tito prijem kod Engleske kraljice Elizabete II. Razgovor je trajao par sati. I posle toga, kad rekose Nj.V. Elizabeti da je Tito seljacki sin, i po struci masinbravar, ona jednostavno nije mogla da veruje. Kako je moguce da jedan radnik ima takve manire?
Eto, mala dosteka iz zivota "nepismenog majmuna"...

he,he, ali to nije pravi tito. pravi tito nije imao 2 prsta. ovog su podmetnuli. i kako to da bravar svira klavir!
:>

pa tito naravno bre
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top