TITO ILI DRAZA

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Дилема Дража или Тито је сада, у овом тренутку, потпуно лажна и води даљој диоби народа. Потребно је престати са тим и живети у складу са новим временом. У 1941 години су била два пројекта и двојица вођа пројеката. Победио је онај који је био реалнији. Зашто реалнији ? Зато што је Дража стално чекао да се Енглези искрцају на Балкан, а њима су били ближа Италија. Тито није то чекао, већ је ризиковао. А имао је и са ким. Срби из Хрватске и Босне, раскућени, у збеговима и Црногорци жељни освете. Дража је све то време чекао да се Енглези искрцају и није предузимао велике ратне операције, или како их већ звали, био је углавном на својој територији, окружем својим, домаћим, људима. Резултат је познат. Енглези су више ценили то што су партизани у борбама ангажовали толико Немаца, него што је у Лондону седео Краљ и чекао да му народ ослободе савезници.
Данашњим речником би рекли: Амбиције вођа пројеката и учесника у пројектима, као и њихова мотивација да достигну зацртане циљеве, под условима у реалном времену, које су одређивали међународни спонзори и креатори глобалних кретања, пресудно су утицали на исход. Пројекат под радним именом “Тито” је на терену доказао своју издржљивост и ниску цену коштања, уз реално вредновање домаће радне снаге и непотребно наше веће ангажовање. Пројекат под радним називом “Дража” се још у предлогу пројекта превише ослањао на помоћ са стране, то јест од нас, коју ми нисмо у могућности да пружимо, због наших текућих обавеза у Европи, Африци, Азији и Пацифику, које су нам, ипак, примарне. Ангажман наше радне радне снаге на том пројекту, а у односу на наше интересе и имовину на том терену, је тренутно веома скупо, а пре свега далеко од нас.
Након 50 година стварно треба престати размишљати о тој теми тако искључиво. Наслов теме треба читати како пише, слово “и” је везник, а не Дража или Тито.
 
Boze, koliko gluposti izlazi iz ljudi koji su poklonici titove politike. Obicno ne govorim ovako, i izvinjavam se svima prisutnima, ali stvarno je neverovatno koliko ljudi ne razmisljaju.
Prvo jedan citat:

"Слушајући њихову теорију тога дана, која ме је занавек од њих одвратила, они су на тим зборовима причали овакве приче. Пред омладинцима би причали о "слободној љубави" која може да се испољава јавно на сваком месту, (као и свака животиња, моја примедба) стид и срамота није ништа друго него стара капиталистичка заосталост и глупост. На таквим предавањима говорили су да мајка није мајка већ другарица, мајци треба платити 3 кг меса и 10 литара млека што је дала приликом рођења и кад јој се то плати, после се може спавати са својом мајком као и са сваком другом женом, говорећи и ово, мајка нас није родила што нас волии већ што је волела да спава са човеком. Сестра није сестра већ као и свака друга девојка, говорећи: "Зашто ако неко има лепу сестру да је пусти за другога, ако њеном брату треба жена". Немогуће је описати њихова развратне речи, али ово се мора изнети пред народ да се зна ко су и какви су.
На зборовима међу старијим људима и домаћинима причали би овако: "После рата неће бити сиротиње, сви ћемо једнако живети као у Русији, тамо како живи Друг Стаљин тако и последњи "кулак"; сви заједно раде, на једно место сакупљају и сви једнако следују, све што им срце жели и што им треба. У Русији нема суше, тамо трактори ору, а авиони сеју, у Русији није потребно молити се Богу да падне киша, већ кад киша затреба друг Стаљин има толико авиона да он само нареди и авиони дигну воду и просипају кишу и година увек роди."
Пред женама и девојкама причали су овако: "Другарице, ако ваши мужеви иду са нама у борбу, немојте се плашити да ће погинути, видите колико је овде другова, све су ово ваши мужеви па ако погине један неће други, ви не морате живети целог века са једним човеком. Капиталистичка Југославија била је према вама немилосрдна, биле сте без икаква права, а ми ћемо вам дати право гласа као и људима па вас муж неће више смети ударити, и од сада онај који удари жену казнићемо га да стуца кубик шодера на цести."
Међу пропалицама, пијаницама и ленчинама који неће да раде причали би овако: "Стара држава била је толико немилосрдна према вама и све је од вас одузела, дала богаташима; зашто онај твој комшија има 4 вола, ти немаш ни једнога, оно нису његови волови него и твоји, он је оно украо од тебе; ти си радио, он је крао; он има земљу, а ти немаш довољно; он каже да је купио од тебе, није он то купио него украо; земља није његова, него народна и све ће то бити народу раздељено.""
To sto su komunisti propagirali je ocigledno bolesno.
Drugo, cinjenica je da su Nemci bili vojska u Srbiji, koje se narod najmanje plasio. Problem su bile kaznene expedicije, kojih je, nazalost bilo mnogo.
Upravo je Draza uvideo opasnost od kaznenih expadicija, dakle opasnost od satiranja srpskog naroda, i zato je prestao da intenzivno napada nemacku vojsku. Borbe su se vodile najvise sa glupim komunistima, nazalost, a kazem nazalost, jer je gro tih jedinica bio sastavljen upravo od Srba, dok su u oficirskom kadru Srbi bili zastupljeni u manjem procentu.
Klali su i jedni i drugi, pricao mi je jedan partizan da su se oni '41 prerusavali u cetnike, i isli da klju u trojkama po selima.
Cetnici su radili opste korisnu stvar, trebeci poturice i ustase.
Cekanje saveznickog iskrcavanja je bila dobra politika, jer se time cuvao nacionalni korpus. A komunisti su namerno provocirali sve protivnicke strane, i navlacili njihov bes, a onda bezali, pri cemu su uglavnom stradala srpska sela, jer nisu bila "saveznicka".
Zasto je u ratu poginulo 1 300 000 Srba, a svih ostalih svega oko 500 000, procenite sami.
I ta cena je placena da bi se stvorilo ono uzasno, nakaradno stvorenje zvano "Jugoslavija"?! Ispali smo mi Srbi tad mnogo glupi, ali mnogo...
A Hrvati, iako su ucestvovali na fasistickoj strani, dobise i veliku republiku, i sva prava, a sada i drzavnost. O smesnoj drzavnoj tvorevini zvanoj Bopsna i Hercegovina tek necu ni da pricam.
 
Ima jedna stvar...
Sticajem okolnosti(rodjeni brat mi ima privatnu stampariju) sam saznao da ove godine,znaci ove,sada bash,potraznja za KALENDARIMA sa TITOVIM likom je nenormalno velika.Ja sam inace apolitican,al me ovo bas cudi...

Ili,nema tu niceg cudnog?Ko bi to znao.....
 
djesi djenis:
I jedan i drugi su nas debelo zaebali

U cemu nas je to nas hrabri Djeneral presao? Covek koji je svoj zivot dao za to da Srbija jednom postane normalna zemlja ili je mozda po tvom misljenju bio u pravu njegov ubica cije posledice vladavine jos uvek debelo osecamo na svojoj kozi? Razmisli malo dilema je prosta!
 
Djeneral Mihajlovic je svojom viteskom smrcu zauzeo mesto u buducem srpskom Panteonu. Na zalost, zbog mnogih danasnjih Srba njegova zrtva cini se uzaludnom. Narod koji nista ne nauci iz vlastite proslosti zasluzuje da mu se ona ponovi.
 
HVALA TEBI CICA DRAZO!

Kakav Tito... pa Titu je bio cilj da posvadja Srbe, i uspio je. Cica Drazo se borio da ocuva sto vise Srba uza sebe, ali nije uspio.

Procitajte knigu Ljube Kerovica sa Majevice.... tu je prava istina. Ne gledajte filmove koje je Tito snimao. Partizani nikad nisu branili Srpske civile, nego su ih ostavljali na milost SS trupa (Nijemaca).

Cetnici su pregovarali sa Nijemcima da postede civile, tako sto ce Cetnici otjerati Partizane. TO NE ZNACI da je bio savez, nego pokusaj Cetnika da ocuvaju Srpski narod, koje Partizani nisu htjeli da brane.

Na zalost Cetnici nisu uspjeli, pa je narod ginuo i od strane Nijemaca i od strane Partizana, ali Cetnici su se i dalje borili sve do poslednjeg.
 
Ne znam zasto se kod nas slave gubitnici?Draza bi bio heroj da nas je spasao komunizma ali nije uspeo jer je Tito bio ocigledno sposobniji.Uostalom Srbi su bili "dobri komunisti" 50 god.
Nismo mi bas neki junaci ni mudraci jer su nas jahali Turci 500(PA JE PITANJE JESMO LI SRBI UOPSTE), komunjare 50, Sloba 10...
 
Da je Draza bio sposoban,okupio bi sve srbe oko sebe i pobedio bi.Ovako,izgleda da je bio nesposobnjakovic i da mu ljudi nisu verovali i svi oni koji ga sada velicaju verovatno teze za nekim promenama posto lose zive.Po mom misljenju u Titovo vreme nam nista nije falilo.Posle Titove smrti,pojavili su se gubitnici iz drugog svet.rata(tu mislim na cetnike,ustase,..),napalili raju o nekom boljem zivotu i poceli da velicaju neke kvazi istorijske licnosti i doveli nas dovde.Slava im.
 
Preporučujem knjigu "NOVA ISTORIJA SRPSKOG NARODA"
priredio Dušan T. Bataković autori Dušan T. Bataković Milan St. Protić Nikola Samardžić Aleksandar Fotić
 
Bitno je da ti mozes razumeti sta sagovornik govori izmedju recenica a na kom je jeziku to nije bitno posto verujem da poznajes i maternji jezik-znakova!

Za čiča Dražu naravno!
Nemojte verovati istoriji koju su nažalost napisali
pobednici komunjare.
 
Partizani su bili mnogo bolja vojska od Cetnika, ali samo zato sto su imali dosta love koju su krali narodu do 7.7.1941. Cetnika je bilo manje, ali su imali veru i bili su uz prave vrednosti. Mozda su bili previse nacionalisticki obojeni, ali, ipak kako se sme dozvoliti da pripadnici jedne vere prerastu u naciju iako su vec Srbi ili Hrvati. E, bas zbog toga je bolji DRAZA
 
Anonymous:
DOK JE TITO BIO ZIV NIKO NIJE SMIJO TAKO DA PRICA. VOLIO BIH DA SAM VAS TADA VIDIONE HVATA SE ZA NAS BLAT TIO SIJA KAO ZLATOAKO HAOCES SLICNIH STIHOVA IMAM CITVU KNJIGU CEGEVARA

Je li ovo glas za Tita ili za Drazu? :o :oops: S obzirom na nivo pismenosti, treba mozda pomisliti da neki nenarodni element udruzen sa velikosroskim cetnickim provokatorima sve pokusava ne bi li umanjio znacaj narodnooslobodilacke borbe i omalovazio socijalisticko samoupravljanje, kao i svetli lik i delo najveceg sina nasih naroda (i narodnosti) :twisted: :twisted: :twisted:
Nisam cegevara, ali sam iznenadjen da ovakav lik ima (gle cuda :o ) CITAVU JEDNU KNJIGU ! ne znamo samo koju i ko je autor, al' sad ko mari za sitnice... :lol: :lol: :lol:
 
E, kad bi Srbi prestali da se trve medjusobno.
Da li smo toliko glupi da se samo svadjamo i jos uvek delimo na cetnike i partizane. Zasto se ne osvrnemo i shvatimo da to nikud ne vodi. Pogledajte Hrvate i kod njih je bilo komunista i ustasa, ali su i jedni i drugi radili za dobro Hrvatske, a mi se i dalje bijemo kao debili neshvatajuci da nas to nikud ne vodi. :wink:
 
gost334:
E, kad bi Srbi prestali da se trve medjusobno.
Da li smo toliko glupi da se samo svadjamo i jos uvek delimo na cetnike i partizane. Zasto se ne osvrnemo i shvatimo da to nikud ne vodi. Pogledajte Hrvate i kod njih je bilo komunista i ustasa, ali su i jedni i drugi radili za dobro Hrvatske, a mi se i dalje bijemo kao debili neshvatajuci da nas to nikud ne vodi. :wink:
Slažem se.Ako pogledaš malo unazad videčeš da uglavnom sami sebe za*ebemo,nama ne treba niko da bi se uništili :cry:
 
Ejpril:
Preporu?ujem knjigu "NOVA ISTORIJA SRPSKOG NARODA"
priredio Dušan T. Batakovi? autori Dušan T. Batakovi? Milan St. Proti? Nikola Samardži? Aleksandar Foti?

...moze i SAVEZNICI I JUGOSLOVENSKA RATNA DRAMA,Veselina Djuretica...
...KAKO SU KOMUNISTI DOGRABILI VLAST U JUGOSLAVIJI, Zivka Topalovica...
...uhh...a ima jos dosta toga...
 
Preporucujem izvanrednu studiju Dr Branislava Gligorijevica "Kralj Petar II Karadjordjevic u vrtlogu britanske politike (ili Kako je ukinuta Monarhija u Jugoslaviji)", Beograd 2001 (izdanje Zavoda za udzbenike i nastavna sredstva)...
 
:o Da je Bozijom voljom pobedio Cetnicki (Ravnogorski) pokret svog ovog sr..a posle '45 pa do danas ne bi bilo. Inace za vasu informaciju reformom SRBSKOG jezika '48 od strane KPJ srBski jezik je postao srPski srPi moji dragi.
 
Vidim opet se osilili komunisti i siptri sto me necudi uvek ste bili zajedno kad pominjete Srpskog cicu morate kapu da skinete a tek cete se uveriti u to propaoje komunizam a vama siptarima spremamo corbu koju nikad necete zaboraviti.
 
Tito ili Draza?

Nema dileme. Draza.

Totalitarizam ili sloboda?

Nema dileme. Sloboda.

Socijalizam ili kapitalizam.

Kapitalizam, naravno.

Jednopartijska diktatura ili visestranacka demokratija?

Visestranacka demokratija.

Tama ili svetlost?

Svetlost, uvek.

Logika i viseslojnost ovog dualizma su vrlo indikativni.
Nema sumnje. Sve ukazuje na pravu stranu. Ravna Gora pobediti mora!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top