TITO ILI DRAZA
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 89

Tema: TITO ILI DRAZA

vjhkh,h
    Guest

Podrazumevano TITO ILI DRAZA

STA MISLITE?

Početnik
    Učlanjen
    17.10.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

TITO, naravno pa kako mozes da spominjes drazu, pa on je bio napast za srbski narod..on i slicni njemu su vas doveli do ovde...zao mi je stvarno..mnogo mi je zao

Zainteresovan član
    Učlanjen
    17.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

[quote="skenderbeg"]TITO, naravno pa kako mozes da spominjes drazu, pa on je bio napast za srbski narod..

Pise se srpski, druze skenderu. Cisto da znas pismo koje koristis...

Guest

Podrazumevano

Guest

Podrazumevano

DOK JE TITO BIO ZIV NIKO NIJE SMIJO TAKO DA PRICA. VOLIO BIH DA SAM VAS TADA VIDIONE HVATA SE ZA NAS BLAT TIO SIJA KAO ZLATOAKO HAOCES SLICNIH STIHOVA IMAM CITVU KNJIGU CEGEVARA

Mica Kubura
    Guest

Jeli GOST imas li nekih podataka koliko je ljudi najebalo zbog ta dva majmuna. Razlika izmedju njih dvojice je sto je Draza bio mnogo skolovaniji od onog ustaskog nepismenog majmuna. A to o govoru, dal smes ili nesmes da kazes, idi u Ameriku i seri nesto protiv Busha sto mlati ove muslimane pa proveri sta ce da ti se desi...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    27.05.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano

Evo jedne angdote iz zivota "nepismenog ustaskog majmuna", kako ga je Milica Kubura nazvala. Govorim o Titu, naravno.
    Imao Tito prijem kod Engleske kraljice Elizabete II. Razgovor je trajao par sati. I posle toga, kad rekose Nj.V. Elizabeti da je Tito seljacki sin, i po struci masinbravar, ona jednostavno nije mogla da veruje. Kako je moguce da jedan radnik ima takve manire?
    Eto, mala dosteka iz zivota "nepismenog majmuna"...

Elita rdeki (avatar)
    Učlanjen
    11.10.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    288

Podrazumevano Dokle?

Zar nije krajnje vreme da se okanemo budalastih prica od pre vise od pola veka?
    Znate li sta je meni moja baba pricala?
    Kaze, uzivali su kada je u selu bila nemacka vojska. Tada nijedna druga vojska nije smela da udje u selo. A Nemci nikome nikada nista nisu ukrali i nikome nista nazao nisu ucinili. Desilo se da je Nemac silovao neku devojku i komandant je naredio da ga streljaju.
    Ostali, Bugari, partizani, Drazini cetnici, Pecancevi cetnici... Ne zna se ko je od koga bio gori. Svi su dolazili i otimali. Pricala mi je da su ljudi mrzeci komsije cekali da dodje prva vojska pa da optuze ove da su saradnici onih drugih. Nije bilo razlike izmedju cetnika i partizana. I jedni i drugi su satirali Srbe vise nego sto su to cinili Nemci.
    U selu Vranic, odakle mi je otac, cetnici Nikole Kalabica su zaklali 10 clanova porodice Pantic (kuca do rodne kuce mog oca). Na detetu koje jos nije napunilo godinu dana izbrojano je 18 uboda nozem. Ako je jedan clan te porodice bio komunista, to dete sigurno nije.
    Cuo sam pricu iz Hercegovine od jednog partizana koji je pricao da nije istina kako cetnici nisu klali. U dolini Neretve su zaklali 23 njihova druga. A onda su partizani za odmazdu spalili jedno cetnicko selo. Znate li sta znaci pojam "cetnicko selo" u dolini Neretve? Spalili su srpsko selo, a sta su uradili sa stanovnicima, medju kojima je sigurno bilo i staraca i zena i dece...
    To je bila jedna velika tragedija srpskog naroda i jedna velika nasa sramota. I zato, dajte vise prestanite sa takvim temama i takvim raspravama.

Mica Kubura
    Guest

Marko, Marko
    Zamisli sta bi Engleska kraljica govorila o Drazi koji je imao vise skole nego majmun i ceo njegov zoloski vrt, al vidis taj nepismeni radnik sa dobrim manirima ga je Doktorski sredio...to je kraljica mislila

Mica Kubura
    Guest

Marko,
    Samo jedno, nisam za Drazu...nista licno, volim Srbiju

Zainteresovan član
    Učlanjen
    27.05.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano Re: TITO ILI DRAZA

Citat Original postavio Mica Kubura
    Marko, Marko
    Zamisli sta bi Engleska kraljica govorila o Drazi koji je imao vise skole nego majmun i ceo njegov zoloski vrt, al vidis taj nepismeni radnik sa dobrim manirima ga je Doktorski sredio...to je kraljica mislila
    da, Mico, "STA BI BILO KAD BI BILO"...
    ti bas znas sta je engleska kraljica mislila.... Sto volim ove sto se prave pametne, nemas pojma...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    17.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

Citat Original postavio Anonymous
    DOK JE TITO BIO ZIV NIKO NIJE SMIJO TAKO DA PRICA. VOLIO BIH DA SAM VAS TADA VIDIONE HVATA SE ZA NAS BLAT TIO SIJA KAO ZLATOAKO HAOCES SLICNIH STIHOVA IMAM CITVU KNJIGU CEGEVARA

Izabrao si pogresnog coveka. Ja se u potpunosti sa tobom slazem!

Mica Kubura
    Guest

Marko,
    Izgleda mnogo volis Tita i Engleske kraljice. Da te podsetim, i mi smo imali kralja, ali ovaj tvoj ljubimac ga je nekako proterao iz zemle. Vidis on nevoli kraljeve...on voli da zivi ko kralj i da se druzi sa kraljicama. Nesto mi slabo licis na Srbina. Da nisi mozda Titovog porekla?

Elita
    Učlanjen
    08.05.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Mica Kubura
    Marko,
    Izgleda mnogo volis Tita i Engleske kraljice. Da te podsetim, i mi smo imali kralja, ali ovaj tvoj ljubimac ga je nekako proterao iz zemle. Vidis on nevoli kraljeve...on voli da zivi ko kralj i da se druzi sa kraljicama. Nesto mi slabo licis na Srbina. Da nisi mozda Titovog porekla?
    A kao, svi Srbi vole kralja, a ako ga ne vole, onda nisu Srbi...??? :shock:
    Eh, svasta... :?

Guest

Podrazumevano

[quote="cegevara"]
    Citat Original postavio skenderbeg
    TITO, naravno pa kako mozes da spominjes drazu, pa on je bio napast za srbski narod..

Pise se srpski, druze skenderu. Cisto da znas pismo koje koristis...

Hvala!!

A ti da li znas neki drugi jezik..ili samo ovaj tvoj??!!!

Mica Kubura
    Guest

E moja Gazdarice, ako volis kralja to ti nevalja. Ako nevolis kralja isto ti nevalja...mislis tu foru?

aleks1
    Guest

Podrazumevano

Cica Draza je svojim zivotom i smrcu upisao sebe medju srpske svetitelje!

Nas srpski cica je najveca licnost 20. veka!

Jedno pitanje za komunjare koje dominiraju topic-ima na ovom forumu: Kako moze posthumni dobitnik ordena americkog predsednika Harija Trumana za borbu protiv nacizma, covek cija je glava je od strane Adolfa Hitlera licno ucenjena na 100 000 tadasnjih maraka i covek koji se borio protiv istih tih nemaca samo par decenija ranije (u I svetskom ratu) da saradjuje sa okupatorom?

Slava najvecem srpskom gerilcu i vodji prvog antinacistickog ustanka u Evropi!!!

Ravna Gora pobediti MORA!

optimas
    Guest

Podrazumevano Srpski heroj

U ovoj zemlji se ljudi krve i dele oko istorije, a sumnjam da postoji jos neki narod koji istoriju manje ceni i manje poznaje od nas Srba. Iz neznanja, a ne retko i iz ciste ostrascenosti i zlobe, pojedinci su spremni da pljuju po delu predaka koji su svojim zivotom, delom i smrcu zaduzili svoj narod. Djeneral Dragoljub Mihajlovic, ministar vojni u Vladi Nj.V.Kralja Petra II svojim delom, zrtvom i mucenickom smrcu uvrstio je sebe u red srpskih velikana.
    Sramno je uopste uporedjivati srpskog oficira i jednog obicnog slosera iz Kumroveca. Sama ideja ravnogorstva bila je slobodarska i viteska. Partizanska ideja, iako antifasisticka, u osnovi je prevratnicka i rusilacka.
    Ako se cetnicima generalno i mogu pripisati izvesni zlocini ili odmazde nad komunistima, niposto se ne moze osporiti znacajan doprinos oslobodilacke i antifasisticke borba jugoslovenske vojske u otadzbini. Jos manje se moze tako bestidno udariti na lik djenerala Dragoljuba Mihajlovica, koji cak ni sam nije uspevao uvek da odrzi pod kontrolom svoje osione oblasne vojvode.
    Njegovo montirano sudjenje i smrt spadaju svakako u najcrnje i najsramnije momente nase nacionalne istorije.

aleks1
    Guest

Podrazumevano

О Дражи, Свети Николај Велимировић:

"Његова мученичка смрт створила је око његовог имена ореол светог ратника. С временом, тај ће ореол бивати све већи, а име Дражино све славније. А који се зову Дражиним нека подржавају Дражу."

Zainteresovan član
    Učlanjen
    17.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

Hvala!!

A ti da li znas neki drugi jezik..ili samo ovaj tvoj??!!![/quote]

Samo ovaj moj.

dauphin
    Guest

Podrazumevano

Drago mi je da na ovim forumima ima ljudi koji i misle. Za Drazu, naravno.

Guest

Citat Original postavio vjhkh,h
    STA MISLITE?
    pa svaka im chast tito je verovatno bio zanimljiviji u drustvu !!

Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio marko
    Evo jedne angdote iz zivota "nepismenog ustaskog majmuna", kako ga je Milica Kubura nazvala. Govorim o Titu, naravno.
    Imao Tito prijem kod Engleske kraljice Elizabete II. Razgovor je trajao par sati. I posle toga, kad rekose Nj.V. Elizabeti da je Tito seljacki sin, i po struci masinbravar, ona jednostavno nije mogla da veruje. Kako je moguce da jedan radnik ima takve manire?
    he,he, ali to nije pravi tito. pravi tito nije imao 2 prsta. ovog su podmetnuli. i kako to da bravar svira klavir!
    :>

ZIVEO DRUG TITO
    Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio Anonymous
    Citat Original postavio marko
    he,he, ali to nije pravi tito. pravi tito nije imao 2 prsta. ovog su podmetnuli. i kako to da bravar svira klavir!
    :>
    pa tito naravno bre

НАШЕМ ЂЕНЕРАЛ
    Guest

Podrazumevano

ЧИЧА ДРАЖО ШУБАРУ НАКРИВИ
    ЈОШ СУ ПРАВИ ЧЕТНИЦИ ЖИВИ - и активни!

Slične teme

1. Draža Mihailović
    Autor Hygieia u forumu Politika
    Odgovora: 102
    Poslednja poruka: 04.06.2011., 21:52