Digitalna Televizija

Papelj123

Početnik
Poruka
6
Pozdrav imam TV Quart 32" Ima DVB-C i DVB-T .. Problem je kad pokusam da ukljucim one digitalne kanaje- kad pustim da trazi on nista ne nadje. Imam jotel kablovsku zivim u Nisu. Dali moze da bude problem slab signal ili tako nesto. Imao sam problem sa kablovima za kablovsku dali moze i do toga da bude problem .
 
Nazalost, imas pogresan tv... Moraces da imas DVB-T2

Taj T2 je "parnjak" sa MPEG4 standardom. T je "parnjak" sa MPEG2 (starijim standardom). Ima zemalja koje imaju DVB-T, ali one polako prelaze na DVB-T2.

Postoji ogromna verovatnoca da kablovski distributeri jos ne emituju digitalni signal. Ako i emituju, moras da imas takvu pretplatu. Pretplata na analogne, a trazenje digitalnih kanala ne idu zajedno.
 
Nazalost, imas pogresan tv... Moraces da imas DVB-T2

Taj T2 je "parnjak" sa MPEG4 standardom. T je "parnjak" sa MPEG2 (starijim standardom). Ima zemalja koje imaju DVB-T, ali one polako prelaze na DVB-T2.

Postoji ogromna verovatnoca da kablovski distributeri jos ne emituju digitalni signal. Ako i emituju, moras da imas takvu pretplatu. Pretplata na analogne, a trazenje digitalnih kanala ne idu zajedno.

Kod IKom-a imam i analgne i digitalne a placam samo snovni paket. Za dodatne digitalne kanale kao sto su HBO, Arena... mora da se dopalti.
 
Nazalost, imas pogresan tv... Moraces da imas DVB-T2

Taj T2 je "parnjak" sa MPEG4 standardom. T je "parnjak" sa MPEG2 (starijim standardom). Ima zemalja koje imaju DVB-T, ali one polako prelaze na DVB-T2.

Postoji ogromna verovatnoca da kablovski distributeri jos ne emituju digitalni signal. Ako i emituju, moras da imas takvu pretplatu. Pretplata na analogne, a trazenje digitalnih kanala ne idu zajedno.

Јотел пустио корисницима са ДВБ-Ц бесплатну дигиталну телевизију, тј неколико додатних канала. Не знам ни ја већ али и ја имам исти проблем. Телевизор има двб т и двб ц али не хвата ништа.
 
Nemam pojma kako ce da se ponasaju kablovski operateri unutar svojih sistema. Obavezna digitalnost je za vazdusno emitovanje - to ni na jedan nacin ne obavezuje signale po kablovima.

Digitalno vazdusno emitovanje ce u Srbiji da obuhvati samo one televizije koje su zvanicno dobile frekvenciju - republicke i lokalne. Sto znaci, imacemo RTS 1 i 2, B92, Prvu, Happy i Pink kao republicke, u Beogradu Studio B i jos par stanica. U Vojvodini ce da bude RTV 1 i 2. Oko Nisa ce da valjda bude ona elami televizija ili kao se vec zvase. Ne znam za ostale krajeve. Bice i nesto radio stanica. To je sve.
Sve ostale stotine kanala ce da idu kroz kabl :aha2:

Ko je zadovoljan navedenom ponudom, nece morati da placa kabl... ali nesto sumnjam da ce takvih da bude mnogo. Takvi ni do sada nisu imali obaveze osim rts/rtv pretplate.
 
Poslednja izmena:
Imam problem, ako neko moze da mi pomogne (posto oni u Jotelu ne mogu). Ne znam kako da nadjem digitalne kanale na mom televizoru.
U Jotelu su mi dali spisak frekfencija:

1. 602.0 МHz; 2. 610.0 МHz; 3. 618.0 МHz; 4. 626.0 МHz;
5. 714.0 МHz; 6. 746.0 МHz; 7. 754.0 МHz; 8. 762.0 МHz;
9. 770.0 МHz; 10. 778.0 МHz; 11. 786.0 МHz; 12. 794.0 МHz; 13. 802.0 МHz

To znam gde da unesem, ali sledece:

-Symbol Rate: 6952 KS/s
-Modulacija: 256QAM

...to ne znam gde da ukucam... Imam TV Sony Bravia KDL-32R415 i kada udjem u opcijama u Digital Tuning imam 3 opcije:

1)Scan type:
-Full Scan (tu ne nadje nista)
-Quick Scan (izaberem ovo)

2)Frequency (Mhz)
-Auto (tu ne nadjem nista)
-Manual (tu unosim gore navedene frekfencije)

3)Network ID
-Auto (tu ne nadjem nista)
-Manual (ne znam sta da ukucam, postoje 5 cife, kad krenem da ukucam 6952 on pokaze 65535, tako da, to nije to...)

I to je to, ne postoje nikakve druge opcije...

Ako moze pomoc, bio bih zahvalan!
 
Imam isti problem na KDS Posta sa Sony KDL-40W605B
Da li se zna razlog ili resenje?

Imam problem, ako neko moze da mi pomogne (posto oni u Jotelu ne mogu). Ne znam kako da nadjem digitalne kanale na mom televizoru.
U Jotelu su mi dali spisak frekfencija:

1. 602.0 МHz; 2. 610.0 МHz; 3. 618.0 МHz; 4. 626.0 МHz;
5. 714.0 МHz; 6. 746.0 МHz; 7. 754.0 МHz; 8. 762.0 МHz;
9. 770.0 МHz; 10. 778.0 МHz; 11. 786.0 МHz; 12. 794.0 МHz; 13. 802.0 МHz

To znam gde da unesem, ali sledece:

-Symbol Rate: 6952 KS/s
-Modulacija: 256QAM

...to ne znam gde da ukucam... Imam TV Sony Bravia KDL-32R415 i kada udjem u opcijama u Digital Tuning imam 3 opcije:

1)Scan type:
-Full Scan (tu ne nadje nista)
-Quick Scan (izaberem ovo)

2)Frequency (Mhz)
-Auto (tu ne nadjem nista)
-Manual (tu unosim gore navedene frekfencije)

3)Network ID
-Auto (tu ne nadjem nista)
-Manual (ne znam sta da ukucam, postoje 5 cife, kad krenem da ukucam 6952 on pokaze 65535, tako da, to nije to...)

I to je to, ne postoje nikakve druge opcije...

Ako moze pomoc, bio bih zahvalan!
 
Dugo se nisam logovao, trebalo je vise od mesec dana da ukapiram o cemu se radi.
U zidu imam utičnicu sa 2 izlaza i u jednom mi se nalazi modem pošta net-a a u drugi sam uključio antenu televizora.
Ispostavilo se da druga utičnica ima filter koji je odsecao deo opsega koji su koristili digitalni kanali.
Kada sam stavio spliter na port na kome je modem, našao sam sve digitalne kanale bez problema.

Mozda ce nekome koristiti...
Pozdrav.
 
Jel moze neko da mi razjasni:
Uzeo moj prijatelj TV LG40LF632V, ja ga povezem kod mene direktno na koaksijalni od IKOMA, i nasao mi sve analogne (valjda su to, ono sa oznakama C08,S09,..), i digitalne kanale.
Posle kod njega , sa razdelnika sa tavana, dovucen koaksijalni ubodem u tv, kad ono samo imam te analogne kanale (C08,S10,itd sa takvim oznakama). A nije nasao nijedan digitalni ?
Primarni TV koji on vec ima, je LG 50PA5500, i povezan je koliko sam dobro pogledao, tako sto je koaxijalni uboden u njega, a takodje ima onaj D3 uredjaj, iz njega hdmi kabal u tv ide takodje.
Znaci, zasto nije nasao na novom tvu digitalne kanale, kao kod mene kad sam prikacio na ikom ?

Hvala, unapred.
 

Back
Top