Skupstina 2010

BG5

Veoma poznat
Poruka
11.580
Kako ce izgledati srpski parlament za 5 godina?

Moje predvidjanje:

DS 40% glasova
SDS 35%
SRS 8%
i jos 2-3 stranke manjina

SDS je potpuno nova socijaldemokratska stranka koju ce (kako sam cuo))uskoro osnovati socijaldemokrate iz DS s obzirom da ce se DS isclaniti iz Socijalisticke internacionale i aplicirati za clanstvo u Evropsku narodnu partiju(EPP)gde joj je i mesto jer Boris Tadic je desnicar a vecina clanova DS su desnicari.

Radnicka klasa glasa za SRS i Karica jer nema prave socijaldemokratske partije u Srbiji.Cim se pojavi takva partija biracko telo SRS ce dramaticno smanjiti i ostace samo ekstremni nacionalisti ce i dalje glasati za radikale.

Na smetliste istorije ce otici Kariceva PSS,NS Velje Ilica,DSS Kostunice,SPO Vuka Draskovica,LDF Cede Jovanovica,SDU Zarka Koraca,GSS,SPD Nebojse Covica,SPS
 
Covic i SPS treba da prave socijaldemokratsku stranku, samo da SPS "ocisti" kadrove od Slobista...
eventualno ce tada ti levicari iz DSa preci tamo, i to ce biti jedna velika SDPS...za koju bih verovatno i ja glasao...

mada sumnjam da ce radikali od njih izgubiti glasove, jer biracko telo radikala je nacional-socijalisticko...oni jesu socijalisti, ali i nacionalisti...tj. oni sve druge smatraju izdajnicima, i slicno... i radikali pumpaju tu mrznju, jer znaju da su tropa ako to ne rade...
e, sad...ako radikali dodju sami na vlast do te 2010. godine...onda 100% gube te glasove jer ce narod da vidi ko su i sta su...levicari kad treba, i desnicari kad treba...dakle, bez orijentacije...

takodje ne verujem da ce se tako lako izgubiti sve one strake koje si naveo na kraju...
politiku nece ostaviti, a nece se ni utopiti u druge stranke...bice kao danas Batic...
 
Nexus 6:
mada sumnjam da ce radikali od njih izgubiti glasove, jer biracko telo radikala je nacional-socijalisticko...oni jesu socijalisti, ali i nacionalisti...

Gresis.Istrazivanje Cesida pokazuje da DVE TRECINE ljudi koji glasaju za SRS su cisti socijalisti dok su jedna trecina nacional-socijalisti.

Jednostavno te dve trecine ljudi iz ocaja glasaju za SRS iako im smeta radikalski nacionalizam.
 
BG5:
Gresis.Istrazivanje Cecida pokazuje da DVE TRECINE ljudi koji glasaju za SRS su cisti socijalisti dok su jedna trecina nacional-socijalisti.

Jednostavno te dve trecine ljudi iz ocaja glasaju za SRS iako im smeta radikalski nacionalizam.
za komunjare u SRS redovima si u pravu.

mada je mislim da LDF-GSS nece da nestane, bice ih malo, al ne verujem da ce da nestanu.

da smo normalna zemlja, sad bi izgledalo ovako

DS 37%
DSS 28%
SRS 17%
SPS 13%
i 8) zeleni 5% za koje bi ja glasao ;)

a na listu DS bi bila i ona frakcija + GSS jer tako treba da bude
DSS bi trebala da ima malo mozga medju chlanstvom...
i tako...

a kako nije taj raspored, ko bi ga znao shta ce biti za 5 god.

mada tvoja vizija ima shanse
 
crow:
za komunjare u SRS redovima si u pravu.

da smo normalna zemlja, sad bi izgledalo ovako

DS 37%
DSS 28%
SRS 17%
SPS 13%
i 8) zeleni 5% za koje bi ja glasao ;)

Normalna zemlja SRS 17%?Ultranacionalisti ne smeju imati vise od 6% glasova u normalnoj zemlji.

Zasto si stavio DS u levi centar kada je vecina clanova DS za desni centar (liberalni konzervativizam)
 
Sacuvaj Boze da do nemamo 2010 u Parlament zastupljenu sa vise glasova neku mladu desnicarsku stranku punu energije i poleta. Isto se odnosi i na levicu gde bi valjalo da se pojave neki "zoxisti" ;) ili zeleni sto bi bila odlicna ideja. Zamisli samo kad bi takvu vecinu i dalje drzale ustajale stranke kao DSS i DS, SDS (Covic :roll: ) to bi bilo zalosno da im tako budu odresene da rade sta hoce. Uz to bi suprotstavljene strane u Parlamentu prakticno zamrle, jer bi svi prdeli u istu tikvu !
 
Карић се троши полако, он је пословођа а не политичар. куку нама ако он постане нека озбиљна партија.
А ДС ће бити трћи.Ово са чедом је мало уздрмало Тадића.
 
Наравно, ја сам Приштином мирно шетао док су се Радикали питали.
А ево сада демократе а ја једва до Грачанице се пробијем.
 
Ма дај , на КиМ су сви направили глупост(осим СРС), требали су пре РС и РСК да среде КиМ, тако да данас би било другачије, али после онога нема кајања.
 
Јели ти можеш сада када владају демократе да одеш до КиМ , нпр. Пећ, ја могу али у возилу КФОРА, ако ти можеш демократски причат са шиптарима у Пећи, алде да видим и зови ме обавезно.
 

Back
Top