SKOLA ZA POCETNIKE

divlja u srcu

Poznat
Banovan
Poruka
7.025
Dobar dan!
Ja sam Divlja i hocu da naucim da kuvam. :lol:

Cula sam da je ovaj podforum mnogo dobar i da se svasta moze nauciti od iskusnih lisaca.:wink:

Posto sam apsolutni pocetnik, trebaju mi saveti za sledece:

- preporucite mi dobar kuvar- vazno je da nema onih nepoznatih namirnica u receptu :lol: i da su jela jednostavna za pripremu ( dobro, moze i nesto komplikovanije), a ipak malo neobicna;

- sutra idem u nabavku, nemam apsolutno nista u kuhinji sto sluzi za pripremanje hrane, a hocu da kupim sve moguce zacine, kazite mi sta sve jedna iskusna kuvarica mora da ima u steku?

- dobila sam Zepter na poklon, pa ako neko ima iskustva, nek mi objasni da li vredi ona metoda bez ulja, cula sam da snicla onda ispadne ko djon....

Toliko za pocetak!
Hvala unapred! :-D
 
Pošto si već zavisna od Krstarice, za početak idi na njen kuvar. ;-)
Imaš recepte, a imaš i savete.
Od začina i neophodnih namirnica u kući:
so
šećer
brašno
prinač
ulje
peršun
bosiljak
vegeta
......
Ma čekaj bre, jes ti ozbiljna ili zezaš?! :roll:
Ja mogu s ovom listom u nedogled, ali sigurno nećeš otići u prodavnicu, pokupovati sve to i onda pravac kuhinja i ručak od predjela, supe, glavnog jela i deserta?!:shock:




 
Slušaj, znam ja... JA SAM BAJA, BAJICA :]

Zepter ne može bez masnoće, ako hoćeš da pečeš meso, ono nema ukas ako se pridžavaš kuvara za Z. Dinstnje može, klasičan sistem. Z. je super za povrće i kuvanja na pari, odnos ti je 1/3 vode na ukupnu količinu.
Kupi osnovne životne namirnice i testeninu, meso, kari, šafran, balsamico etc.
Zepter smo i mi dobili, a nismo u braku. Čisti se limunom.
Sve žene u kuči, od kada znam koriste neki predratni kuvar koji se zove Pata, Desa ili tako neko lično ime. Taj je kažu najbolji. Raspitaj se kod bake ili mame.
 
Vidi, ovo nisam znala, zapamtiću.:lol:
A što se tiče Pate, mislim da je malo zastarela, i da Divljoj treba nešto novije, savremenije. :-P


P.S
Sorry što vam upadam u chat.
Povlačim se.....:-P
 
Aphroditi:
Vidi, ovo nisam znala, zapamtiću.:lol:
A što se tiče Pate, mislim da je malo zastarela, i da Divljoj treba nešto novije, savremenije. :-P


P.S
Sorry što vam upadam u chat.
Povlačim se.....:-P

E, najvise bih volela nesto sto se brzo sprema, zdravo je, al' da super izgleda i da je ukusno. :-)

Ne znam kakav je onaj Najdzelin?
 
Jos nemam mikser, zeno!
Nisam stigla dotle.
Sta ja znam, ja volim da pravim nered, ne volim da ga sredjujem.
Al' pripremanje hrane, neke onako malo egzoticnije mi je bas privlacno.
Volela bih da maksimalno eksperimentisem.
Ma spremanje hrane je za mene kao vodjenje ljubavi!
Pomisli samo kad rukama diras sve te raznorazne namirnice, pa zacini, pa ovo pa ono. :wink:
 
500gr brašna od punog zrna (ne znam kako se to zove kod nas, ovo je prevod s nemačkog), za crni hleb
1/2l tople vode
1 kocka kvasca
2 kaf. kašičice soli
2 supene kašike jabukovog sirćeta
50gr semenki(susam, semenke od bundeve)
100gr rendane šargarepe ili jabuke
Priprema:
Brašno, semenke i rendane jabuke ili šargarepu pomešati.
Kvasac so i sirće promešati i istopiti u toploj vodi i dodati u mešavinu brašna i dobro promešati (umutiti).
Testo sipati u pleh, dobro podmazan uljem i staviti ga u hladnu rernu.
Rernu uključiti onda na 190 stepeni.
Kada dostigne odgovarajuću temp. peći narednih 50-55 minuta.
Pleh - 25x20cm.


He, vidi se da je sa nem. prevod.
Svi mi glagoli na kraju.:-?
 
Iskreno, ja volim da kuvam ponekad. Pet dana mesečno najviše, uživam u tome i odmara me. Smislim, sam odem i nabavim, spremim i napravim krš po kući, naravno. Kuhinja je haos posle, zato me i ne pušta često, ali dobijam lepe kritike za maštovitost. Hrabrite vaše delije da vam spreme nekad večeru ... :]
 
pa jeste, moze biti super ako nemas neko zanovetalo koje stalno nesto zvoca da hoce ovako ili onako...

jednom sam decku pravila veceru i on je u nepoverenju u moje kulinarske sposobnosti stalno nesto davao instrukcije i grdio me... na kraju sam se tresla od neizvesnosti
kako od romanticne vecere nastane nocna mora!

Imam problem sa mesom, strah me je da pipnem zivo meso, nekako mi je jezivo da mislim da je to ubijeno da bih ja jela... ali kada mi ga posluze u tanjiru nemam problem sa tim da ga pojedem

ali i onaj miris krvi... uhhh, da se onesvestim!
 
HeBePoBaTaH_:
Iskreno, ja volim da kuvam ponekad. Pet dana mesečno najviše, uživam u tome i odmara me. Smislim, sam odem i nabavim, spremim i napravim krš po kući, naravno. Kuhinja je haos posle, zato me i ne pušta često, ali dobijam lepe kritike za maštovitost. Hrabrite vaše delije da vam spreme nekad večeru ... :]

Moj delija zna da kuva, nema mamu.
Kad smo bili u Americi, sve nam je spremao, dok je meni sve uspevalo da zagori. :lol:
Al' je red i ja da naucim.

girl.gif


Bicu najbolja kuvarica!
 
divlja u srcu:
Hvala Afroditi, ovo je prvi recept koji ulazi u moj licni kuvar.
Malo ce da protece dok ne probam da ga napravim, ali cu te obavestiti.

Jel' tebi ukusan, cudno mi ovo za jabuke i sargarepu? :lol:

Ukusan je, jabuke se i ne osete. Ali ja sam se već navikla na takve hlebove.
Beli hleb ionako jedem samo kad sam u Bgd.
 
Divlja, procunjaj malo ovim podforumom, ima recimo priča o začinima... recimo i ...dobrih recepata...
daj sebi malo vremena... i pročačkaj...

što se začina tiče, ja koristim so (morska), biber,origano, bosiljak, kari, majčinu dušicu, ruzmarin, mentu,peršun ( nešto imam suvo nešto gajim...)
ako kupiš biozačin znaj da je on manje slan od nekih drugih...tipa začin c ili bag ili nešto treće...

i da, kažu da je bolje korisiti mast za podmazivanje pelhova jer se recimo testo ne lepi tako kao kad mažeš uljem... možda to nije tačno...izeš ga...


ja cepter koristim i super za kuvanje recimo sosova, mleka, pekmeza... jer ne zagoreva... e da ne zagori ni pirinač ako kuvaš...
 
zasto je pata zastarela???

mada pata voli da u sve meche jaja :) nije neki vegan..ali ne znam sta je tu zastarelo????

doduse pola onih recepata danasnja BRZA domacica nece se ni usuditi da pravi, ali ima svega tamo..jedino sto verujem da je skup da se priushti ovako.. ali ima svega..
 

Back
Top