Hochkinsonova bolest?
Prikazujem rezultate 1 do 2 od 2

Tema: Hochkinsonova bolest?

Podrazumevano Hochkinsonova bolest?

Rak limfnih zlezda?Kako se leci?Terapije?Interesuje me sve sto znate o tome?
    Moj najbolji drug lezi u bolnici i histopatoloski nalaz je pokazao da je Hockins!
    Cuo sam od nekih ljudi da moze da se zivi dugo s tim.Citostatici,hemoterapije,zracenja?Kakva je ishrana potrebna?
    Unapred zahvalan

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Podrazumevano Re: Hochkinsonova bolest?

Hodginkova bolest je maligna bolest limfocitnog tkiva koja dovodi do bujanjanj jedne vrste celija a to za posledicu ima progresivno bezbolno uvecanje limfnih zlezda.Bolest u najvecem broju slucajeva pocinje neprimetno uvecanjem limfnih zlezda u jednom ili vise delova tela,bezbolne su i cvrste.Uz to pacijenti se zale na povisenu temperaturu,nocno znojenje i gubitak u tezini.Kod nekih se javljaju i uvecanje jetre i slezine,postoji povisenje leukocita,sedimentacije,pad limfocita...dijagnoza se postavlja na osnovu patohistoloskog pregleda limfne zlezde(izvadi se jedna zlezda i pregleda je patolog).i biopsijom kostne srzi.Postoji klasifikacija koja se odnosi na rasprostranjenost bolesti,koliko zlezda je zahvaceno,sa koje strane dijafragme...Tok bolesti zavisi od rasprostranjenosti,zivotnog doba obolele osobe.Leci se kombinacijom hemio i radio terapije(citostatici i zracenje).Ima mnogo bolju prognozu(potpuno izlecenje) ukoliko se radi o mladjoj osobi i ukoliko je na vreme otkrivena bolest.Svetske studije su pokazale se nasledni faktor ne pojavljuje kao bitan u nastanku pa se u vezi sa tim i smatra da nije nasledan.
    http://www.medicina.hr/clanci/hodgkinova%20bolest.htm

Slične teme

1. Bolest :)
    Autor Otisao sam... u forumu Muzika
    Odgovora: 50
    Poslednja poruka: 19.02.2015., 22:13
  2. ??bolest
    Autor koca chemist u forumu Zdravlje
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 21.11.2008., 07:12
  3. Bolest
    Autor Max Hardcore u forumu Politika