kako biti na dva faxa???

bunga

Početnik
Poruka
1
Zna li neko koji su uslovi studiranja na dva fakulteta I kako se to regulise?
Konkretan primer: vec studiram na jednom fakultetu, obnovila sam godinu I jos nisam dala uslov za sledecu. Sad, u strahu da ponovo ne gubim godinu, polagala sam prijemni na jednom drugom faxu I polozila. Ono sto me zanima je da li ja moram napustiti ovaj prvi fax da bi se upisala na drugi, ili postoji mogucnost da budem na oba. Znam da ne mogu biti na oba na budzetu, ali prvi I onako placam. Ako je moguce kako se regulise to sa dokumentima, jer se pri upisu predaju originali a imam samo jedan primerak.
Da li je moguce da bar do oktobra,tj.do kraja ove skolske godine ostanem na ovom prvom faxu, iako upisem novi(izasla bih I u oktobru na ispite)?
Nadam se da ste me razumeli. Plizzz,pomagajte ako znate, stvarno sam u haosu
 
mozes bez problema da budes na 2 faxa istovremeno, ako si vec na tom prvom na samofinansiranju..
Ne znam kako to ide sa dokumentima, sigurno ces sa prvog faxa morati da uzmes dokumenta na revers (na par dana da bi se upisala na drugi fax)..
.Prosetaj se do studentske sluzbe na tom novom faxu, i oni ce ti sve lepo objasniti kako to ide sa dokumentima
 
Možeš da studiraš i 5 fakulteta istovremeno, ali samo na jednom možeš da budeš ''na budžetu'' i uvek možeš da ostaviš overene fotokopije dokumenata uz priložene originale na uvid. Niko ti međutim ne govori kako da budeš na 2 prijemna ispita istovremeno - u tom slučaju, naravno ne možeš da ih upišeš.

Postoji i mogućnost priznavanja ispita. Ako si na jednom fakultetu položio, recimo matematiku a isti ispit imaš i na drugom - u sekreterijat fakulteta odnećeš uverenje o položenom ispitu i podnećeš molbu za priznavanje. Na prvim godinama fakulteta su uglavnom (ne i obavezno) ti neki, opšti predmeti isti.

Isto tako, možeš da ''pređeš'' sa jednog fakulteta na drugi - ali samo ukoliko si student II i III godine. Studenti I i IV kao i apsolventi, nemaju to pravo.
 
Ako ti traze original svedocanstvo na prvom fakultetu na koji si upisana ces morati da napises molbu, platis oko 500 dinara i da prilozis indeks a potom ces dobiti svoja dokumenta na par dana. Kad se upises na drugi fax jednostavno im vratis dokumenta a oni tebi vrate indeks. :)
 

Back
Top