Agrokor kupio 2/3 akcija Dijamanta

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Zarathustra

Poznat
Poruka
7.625
Zrenjanin -- Hrvatski Agrokor za 30 miliona evra kupio 67 odsto akcija zrenjanske industrije ulja Dijamant.


67244833432183738fe0a900723770_180x45.jpg
Novo ulaganje u Srbiji


Sekretar za međunarodne odnose u vladi Vojvodine Predrag Grgić potvrdio je da je zagrebačka kompanija Agrokor otkupila većinski paket od 67 odsto akcija zrenjaninske industrije ulja Dijamant u vrednosti od 30 miliona evra.

"Jedan od direktora 'Agrokora' Ljerka Puljić mi je u razgovoru početkom ove nedelje potvrdila da je to urađeno za 30 miliona evra i da ta firma planira da otkupi kompletan paket akcija za još 20 miliona evra", kazao je Grgić.

Prema njegovim rečima, "Agrokor" namerava i da izgradi veliki distributivni centar u Zrenjaninu, da modernizuje proizvodnju majoneza i margarina i da zakupi 15.000 hektara banatskih oranica na kojima bi se uzgajala sirovina za proizvodnju.


Izvor: B92

:arrow: Puniji izvestaj o prodaji agrokora u Vecernjim novostima
__________________________________________________________________________


Ovu vest sam prvi put cuo juce i tom prilikom se setio da je ista firma svojevremeno pre otprilike godinu i po, dve, kupila bila vecinski paket akcija nase kompanije sladoleda Frikom. Znaci, zna se vecinski profit od ranije nama dragih jeftinih sladoleda, sada majoneza, senfa, kecapa i ulja :) ce ici pravac u ruke biznismenima "s onu stranu Dunava". Na ovo sve samo imam da dodam: "Zivela maksimalno liberalizovana ekonomija !", al se pitam da l' posle jodlerskog Merkatora (mislim svaka cast, bio sam, izgleda super, posteno !) i ovoga ce se nama otvoriti vrata za kupovinu imovine i investicija tamo, ili barem skidacima katanaca i kupusarima koji ovde nisu ulozili ni trunku svog milionskog kapitala u proizvodnju ili industriju, vec najlakse samo u telekomunikacije i obrt kapitala kroz bankarsko-kupoprodajne transakcije banaka na Kipru, rudnika u Kazakstanu, trgovinu secerom i prirodnim resursima !
Kad smo tak'e golje i nesposobni da svoju propalu imovinu barem "uvalimo" nekom magnatu kakvi su British-American Tobacco i U.S Steel onda neka nam "decki" koji proslavljaju 10 godina "cistog hrvatskog zraka" bratski pomognu pri ulogu i reanimaciji nase privrede. Masala !

Zivela majka Srbija i moto Kostunicine vlade : "Kupujmo domace !" :wink: 8)


Ovom prilikom bih hteo da procitam Vase misljenje po ovom pitanju, a postavio bih i prigodan sondaz. Pitanje glasi: "Da li ste za kupovinu proizvoda za koje znate da vecinsko ulaganje poseduju hrvatske firme ?"
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top