Agrokor kupio 2/3 akcija Dijamanta
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Agrokor kupio 2/3 akcija Dijamanta

Domaćin Zarathustra (avatar)
    Učlanjen
    01.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    102

Post Greska, duplirana tema, moderator brisi !

Zrenjanin -- Hrvatski Agrokor za 30 miliona evra kupio 67 odsto akcija zrenjanske industrije ulja Dijamant.

Novo ulaganje u Srbiji

Sekretar za međunarodne odnose u vladi Vojvodine Predrag Grgić potvrdio je da je zagrebačka kompanija Agrokor otkupila većinski paket od 67 odsto akcija zrenjaninske industrije ulja Dijamant u vrednosti od 30 miliona evra.

"Jedan od direktora 'Agrokora' Ljerka Puljić mi je u razgovoru početkom ove nedelje potvrdila da je to urađeno za 30 miliona evra i da ta firma planira da otkupi kompletan paket akcija za još 20 miliona evra", kazao je Grgić.

Prema njegovim rečima, "Agrokor" namerava i da izgradi veliki distributivni centar u Zrenjaninu, da modernizuje proizvodnju majoneza i margarina i da zakupi 15.000 hektara banatskih oranica na kojima bi se uzgajala sirovina za proizvodnju.

Izvor: B92

Puniji izvestaj o prodaji agrokora u Vecernjim novostima
    __________________________________________________ ________________________

Ovu vest sam prvi put cuo juce i tom prilikom se setio da je ista firma svojevremeno pre otprilike godinu i po, dve, kupila bila vecinski paket akcija nase kompanije sladoleda Frikom. Znaci, zna se vecinski profit od ranije nama dragih jeftinih sladoleda, sada majoneza, senfa, kecapa i ulja ce ici pravac u ruke biznismenima "s onu stranu Dunava". Na ovo sve samo imam da dodam: "Zivela maksimalno liberalizovana ekonomija !", al se pitam da l' posle jodlerskog Merkatora (mislim svaka cast, bio sam, izgleda super, posteno !) i ovoga ce se nama otvoriti vrata za kupovinu imovine i investicija tamo, ili barem skidacima katanaca i kupusarima koji ovde nisu ulozili ni trunku svog milionskog kapitala u proizvodnju ili industriju, vec najlakse samo u telekomunikacije i obrt kapitala kroz bankarsko-kupoprodajne transakcije banaka na Kipru, rudnika u Kazakstanu, trgovinu secerom i prirodnim resursima !
    Kad smo tak'e golje i nesposobni da svoju propalu imovinu barem "uvalimo" nekom magnatu kakvi su British-American Tobacco i U.S Steel onda neka nam "decki" koji proslavljaju 10 godina "cistog hrvatskog zraka" bratski pomognu pri ulogu i reanimaciji nase privrede. Masala !

Zivela majka Srbija i moto Kostunicine vlade : "Kupujmo domace !" :wink: 8)

Ovom prilikom bih hteo da procitam Vase misljenje po ovom pitanju, a postavio bih i prigodan sondaz. Pitanje glasi: "Da li ste za kupovinu proizvoda za koje znate da vecinsko ulaganje poseduju hrvatske firme ?"
    Poslednji put ažurirao/la Zarathustra : 11.09.2005. u 04:34 Razlog: Greska, temu treba izbrisati, jer je duplirana, nisam u mogucnosti da to ucinim sam

Iskusan NaraYan (avatar)
    Učlanjen
    29.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    150

Podrazumevano Re: Agrokor kupio 2/3 akcija Dijamanta

Shto da ne.
    Uostalom, nashi ljudi ce raditi u svim tim firmama a to je ono bitno.
    etan, metan, butan, nepal.

Domaćin Zarathustra (avatar)
    Učlanjen
    01.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    102

Greskom sam bio primoran da dupliram temu, jer je izostala anketa. Nisam uspeo da ga izbrisem, pa bih zamolio moderatora da to ucini umesto mene.

Hvala !

Iskusan NaraYan (avatar)
    Učlanjen
    29.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    150

I ja sam duplirao. :wink:
    etan, metan, butan, nepal.

Poznat Incognito (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    133

Zatvoricu ovu temu u tom slucaju, nastavite na onoj sa anketom.

t.c. 8)
    Driving through a Swiss city one day, Alfred Hitchcock suddenly pointed out of the car window and said: "That is the most frightening sight I have ever seen." His companion was surprised to see nothing more alarming than a priest in conversation with a little boy, his hand on the child's shoulder... "Run, little boy!", cried Hitchcock, leaning out of the car. "Run for your life!"

Slične teme

1. Kako do besplatnih akcija i akcija preduzeca za nas iz Au
    Autor sidewalker u forumu Azija, Afrika i Australija
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 29.06.2008., 18:40

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •