Masoni, Templari, Rotarijanci

А Св. Владика Николај га је волео као БРАТА, и њега и НЕДИЋА И ЧИЧУ

Треће писмо Епископа Жичког Др. Николаја Велимировића

Блажене успомене Епископ Жички др. Николај Велимировић и поред тога што је посведневно био заузет предавањима у руској православној богословији у манастиру Саут Кенану у Пенсилванији и што је често путовао по србским колонијама широм Америке и Канаде, водио је веома живу преписку са Србима по целом свету растуреним, као и са многим манастирима на отачаственој груди.
Покојни Владика Николај је имао ту лепу особину, да када би му било ко писао, увек би на писмо одговорио и то увек писуци руком, оним његовим лепим и тако карактеристичним рукописом. Многи су му и досађивали, али далеко више њих му се обраћало као исцелитељу душа, молећи га за савет по овом или по оном питању. И блажени Владика је сваком уредно одговарао. Никога никад без одговора оставио није !
Тако се са Владиком дописивао и један његов ужи земљак. Владика га је увек ословљавао са Кнеже Ваљевски".Овај би му упућивао разна питања по актуелним савременим проблемима и Владика му је увек одговарао. Измењали су доста писама по разним питањима, али су у тој преписци остала по својој садржини врло значајна три писма, која доприносе да духовни лик Владике Николаја још лепше и још више засија у својој лепоти.

У трећем писму , земљак је замолио земљака владику да му каже шта мисли о покојном генералу Милану Недићу и да ли је дошло време да се о њему и његовом раду јавно пише.

"Драги ми Кнеже,

Када будете читали ово писмо, ја ћу бити с Божјом помоћи у Сјед. Држ. код оца Мије. Цело лето провео сам код ових изузетно добрих људи, Ђуре и Меланије Павловић. Њихову услужност према мени само Бог, који је пребогат у сваком добру, може платити.

На ваше последње писмо, односно пок. Недића могу вам одговорити, да њгов углед с времена све већма расте у интезитету поштења и родољубља. Што се о њему не пише како је он заслужио, мислим није то због неких неразумних Срба него више због Американаца, заплетених у врзино коло, који увиђају своје грехе али се ипак љуте кад им неко са стране то каже. - Читао сам, да је у Лондону одржат помен Недићу и Љотићу. Тако исто и у Чикагу. Ја их спомињем на литургији редовно заједно са Дражом.
За Вас не видим разлога да не пишете. Само за сад не критиковати Америку. Јер " кога треба молити ...

Моја ће адреса бити преко о. Мије кроз Септембар.
Срдачно Вас поздравља - Одани Вам + Николај. "

26. август 1955. године
Хамилтон,
Онтарио,
Канада.


Овим писмом је блаженопочивши Епископ Жички, др. Николај Велимировић поставио и у име Србске православне цркве и у име србског народа и његове историје на заслужно место сва три србска великана :
генерала Милана Недића, министра Димитрија Љотића и генерала Дражу Михаиловића. Сву тројицу их је за живота свога спомињао на светим литургијама, свете Частице за њих вадио и Богу се за њихове душе молио. А то је чинио зато, што их је итекако добро познавао, а још више њихов несебичан и родољубив рад, за које су положили и своје животе.
За генерала Дражу Михаиловића је често говорио, да му је "земља била простирач а небо покривач".
За Димитрија Љотића је рекао : да је био "највернији син Србства и да је био репрезентатор душе и срца србског, чари и истине србске и да је био идеолог хришћанског национализма".
За генерала Милана Недића је често понављао, да је био "мученик над мученицима, који је доживео мученичку смрт".
Зато је у отсјају Крста пред Часном Трпезом Владика Николај вазда гледао њихове мученичке ликове и за сву тројицу се искрено и предано Богу молио. Бесмртни Владика је тиме дао пример
осталим србским и епископима и свештеницима и целом србском народу како се треба односити према свој тројици поменутих великана, који су мученичком смрћу посведочили своје Православље и своје родољубље.

Зато је поменуто треће писмо од историјског значаја, јер се кроз њега види горостасни лик Светог владике Николаја Велимировића.

Овај текст је сасвим довољан да разобличи неистину коју у јавности износе многи злонамерници попут Zarathustrе.
Владика Николај никад није рекао, нити би рекао овакве ЛАЖИ коју износи Zarathustrа!
Коме да верујемо, Св. Николају или безбожнику Zarathustri?
Код мене дилеме нема!
 
Misha :.:
+

Hahaha najbolje je da ces ti da mi objasnis ko je bio LJOTIC i Marisav Petrovic FASHISTI pobogu zar je moguce da ovde ljudi sve izvrcu naopacke?!?!?!?!?
Sta godine komunizma mogu da ucine jadnoj ljudskoj dusi. Vise puta ponovljena laz postaje istina. Najveci trik koji je satana uradio je kada je ubedio ljude da na postoji... Valjda ces prepoznati odakle ovo.
 
Misha :.:
Jeste li vi skinsi sta ste vi ja prosto ne mogu da verujem da je za vas Ljotic bio Nacionalista on je bio jedan izdajnik kakav bre nacionalista javno podrzavao Hitlera i to je za vas nacionalista izopaceni um bolesnik javno bio na strani okupatora i on za vas Nacionalista znate li vi sta uopste znaci ta rec?????
Da su svi bili razumni kao on sada bi bilo 40 miliona Srba a ne 6. I ne mislim da je otpor fasizmu pod vodjstvom druga kome se ime ne spominje bila najbolja opcija za Srbe
 
Prestanite da lupetate o Ljotiću kad 99% vas nema pojma o njemu. Samo se blamirate.

I ta priča o tome kako su većina gradjevina u bg-u puna masonskih obeležja... Da li neko zna da je glavni hol srušene zgrade 'A' generalštaba u Nemanjinoj bio kao Tevtonski hram? Kao da ga je Tula Gezelšaft pravila... Imao sam tu čast da vidim slike. To nećete naći na netu. I da li to znači da je predjašnja vojska ove zemlje postupala u skladu sa Tevtonskim načelima? Teško. Zidari zidaju zgrade a ljudi koji u njima žive odlučuju o svojim postupcima.

Nego, da se vratimo na temu... 21.10. u 19h biće predavanje 'Bogumili i Katari'. Jedna od retkih prilika da vidite neke od templara i rozenkrojcera in vivo. Onaj kome to stvarno treba saznaće mesto. Pretpostavljam da će nekome značiti, zato valjda i pišem.
 
Groucho_Marx:
Prestanite da lupetate o Ljotiću kad 99% vas nema pojma o njemu. Samo se blamirate.

I ta priča o tome kako su većina gradjevina u bg-u puna masonskih obeležja... Da li neko zna da je glavni hol srušene zgrade 'A' generalštaba u Nemanjinoj bio kao Tevtonski hram? Kao da ga je Tula Gezelšaft pravila... Imao sam tu čast da vidim slike. To nećete naći na netu. I da li to znači da je predjašnja vojska ove zemlje postupala u skladu sa Tevtonskim načelima? Teško. Zidari zidaju zgrade a ljudi koji u njima žive odlučuju o svojim postupcima.

Nego, da se vratimo na temu... 21.10. u 19h biće predavanje 'Bogumili i Katari'. Jedna od retkih prilika da vidite neke od templara i rozenkrojcera in vivo. Onaj kome to stvarno treba saznaće mesto. Pretpostavljam da će nekome značiti, zato valjda i pišem.
Pishi mi o tome ako budes prisustvovao!
 
Groucho_Marx:
Prestanite da lupetate o Ljotiću kad 99% vas nema pojma o njemu. Samo se blamirate.

I ta priča o tome kako su većina gradjevina u bg-u puna masonskih obeležja... Da li neko zna da je glavni hol srušene zgrade 'A' generalštaba u Nemanjinoj bio kao Tevtonski hram? Kao da ga je Tula Gezelšaft pravila... Imao sam tu čast da vidim slike. To nećete naći na netu. I da li to znači da je predjašnja vojska ove zemlje postupala u skladu sa Tevtonskim načelima? Teško. Zidari zidaju zgrade a ljudi koji u njima žive odlučuju o svojim postupcima.

Nego, da se vratimo na temu... 21.10. u 19h biće predavanje 'Bogumili i Katari'. Jedna od retkih prilika da vidite neke od templara i rozenkrojcera in vivo. Onaj kome to stvarno treba saznaće mesto. Pretpostavljam da će nekome značiti, zato valjda i pišem.

Da ,poznato mi je to. Jako interesantna tema. Voleo bi da cujem o cemu se radi i na koji nacin ce se to predavanje odvijati.
 
20.gif
 
Ja sam citala "Da vincijev kod" .Intrigantna,citljiva,skandalozna i krajnje moguca.Vrlo interesantno tumacenje tajne vecere.Ko je bio Leonardo je dobro pitanje. Genije ili ludak. Blasfemicar ili istinoljubac.U svakom slucaju kontraverzna licnost.Sve u svemu njegova dela su ipak za odabrane tj za one koji umeju da citaju izmedju redova.A jeli ko citao "Sveta krv,sveti gral"?
 
ADELAIDA:
Ja sam citala "Da vincijev kod" .Intrigantna,citljiva,skandalozna i krajnje moguca.Vrlo interesantno tumacenje tajne vecere.Ko je bio Leonardo je dobro pitanje. Genije ili ludak. Blasfemicar ili istinoljubac.U svakom slucaju kontraverzna licnost.Sve u svemu njegova dela su ipak za odabrane tj za one koji umeju da citaju izmedju redova.A jeli ko citao "Sveta krv,sveti gral"?

da Vincijev kod se zasniva na vec napisanoj knjizi koju si i ti navela a to je Sveti graal ili sveta krv nista novo vec napisano ili prepisano samo lepo uoblizeno i upakovano
Leonardo da Vinci covek neverovatnih mogucnosti i sposobnosti veliki mistik pre bi rekao Genije. Ko ne veruje neka procita nesto o njemu i to upravo ono sto bi trebalo osnovno da znaju o njemu da ne zalaze u detalje ,a ako bi zasli u detalje shvatili bi da ova covek nije ni najmanje ludak...
Da jesam procitao sam
 
Groucho_Marx:
I... Jel bio neko? Baš me zanima... Bilo je dobro, za one koji se interesuju. Seminar počinje 25-og.
Na zalost nisam stigao jer sam bio na nekom putu, ali zeleo sam da vidim o cemu se radi i koji su to templari drzali predavanje...
Pitanje za tebe : da li se na istom mestu u isto vreme odrzavaju ta predavanja koja pocinju od 25.10? Javi mi pvt ako moze pozdrav
 
Misha :.:
da Vincijev kod se zasniva na vec napisanoj knjizi koju si i ti navela a to je Sveti graal ili sveta krv nista novo vec napisano ili prepisano samo lepo uoblizeno i upakovano
Leonardo da Vinci covek neverovatnih mogucnosti i sposobnosti veliki mistik pre bi rekao Genije. Ko ne veruje neka procita nesto o njemu i to upravo ono sto bi trebalo osnovno da znaju o njemu da ne zalaze u detalje ,a ako bi zasli u detalje shvatili bi da ova covek nije ni najmanje ludak...
Da jesam procitao sam

Evo da se i ja ukljucim sa delicem svoga znanja ili predznanja o ovde dosta pomesanim temama pocevsi od Templara,Rozenkrojcerima ,Masonima ect.
Knjiga se Miso zove Sveta krv i Sveti gral a drugi nastavak se zove Mesijansko zavestanje.
Davincijev kod u jednu ruku jeste knjiga napisana na osnovu nekih podataka iz prve dve knjige ,ali je osnova citavog principa obe knjige pobijanje Hriscanstva kao religije i na neki nacin mistike i dokazi sto sa slika(Davincijeva tajna vecera) ili nekih istorisjkih podatak i mesta koje postoje geografski ,tajnih drustava i td ,da Isus Hrist nije vaskrsao i da je imao potomke sa Marijom Magdalenom ,koju je crkva proglasavala lakom zenom da mit o hristovom vaskrnucu i cistoti nebi unistilo crkvu.
 
Ako se pogledaju slike Nikole Pusena moze se takodje primetiti nekoliko stvari ,a to su pretpostavka gde bi se mogao nalaziti Hristov grob (Arkadijski pastiri -naziv slike) kao i slika na kojoj je Marija prestavljena kao trudnica koja u svom krilu drzi lobanju.Postoji more podataka koji mogu ukazivati na sve ove tvrdnje ,ali kedno je sigurno ...covek mora verovati u nesto da bi mogao da opstane a da li se to naziva religija ,Hrist ili Bog savrseno je sve jedno ,u svakom slucaju crkva je sve to koristila da smiri narod i zaplasi da bi se covek bojao suda bar Bozijeg.Nazalost veliki broj ljudi danas nije religiozno i po meni jos jedan od razloga sto se retko ko boji svojih postupaka , au covekovoj je naravi da je divalj i neobuzdan(sta mi ko pa moze)
Ponekada istina ne mora da bude otkrivena i raskrinkana ko zna iz kojih dobrih razloga
 
Neca_:
Evo da se i ja ukljucim sa delicem svoga znanja ili predznanja o ovde dosta pomesanim temama pocevsi od Templara,Rozenkrojcerima ,Masonima ect.
Knjiga se Miso zove Sveta krv i Sveti gral a drugi nastavak se zove Mesijansko zavestanje.
Davincijev kod u jednu ruku jeste knjiga napisana na osnovu nekih podataka iz prve dve knjige ,ali je osnova citavog principa obe knjige pobijanje Hriscanstva kao religije i na neki nacin mistike i dokazi sto sa slika(Davincijeva tajna vecera) ili nekih istorisjkih podatak i mesta koje postoje geografski ,tajnih drustava i td ,da Isus Hrist nije vaskrsao i da je imao potomke sa Marijom Magdalenom ,koju je crkva proglasavala lakom zenom da mit o hristovom vaskrnucu i cistoti nebi unistilo crkvu.

Upavo iz tog razloga sam i otvorio ovu temu kako bi nesto razjasnili da ne bude sve pomesano :)
Gore navedenu knjigu procitao sam pre 10-ak godina sveti graal=sveta krv o tome knjigai govori ,zapravo romatizovana prica o svetom graalu tj peharu sa Hristovom krvlju je upravo ta krvna veza i tajna koja se vekovima cuvala i odrzavala... To je potvrdila i knjiga da Vincijev kod. Obicno posle dobre knjige izadje i nstavak koji je naravno uvek bleda kopija prvog dela tako da nisam procitao...
Ne vidim razlog pobijanja Hriscanstva ,sali naslednici Jesue ben Josifa ili Isusa Hrista su pogresno verovatno svesno intrepretirali njegov pokret ,zato i postoje velike nejasnoce u vezi Hriscanstva. Po mnogima Isus jeste vaskrsao ali ne na ovaj nacin na koji crkva propagira pun romantizma i znate vec kako legenda kaze...
Ne vidim razloga zasto bi unistila cinjenica da Isus Hristos (mesija) ima potomke?
Drago mi je sto si se ukljucio u temu evo tu smo da vodimo diskusiju pozz
 
Neca_:
Ako se pogledaju slike Nikole Pusena moze se takodje primetiti nekoliko stvari ,a to su pretpostavka gde bi se mogao nalaziti Hristov grob (Arkadijski pastiri -naziv slike) kao i slika na kojoj je Marija prestavljena kao trudnica koja u svom krilu drzi lobanju.Postoji more podataka koji mogu ukazivati na sve ove tvrdnje ,ali kedno je sigurno ...covek mora verovati u nesto da bi mogao da opstane a da li se to naziva religija ,Hrist ili Bog savrseno je sve jedno ,u svakom slucaju crkva je sve to koristila da smiri narod i zaplasi da bi se covek bojao suda bar Bozijeg.Nazalost veliki broj ljudi danas nije religiozno i po meni jos jedan od razloga sto se retko ko boji svojih postupaka , au covekovoj je naravi da je divalj i neobuzdan(sta mi ko pa moze)
Ponekada istina ne mora da bude otkrivena i raskrinkana ko zna iz kojih dobrih razloga

Na jedno drugoj temi pojasnio sam razliku izmedju religije i vere tj. religioznog coveka i vernika. To je lepo pojasnio i Vladota Jerotic u knjizi "Individuacija i Obozenje"
Sama vera ne mora biti religiozno obojena bitna je vera u tebi samom. Isus je bio izuzetna licnost puna harizme i ne vidim razloga zasto ne bi mogao da verujes u njegov put bez obzira ako se ne slazes i sa crkvenim dogmama?
 
Nijedan covek koji zeli da prodre u srz stvari i koji se ne zeli miriti sa dvobojnoscu zivota nec reci da je Leonardo ludak.medjutim on je bio toliko ispred svog vremena a i naseg da mu je lako prikaciti tu etiketu.A jos lakse reci bogohulnik i sahraniti ga.Sto sam radoznalija i sto vise ispitujem svet u i oko sebe to manje stvari mi se razjasnjava i uplicem se u sve vece misterije.Masoni,templari,Isus,Marija-Magdalena,Jovan Krstitelj,Sveta Sara,Hram u Jerusalinu,Iram Abif,Zapisi sa Mrtvog mora, da ne neabrajam dalje cak i RA.Ne mogu da se sastavim na pravi nacin. ako je neko citao "Hiramov kljuc"Robert Lomas i Kristofer Najt"naeka da svoj komentar iste.
 
Zasto se nebi otkrila istina da Hrist ima naslednike?
Pa , stvar je donekle jednostavna na jedan, a komplikovana na drugi nacin....
Jednostavno je da ukoliko naslednici i postoje ,ta tajna je bila veoma dobro cuvana od strane NEKE organizacije cak toliko dobro da se mozda negde i zagubila kao istina.
Komplikovno , jer postavice se pitanje ko su oni ,gde su oni ,zasto su oni i bas tada mozda postanu mete ko zna sve koga i zasto .
U svakom slucaju covecanstvao ima jako puno onoga sto ne zna i ko zna zasto je dobro sto ne zna.Dokle god je TAJNA,MIT,LEGENDA,PRICA o svemu ovome imacemo o cemu da raspravljamo i nagadjamo, otkrivamo ....ali koliko je meni poznato jos se niko nije deklarisao ,barem javno kao naslednik Hrista.!!!!Zasto???
 
Sto se tice pitanja u vezi ...Zasto bi crkva unistila potomke ili pokusava da zataska cinjenice da on nije vaskrsao?
Razmisli Hrist je Boziji covek ,Bog u covecijem oblicju ,savrsen ,jedinstven.bezgresan...
Svi ostali obicni ljudi su gresni.rodjeni od majke i oca , a on nije ....pa kako tada crkva moze propagirati nekoga kao sina Bozijeg ako je imao decu ,ziveo normalan ,svakodnevni zivot ..on je gresan zar ne?Ljudi za veru kao i za crkvu u ovom slucaju moraju imati idola ljudksog oblicja!!!Da li bi to mogao da bude Hrist u slucaju da je sve kako jeste ili kako se sada prica da jeste.?Moje misljenje je da nebi,samim tim nebi postojalo ni hriscanstvo a ni crkva.Zbog toga je za crkvu zaista bolje bilo kao i sada da te price ne postoje a posebno ne opipljivi dokazi o tome.Zar ne?
 
ADELAIDA:
Nijedan covek koji zeli da prodre u srz stvari i koji se ne zeli miriti sa dvobojnoscu zivota nec reci da je Leonardo ludak.medjutim on je bio toliko ispred svog vremena a i naseg da mu je lako prikaciti tu etiketu.A jos lakse reci bogohulnik i sahraniti ga.Sto sam radoznalija i sto vise ispitujem svet u i oko sebe to manje stvari mi se razjasnjava i uplicem se u sve vece misterije.Masoni,templari,Isus,Marija-Magdalena,Jovan Krstitelj,Sveta Sara,Hram u Jerusalinu,Iram Abif,Zapisi sa Mrtvog mora, da ne neabrajam dalje cak i RA.Ne mogu da se sastavim na pravi nacin. ako je neko citao "Hiramov kljuc"Robert Lomas i Kristofer Najt"naeka da svoj komentar iste.

Mnogo toga bi i danas mogli da naucimo od Leonarda da je kojim slucajem ziv :) Tacno je to da je bio ispred svoga vremena, njegove sposobnosti su fantasticne...
Jedna jako dobra knjiga koju su napisali sami Masoni. Povezuje sve sto si navela na jedan specifican nacin , studiozno napisano sa puno informacija potkrepljeno cinjenicama... Sredisna licnost jeste Hiram Abif inace najbitnija licnost za Masone, povezali su mnoge licnosti i pokrete kao i drevne civilizacije. Ko je procitao mogao je da shvati da jednostavno postoji jedna da kazem matrica-sablon po kojoj se civilizacije stvaraju i razvijaju. Nastanak, razvoj religija su solidno objasnili i napravili medjusobnu povezanost.
Jednostavno knjiga otvara nove vidike i shvatanje razvoja civilizacija uopste...

ISTINA, PRAVDA, PRAVICNOST su ideje masonstva u tom cilju treba i tragati
Kazes "misterije", verovatno sa namerom postoje ljudi koji mistifikuju mnoge stvari kako bi mogli na jedan nacin da manipulisu ljudima, inace masonstvo nije nikakva misterija to je jednostavna, obicna ljudska prica koja traje vekovima , filozofija zivota...
 

Back
Top