Google Earth

Hvala.. Znamo za to vec odavno.. Kome treba neka skida inace je veoma povelik,, negdje oko 100 MB.. bar kako sam citao, nisam ga skidao.. Uglavnom pojavio se prije 2 mjeseca i vecina koja ima interesovanja za ovaj progi ga hvale..

Poz.
 
Google Earth nije los, zumira Beograd dosta dobro, cak prilicno dobro. Na oko 150 metara visine.
Nasin viewer trazi da se instalise i NET Framework, sto ne zelim jer sam vec jednom imao problema sa tim NET frameworkom. Dakle ne znam koliko je dobar. I nisam siguran da uopste treba taj framework, ali me mrzi da skidam 46 MB
 
123456789:
sad cu da ga skinem , pa cu vam reci kakv je kad se uporedi sa google-ovim .
Ako si instalisao, javi da li je taj NET framework 1.1 zaista potreban ili ne? I ako je potreban, da li ce mi poremetiti nesto u sistemu (internet server, konekciju pravila itd) Ili se samo "tiho" instalise i ne smeta nicemu?
 
FrameWork je tezak koliko se sjecam 23 MB i skidao sam ga za jednog druga.. Nisam dobio jos povratnu informaciju da li pravi probleme.. Svakako cu javiti sta se desava ako neko me ne prestigne..

Poz.
 
Skinuo Framework jos sinoc, ali cekam da neko kaze da li se nesto remeti na sistemu... Ne bih voleo da dodjem u situaciju kao sto M$ ume sa svojim programima, koji se jednostavno "petljaju u sve" i kao preuzmu sve na sebe, pa na kraju ne mogu nista samostalno, sve kao oni "odradjuju umesto mene" a ja dobijem tikove od besa... :)
Taman posla da mi NET Framework podesi nesto sto oni misle da treba, pa posle ima da rodim mecku dok sve vratim...

I da, kad vec pominjem vracanje.
Nemam iskustva sa "backup" i "restore" u Windowsu. Ako na primer, pre instalisanja NET Frameworka, napravim "restore point" pa instalisem NET Framework, da li mogu sa "restore" sa tog "pointa" da vratim sve u predjasnje stanje, kao da NET Framework nikada nije psotojao na racunaru? (podesavanja kao pre instalacije, nema NET Frameworka vise nigde, registry cist od NET Frameworka itd...)
 
Meni je Sound Forge 8 trazio instalaciju Net Framework-a, kad sam ga instalirao nisam imao problema sa sistemom.
Stvarno je dobar Google Earth. Od kako ste ga nahvalili odmah sam ga instalirao, totalno je kul program, samo sto meni dugo zumira zbog lose konekcije.
 
ja sam ga instalirao , nista ne zeza , nasin program je mnogooo opsirniji i mocniji , jedina mana je sto nemoze da se vidie npr. automobili kao na google earth-u ili mozda nisam ja provalio :-)
 
Da li ti pise, na primer za Beograd, koliko je visina pogleda, kad zumiras da je jos uvek prihvatljiv (nije zamucen) pogled? Na Google Earth, najmanja visina do koje se mogu "spustiti" a da slika ne bude zamucena je 440 fita (oko 150m)
 
ne nema sanse da se spusti tako nisko i da nebude zamuceno , grad se vidi kao na karti , nemozes da se zumira kao sa google earth jedino sto ovaj nasin ima mnogo vise opcija.
P.S. Google earth je bolji u ovom duelu zato sto je manje velicine vise zumira i netrebaju nikakvi glupavi microsoftovi dodaci .
 
123456789:
ne nema sanse da se spusti tako nisko i da nebude zamuceno , grad se vidi kao na karti , nemozes da se zumira kao sa google earth jedino sto ovaj nasin ima mnogo vise opcija.
P.S. Google earth je bolji u ovom duelu zato sto je manje velicine vise zumira i netrebaju nikakvi glupavi microsoftovi dodaci .
Mrzi me da stavljam screenshot ovde, ali veruj mi na rec. Naravno, zumirano na 150m nije neka perfektna fotografija, ali veoma podnosljiva (dosta detalja dobro vidljivo itd..), vec na 300m je veoma dobra, uzimajuci u obzir da je to ipak satelitski snimak "za siroke mase"...

Zanimljivo je da na primer Ljubljana, ne moze ni izbliza da se zumira kao Beograd, i neki drugi gradovi bivse juge...Ni blizu. Valjda im je Beograd bio zanimljiv zbog bombardovanja, pa se ga malko detaljnije snimali ...
Ali zato americki gradovi, maltene snimak muve na fasadi...

Inace odustao sam od nasinog programa zbog onog NET dodatka, vise drugara mi je savetovalo da ne instalisem, pogotovo sto imam instalisane programe koji su bas specificni i moze se desiti da neki od njih "pomrsi zivce", sto mi nije bas o glavu stalo...
 
@codemaker

Ajde molim te da,ako ti nije tesko, maksimalno zumiras NS i uploudujes screenshot npr. ovde:
http://www.imageshack.us/

Pa ga samo linkuj.
Zanima me, jer kad sam koristio jedan slican program nije bas bila neka blizina a i "slike" su
bile iz 99. Kako to znam? Pa vide se slapovi vode na mestu gde je nekad bio Zezeljev most,
sto se moglo videti nakon rusenja,kad su mu lukovi bili u vodi. Takodje Varadinskog nema.

Poz.
 
novisad6vz.jpg

Novi Sad je krs snimak i dalje uvecanje nema smisla
 

Back
Top