Kako se zove taj program

miksin

Zainteresovan član
Poruka
196
Kako se zove program za C koji je slican delphi-ju (delphi = pascal ako se nevaram)
i gde se moze skinuti sam program
Naime ja hocu da krenem da radim malo u njemu posto sam savladao osnove obicnog C jezika
Nemogu sebe zvati programerom, ali dosta toga znam
Pa mi bas zato treba TAJ PROGRAM, a ne delphi, mislim glupo je prelaziti sa C na pascal
 
Pa mi bas zato treba TAJ PROGRAM, a ne delphi, mislim glupo je prelaziti sa C na pascal

Chovek trazhi konkretnu stvar, a navodite kojekakve alternative, sve jedna gora od druge.

Neko je gore napisao : "program" se zove Borland C++ Builder ... kreni s'tim i budi sretjan chovek, MFC i ostale izumrle biblioteke (narochito API!) i ne razmatraj ni u ludilu
 
Lord British:
Chovek trazhi konkretnu stvar, a navodite kojekakve alternative, sve jedna gora od druge.

Neko je gore napisao : "program" se zove Borland C++ Builder ... kreni s'tim i budi sretjan chovek, MFC i ostale izumrle biblioteke (narochito API!) i ne razmatraj ni u ludilu
Nepricaj gluposti, ajd reci, sta da odabere za GUI programiranje, ako su Win32 API i MFC zaboravljeni ?
 
Nepricaj gluposti, ajd reci, sta da odabere za GUI programiranje, ako su Win32 API i MFC zaboravljeni ?

Sinak, to shto si ti otkrio MFC pre par meseci ne daje ti za pravo da drugima kazhesh kako prichaju gluposti. Umesto toga, pogledaj shta Microsoft radi i kakvi su im planovi shto se GUI-a tiche. MFC je bio truo josh kad se pojavio, i od tad ga krpe. A da se API-em zarobi, pa josh pochetnik, to je suludo.
Pre bih odabrao i WxWindows (WxWidgets) umesto VCL-a, nego MFC.

I de pronadji u ostalim postovima alternative i to sve jedna GORA od druge ...
MFC? API? Java? This and that?
Chovek nishta od toga nije ni pitao, vec je trazhio odgovor na konkretno pitanje.
 
Vidi za MFC se slazem polako se zaboravlja, ali Win API da je zaboravljen ????
Mozda nisi htjeo stavljati i win32 API u istu korpu, onda je ok ...
A naravno da nece odmah uciti win32 API, ja sam mu i rekao da prvo uci C++, pa NAKON toga da predje na programiranje u GUI i predlozio sam mu win32 API ili MFC ...
 
Lord British:
Sinak, to shto si ti otkrio MFC pre par meseci ne daje ti za pravo da drugima kazhesh kako prichaju gluposti. Umesto toga, pogledaj shta Microsoft radi i kakvi su im planovi shto se GUI-a tiche. MFC je bio truo josh kad se pojavio, i od tad ga krpe. A da se API-em zarobi, pa josh pochetnik, to je suludo.
Pre bih odabrao i WxWindows (WxWidgets) umesto VCL-a, nego MFC.


MFC? API? Java? This and that?
Chovek nishta od toga nije ni pitao, vec je trazhio odgovor na konkretno pitanje.

Znam za wxWindows, i poceo sam da ucim, super je, i radi na svim platformama, ali mislim da je mnogo prostije, i podjednako efikasno programirati u javi , i kad je bas neophodno koristiti native metode kojima se ubacuje c ili c++ native biblioteka (koju je cini mi se na windowsu najlakse(svuda po tutorial-ima se kompajlira u microsoft c++ toolkit-u 2003)) kompjlirati tako da proradi, u linux-u moze da se napravi analogno .so u g++.
Native kod se inace koristi u krajnjoj nuzdi:
1) ako je potrebno nesto brze nego sto java moze
2)neko programiranje hardvera(obicno u c)

inace java uopste nije naivan jezik, i moze mnogo toga.
 
Da potvrdim, WxWindows (ili WxWidgets kako se nakada zvao) je verovatno najbolja free cross-platform GUI biblioteka. Po mom (skromnom) mishljenju daleko bolja za klasichne GUI zadatke od izvikanog (i ekstra ruzhnog) FLTK-a.
Recimo, isti projekat sam preveo i na Win-u i na Mac-u i sve je proradilo (shto se GUIa tiche) bez ikakvih problema u roku od 15 minuta.

Ljudi pogreshno interpretiraju .NET kao "novi GUI za Win", dok je .NET ustvari cela platforma. WxWindows je what it says on the tin - wrapper oko native GUI poziva, u chistom C++u. Jedina mana (relativna) je shto su dobri "visual" editori za WxWindows, u kojima se mozhe "nacrtati" UI, uglavnom komercijalni.
 
Lord British:
Da potvrdim, WxWindows (ili WxWidgets kako se nakada zvao) je verovatno najbolja free cross-platform GUI biblioteka. Po mom (skromnom) mishljenju daleko bolja za klasichne GUI zadatke od izvikanog (i ekstra ruzhnog) FLTK-a.
Recimo, isti projekat sam preveo i na Win-u i na Mac-u i sve je proradilo (shto se GUIa tiche) bez ikakvih problema u roku od 15 minuta.

Ljudi pogreshno interpretiraju .NET kao "novi GUI za Win", dok je .NET ustvari cela platforma. WxWindows je what it says on the tin - wrapper oko native GUI poziva, u chistom C++u. Jedina mana (relativna) je shto su dobri "visual" editori za WxWindows, u kojima se mozhe "nacrtati" UI, uglavnom komercijalni.

U pravu si, ali ja sam na kvarno download-ovao wxDesigner i crack na atstalavista-i , i zanimljiv je, izgleda mocno, ali ipak sam odlucio da ucim javu, pa je bolje da se usredsredim na jedan jezik ( sto se gui-a tice) , jer bolje da jedan naucim dobro, nego da dva znam polovicno.
 

Back
Top