Marija Oršić

Агарта

Poznat
Poruka
8.355
Tko je bila misteriozna zagrebčanka koja je bila upletena u sam vrh tajanstvenih legendi trećega Reicha? Ivan Vukadinović nas u ovome izlaganju vodi kroz malo poznatu priču o tajnom društvu Thula i Vril, njihovom djelovanju i misteriju koji su oni čuvali. U romanu, čiji odlomak ćete isto vidjeti, daje svoju viziju onoga što se desilo i događaje koji potiču na daljnje istraživanje. Tema koja već zadnji niz godina izaziva veliki interes zasigurno zaslužuje pažnju svakog tragaoca za istinom.

Hermetizam portal
 
mariaorsic-m.jpg


Кaквa божaнскa лепотa.
 
Знам да је била тема, али ко ће сада копати из нафталина... А тад се пдф звао НПИМ (што ли је промењено име, да није због аверзије НЕКИХ према "натприродном" :roll: )
Иначе, бар једна реченица у тексту је пренета с раније теме - она да су је убили есесовци. Неко је то овде рекао, па се захваљујем. То објашњење делује доста реално.
А што се слика тиче, не сумњам да је била добра треба, само се сетих онога "мама у колору" :lol:
Моја инспирација - Хрватица, наци окултиста - ако то није садо-мазо онда не знам шта јесте :heart:
 
tesla-i-orsic-1374096407-340857.jpg


Нa овој слици немa бојa, не знaм дa ли је прерaђивaнa, aли зрaчи некaко, не бих рекaо дa, мaдa мождa..

Зa неупућене особa десно.
 
Овако посматрано, делује ми да имају сличну ауру... Сад, нисам стручњак, да ли је то зато што имају сличан положај главе...
Мада мислим да ипак очи довољно говоре :)
 
Nije dokazano da je Oršićeva bila članica Vril ili Thule društva. Postojala su dve okultne struje unutar nacističkih krugova: jedna, Haushoferova, koja je sve čega se dočepala pogrešno razumela, i druga, Rahnova, koja je vršila istraživanja u sasvim drugom pravcu, ozbiljnijem. Otto Rahn, koji je bio SS oficir, napustio je SS razočaran i pronađen mrtav nedugo potom, a SS i nacizam je napustio iz istih razloga i istog razočarenja kao i Evola, koji je u početku SS posmatrao kao revival srednjevekovnih viteških monaško-ratničkih redova, a onda uvideo kuda sve to vodi.
 
Nije dokazano da je Oršićeva bila članica Vril ili Thule društva. Postojala su dve okultne struje unutar nacističkih krugova: jedna, Haushoferova, koja je sve čega se dočepala pogrešno razumela, i druga, Rahnova, koja je vršila istraživanja u sasvim drugom pravcu, ozbiljnijem. Otto Rahn, koji je bio SS oficir, napustio je SS razočaran i pronađen mrtav nedugo potom, a SS i nacizam je napustio iz istih razloga i istog razočarenja kao i Evola, koji je u početku SS posmatrao kao revival srednjevekovnih viteških monaško-ratničkih redova, a onda uvideo kuda sve to vodi.

Ако си добро прочитао приложени текст, јасно ти је да за Марију Оршић скоро ништа није доказано. Постоји слагање кад се родила, и од кад се о њој ништа поуздано не зна.
Не знам одакле ти то за такву поделу окултиста. За Рана бих се сложио, мада не знам да је био толко јак да има своју "струју". Што с тиче Хаусхофера, према ономе што знам у геополитици је био сасвим коректан, и та струја је поражена. Он је био за осовину Берлин - Москва - Токио. Дакле, знамо шта се догодило 22. јуна 1941. Што се тиче окултнијих ствари, не знам где је он то грешио као члан Зеленог змаја...
 
Ако си добро прочитао приложени текст, јасно ти је да за Марију Оршић скоро ништа није доказано. Постоји слагање кад се родила, и од кад се о њој ништа поуздано не зна.
Не знам одакле ти то за такву поделу окултиста. За Рана бих се сложио, мада не знам да је био толко јак да има своју "струју". Што с тиче Хаусхофера, према ономе што знам у геополитици је био сасвим коректан, и та струја је поражена. Он је био за осовину Берлин - Москва - Токио. Дакле, знамо шта се догодило 22. јуна 1941. Што се тиче окултнијих ствари, не знам где је он то грешио као члан Зеленог змаја...

Thule, Vril i Zeleni Zmaj su grešili u tome što su duhovnu paradigmu pokušali da pretvore u materijalnu. Rezultat je poznat. U kontekstu Rahna i Haushofera nisam pomenuo "struju" kao grupu sledbenika, već pripadnost Struji, od kojih je ona kojoj je Rahn pripadao samim svojim načinom razmišljanja i delovanjem inicijacijska, a Haushoferova i nacistička uopšte, kontra-inicijacijska.
 
Šta je kontrainicijacija Exu?

Svaka aktivnost koja ne vodi duhovnom razvoju, već ka njegovoj suprotnosti. U hermetičkim i okultnim krugovima se pod tim pojom podrazumeva "struja" kojom upravljaju ljudi okupljeni pod nazivom "Crna Braća", a predstavlja upravo ono što čini današnji svet: materijalizam, konzumerizam, svođenje egzistencije na puko zadovoljavanja materijalnih prohteva kako bi se čovečanstvo odesklo od svog duhovnog izvora, boga ili kako već To hoćeš da nazoveš. Izuzetno komplikovana materija. Imaš odličnu knjigu koja se bavi time i zove se upravo "Kontrainicijacija" Dorijana Nuaja. Dao bih ti pdf, ali pošto mi je prijatelj, kupi je, nije skupa. :)
 
Иначе, бар једна реченица у тексту је пренета с раније теме - она да су је убили есесовци. Неко је то овде рекао, па се захваљујем. То објашњење делује доста реално.
rt:

Valjda se nije stavila na raspolaganje Hitleru ( i njegovim podanicima)?:rotf:
 
Svaka aktivnost koja ne vodi duhovnom razvoju, već ka njegovoj suprotnosti. U hermetičkim i okultnim krugovima se pod tim pojom podrazumeva "struja" kojom upravljaju ljudi okupljeni pod nazivom "Crna Braća", a predstavlja upravo ono što čini današnji svet: materijalizam, konzumerizam, svođenje egzistencije na puko zadovoljavanja materijalnih prohteva kako bi se čovečanstvo odesklo od svog duhovnog izvora, boga ili kako već To hoćeš da nazoveš. Izuzetno komplikovana materija. Imaš odličnu knjigu koja se bavi time i zove se upravo "Kontrainicijacija" Dorijana Nuaja. Dao bih ti pdf, ali pošto mi je prijatelj, kupi je, nije skupa. :)

Хммм... заједнички пријатељ. Да ниси можда мењао свој ник :roll: Ја Доријана иначе не помињем ође, јер кад сам га једном питао да поделим са форумашима неке његове мудрости, он ми рече да се не би популарисао на Крсти. Муа није тако избирљив :lol:
Елем, немам шта рећи, можда и више знаш о овоме, што за мене не представља неки баласт јер имам широко поље интересовања. Само на једно упозоравам, како тебе тако и оне који би се сложили са тобом: Кад видим те поделе те не знам духовно-материјално или лева-десна страна то ми делује пристрасно од стране онога ко то прича. Некако се подразумева да је то "његово" (не мора он ту ништа да измисли, довољно је да се идентификује) ослобођено материјалне користи, духовно, иде против свих табуа и слично...
Како рекох на Религији - кад неко каже за себе да је лажни хришћанин, или крене да промовише оно што зове лажно хришћанство, размислићу о тој религији. Оних правих ми је доста - како у религији, тако у иницијацији, животу...
 
Valjda se nije stavila na raspolaganje Hitleru ( i njegovim podanicima)?:rotf:

А да ли се Кате Велика стављала на располагање? Или је могло бити само обрнуто...
Сви смо ми по природи шовинистичке свиње, некако смо навикли да је мушки промискуитет активан и "добар" (шта год то значило), а њихов је пасиван и онда "лош" - и то обично не у смислу неког активног зла, него мање вредности. Сад већ кењам, а :lol:
Јеси прочитао цео текст наведен на почетку, укључујући одломак романа? Мислим да ће ти бити јасније, а тек у роману да видиш ко се коме ставља на располагање... мада је на крају барем равноправно, ако није нечија друга последња :)
 
Хммм... заједнички пријатељ. Да ниси можда мењао свој ник :roll: Ја Доријана иначе не помињем ође, јер кад сам га једном питао да поделим са форумашима неке његове мудрости, он ми рече да се не би популарисао на Крсти. Муа није тако избирљив :lol:
Елем, немам шта рећи, можда и више знаш о овоме, што за мене не представља неки баласт јер имам широко поље интересовања. Само на једно упозоравам, како тебе тако и оне који би се сложили са тобом: Кад видим те поделе те не знам духовно-материјално или лева-десна страна то ми делује пристрасно од стране онога ко то прича. Некако се подразумева да је то "његово" (не мора он ту ништа да измисли, довољно је да се идентификује) ослобођено материјалне користи, духовно, иде против свих табуа и слично...
Како рекох на Религији - кад неко каже за себе да је лажни хришћанин, или крене да промовише оно што зове лажно хришћанство, размислићу о тој религији. Оних правих ми је доста - како у религији, тако у иницијацији, животу...


Menjao sam nik u svetlu nekih promena kod mene i promene načina mog posmatranja ovog foruma i komunikacije na istom...no da ne dužim, što se tiče Dorijana, i on se, kao i ja, povukao sa mnogih foruma i grupa te sad pišemo na veoma malom broju istih.
Da li znam ili ne znam više nije toliko ni bitno; do informacija i činjenica nije teško doći ako se čovek potrudi.
Problem sa velikom većinom ezoternih grupa, redova, organizacija jeste upravo taj koji si naveo: svako za sebe misli da je jedino njegov put isprvan i delotvoran, što naravno nije tačno, ali može da predstavlja jako dobro sito ili lakmus papir: od onih koji dele ne znam kakve inicijacije, velike tajne i smatraju sebe jedinim naslednicima nečega ili da imaju apsolutni monopol na (njihovu verziju) istine treba bežati. Nije posredi da neko misli da pripada lažnoj ili pravoj religiji ili bilo čemu, posredi je nerazumevanje toga čemu neko pripada: koliko je budista, recimo, svesno da Buda u sutthama nijednom nije pomenuo karmu i reinkarnaciju, a ta dva pojma su postala maltene stubovi nosioci budizma? No, ako te već interesuje tematika zbog koje si otvorio ovu temu, pogledaj sjajan dokumentarni film o Rahnu, "The secret glory", i film o filmu "The search for the secret glory", u kojem autor iznosi zanimljive događaje i pojave koje su se dešavale tokom snimanja filma i poseta određenim lokacijama.
 
Мислим да би се могли сложити... Погледаћу наведене филмове, ако су на јутјубу.
Мени је твоје поређење оне двојице које си навео занимљиво и по томе што се у мојој фикцији појављују Ото Ран и Албрехт Хаусхофер (Кралов син), односно не појављују се они него њихови "духови", рецимо тако, које је баш Марија призвала да јој помогну у нечему у паралелном свету :D
Кад већ помињем фикције много комерцијалнији писац од мене (не кажем бољи или гори) Дејан Стојиљковић акка Декса од Ниш убацује Ото Рана (барем се тако зове) у периоду када се прави Ото већ увелико о'ладио (и то сам поменуо у роману, наравно не помињући Дексу).. И сад бацам летимични поглед (гуглујем и завирујем у сајтове) видим Декса се хвали по форумима како се код њега "појављују аутентични ликови из Аненербеа", помиње чак извор Хедер Прингл (та књига мени није лоша). И нема ама баш никакву потребу да се огради... Ајде што је његов лик жив у периоду када је аутентичан одавно мртав, боже мој у роману може, али његов Ото Ран је КАРИКАТУРА, а он се у роману држи оног сто пута опробаног 'оливудског клишеа о поштеном официру Вермахта и злом фанатичном есесовцу :lol: Његов земљак чедиста га је испрозивао, иначе и тај је лудак своје врсте, но све више мислим да га је с правом попљувао.
Е сад, можда је ово скретање теме са саме Марије, али било је јаче од мене :)
 
Poslednja izmena:
Verovatno pominje Rahna kao fanatičnog SSovca? Ako je tako, ništa nije dalje od istine, jer Rahn to svakako nije bio. Štaviše, Himmler ga je poslao da službuje u logoru, mislim Dachau ili Buchenwald, da bi se "očeličio", ali je Rahn u pismima pokazao da je bio samo zaprepašćen i zgađen onim što se u logorima dešavalo, pa je čak u svojoj naivnosti nameravao da piše Himmleru kako bi ovaj prekinuo mučenja i ubistva, uveren da Himmler o tome ništa ne zna. Ubrzo posle toga je i pronađen mrtav u šumi, navodno smrznut, a pored njega se nalazila kutija sa pilulama za spavanje. Istrage nije bilo.
Pokušao sam da čitam tog Stojiljkovića, mislim da je u pitanju bio roman "Duge noći" ili tako nešto, ali nije mi se svidelo pa sam odustao. Piše nekako...dečije, neuverljivo. Vidi se da nije sproveo istraživanje, već da pokušava da poveže informacije koje je primio na prvu loptu, tako da...skip.

Postoji film na jutjubu, podeljen u nekoliko delova:

 
Сат сам се и ја мало зезнуо... Наиме, узео сам Константиново Раскршће из библиотеке, прочитао за три дана и нисам после проверавао. А и пермутовао сам имена - онај "добри" је Ото фон Фен, а есесовац се зове Хајнрих Кан... онда вероватно кад сам читао "Безбожни савез" сам се сетио Дексе :)
Иначе, нисам много омашио, ево шта он сам каже
Ko je bio inspiracija za lik Hajnriha Kana?
Hajnrih Kan je svojevrsna kombinacija dve ličnosti. Prva je Oto Ran, ekspert za srednji vek i oficir SS-a, od strane Hitlera i Himlera bio je zadužen za misiju pronalaženja Svetog Grala. Druga je bio Rajnhard Hajdrih visoki oficir SS-a i jedan od idejnih tvoraca "Konačnog rešenja" poznat po nadimku "Plava zver". Ubijen je 1942. godine u Pragu u atentatu koji je organizovala britanska obaveštajna služba.

Дакле, вероватно је негде видео да је неко тражио Свети Грал, па га миксовао са Хајдрихом :roll:
Сад не знам како Прингл описује Рана, пошто Декса каже да му је то извор. Мени је био "Безбожни савез" од Леванде.
 

Back
Top