Pisanje naučnih radova i statistika

Pa dobro bre, a iz koje nauke ti uopšte spominješ naučni rad?! Ja sam nekako skonto da je ekonomija. Ti to nešto sve pa nikako. Reci konkretno oblast. Recimo, pri fizici ti ni ne trebaju statistike, pa tako kad se zaletiš u zid, ti znaš da ćeš da se razbiješ i o tome ne moraš da vodiš statistiku da bi to nekom dokazo. Ili isto da se uvek pada na dole, a ne na gore. Imaš jednostavno naučnih ideja koje se zasnivaju na pukim faktima, samo što se istina još ne zna, a i statistika ne moš' se vodi po tim pitanjima.
:gukni:

Nisi ti skontao ništa, jer si video na forumu za koji sam ti dala link moje zanimanje.....Ti kao mutav mrsiš jedno te isto..........
 
Poslednja izmena:
Nisi ti skontao ništa.
,,,,,,,,,Imala bih štošta da kažem povodom tvog posta, ali me mrzi da kuckam, ionako ništa ne razumeš..:rtfm:
Šta vredi objašnjavati, kada vi to ne razumete.....
A ti si izgleda "stručan" za sve teme:roll:
Ne bih da vas vređam, ...Hajde razbudite se , istuširajte , pa ponovo pročitajte ono što ste napisali:rtfm:
Pa nije problem onima koji ih ne pišu......
ovo je pdf pririodne nauke. otpočetka se svadjaš i etiketiraš druge da ništa ne razumeju.

zašto nebi počela pisati tematski?
 
Poslednja izmena:
Ne bih da vas vređam, ali moram da vam postavim pitanje: Da li pijete ili ,ne daj bože, koristite nešto drugo? O kakvom varanju i stranačkim saborcima govorite? Postavljam temu zbog vas?...Tragikomično....Tema je jasna i mene interesuje ...Kažete da imate doktorat? Hajde praviću se da vam verujem,ali tema je pisanje naučnih radova...Hajde razbudite se , istuširajte , pa ponovo pročitajte ono što ste napisali:rtfm:

A šta fali mojoj replici?

- - - - - - - - - -

Ne bih da vas vređam, ali moram da vam postavim pitanje: Da li pijete ili ,ne daj bože, koristite nešto drugo? O kakvom varanju i stranačkim saborcima govorite? Postavljam temu zbog vas?...Tragikomično....Tema je jasna i mene interesuje ...Kažete da imate doktorat? Hajde praviću se da vam verujem,ali tema je pisanje naučnih radova...Hajde razbudite se , istuširajte , pa ponovo pročitajte ono što ste napisali:rtfm:

Ne, ja znam da ste vi postavili ovu temu zbog mene. Pa rekoh sebi, daj da im udovoljim.
A čiji si ti kolon ili bot?
Znam ja i da se na ovom forumu možda jedna osoba bavi naukom, a da ste velika većina provokatori.
Inače, deo mog doktorata je iz statistike i recenziran je tamo negde u belom svetu...
Te sam tako i pozvan da pišem na ovoj temi.
Moram priznati da sam u dubini duše očekivao da će se neko javiti da porazgovaramo na postavljeno pitanje.
Jel ti sada lakše što si me "prevarila"?
Imaš još neko pitanjce pre nego što me prijaviš svojim stranačkim saborcima da me banuju?

A kako bi vi odgovorili na ovakvu glupost?
 
Ne bih da vas vređam, ali moram da vam postavim pitanje: Da li pijete ili ,ne daj bože, koristite nešto drugo? O kakvom varanju i stranačkim saborcima govorite? Postavljam temu zbog vas?...Tragikomično....Tema je jasna i mene interesuje ...Kažete da imate doktorat? Hajde praviću se da vam verujem,ali tema je pisanje naučnih radova...Hajde razbudite se , istuširajte , pa ponovo pročitajte ono što ste napisali:rtfm:

Ne, ja znam da ste vi postavili ovu temu zbog mene. Pa rekoh sebi, daj da im udovoljim.
A čiji si ti kolon ili bot?
Znam ja i da se na ovom forumu možda jedna osoba bavi naukom, a da ste velika većina provokatori.
Inače, deo mog doktorata je iz statistike i recenziran je tamo negde u belom svetu...
Te sam tako i pozvan da pišem na ovoj temi.
Moram priznati da sam u dubini duše očekivao da će se neko javiti da porazgovaramo na postavljeno pitanje.
Jel ti sada lakše što si me "prevarila"?
Imaš još neko pitanjce pre nego što me prijaviš svojim stranačkim saborcima da me banuju?

A kako bi vi odgovorili na ovakvu glupost?
 
koji statisticki program koristite najcesce u svojim radovima i kojim ste zadovoljni?
sta kazete za prismu?

Nisam čula za ovaj program. Možeš li reči nešto više o njemu?
Ja sam do sada koristila Statistiku, koja me je dobro služila i koja mi je bila i više nego dovoljna jer su mi od testova bili potrebni samo t-testovi i two-way Anova. Nažalost, pošto nisam vična statistici (a i generalno svim tim stvarima koje zahtevaju neko računanje i brojeve :lol: ), malo se brinem kako ću i šta ću kada budem krenula u neki novi eksperiment koji će zahtevati malo drugačiju statističku obradu podataka. :(
 
Nisam čula za ovaj program. Možeš li reči nešto više o njemu?
Ja sam do sada koristila Statistiku, koja me je dobro služila i koja mi je bila i više nego dovoljna jer su mi od testova bili potrebni samo t-testovi i two-way Anova. Nažalost, pošto nisam vična statistici (a i generalno svim tim stvarima koje zahtevaju neko računanje i brojeve :lol: ), malo se brinem kako ću i šta ću kada budem krenula u neki novi eksperiment koji će zahtevati malo drugačiju statističku obradu podataka. :(

SPSS je najrasprostranjeniji i najčešće korišćen program za statističkih analiza podataka......http://www.knjizara.com/pdf/142077.pdf

Probajte naći knjigu iz statistike od Lazara Tenjovića (najbolja je), ako planirate da malo ozbiljnije radite statistiku .....
 
Poslednja izmena:
SPSS je najrasprostranjeniji i najčešće korišćen program za statističkih analiza podataka......http://www.knjizara.com/pdf/142077.pdf

Probajte naći knjigu iz statistike od Lazara Tenjovića (najbolja je), ako planirate da malo ozbiljnije radite statistiku .....

Moj post se odnosio na program koji je pomenula malava. :) Sa SPSSom sam donekle i upooznata, mada verujem da će mi ovaj link biti i više nego koristan, pošto je sva literatura koju imam vezano za njega na engleskom. U svakom slučaju, hvala na smernicama. :)
 
Nisam čula za ovaj program. Možeš li reči nešto više o njemu?
Ja sam do sada koristila Statistiku, koja me je dobro služila i koja mi je bila i više nego dovoljna jer su mi od testova bili potrebni samo t-testovi i two-way Anova. Nažalost, pošto nisam vična statistici (a i generalno svim tim stvarima koje zahtevaju neko računanje i brojeve :lol: ), malo se brinem kako ću i šta ću kada budem krenula u neki novi eksperiment koji će zahtevati malo drugačiju statističku obradu podataka. :(
http://www.graphpad.com/scientific-software/prism/
 
Na tvoju žalost, ja se naučnim radom bavim odavno i to u zvaničnoj instituciji........Tako da si opet pogrešio

Teško da se baviš naučnim radom obzirom na link koji si postavila o SPSS-u, ali i prema uvredljivim komentarima koje si mi slala.
A i kako to da se javljaš posle sedam i po meseci i to baš onda kada sam te ja isprovocirao.
Znam vrlo dobro šta su zvanične i državne naučne institucije i ko sedi u njima.
Ti, možda sediš negde, ali se nikako ne baviš naučnim radom.
 
dobro, ljudi, hajde malo da se pozabavimo temom
koji statisticki program koristite najcesce u svojim radovima i kojim ste zadovoljni?
sta kazete za prismu?

SCiPy i NumPy. Može i Sklearn i Machine Learning module.
Ali su to dodataci za Python. Mora Python dobro da se poznaje i koristi.

- - - - - - - - - -

A kako bi vi odgovorili na ovakvu glupost?

Definitivno stranka. Jer posle sedam i po meseci videti moju provokaciju ne može naučni radnik.

- - - - - - - - - -

svakako ne po tome što si docent. za početak objasni forumašima pojam naučnog rada. a ne tako što ćeš reći to je ono čim se bave docenti. niti da su svi docenti naučni radnici. niti se samo docenti bave naučnim radom.

bolje bi bilo da napišeš šta se smatra naučnim radom .. te pokaži da tvoja dela pripadaju naučnim. pa da se tebe s razlogom tako i nazove.

Bravo majstore.

- - - - - - - - - -

pa, dobro bre sad..ne bi ni mogla da bude docent da se ne bavi naucnim radom
mislim, ne bi ni dobila to naucno zvanje (sto mu dodje naucni saradnik, koliko ja znam) da nema adekvatan broj poena, tj. naucnih radova

Zavisi na kom je fakultetu. Na Ekonomiji u Beogradu, npr. da mo čovek doktorirao ne mora da objavi naučni rad u časopisu sa SCI liste. A poznato je da objektivne recenzije jedino dolaze iz časopisa sa ove liste i to ne svih.

- - - - - - - - - -

trebala si reći šta je to naučni rad. potom objasnititi u koju svrhu spominješ statistiku.imaš problema s njom?... sve zbog toga da se zna šta se želi od teme.

razumevanje prepusti čitaocu.

Što više čitam to sam više oduševljen. Ali nemoj joj govoriti između redova kako izgleda naučni rad. Možda ti da pravi odgovor.

- - - - - - - - - -

Na ovoj temi akcenat je bio na statistici kod pisanja naučnih radova, a ne na samim naučnim radovima....ali ode u pogrešnom smeru ...Prvo me jedan optužio da ga spijuniram i da sam ovu temu postavila samo zbog njega da ga provociram, a sad se pojavi i ovaj filozof.......:think:

- - - - - - - - - -



Ja sam ovako počela........pa valjda je tema jasna

Ne. Ja sam samo tražio isto što i snouden.

- - - - - - - - - -

Nastavnici i saradnici Ekonomskog fakulteta su nastojali da se obezbedi redovnost izlaženja časopisa i uspostavi visok kvalitet naučnih radova. Zahvaljujući tim naporima, dvobroj 1-2/2008. katalogiziran je sa svim potrebnim odrednicama za naučni časopis. To znači da se u časopisu Ekonomski horizonti objavljuju radovi naučnog karaktera iz svih oblasti ekonomije i privrednog poslovanja; formirana je redakcija sastavljena od istaknutih domaćih i stranih naučnih radnika iz oblasti koju pokrivaju; pri izboru članaka za objavljivanje, primenjuje se sistem recenziranja članaka kao anonimnih radova od strane dva recenzenta; članci imaju apstrakt/rezime na srpskom i engleskom jeziku; članci objavljeni u časopisu imaju svoj UDC broj, a klasifikacija radova se vrši u skladu sa Journal of Economic Literature

"Ekonomski horizonti" časopis nema impakt faktor te se stoga ne može u potpunosti smatrati merodavnim za objavljivanjem radova i to radi odbrane doktorske disertacije ili napredovanja u više zvanje.

- - - - - - - - - -

Ti mora da si u horoskopu jarac............Zanemari ekonomiju,to upšte nije bitno u ovoj temi,,,,,,,,,,,,Imala bih štošta da kažem povodom tvog posta, ali me mrzi da kuckam, ionako ništa ne razumeš..:rtfm:

Zvanična nauka ne priznaje horoskop i slične budalaštine.
 
SCiPy i NumPy. Može i Sklearn i Machine Learning module.
Ali su to dodataci za Python. Mora Python dobro da se poznaje i koristi.

- - - - - - - - - -




Definitivno stranka. Jer posle sedam i po meseci videti moju provokaciju ne može naučni radnik.

- - - - - - - - - -



Bravo majstore.

- - - - - - - - - -



Zavisi na kom je fakultetu. Na Ekonomiji u Beogradu, npr. da mo čovek doktorirao ne mora da objavi naučni rad u časopisu sa SCI liste. A poznato je da objektivne recenzije jedino dolaze iz časopisa sa ove liste i to ne svih.

- - - - - - - - - -



Što više čitam to sam više oduševljen. Ali nemoj joj govoriti između redova kako izgleda naučni rad. Možda ti da pravi odgovor.

- - - - - - - - - -



Ne. Ja sam samo tražio isto što i snouden.

- - - - - - - - - -



"Ekonomski horizonti" časopis nema impakt faktor te se stoga ne može u potpunosti smatrati merodavnim za objavljivanjem radova i to radi odbrane doktorske disertacije ili napredovanja u više zvanje.

- - - - - - - - - -



Zvanična nauka ne priznaje horoskop i slične budalaštine.

To je bila metafora, a ne horoskop.........
 
"Ekonomski horizonti" časopis nema impakt faktor te se stoga ne može u potpunosti smatrati merodavnim za objavljivanjem radova i to radi odbrane doktorske disertacije ili napredovanja u više zvanje.??????"


Članci objavljeni u časopisu imaju svoj UDC broj, a klasifikacija radova se vrši u skladu sa Journal of Economic Literature:dash:
 
"Ekonomski horizonti" časopis nema impakt faktor te se stoga ne može u potpunosti smatrati merodavnim za objavljivanjem radova i to radi odbrane doktorske disertacije ili napredovanja u više zvanje.??????"


Članci objavljeni u časopisu imaju svoj UDC broj, a klasifikacija radova se vrši u skladu sa Journal of Economic Literature:dash:

Pazi UDC broj. O čemu ti pričaš. Pa ona obična naša "Tehnika" ima UDC broj.
Jeste tačno da se klasifikacija vrši na osnovu JEL-a, ali časopisi sa liste bi trebalo da imaju impakt faktor. Druga je stvar što je ekonomski fakultet samovoljno prešao preko propisa BU.
I nemoj molim te da mi pričaš o nekakvoj statistici koju ti radiš ako se npr. baviš istorijom ekonomije koja je "u skladu sa Journal of Economic Literature".
I nemoj molim te da obmanjuješ javnost na ovom forumu i na internetu svojim stavovima koji se zasnivaju na podržavanju određenih grupa ljudi kojima je jedina korist iz obmane materijalno-finansijska. A sve zbog toga što pročitani tekst izvrćete onako kako vama odgovara.
Dakle, da zaključim. Pogledaj PRAVILNIK O POSTUPKU I NAČINU VREDNOVANJA, I KVANTITATIVNOM ISKAZIVANJU NAUČNO-ISTRAŽIVAČKIH REZULTATA ISTRAŽIVAČA koji je izdao BU.
I da ti kažem još jednu stvar. Časopis "Ekonomski horizonti" se možda nalazi na pozitivnoj listi, kao npr. IJOR za jednu oblast (neću da ti kažem koju), ali je sramota objaviti rad u takvom časopisu i pozivati se na pravila kako bi napredovala.
Nemaš ti anđele veze sa naukom.
 
Poslednja izmena:
Ti spamuješ svaku temu i stvarno postaješ dosadan i naporan........

Kod ove glupe teme sam se prilično kasno uključio i još uvek mi nije jasno o čemu se ovde radi. A marsovske i mesečarske teme su svejedno omražena tema kod fundamentalno nastrojenih "naučnika", a još pogotovo kad se svode na glupe rijalitije, pa je normalno da ću i tamo da bacim kosku!
A kod mojih tema. Pa znaš, kad te neko iskategoriše u krenka, a da se pri tom uopšte ne bavim krenkovskim pitanjima, već pitanjima sa kojima i sama nauka licitira, gde ona čak ništa ispod toga ni ne priznaje, mislim, što bi ja takima likovima popustio?!!
A ovo za "javnost" stoji! Mada mislim da prirodne nauke i nisu za široku javnost.
 
Poslednja izmena:
Kod ove glupe teme sam se prilično kasno uključio i još uvek mi nije jasno o čemu se ovde radi. A marsovske i mesečarske teme su svejedno omražena tema kod fundamentalno nastrojenih "naučnika", a još pogotovo kad se svode na glupe rijalitije, pa je normalno da ću i tamo da bacim kosku!
A kod mojih tema. Pa znaš, kad te neko iskategoriše u krenka, a da se pri tom uopšte ne bavim krenkovskim pitanjima, već pitanjima sa kojima i sama nauka licitira, gde ona čak ništa ispod toga ni ne priznaje, mislim, što bi ja takima likovima popustio?!!
A ovo za "javnost" soji! Mada mislim da prirodne nauke i nisu za široku javnost.

Vaše mišljenje me uopšte ne interesuje i zašto laički komentarišete nešto što nije u sferi vašeg interesovanja.........A što se tiče "krenkovskih pitanja", taj izraz nije adekvatan za ovu temu ( ako ste mislile na “crank”), a koji se odnose na nadrifizičare, ako se ne varam .....A ako dozvolite da primetim, čini mi se da nervoznim komentarima samo štetite svome narušenom psihičkom zdravlju...
 
Poslednja izmena:

Back
Top