Pisanje naučnih radova i statistika

Ne, ja znam da ste vi postavili ovu temu zbog mene. Pa rekoh sebi, daj da im udovoljim.
A čiji si ti kolon ili bot?
Znam ja i da se na ovom forumu možda jedna osoba bavi naukom, a da ste velika većina provokatori.
Inače, deo mog doktorata je iz statistike i recenziran je tamo negde u belom svetu...
Te sam tako i pozvan da pišem na ovoj temi.
Moram priznati da sam u dubini duše očekivao da će se neko javiti da porazgovaramo na postavljeno pitanje.
Jel ti sada lakše što si me "prevarila"?
Imaš još neko pitanjce pre nego što me prijaviš svojim stranačkim saborcima da me banuju?
 
Ne, ja znam da ste vi postavili ovu temu zbog mene. Pa rekoh sebi, daj da im udovoljim.
A čiji si ti kolon ili bot?
Znam ja i da se na ovom forumu možda jedna osoba bavi naukom, a da ste velika većina provokatori.
Inače, deo mog doktorata je iz statistike i recenziran je tamo negde u belom svetu...
Te sam tako i pozvan da pišem na ovoj temi.
Moram priznati da sam u dubini duše očekivao da će se neko javiti da porazgovaramo na postavljeno pitanje.
Jel ti sada lakše što si me "prevarila"?
Imaš još neko pitanjce pre nego što me prijaviš svojim stranačkim saborcima da me banuju?

Ne bih da vas vređam, ali moram da vam postavim pitanje: Da li pijete ili ,ne daj bože, koristite nešto drugo? O kakvom varanju i stranačkim saborcima govorite? Postavljam temu zbog vas?...Tragikomično....Tema je jasna i mene interesuje ...Kažete da imate doktorat? Hajde praviću se da vam verujem,ali tema je pisanje naučnih radova...Hajde razbudite se , istuširajte , pa ponovo pročitajte ono što ste napisali:rtfm:
 
Šta je ovo i na šta liči ovo: "A ti si izgleda "stručan" za sve teme
icon_rolleyes.gif.pagespeed.ce.gScmGyq4VO.gif
"

I ta rečenica je provokacija i ti to dobro znaš.
Ali evo, preskoćiću sve uvrede koje si mi namenila i držaću se teme jer je tema o nauci i na pdf-u nauke je.

"Imate li problema sa statistikom , kada krenete da pišete neki naučni rad?"

Ne, nemam.
Ako ti imaš neki problem u vezi sa statistikom, slobodno me možeš ovde javno pitati. Ja ako budem znao odgovor rado ću ti odgovoriti i uputiti te na literaturu koju bi trebala da pročitaš.
Ako ne budem znao odgovor, nadam se da se nećeš ljutiti, jer, ponavljam, moj jedan deo doktorata je vezan za statistiku, te nisam sveznalica u toj oblasti.
 
Šta je ovo i na šta liči ovo: "A ti si izgleda "stručan" za sve teme
icon_rolleyes.gif.pagespeed.ce.gScmGyq4VO.gif
"

I ta rečenica je provokacija i ti to dobro znaš.
Ali evo, preskoćiću sve uvrede koje si mi namenila i držaću se teme jer je tema o nauci i na pdf-u nauke je.

"Imate li problema sa statistikom , kada krenete da pišete neki naučni rad?"

Ne, nemam.
Ako ti imaš neki problem u vezi sa statistikom, slobodno me možeš ovde javno pitati. Ja ako budem znao odgovor rado ću ti odgovoriti i uputiti te na literaturu koju bi trebala da pročitaš.
Ako ne budem znao odgovor, nadam se da se nećeš ljutiti, jer, ponavljam, moj jedan deo doktorata je vezan za statistiku, te nisam sveznalica u toj oblasti.

Provokacija na postavljenu temi je pre vas odgovor "Ne, zašto bi to bio problem?
think.gif.pagespeed.ce.w5yE45Pbyp.gif

Napisati doktorat i statistički obraditi hipoteze ( platiti nekome), je jedno , a baviti se statistikom i pisati naučnoistraživačke radove je nešto potpuno drugo. Tema je bila zamišljena kao pomoć svima onima koji se time bave, jer i ja imam ponekad dilemu, koju statističku metodu da odaberem i dobijem najtacnije rezultate ......Toliko o mojoj nameri....Pitanja za vas nemam, niti mi je potrebna literatura.Pozz
 
Provokacija na postavljenu temi je pre vas odgovor "Ne, zašto bi to bio problem?
think.gif.pagespeed.ce.w5yE45Pbyp.gif

Napisati doktorat i statistički obraditi hipoteze ( platiti nekome), je jedno , a baviti se statistikom i pisati naučnoistraživačke radove je nešto potpuno drugo. Tema je bila zamišljena kao pomoć svima onima koji se time bave, jer i ja imam ponekad dilemu, koju statističku metodu da odaberem i dobijem najtacnije rezultate ......Toliko o mojoj nameri....Pitanja za vas nemam, niti mi je potrebna literatura.Pozz

Pa dobro. Pozz.
 
Provokacija na postavljenu temi je pre vas odgovor "Ne, zašto bi to bio problem?
think.gif.pagespeed.ce.w5yE45Pbyp.gif

Napisati doktorat i statistički obraditi hipoteze ( platiti nekome), je jedno , a baviti se statistikom i pisati naučnoistraživačke radove je nešto potpuno drugo. Tema je bila zamišljena kao pomoć svima onima koji se time bave, jer i ja imam ponekad dilemu, koju statističku metodu da odaberem i dobijem najtacnije rezultate ......Toliko o mojoj nameri....Pitanja za vas nemam, niti mi je potrebna literatura.Pozz

Statistika?? Odlično, u čemu je dilema?
 
Provokacija na postavljenu temi je pre vas odgovor "Ne, zašto bi to bio problem?
think.gif.pagespeed.ce.w5yE45Pbyp.gif

Napisati doktorat i statistički obraditi hipoteze ( platiti nekome), je jedno , a baviti se statistikom i pisati naučnoistraživačke radove je nešto potpuno drugo. Tema je bila zamišljena kao pomoć svima onima koji se time bave, jer i ja imam ponekad dilemu, koju statističku metodu da odaberem i dobijem najtacnije rezultate ......Toliko o mojoj nameri....Pitanja za vas nemam, niti mi je potrebna literatura.Pozz

Mnogo si sujetna osoba. Nisi pogodna za bavljenje naučnim radom. Bolje prekini odmah dok ne zaviješ u crno više mladih osoba koje bi se bavile naučnim radom i koje su talentovane.
 
Poslednja izmena:
Imate li problema sa statistikom , kada krenete da pišete neki naučni rad?

koja vrsta problema?
meni je obicno problem mali statisticki uzaorak i odabir odgovarajuceg testa-parametrijski, neparametrijski, stepen znacajnosti, bl, bla
korelacije takodje ne znam da radim, a elela bih
medjutim, po meni je najveci problem zloupotreba statistike-maltene sve mozes da natempiras da bude statisticki znacajno..i onda npr. imam promenu u ekspresiji nekog gena od 12%, ali posto je SDEV malo (ikoliko mi je tehnicki ponovak dobar), meni to statiska vidi kao znacajnu razliku...a, ne vidim sustinu te razlike u smislu funkcije/fenotipa
 
koja vrsta problema?
meni je obicno problem mali statisticki uzaorak i odabir odgovarajuceg testa-parametrijski, neparametrijski, stepen znacajnosti, bl, bla
korelacije takodje ne znam da radim, a elela bih
medjutim, po meni je najveci problem zloupotreba statistike-maltene sve mozes da natempiras da bude statisticki znacajno..i onda npr. imam promenu u ekspresiji nekog gena od 12%, ali posto je SDEV malo (ikoliko mi je tehnicki ponovak dobar), meni to statiska vidi kao znacajnu razliku...a, ne vidim sustinu te razlike u smislu funkcije/fenotipa


http://www.mycity.rs/Obrazovanje/Upotreba-programa-SPSS-za-potrebe-istrazivackih-radova_24.html
 
Ja sam ti odgovorila svojim primerom...smatraš li mene naučnim radnikom? Ili docent na fakultetu nije obavezno i predavač?
svakako ne po tome što si docent. za početak objasni forumašima pojam naučnog rada. a ne tako što ćeš reći to je ono čim se bave docenti. niti da su svi docenti naučni radnici. niti se samo docenti bave naučnim radom.

bolje bi bilo da napišeš šta se smatra naučnim radom .. te pokaži da tvoja dela pripadaju naučnim. pa da se tebe s razlogom tako i nazove.
 
pa, dobro bre sad..ne bi ni mogla da bude docent da se ne bavi naucnim radom
mislim, ne bi ni dobila to naucno zvanje (sto mu dodje naucni saradnik, koliko ja znam) da nema adekvatan broj poena, tj. naucnih radova

Bravo, tako odgovara neko ko razume .......

- - - - - - - - - -

svakako ne po tome što si docent. za početak objasni forumašima pojam naučnog rada. a ne tako što ćeš reći to je ono čim se bave docenti. niti da su svi docenti naučni radnici. niti se samo docenti bave naučnim radom.

bolje bi bilo da napišeš šta se smatra naučnim radom .. te pokaži da tvoja dela pripadaju naučnim. pa da se tebe s razlogom tako i nazove.

Vi ste očigledno ovde zalutali .......
 
Poslednja izmena:

Back
Top