Kamen u bubregu

evo pisem odmah...

Bilo bi dobro da ste tih 5 dana na rezimu zdrave ishrane.Znaci samo voce i povrce bez unosa mesa!!!

Postupak:

Prvih 5 dana piti po 4 case soka od jabuke dnevno( nikako kupovni sok). Umesto toga mozete jesti 4 ili 5 jabuka dnevno. Jabukov sok omeksava kamen u zuci. Tokom ovih prvih 5 dana jedite normalno.

Sestog dana nemojte nista jesti niti piti posle 14h i nemojte vecerati.

*U 6 popodne uzmite kasicicu Gorke soli (magnezijum sulfat) s casom tople vode (prva doza).

*U 8 uvece ponovite to isto (druga doza). Magnezijum sulfat otvara zucne kanale.

*U 10 uvece popijte pola solje maslinovog ulja (ili susamovog ulja) sa pola solje sveze izcedjenog limunovog soka. Dobro promesajte i popijte. Ulje podmazuje kamenje kako bi im pomoglo da prodju.

Cim popijete napitak,odmah legnite na leđa ili levi bok. Pokušajte da budete potpuno mirni barem 20 minuta i da ne ustajete u toku noci.

*Sledeceg jutra ne pre 6:00, popijte trecu casu (dozu) gorke soli. Ako osetite mucninu sacekajte malo i onda popijte. Vratite te se u krevet i lezite na levi bok , po potrebi posetiti toalet.

*Dva sata kasnije 8:00 Popijte cetvrtu casu ( zadnju dozu ) gorke soli, vratite se nazad u krevet. Posle jos 2 sata mozete jesti, počnite prvo sa voćnim sokom. Pola sata kasnije pojedite neko voce. Jedan sat kasnije mozete jesti laganu hranu. Do veceri cete biti oporavljeni.

Treba jesti nemasnu hranu u danima terapije i pridržavati se tacnog tajminga i doze.

1 solja = 250 ml ,
1/2 solje soka od limuna = otprilike 3 iscedjena limuna.

Sledeceg dana primeticete mnostvo kamencica raznih boja u stolici.

Ovo je najbolje raditi vikendom kada ste kod kuce

Znaci uopsteno,treba biti na sirovoj hrani neko vreme, treba izbaciti sve zivotinjske i industrijske proizvode. Pola case maslinovog ulja i sok od 2-3 limuna i dobro se izmesa i popije. Potapati se u sto topliju vodu do srca i po pola sata a posle toga bi bilo dobro skakutati, ili silazi niz stepenice. Kamencici se na sirovoj hrani sami otope a ako neki ostane onda se primenjuje topla kupka, skakutanje i limun sa uljem.

samo da kazem da ovo radi!
odradila sam dva puta ovakav tretman pre mesec i po dana
sa maslinovim uljem nisam mesala limun, nego iscedjeni crveni grejp..pomesan sa 1,5dl maslinovog ulja

resila sam se kamencica i iz zucne kese i iz bubrega
 
odlicno, hvala na recepturi!:ok:

ovo cu svakako probati. vidim da sam na temi pisala pretprosle godine, nekako u vreme neposredno posle napada bubreznih kolika, grozno iskustvo, nije "za umreti" ali se od bolova pada u nesvest.
od tada preventivno jedino pijem cajeve, prolom vodu i pivo: )
 
samo da kazem da ovo radi!
odradila sam dva puta ovakav tretman pre mesec i po dana
sa maslinovim uljem nisam mesala limun, nego iscedjeni crveni grejp..pomesan sa 1,5dl maslinovog ulja i resila sam se kamencica i iz zucne kese i iz bubrega
Prosto ne mogu da verujem!
Kad sam pročitala ovaj recept ja sam se zgrozila, a ti si ga odradila dva puta i to dobrovoljno???? Svaka čast za hrabrost!
Da objasnim: ležala sam na urologiji i za potrebe snimanja bubrega su mi dali samo jednu kašiku gorke soli. Od tada pa sledeća dva meseca sam imala neviđenu dijareju, toliko da nisam smela ni da odem do prve prodavnice. Jedva sam regulisala varenje i od tada me panika hvata od ovakvih preparata.
Da li je ta moja burna reakcija bila normalna ili sam možda preosetljiva na gorku so?
 
Prosto ne mogu da verujem!
Kad sam pročitala ovaj recept ja sam se zgrozila, a ti si ga odradila dva puta i to dobrovoljno???? Svaka čast za hrabrost!
Da objasnim: ležala sam na urologiji i za potrebe snimanja bubrega su mi dali samo jednu kašiku gorke soli. Od tada pa sledeća dva meseca sam imala neviđenu dijareju, toliko da nisam smela ni da odem do prve prodavnice. Jedva sam regulisala varenje i od tada me panika hvata od ovakvih preparata.
Da li je ta moja burna reakcija bila normalna ili sam možda preosetljiva na gorku so?

Nije ti preburna reakcija..to je normalna na morsku so
Zato se prolazi onaj pripremni period
Sustina jeste da ocistis sve kanale kako bi na kraju mogla da izbacis I kamenje
Ja sam odradila dva puta..drugi put sam ponovila posle dvadeset dana..I taj drugi put sam izbacila samo neki sitan pesak..sto znaci da sam sve ocistila sa onim prvim tretmanom
Ne moram da ti pricam uopste o osecaju koji imas..savrsenom funkcionisanju celog organizma
Rad creva ti se sutradan regulise najnormalnije od sutradan..
Ceo tretman zapocinjes prethodnog dana u 14h I tacno sutradan u to vreme ti je citavo telo rehidrirano I oporavljeno
Ovo spada u radikalnije metode, ali cu ih ja primenjivati sigurno jedno godisnje ubuduce
Malo je mucenje za ono sto telo dobije
 
Nije ti preburna reakcija..to je normalna na morsku so
Zato se prolazi onaj pripremni period
Sustina jeste da ocistis sve kanale kako bi na kraju mogla da izbacis I kamenje
Ja sam odradila dva puta..drugi put sam ponovila posle dvadeset dana..I taj drugi put sam izbacila samo neki sitan pesak..sto znaci da sam sve ocistila sa onim prvim tretmanom
Ne moram da ti pricam uopste o osecaju koji imas..savrsenom funkcionisanju celog organizma
Rad creva ti se sutradan regulise najnormalnije od sutradan..
Ceo tretman zapocinjes prethodnog dana u 14h I tacno sutradan u to vreme ti je citavo telo rehidrirano I oporavljeno
Ovo spada u radikalnije metode, ali cu ih ja primenjivati sigurno jedno godisnje ubuduce
Malo je mucenje za ono sto telo dobije

dive, tamo pise zdrava hrana u pripremnom periodu. molim te napisi kako je otprilike izgledao tvoj jelovnik tada? koliko sam shvatila ne treba jesti meso, preradjevine, slatkise, ali sta je sa kuvanim povrcem? da li se jede iskljucivo sirovo voce i povrce i nista vise?, sta je sa hlebom, jajima..pretpostavljam ni to, ali pomogao bi mali savet u pogledu ishrane.
 
dive, tamo pise zdrava hrana u pripremnom periodu. molim te napisi kako je otprilike izgledao tvoj jelovnik tada? koliko sam shvatila ne treba jesti meso, preradjevine, slatkise, ali sta je sa kuvanim povrcem? da li se jede iskljucivo sirovo voce i povrce i nista vise?, sta je sa hlebom, jajima..pretpostavljam ni to, ali pomogao bi mali savet u pogledu ishrane.

ja sam u pripremnom periodu bila na povrcu..dinstanom, pecenom, barenom, varivu
na sam dan tretmana sam bila ujutru na vocu i ocedjenim sokovima od voca i povrca, u podne na obarenoj sargarepi i krompiru..nema ulja, mleka, mesa..kafe..
do 14h pijes sokove, vodu, biljne cajeve, posle 14h ne unosis nista vise od tecnosti
rezim zapocnes u 14h..u 16h popijem prvu dozu(1,5dl) gorke soli - na pocetku napravim mix od 6dl prokuvane ohladjene vode i 4 supene kasike morske soli..i drzim u frizideru jer se stvarno mnogo lakse popije
u 20h popijem drugu dozu (1,5dl)
u 21:30 iscedim grejp..da bude oko 2dl cedjenog soka..sipam u flasicu 1,5dl maslinovog ulja, unutra dodam cedjeni grejp i jako promuckas..nekome ovo izgleda kao nemoguce za popiti, ali veruje posle one gorke soli ovo ima ukus najosvezavajuceg napitka :) ima bukvalno uks dresinga za salatu
istusiras se, spremis za spavanje i u krevetu popijes na iskap odjednom sve..legnes za pocetak na ledja sa blago podignuti uzglavljem, i gledas da tako mirujes dvadesetak min..ili se okrenes na levi bok i tako spavas..nema bola, nema cupanja, nema niceg neprijatnog..ne ustajes pre 6h
u 6 popijes trecu dozu gorke soli..opet se vratis u krevet
u 8h popijes 4 dozu
to izbacivanje kamencica ide posle pola 9, 9..
jedva cekas 10h da popijes nesto..u 10 prvo popijes cedjeno voce..ako imas nekog da ti nacedi, ako nemas iscedi vece ranije sama..tad se rehidriras..ja sam bukvalno popila 2lit cedjenog grejpa, narandze,jabuke, cvekle i sargarepe
oko 11h vec imas poterebu za hranom..jedes najnormalnije sta ti se jede
do 14h se rehidriras potpuno i mozes bez probelma da radis sve uobicajeno
 
ne kapiram sto je ljudima problem da uzmu maslinovo ulje i limun ako toliko ljudi kaze da je proveren lek:roll:

Da li biste mogli da napišete detaljno uputstvo primene maslinovog ulja i limuna. U kojoj količini, koliko puta dnevno i da li sa time može još šta da se kombinuje, rovatineks/pivo i sl? Da li maslinovo ulje i limun otapaju kamenčiće ili samo potstiči njihovo pokretanje?
Šta je najefikasnije za otapanje sitnih kamenčića? Jednostavno ne mogu da ih izbacim iz bešike. Zna li ko stručan provereno rešenje da savetuje.
Hvala na odgovoru.
 
Da li neko može stručno i detaljno da objasni kako se koristi maslinovo ulje i limun (odnos soka od limuna i vode, koliko puta dnevno, uz koju ishranu) za otapanje kamenčića u bubrezima i bešici? Da li uz to može još da se kombinuje sa rowatinex-om ili nečim drugim? Naime, otkriveni su mi sitni kamenčići u bešici i bubrezima. I desilo se pre par dana da sam morao da odem na odeljenje urologije jer nisam mogao da mokrim. Užasno stanje jer kamenčić je iz bešike krenuo napolje ali se zaglavio pa su mi gurali katetar i nasilno vratili taj kamenčić u bešiku, Preužasno je bolelo. Očajan sam. Zna li neko dakle da mi kaže čime i kako mogu otopiti ove kamenčiće da mi se ne zaglave ponovo? Molim stručnan odgovor ljudi koji zaista znaju. Hvala i pozdrav svima.
 
Da li neko može stručno i detaljno da objasni kako se koristi maslinovo ulje i limun (odnos soka od limuna i vode, koliko puta dnevno, uz koju ishranu) za otapanje kamenčića u bubrezima i bešici? Da li uz to može još da se kombinuje sa rowatinex-om ili nečim drugim? Naime, otkriveni su mi sitni kamenčići u bešici i bubrezima. I desilo se pre par dana da sam morao da odem na odeljenje urologije jer nisam mogao da mokrim. Užasno stanje jer kamenčić je iz bešike krenuo napolje ali se zaglavio pa su mi gurali katetar i nasilno vratili taj kamenčić u bešiku, Preužasno je bolelo. Očajan sam. Zna li neko dakle da mi kaže čime i kako mogu otopiti ove kamenčiće da mi se ne zaglave ponovo? Molim stručnan odgovor ljudi koji zaista znaju. Hvala i pozdrav svima.

To se navodno ne koristi za otapanje tih kamencica nego za otapanje kamencica u zucnoj kesi (a ne zuvci, zuc je tecnost nije organ, nauci se narode), ali je to iz ugla nauke i medicine izuzetno opasno, a ljudi se tripuju da su izbacili i po 200 kamena velikih iz zucne kese, a zapravo to nije nikakvo kamenje vec je to mesavina upravo ulja i stvari iz limuna, pa se to malo stvrdne i pdoseca na kamen.

Ja ne razumem kako su ljudi lakoverni i naivni - pa gde 10 a kamoli i 200 kamencica moze da stane u jednom tako malecnom organu kruskastog oblika, da li ste nekada videli kako izgleda zucna kesa coveka i gde se nalazi?

Al bitno da ste izbacili preko 100, 200 kamencica, i posle njih za dan dva jos 1000, jer ono kamenje se u zucnoj kesi stvara brze od brzine svetlosti, jedina je to veca brzina u univerzumu od "speed of life" kada to provale fizicari kao i medicinari, spojice se kvantna mehanika i teorija relativnosti i nacice fizicari teoriju svega, otkricemo kako univerzum funkcionise.

:roll::roll::roll::roll::roll::roll:

Nemoj da se zaludjujes neproverenim a IZRAZITO STETNIM savetima sarlatana sa interneta i rekla-kazala prica neobraazovanih iz naroda, nego se leci naukama a ne vudu-magijom i ispijanjem gluposti kao budala.

A za to sto ti hoces da lecis je dovoljno da pijes samo Odmensku vodu u vecim kolicinama i samo od sebe ce to da prodje.

Slicaj problem sam imao i nisam bio ta sranja i buckurise, vec sam obicnom vodom sve to poizbacivao....

Pamet u glavu ljudi.... Ne tripujte se na ove "dijete + mutne radnje" jer ovde morate na prazan stomak da unosite nenormalne kolicine ulja i kiselina iz limuna, a to je smrt za zucnu kesu, i ona se tako ne cisti, vec se preoptereti i rizikujete da vam se te formirane naslage zacepe u kanalima zucne kese, a onda mozete i veoma lako zivot izgubiti ako ti kanali puknu i izlije se sadrzaj i ostalo....

Ne cackajte mecku i ne radite te neke radikalne neproverene, neodobrene metode koje su anatomski i fizioloski veoma veoma rizicne.


Skoro sam citao i da neka budala od dete, vesa ljude naopako da vise i kao celi im kicmu tako.... Kao hlave se ljudi bla bla bla. Pa super, dok mu ne naleti prvi covek sa hipertenzijom ili ko vec ima mozdanu aneurizmu ali bez vecih simptoma, pa kada mu pukne ta aneurizma u glavi, videce, i tek ce tada da ga zatvore i uzmu mu "licencu za rad" koja obicno ovako izgleda - "puna sobica ikona i nekih sveca i pored kantica prazna od eurokrema nekadasnjeg u kome gomila para, sto bi trebalo da znaci - "Prijatelju kolko das, das, al pazi tvoe zdravlje je u pitanje, ti sad kako oces", i ovce pune li pune, a "strucnjak" koji je primio tajnu silu i moc direktno od boga ili andjela (u ovom slucaju o kome govorim - pokojni otac sa onoga sveta mu rekao kako da leci ljudima kicmu - "Besi ih sinko moj na tavan..") samo cuti i pravi se "lud" jer po zakonu ne sme da "leci" i da naplacuje, al vidis nasli sarlatani neznalice rupu u zakonu pa mogu onda "dzabe da lece odn pomazu, ako ej na dobrovoljnoj bazi".....kao i dobrovoljno punujenje kantice eurokrema.

:roll::roll::roll:

Zato, je l imas neki medicinski problem ? Mars kod doktora, kod naucnika i koristi LEKOVE, LECI SE, a ne da zovete Milana Tarota, jer kad ti Crknu kola ides kod automehanicara, kada ti se upali zub ides kod stomatologa ne ides kod vidovite sakate Milojke kojoj bog dao da pusta bioenergiju i struju ko Tesla nas.
 
Da li neko može stručno i detaljno da objasni kako se koristi maslinovo ulje i limun (odnos soka od limuna i vode, koliko puta dnevno, uz koju ishranu) za otapanje kamenčića u bubrezima i bešici? Da li uz to može još da se kombinuje sa rowatinex-om ili nečim drugim? Naime, otkriveni su mi sitni kamenčići u bešici i bubrezima. I desilo se pre par dana da sam morao da odem na odeljenje urologije jer nisam mogao da mokrim. Užasno stanje jer kamenčić je iz bešike krenuo napolje ali se zaglavio pa su mi gurali katetar i nasilno vratili taj kamenčić u bešiku, Preužasno je bolelo. Očajan sam. Zna li neko dakle da mi kaže čime i kako mogu otopiti ove kamenčiće da mi se ne zaglave ponovo? Molim stručnan odgovor ljudi koji zaista znaju. Hvala i pozdrav svima.
kasika limuna i kasika maslinovog ujutru na prazan stomak,prolom voda,uvin caj,lezanje u kadi s toplom vodom
 
puno vode i rovatinex perlice
napravljene su od mesavine nekih etericnih ulja koja rastapaju kamen
njih preporucuju i preventivno kod osoba koje su sklone pravljenju kamencica..jednom u 6 meseci
u kutiji imas 100 perlica, to ti je doza za mesec dana
 
Poslednja izmena:
Hvala. Kupio sam rovatinek i počeo da pijem. Nadam se da kombinacija masl. ulje/limun i rovatineks zaista otapa te kamenčiće. Od večeras počinjem sa maslinovim uljem i limunom. Ne mogu da čekam ujutru jer mi nije dobro. Stomak mi je i onako prazan.
 
Evo da i ja kazem nesto o kamenu u bubregu. Za novu godinu pokrenulo se kamenje u bubregu. Bolovi nesnosni, infuzija na hirnoj,bolnica Sr. Mitrovica i na kràju konstatacija u levom bubregu 10-ak kamenčića od 8–10 milimetaraa u desnom jedan od 8 milimetara krenuo u kanale prema bešici. Napominjem da je polovinom 2015 bilo samo dva kamenčića od 5 i 7 milimetara da bi se za godinu i po dana stvorilo još 8 kamenčića i peska u bubrezima. Konatatacija stvaranja kamenja je nedovoljan unos tečnosti kao i velioki unos gaziranih pića. Sledi U.V.I snimanje i razbijanje kamenčića ili operacija ukoliko se ponovo jave bolovi zbog kamena u kanalima koji se pokrenuo. Od prijatelja saznao za Gocin čaj iz Leskovca i narucio i danas stigao sity-expresom cena 1400 dinara. Planiram da ga popijem pa polovinom februara idem na UVI snimanje pa bi trebalo na operaciju. Ukoliko mi čaj ne pomogne ja se pripremam za operaciju tj. Prvo snimanje pa onda zakazivanje operacije u Beogradu. Pa da vidimo šta će biti jer davljenik se hvata za samku i sve je bolje od hirurškog zahvata. Još samo da konstatujwm ko ima kamenjeu bubrezima ne bi trebalo da pije bilo koji oblik gazieanih pića tj sokova i kisele vode a ni prolom vodu jer oni teraju na izbacivanje kamenčića iz organizma što ne predstavlja problem ako su kamenčići mali do 5 milimetar što ne znači da je i njihovo izbacivanje bezbolno. Jer kad se kamenje pokrene bolovi se porede sa porođajnim.
 
Evo da i ja kazem nesto o kamenu u bubregu. Za novu godinu pokrenulo se kamenje u bubregu. Bolovi nesnosni, infuzija na hirnoj,bolnica Sr. Mitrovica i na kràju konstatacija u levom bubregu 10-ak kamenčića od 8–10 milimetaraa u desnom jedan od 8 milimetara krenuo u kanale prema bešici. Napominjem da je polovinom 2015 bilo samo dva kamenčića od 5 i 7 milimetara da bi se za godinu i po dana stvorilo još 8 kamenčića i peska u bubrezima. Konatatacija stvaranja kamenja je nedovoljan unos tečnosti kao i velioki unos gaziranih pića. Sledi U.V.I snimanje i razbijanje kamenčića ili operacija ukoliko se ponovo jave bolovi zbog kamena u kanalima koji se pokrenuo. Od prijatelja saznao za Gocin čaj iz Leskovca i narucio i danas stigao sity-expresom cena 1400 dinara. Planiram da ga popijem pa polovinom februara idem na UVI snimanje pa bi trebalo na operaciju. Ukoliko mi čaj ne pomogne ja se pripremam za operaciju tj. Prvo snimanje pa onda zakazivanje operacije u Beogradu. Pa da vidimo šta će biti jer davljenik se hvata za samku i sve je bolje od hirurškog zahvata. Još samo da konstatujwm ko ima kamenjeu bubrezima ne bi trebalo da pije bilo koji oblik gazieanih pića tj sokova i kisele vode a ni prolom vodu jer oni teraju na izbacivanje kamenčića iz organizma što ne predstavlja problem ako su kamenčići mali do 5 milimetar što ne znači da je i njihovo izbacivanje bezbolno. Jer kad se kamenje pokrene bolovi se porede sa porođajnim.

imala sam i porodjaj i izbacivanje dva kamena u osmom mesecu trudnoce i izbacivanje kamena posle 20godina
bolovi su identicni
s tim sto se porodjajni zavrse za 24h, a oko izbacivanja kamena se mucis desetak dana..non stop u kolikama
da li zaista mislis da bubreg prepoznaje gaziranu vodu od obicne, a moras da je uneses..bilo oralno bilo kroz infuziju
ne unosenje gazirane vode ti ne garantuje da to kamenje nece da se pokrene
caj kao caj..
uzimajte rovatinex perlice..napunjene su maslinovim uljem kombinovanim sa nekim travama..odlicne su jer pomazu da kamnje sklizne kroz kanale
mora povecan unos vode, bas povecan da bi pritisak tecnosti u bubreznim kanalima pokrenuo i izbacio kamencice
meni je pomoglo - rovatinex, lezanje u kadi sa toplom vodom i tusiranje bubrezne regije toplijim mlazom sa tusa,..i nalivanjem pivom i vodom..posle 7 dana sam izbacila kamenje
 
nisam mogla da odolim da ne podelim sa vama sliku
nije mi jasno kako je neko dopustio formiranje ovolike kolicine kamenja

viber image.jpg
 

Back
Top