Tranziti

Evo karte!
Znam da kad Uran dođe na mc, da je obično u pitanju neko osamostaljivanje, izgrađivanje autoriteta...ali da proverim.;)


Predrag Petkovic kaze-Uran ce vam doneti ono sto vam nikada na pamet nece pasti,sve ono sto ocekujete to sigurno nece biti,uvek donosi iznenadjenje,nikada ono sto ocekujemo..(u simbolici,naravno)..tako da je nezahvalno "nagadjati" sta bi to moglo biti,bolje da se covek "pripremi" na najgore,pa se to verovatno nece desiti..(sto sam pametna,ccc)..
A tebi ce preci i preko Sunca,pa sunce u 10.predstavlja i oca,kao i ljude od autoriteta-na polozaju,i sl.Uran ti vlada 8.kucom,bas nezgodno.I meni je na IC-tu i preci ce mi preko Sunca,takodje,ja sam se vec pripremila na najgore pa cu javiti sta se desilo..
 
Poslednja izmena:
Da, ali ne samo to, on će praviti i opoziciju sa Marsom i posle sa Saturnom što sve "filuje" priču. Mars je vladar 5., 10. i Sunca, Saturn vladar 7. i suvladar 8. ... Jasno je na koja polja života Uran može uticati i kako. Olakšavajuća okolnost je što Uran sam po sebi nije nezgodno aspektovan u natalu, ali aspektuje takve planete odnosno aktivira te opozicije.
 
Jeste :rumenko: u globalu gledano. Ja sam čitala sa tabele, uvek se zeznem :confused:
Mada, aplikacioni je aspekat, znači mogao bi delovati ali kasno i slabije, dakle ti sama znaš koliko bi to moglo biti. ;)
Е, a odakle se gleda aspekt...npr, taj moj So180Ma
- mars u vagi
. sunce u ovnu...da li se gleda od ascedenta, pa preko prve, druge...do 12. kuće...ili od ovna pa do riba...razumeš me?:think:
 
I'm afraid not. :rumenko:
Na šta misliš, aplikacija-separacija, ili šta?
Апликација је кад се орбис због кретања планета смањује, па је самим тим и јачи...а сепарација кад се удаљавају...е сад, није исто Мо120Са и Са120Мо...у првом случају се Месец приближава Сатурну, стиже га, а у другом му бежи- удаљава се, зато питам одакле се посматра аспект...иста прича са мојим Сунцем и Сатурном- Сунце180Сатурн, или Сатурн180Сунце, разлика је, ако се не варам, или сам ја побрљавила?:think:
 
Misliš, u tome kako se piše? Većina koliko sam videla ne obraća pažnju na to, mislim da nema veze da li je Sunce 180 Saturn ili obrnuto ali uglavnom se prvi pišu sporije planete (ako se ne varam), mislim da nema veze sa tim da li je aplikacija ili separacija. Da li sam te dobro razumela?
 
Misliš, u tome kako se piše? Većina koliko sam videla ne obraća pažnju na to, mislim da nema veze da li je Sunce 180 Saturn ili obrnuto ali uglavnom se prvi pišu sporije planete (ako se ne varam), mislim da nema veze sa tim da li je aplikacija ili separacija. Da li sam te dobro razumela?
Da, da li je So180Sa, ili Sa180So...nije isto, je l' ?
 
Pitam zato što je za separaciju ili aplikaciju bitno kojom se brzinom kreće planeta.
Sunce je mnogo brže od Saturna i u prvom slučaju So180Sa mora biti aplikacija, a ako je Sa180So, onda se Saturn kreće ka Suncu koje mu beži pa je upitanju separacija.
Ili sam se ja skroz zbunila?;)
 
Da, jeste bitno, to šta određuje da li je aspekat aplikacioni ili separacioni je OK, nego je ovde pitanje da li se to kod pisanja piše tako kao što ti misliš. ;) To ne znam, a kao što rekoh, koliko ja znam - ne.

U ovom slučaju aspekat je aplikacioni jer se Sunce približava Saturnu (vidi se po stepenovima na kojima su), a i Saturn je retrogradan pa mu ide u susret.
 
Da, jeste bitno, to šta određuje da li je aspekat aplikacioni ili separacioni je OK, nego je ovde pitanje da li se to kod pisanja piše tako kao što ti misliš. ;) To ne znam, a kao što rekoh, koliko ja znam - ne.

U ovom slučaju aspekat je aplikacioni jer se Sunce približava Saturnu (vidi se po stepenovima na kojima su), a i Saturn je retrogradan pa mu ide u susret.
Aha, dobro, razbistrilo mi se.
Mućas gracijas!:D
 
Ako moze neko da mi kaze shta znachi sledece...
Tranzitni pluton ulazi u 12 kucu i prelazi preko mog natalnog marsa u jarcu (u 12-oj)?
Tranzitni jupiter ulazi u 1 kucu.
Tranzitni saturn i mars su u 8 u devici.
Traznitni hiron, neptun i true node su u 1.

Ascedent mi je u jarcu u 12 kuci.

Pluton je u kvadratu sa ascedentom.
Neptun je u sextilu sa plutonom.
Mars je u kvadratu sa jupiterom.

Pretpostavljam da treba da obratim paznju na zdravlje, narochito na predeo stomaka...iako se osecam sasvim ok...ALi ono shro mene muchi jeste taj pluton koji prelazi preko natalnog marsa. S obzirom da su pluton i mars planete sa najjachim energijama...i josh to sve u 12...:sad2:.. Shta moze da mi donese, i kako mogu ovaj aspekt da ublazim (evetualno da krenem na neke borilachke veshtine, ili bilo shta slichno gde bih mogla da praznim toliku energiju?)

Ps. molim vas bez ustruchavanja...
 
Poslednja izmena:
:lol: ...

Tranzitni pluton ulazi u 12 kucu i prelazi preko mog natalnog marsa u jarcu (u 12-oj)?

Sve zavisi kako su ti planete polozene u natalu, ali trebas da se pazis loseg drustva, muskog ;) ... ne znam sada gde ti padaju vrhovi kuca, kojom kucom vladaju Mars i Pluton ... ali Mars kao muskarci u zenskom horoskopu, takodje kao velika energije, nasilan, u dvanestoj, takodje oznacava skrivene neprijatelje , a sada kada ti Pluton (razaranje, unistenje, seks)dolazi moras da obratis paznju, i sve to u dvanestoj (mutne radne, kriminal, sumnjivi likovi) ... Zatim Saturn je vladar ASCa u konjukciji sa Marsom trenutno sto samo naglasava neku opasnost ka tebi i mozda nesto nasilno, jos su tebi u osmoj ... dakle moras se paziti sumnjivog drustva i opasnih situacija, pogotovu u narednom periodu, Saturn i Mars su se trigonirali(ne znam odakle mi ovo) sa tim Plutonom i tvojim natalnim Marsom onda, a uskoro ce Mars praviti kvadrat, a posle i Satur ... ako ti Pluton i Mars vladaju desetom, onda takodje neke mutne radnje u nameri da napadnu tvoj polozaj, karijeru, ugled, pogotovu sto ce u Jarca(analogno 10.kuca) ... takodje mogla bi na neki sport, jako je vazno da ispoljis energiju na pravi nacin, neki borilacki sport, pogotvu jer ce Jupiter preko ASC-a, to zna malo da podgoji :D , a i da se ne bi odrazilo na situaciju sa dvanestom kucom pa da da neke depresije i ko zna sta ... kao sto rekoh ne mora da znaci nista ovako ozbiljno, ne znam ti ostatak karte, jako je bitan polozaj Marsa, Saturna, Merkura(kao vladara osme) ovo je neka uopstena simbolika, verovatno ce ti doneti i neke velike promene na nivou licnosti i puno ces sebe promeniti, sa vladarem prve u osmoj, Pluton 90 ASC i Jupiter na ASC-u ce ti pomoci i :arrow:

Traznitni hiron, neptun i true node su u 1.
...


8) :-o :o
 
Poslednja izmena:
http://forum.krstarica.com/threads/182552&page=65

Post 3225. U njemu su date slike natala, i slike tranzita od pre par dana.
Dechka nemam, sex. odnose nemam, i narochito cu da ga se klonim u ovom periodu jer ovaj aspekt koliko ja znam , zna da da aids...
Putovanja na more mi je sticajem okolnosti (raskid sa dechkom) otkazano, tasko da cu ostatak leta da provedem uglavnom kuci, ucheci. I kad se sve svede, nije mi jasno shta moze da bude? Psihichki sam ok, nije da sam u najsjajnijem raspolozenju, ali nisam ni neshto u totalno crnom...
I ostaje onda pitanje za zdravlje...Da li moje (imam sitne probleme sa stomakom), ili zdravlje mojih bliznjih...
Ako mozesh samo da mi pomognesh da shvatim na shta moze da se odnosi...
 
Sad bash neshto gledam Pluton mi je u 9 -oj, a 9-ta oznachava fakultet. Imam poprilichan problem, chiji ce se krajnji ishod znati tek u septembru, na faxu, za neki elaborat, sa jednim profesorom. Otezana mi je situacija na faxu vec neko vreme, i ma koliko da se trudim nikako da mi krene.
ALi Mars u 12...Pluton preko marsa...opet mi to nije taj pokazatelj....
 


Tebi se mozda to vec odrazilo kao raskid sa deckom onda, zavisi zbog cega i kako ste raskinuli ?
Verovatno neko razocarenje, ili nesto slicno, neke tajne, kako god, mislim da nece biti nista ozbiljno sa tim traznitom Plutona bar ne skoro, mozda bude samo nekih sumnjivih tipova ... i eto upisi sport taj :) ... i baci se na ucenje, najbolje ... ne znam sta ce reci ostali ... 8) :-o :o
 


Tebi se mozda to vec odrazilo kao raskid sa deckom onda, zavisi zbog cega i kako ste raskinuli ?
Verovatno neko razocarenje, ili nesto slicno, neke tajne, kako god, mislim da nece biti nista ozbiljno sa tim traznitom Plutona bar ne skoro, mozda bude samo nekih sumnjivih tipova ... i eto upisi sport taj :) ... i baci se na ucenje, najbolje ... ne znam sta ce reci ostali ... 8) :-o :o


Pa takoreci prvo sam ja explodirala (verbalno), a nakon toga je i on digao ruke. :lol:
Razlog: nismo se vidjali. On zivi u drugom gradu. I posle nevidjanja od mesec i kusur...to je bilo to...Nisam vishe mogla ni zelela da razumem ni jedan jedini razlog za to nevidjanje.
Merkur je otishao u 6 polje iz 9? Da li da se bojim neke bolesti? (mislim mogu da zamislim koliko ovo debilno zvuchi, i nisam hipohonder zaista, ali pokushavam da skontam shta me kochi na skoro svakom polju, i to kochenje poprilichno dugo traje)...

Hvala u svakom sluchaju...:)
 
Merkur ti je sada vec u sedmom, ti tranziti su od pre dve nedelje, nemas razloga da se bojis zaista sto se tog tranzita tice ;) ... inace ti je u desetoj Merkur, nalazi se u konjukiciji sa vrhom desete ;) ... 8) :-o :o
 

Back
Top