grchenje mishica

:@ )

Početnik
Poruka
27
Kopka me jedna sitnica (vec godinama), pa ako neko moz' i zna da mi pojasni... :)
Elem... kako i zashto nastaje grch? Bar deset godina, ako ne i jache ima kako me "hvata" grch u nogU (rachnujuci i taban) i to mahom nocu, odnosno u snu. Moram da priznam da ume da bude prilichno neprijatno. Kad sam pitala lekara, rekao mi je da je to oki, kao u pubertetu sam i rastem, no to se vrlo nastavilo i u narednim godinama (do sad sam valjda izashla iz istoga - 24 godine :| ). Neko mi reche da je to, kao, zbog nedostatka vode u organizmu + sam i pushach. Dal' to ima veze s vezom?
Ovo nije nishta urgent, chista radoznalost, tako da kad ko bude mogao, ima vremena, ne bude ga smor itd....
tnx unpred :D
 
Jaki grcevi misica potkolenica i stopala, obicno nocu su karakteristicni za vensku insuficijenciju.
A sada sledi set pitanja: :)
Koliko se cesto javljaju grcevi?
Da li imas jos neke tegobe? Otoci (kakvi,gde,pod kojim uslovima se javljaju)? Hladni ekstremiteti? Osecaj trnjenja? Osecaj tezine u nogama?I kada se sve ovo javlja (u toku dana/ nocu? ;pri naporu ili miru?)
Kada si zadnji put bila kod lekara?
To sto si pusac samo moze da pogorsa situaciju.
Neznam sta je kod tebe konkretno u pitanju, ali bih ti predlozila da se javis lekaru i proveris perifernu cirkulaciju (postoji mnogo metoda).
Poz
 
Ja sam imala pre ovaj problem. Rekli su mi da to hoce da se javi zbog nedostatka magnezijuma i kalcijuma. Problem sam resila za par dana uz obicne sumece tablete ova dva elemnta. Probaj,ne moze da skodi a cim ne skodi znaci...
 
Kosily:
Ja sam imala pre ovaj problem. Rekli su mi da to hoce da se javi zbog nedostatka magnezijuma i kalcijuma. Problem sam resila za par dana uz obicne sumece tablete ova dva elemnta. Probaj,ne moze da skodi a cim ne skodi znaci...


Kosily, pa sto mi kvaris " dijagnostiku" ? :) Ja sam taman resila da ispitam slucaj.
Tacno je da se mogu javiti i zbog nedostatka Mg i Ca.

Veliki pozdrav :) :) :)
 
Ma sto mi se izvinjavas, ja se samo zezam. :)

Ja sam prva za caj od kamilice,nane,zalfije,....pp (po potrebi) :) :) :)
I naravno, vitamin C. :) :) ( iz prirodnih izvora, razume se )

Avatar ti je presladak.
Poz
 

Back
Top