HAJKA NA HOMOLJSKOG KURJAKA 2006

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

13-08-1971

Primećen član
Poruka
682
UPRAVNI ODBOR L.U.'' JOVAN SERBANOVIC'' IZ ZAGUBICE DONEO JE ODLUKU DA TOKOM MESECA JANUARA ORGANIZUJE DRUGU PO REDU HAJKU NA KURJAKA. PA KO VOLI SUMU I PLANINU NEK IZVOLI NA NAJVECU LOVACKU SVETKOVINU U ISTOCNOJ SRBIJI. DOBRO DOSLI U HOMOLJE SVI LOVCI VELIKOGA SRCA.
 
e stvano nisam imala nameru da se mesam u vase "lovacke price" ,to je stvar vase (ne)kulture i iako smatram da se lovcima mogu nazvati jedino oni koji moraju da love da se prehrane,a ne zabave ili jos gore izivljavaju nad zivotinjama,kace im glave,rogove,repove,noge i sta vec po zidovima i prave bunde itd.,niko ne moze da vas spreci da to radite u granicama zakona (koji je btw nedosledan,isprazan i nedovoljno striktan i definisan) ali moram da prokomentarisem da je glupost reci LOVCI VELIKOG SRCA jer oni srce nemaju :mrgreen: !!!!
svako ko zivotinju hoce da ubije radi trofeja ili bunde nema srce uopste,a kamoli veliko srce.:roll:
 
Banshee:
e stvano nisam imala nameru da se mesam u vase "lovacke price" ,to je stvar vase (ne)kulture i iako smatram da se lovcima mogu nazvati jedino oni koji moraju da love da se prehrane,a ne zabave ili jos gore izivljavaju nad zivotinjama,kace im glave,rogove,repove,noge i sta vec po zidovima i prave bunde itd.,niko ne moze da vas spreci da to radite u granicama zakona (koji je btw nedosledan,isprazan i nedovoljno striktan i definisan) ali moram da prokomentarisem da je glupost reci LOVCI VELIKOG SRCA jer oni srce nemaju :mrgreen: !!!!
svako ko zivotinju hoce da ubije radi trofeja ili bunde nema srce uopste,a kamoli veliko srce.:roll:
DODJI NA HAJKU MOZDA I PROMENIS MISLJENJE.
 
Banshee:
e stvano nisam imala nameru da se mesam u vase "lovacke price" ,to je stvar vase (ne)kulture i iako smatram da se lovcima mogu nazvati jedino oni koji moraju da love da se prehrane,a ne zabave ili jos gore izivljavaju nad zivotinjama,kace im glave,rogove,repove,noge i sta vec po zidovima i prave bunde itd.,niko ne moze da vas spreci da to radite u granicama zakona (koji je btw nedosledan,isprazan i nedovoljno striktan i definisan) ali moram da prokomentarisem da je glupost reci LOVCI VELIKOG SRCA jer oni srce nemaju :mrgreen: !!!!
svako ko zivotinju hoce da ubije radi trofeja ili bunde nema srce uopste,a kamoli veliko srce.:roll:

SVAKA CAST DEVOJCICE,potpuno se slazem sa tobom. Ali dzabe je to pricati SELJACINAMA nerazumeju oni to. A i ljubomorni su na vukove sto umeju da se organizuju bolje od njih,a verovatno i zato sto se vucice (za razliku od njihovih zena) pare samo sa jednim vukom pa posto nemogu da ubiju zenu onda bes iskaljuju na vukove. Primitivizam i ljubomora....
 
indijancina:
SVAKA CAST DEVOJCICE,potpuno se slazem sa tobom. Ali dzabe je to pricati SELJACINAMA nerazumeju oni to. A i ljubomorni su na vukove sto umeju da se organizuju bolje od njih,a verovatno i zato sto se vucice (za razliku od njihovih zena) pare samo sa jednim vukom pa posto nemogu da ubiju zenu onda bes iskaljuju na vukove. Primitivizam i ljubomora....


Eh bas ste na ocitali!
 
Banshee:
e stvano nisam imala nameru da se mesam u vase "lovacke price" ,to je stvar vase (ne)kulture i iako smatram da se lovcima mogu nazvati jedino oni koji moraju da love da se prehrane,a ne zabave ili jos gore izivljavaju nad zivotinjama,kace im glave,rogove,repove,noge i sta vec po zidovima i prave bunde itd.,niko ne moze da vas spreci da to radite u granicama zakona (koji je btw nedosledan,isprazan i nedovoljno striktan i definisan) ali moram da prokomentarisem da je glupost reci LOVCI VELIKOG SRCA jer oni srce nemaju :mrgreen: !!!!
svako ko zivotinju hoce da ubije radi trofeja ili bunde nema srce uopste,a kamoli veliko srce.:roll:

greshish...ovaj silno greshish sinak....ovaj aj ne se.ri....jedini ljudi koji u ovoj "zemlji" brinu o zhivotinjama su lovci....dakle da nema lovaca ne bi bilo ni zhivotinja....lovci su ti koji hrane zhivotinje....koji vode lovachka gazdinstva...shto bi ti u sluchaju srbije bili jedini rezervati za zhivotinje...zato odbaci te gluposti da lovci love jel eto samo otje da ubijaju...naravno da ima takvih....no qkolja ima svuda....ja nisam lovac...par puta sam prisustvovao tome....retko kad se neshto i ubije...vishe je rech o druzhenju...prirodi...jednostavno gomila ljudi koji se zezaju u prirodi uz klopu i pitje...e sad to naravno mozhesh i drugachije da tumachish....no ipak stav ti je nedefinisan...neinformisan...polovichan i tako to...
 
Legenda Homolja i lova na vuka Aleksandar -Sasa - Simic 04.12.2005. godine oko 12.45 h otpucao je vucicu staru oko dve godine. Braco lovci da li jos negde u Srbiji ima toliko vukova kao u Homolju ?
S obzirom da ih izgleda nema izvolte na najvecu lovacku svetkovinu u istocnoj Srbiji 14.01.2006. godine na " VELIKU HAJKU NA HOMOLJSKOG KURJAKA''!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mi lovci nismo u trendu(nismo homoseksualci i ne drogiramo se , volimo lepe zene i dobro vino i hit pesma nam je " MOJE SELO LEPSE OD PARIZA" _)KO VOLI NEK IZVOLI NA HOMOLJSKU HAJKU NA KURJAKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
AntunTun:
greshish...ovaj silno greshish sinak....ovaj aj ne se.ri....jedini ljudi koji u ovoj "zemlji" brinu o zhivotinjama su lovci....dakle da nema lovaca ne bi bilo ni zhivotinja....lovci su ti koji hrane zhivotinje....koji vode lovachka gazdinstva...shto bi ti u sluchaju srbije bili jedini rezervati za zhivotinje...zato odbaci te gluposti da lovci love jel eto samo otje da ubijaju...naravno da ima takvih....no qkolja ima svuda....ja nisam lovac...par puta sam prisustvovao tome....retko kad se neshto i ubije...vishe je rech o druzhenju...prirodi...jednostavno gomila ljudi koji se zezaju u prirodi uz klopu i pitje...e sad to naravno mozhesh i drugachije da tumachish....no ipak stav ti je nedefinisan...neinformisan...polovichan i tako to...

pardon!!!
nisam rekao da nevole prirodu i zivotinje i druzenje i klopu i rakiju.
i nisam uopste neinformisan. Odrastao sam na Skadarskom jezeru i veliki sam ljubitelj SPORTSKOG ribolova (upecas pa vratis zivu u vodu), a POLA FAMILIJE SU MI LOVCI. Vrlo dobro znam sta je lov i sta je puna kuca trofeja,pocevsi od rogova,kljova krzna do ociscenih zivotinjskih lobanja. I nije bas da se nista neubija.
A kad su tako velikog srca i ljubavi prema zivotinjama sto onda i tog vuka nenahrane pa im nece klati ovce (zbog cega ga najvise i ubijaju),a ako se boje da se nenamnozi previse pstoji i za to lek.
umesto bojove municije anestetik pa ga lepo omamis i sterilises zenke pa nema prekomernog razmnozavanja.
nego iskompleksirani primitivni seljaci.... to njihov mozak ne moze da skapira,blokirace.
Sto nisu isli u rat kad toliko vole da ubijaju????!!!!!!??????
eeee... pa za to trebaju muda...a oni ih nemaju !!!!! Nego njih 30 sa 25 kerova jure jednog vuka... bas su plemeniti,pa jos nakace i optiku na pusku... prave ljudine.
a da se nekim slucajem lov ukine vise od 80% njih nebi nikad hranilo divljac (cast izuzecima).
a uostalom u klopi,picu i druzenju u prirodi moze da se uziva i bez puske.
 
indijancina:
SVAKA CAST DEVOJCICE,potpuno se slazem sa tobom. Ali dzabe je to pricati SELJACINAMA nerazumeju oni to. A i ljubomorni su na vukove sto umeju da se organizuju bolje od njih,a verovatno i zato sto se vucice (za razliku od njihovih zena) pare samo sa jednim vukom pa posto nemogu da ubiju zenu onda bes iskaljuju na vukove. Primitivizam i ljubomora....
Ama vidi se po tvom niku i ti si iz te izumirujuce vrste koja nikom ne treba a imam predlog za vas opstanak. Posto vukove odstreljujemo vase zene mozemo da razmnozavamo pa ti je pametnije da dodjes sa svim zenskim na ovu hajku u Zagubici garant za neku godinu ce vas biti vise pa cete mozda i moci da sprecite da odstreljujemo vukove, ali ce nam uvek ostati vase zensko. A sto se tice sto pises o ratu i da bi tamo trebalo ici i ubijati ja bih ti i jezik i prste kojima si to pisao od tela odstranio jer tako mogu razmisljati samo krvolocnici i bolesni umovi a mi lovci cemo i dalje loviti divljac jer nismo covekoubice.Primi moje sazaljenje.
 
indijancina:
pardon!!!
nisam rekao da nevole prirodu i zivotinje i druzenje i klopu i rakiju.
i nisam uopste neinformisan. Odrastao sam na Skadarskom jezeru i veliki sam ljubitelj SPORTSKOG ribolova (upecas pa vratis zivu u vodu), a POLA FAMILIJE SU MI LOVCI. Vrlo dobro znam sta je lov i sta je puna kuca trofeja,pocevsi od rogova,kljova krzna do ociscenih zivotinjskih lobanja. I nije bas da se nista neubija.
A kad su tako velikog srca i ljubavi prema zivotinjama sto onda i tog vuka nenahrane pa im nece klati ovce (zbog cega ga najvise i ubijaju),a ako se boje da se nenamnozi previse pstoji i za to lek.
umesto bojove municije anestetik pa ga lepo omamis i sterilises zenke pa nema prekomernog razmnozavanja.
nego iskompleksirani primitivni seljaci.... to njihov mozak ne moze da skapira,blokirace.
Sto nisu isli u rat kad toliko vole da ubijaju????!!!!!!??????
eeee... pa za to trebaju muda...a oni ih nemaju !!!!! Nego njih 30 sa 25 kerova jure jednog vuka... bas su plemeniti,pa jos nakace i optiku na pusku... prave ljudine.
a da se nekim slucajem lov ukine vise od 80% njih nebi nikad hranilo divljac (cast izuzecima).
a uostalom u klopi,picu i druzenju u prirodi moze da se uziva i bez puske.
Ne znam iz koje si price ali mnogo laprdas. U ratu verovatno nisi ni bio pa pises te baljezgarije. Ja sam nazalost bio i nikome ne bih pozeleo to iskustvo. Ako nevolis lov ti lepo zaobidji ovu temu o lovu na vuka. Apsolutno si ne kompetentat da komentarises nas lovce i zato nas postedi svojih mentalnih bravura i gluposti.
 
Sa osobama ogranicenih shvatanja, koji lov vide jedino kao zelju za ubijanjanjem ne isplati se ni trositi tastaturu a kamoli nesto dr.
Nadam se da cu se pojaviti na toj hajci, pregovori su u toku i za sada idu kako treba.
Ja sam iz Banata, pored divljih svinja kije sam vec ulovio jedino imam zelju jos vuka da odstrelim ali ne gajim nadu da ce mi se to desiti na hajkama vec na nekom nocnom doceku ali na hajku dolazom zbog druzenja a aki neko zna neku varijantu za cekanje neka javi.
Svinje sam cekao i po celu noc ne znam zasto ne bih i vuka.
 
BigBrother:
Sa osobama ogranicenih shvatanja, koji lov vide jedino kao zelju za ubijanjanjem ne isplati se ni trositi tastaturu a kamoli nesto dr.
Nadam se da cu se pojaviti na toj hajci, pregovori su u toku i za sada idu kako treba.
Ja sam iz Banata, pored divljih svinja kije sam vec ulovio jedino imam zelju jos vuka da odstrelim ali ne gajim nadu da ce mi se to desiti na hajkama vec na nekom nocnom doceku ali na hajku dolazom zbog druzenja a aki neko zna neku varijantu za cekanje neka javi.
Svinje sam cekao i po celu noc ne znam zasto ne bih i vuka.
Mrciniste za vuka je u lovistu "Homolje" formirano pre godinu dana i radi. Nedavno smo pored mrcinista postavili kamp-prikolicu. Tako da ako si zainteresovan mozemo da se dogovorimo da cekas vuka tokom februara meseca.
 
E svaka vam cast. Vidim da su lovci bas prepametni i da su ekoloski i bioloski obrazovani!Bas su uipuceni u "premnozavanje" i razlikovanje "stetocina" od "korisnih zivotinja". Stetocine ne postoje, izuzev iskompleksiranih idiota koji se ispucavaju u prirodi!

Vuk je bio tu i pre ljudi, posebno pre gomile primitivaca! Dok su vukovi mirno ziveli svuda u svetu (cak i u saradnji sa ljudima), ovakvih misljenja nije ni bilo. Samo zato sto je neka zivotinja spretnija, mudrija, lukavija, brza, jaca, lepsa, snalazljivija... od coveka ne cini je podesnom za ubijane. Nasi preci bi se postideli da se sada pojave i vide sta mi radimo sa svetom koji nas okruzuje. Garantujem da se prevrcu u grobu. Bolje bi bilo da pogledate neku obrazovnu emisiju i shvatite koliko je 1 + 1!

Nikako ne podrzavam varvarstvo. Svako ima svoje mesto pod suncem, covek nema pravo da odlucuje ko ima ili nema pravo da zivi!

Razmislite, niej kasno da postanete "ljudi", tako se razlikujemo od zivotinja.
 
peregrinus:
E svaka vam cast. Vidim da su lovci bas prepametni i da su ekoloski i bioloski obrazovani!Bas su uipuceni u "premnozavanje" i razlikovanje "stetocina" od "korisnih zivotinja". Stetocine ne postoje, izuzev iskompleksiranih idiota koji se ispucavaju u prirodi!

Vuk je bio tu i pre ljudi, posebno pre gomile primitivaca! Dok su vukovi mirno ziveli svuda u svetu (cak i u saradnji sa ljudima), ovakvih misljenja nije ni bilo. Samo zato sto je neka zivotinja spretnija, mudrija, lukavija, brza, jaca, lepsa, snalazljivija... od coveka ne cini je podesnom za ubijane. Nasi preci bi se postideli da se sada pojave i vide sta mi radimo sa svetom koji nas okruzuje. Garantujem da se prevrcu u grobu. Bolje bi bilo da pogledate neku obrazovnu emisiju i shvatite koliko je 1 + 1!

Nikako ne podrzavam varvarstvo. Svako ima svoje mesto pod suncem, covek nema pravo da odlucuje ko ima ili nema pravo da zivi!

Razmislite, niej kasno da postanete "ljudi", tako se razlikujemo od zivotinja.
Вук је изразити предатор. Током протеклих месеци вук је направио поприличну штету на племенитој дивљачи и домаћој стоци у Хомољу. Око 200 оваца , око 50 јунади , око 70 свиња и назимади је страдало само током лета и јесени. Тачан број је доста тешко утврдити јер хомољски сточари тешко и нерадо о томе говоре. Тачан број срнеће дивљачи и дивљих свиња које су страдале од вука готово је немогуће и утврдити. Свој крвави пир вукови ће наставити и даље тако да ће племенита дивљач посебно бити угржена у пролеће када на свет долазе млади. У хомољском крају годишње се одпуца од 15 до 20 вукова али то нимало не утиче на смањење ове изразито предаторске врсте.Нисам нешто сигуран како би твоје оглашавање изгледало да видиш уплакане сточаре над својим опустошеним торовима. Торове од вука је готово немогуће заштитити. Једини бедем одбране од вука представљају српски пастирски пси и ловчева пушка.
 
Vuk jeste izraziti predator, ali ne nosi sa sobom merdevine i kalauz. Da su torovi imalo dobro zasticeni ne bi bilo steta. Vukovi ne preskacu bodljikave zice! Niti ograde preko 1,5 metara! Zato sto nemaju dovoljno hrane oni silaze u sela, a za to ste VI lovci krivi! Pobili ste srne, zeceve i divlje svinje! Nijedna predatorska vrsta nece dovesti svoj prirodni plen na ivicu opstanka ili do granioce istrebljenja. Ako nestane hrane u sistemu predatori prvi umiru! Zbog toga oni skuplajju hrabrost i silaze u sela. Ne mozete reci za vukove da su krvoloci. Oni ubijaju da bi preziveli, kao i ljudi u praistoriji. Covek je danas jedini koji ubija iz zabave i dosade.

Zao mi je stocara, ali neka nabave pse i bolje ograde torove. Jeftinije je kupiti 3 psa ovcara, nego izgubiti 20 ovaca! Onda ce se vukovi sami redukovati i nece biti problema. Sume se unistene, previse je puteva, velika su uznemiravanja. To je sve delo gramzive i bezobzirne covecije ruke.

Pozdrav i razmislite pre nego li odlucite da nekom ko nema ljudsku svest oduzmete tesko stecen i cuvan zivot.
 
Momak sa pseudonimom "peregrinus", lepo misli...Lovci nemaju osnovna bioloska znanja, sto potvrdjuju u ovim tekstovima gore.

Podele tipa korisno-beskorisno, vredno-bezvredno, plemenito-neplemenito....i tako dalje na bioloskom nivou uopste ne vaze...
I bolje je da uzmete dvogled u ruku, mesto snajpera, isto se vidi, samo sto se nakon pogleda zivotinja i dalje krece.

Uzdravlje ljudi i srecni vam praznici...
 
Lovci DOBAR POGLED a ostali, u cemu je razlika ako vi pojedete pile koje je raslo u zarobljenistvu, sta ono nije bilo zivo, ili neka mi se javi neko ko nema barem kozne cipele, e takviljudi imaju pravo da prigovaraju lovcima.
Lovac ili lovi zbog mesa ili zbog prirodne ravnoteze (vuk, lisica divlja svinja- nema prirodnog neprijatelja), i po cemu smo mi to krvoloci ako odemo i sami ulovimo fazana a ovi "moralisti" cekaju na gotovo i kupe u prodavnici......
Hajke na vuka retko se zavrsavaju sa nekim znacajnijim ulovom ali druzenje u prirodi je za lovca naj veci merak.
Ako se neko neupucen upusta u neku raspravu ispadne u naj manju ruku izuzetno glup....
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top