Ako je zena 'lepsa' ili 'slabija' polovina... sta je onda muskarac?

Vlad II Dracul

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
436
Mene barem nisu uchili niti se osecam da sam nechija polovina, slaba jaka lepa ili ruzna.
Jel se vi osecate ko da ste nechija polovina? I jel ako se osecate da ste nechiji deo a ne ceo i svoj, jel bi vas teshila neka tamo utesujuca uzrecica da ste lepsa ili slabija polovina?

Men to ne bi islo. Istina, nekad mi dodje los trenutak, oslabim jelte i mozda mi i treba pomoc, savet, razgovor al nikad ne bih tvrdio da sam nechija polovina da bih se pokupio.
I ne razumam zasto neki muskarci svoje zene smatraju za svojom polovinom. Jel su to pola ljudi, oni ruzniji (posto je 50 posto prostora vec zauzeto za lepsu polovinu)?

Si polutka ili svoj, individua (indivisibilis)
 
pa da, gotivila bih da sam necija lepsa i slabija polovina. ovako se osecam bas stresno
ali nekako mislim da mora ovako

pa oni su kao sistem, znaci kad si u ozbiljnoj vezi vi ste sistem koji ima dve polovine

mos misliti kako se muskarci osecaju.
od 12-13 ti govore - odrasti, budi musko, svet je ovakav - onakav dok vi zene birate suknjice i mislite kako cete da se udate i budete nechija polovina. pa makar i drzavna.
spremaju nas bre za opstanak i pre svega kako porodoicu da snabdevamo i to po svaku cenu.
ko u rat da idemo.
ako zeznes stvari jos u 16, propalicom te naziva pola grada.
spremaju nas da budemo indiviue, celi ljudi od kojih se zavisi.
kakve su onda muskarci i chije polovine?
 
mos misliti kako se muskarci osecaju.
od 12-13 ti govore - odrasti, budi musko, svet je ovakav - onakav dok vi zene birate suknjice i mislite kako cete da se udate i budete nechija polovina. pa makar i drzavna.
spremaju nas bre za opstanak i pre svega kako porodoicu da snabdevamo i to po svaku cenu.
ko u rat da idemo.
ako zeznes stvari jos u 16, propalicom te naziva pola grada.
spremaju nas da budemo indiviue, celi ljudi od kojih se zavisi.
kakve su onda muskarci i chije polovine?

pa ne moras da budes nicija al prihebace ti se kad tad

- - - - - - - - - -

meni ne ide da koristim te seksualno lascivne izraze mislim
ipak ne

- - - - - - - - - -

cak i da nemas neke seks nagone ovi svi ostali se kresu pa rasturaju i ti imas jednu moc manje. znaci moras da se dovijas zauvek
to je zivot
 
te priče o polovinama koje se međusobno traže datiraju iz davnih vremena.
kada se polovine nađu onda se nadopunjavaju i čine skladnu celinu koja dalje napreduje.
ipak, jedan deo ljudi ostaje sam.
ti samci jesu inkompletni u smislu da im manjka dosta od iskustava i mogućnosti koje parovi imaju.

zamislite čoveka sa ženom i decom, dolazi kući s posla, tu je žena, tu su deca, koliko je to samo relacija. emotivnih razmena, aktivnosti.
a samac oseća frustraciju i dosadu.
 
Kad se muskarac vrati sa posla zena ga ceka sa spremljenim ruckom detaljno podnosi izvestaj o radnim aktivnostima deca stoje pored zida postrojena.Muskarac kad se najede i napije odlazi na zasluzen odmor dok zena sprema kucu i decu za vecernju smotru.Kad se probudi vrsi pregled daje detaljna upustva o poslovima koji treba da se urade odlazi do kafane i tamo se odvaljuje od alkohola.
Kad se vrati kuci u rane jutarnje sate zena ga mora docekati budna i spremiti ga za pocinak i pripremiti za sutrasnji odlazak na posao.
Mora da se zna ko je gazda i ko je bog na zemlji to je muskarac on je stvorio sve i njemu pripada sve.
 
Mene barem nisu uchili niti se osecam da sam nechija polovina, slaba jaka lepa ili ruzna.
Jel se vi osecate ko da ste nechija polovina? I jel ako se osecate da ste nechiji deo a ne ceo i svoj, jel bi vas teshila neka tamo utesujuca uzrecica da ste lepsa ili slabija polovina?

Men to ne bi islo. Istina, nekad mi dodje los trenutak, oslabim jelte i mozda mi i treba pomoc, savet, razgovor al nikad ne bih tvrdio da sam nechija polovina da bih se pokupio.
I ne razumam zasto neki muskarci svoje zene smatraju za svojom polovinom. Jel su to pola ljudi, oni ruzniji (posto je 50 posto prostora vec zauzeto za lepsu polovinu)?

Si polutka ili svoj, individua (indivisibilis)

hahaha jos jedna feministicka fora i drusitveni pritisak na muskarce da im treba parazitski dodatak tj. zensko (pa jos lepse i bolje po defoltu:roll: ) u zivotu da bi bili kompletni....hahaha
 
Mene barem nisu uchili niti se osecam da sam nechija polovina, slaba jaka lepa ili ruzna.
Jel se vi osecate ko da ste nechija polovina? I jel ako se osecate da ste nechiji deo a ne ceo i svoj, jel bi vas teshila neka tamo utesujuca uzrecica da ste lepsa ili slabija polovina?

Men to ne bi islo. Istina, nekad mi dodje los trenutak, oslabim jelte i mozda mi i treba pomoc, savet, razgovor al nikad ne bih tvrdio da sam nechija polovina da bih se pokupio.
I ne razumam zasto neki muskarci svoje zene smatraju za svojom polovinom. Jel su to pola ljudi, oni ruzniji (posto je 50 posto prostora vec zauzeto za lepsu polovinu)?

Si polutka ili svoj, individua (indivisibilis)
pa eto same piznaju da su polovne.
 

Back
Top