Portret

Dkv6xny.jpg
 
Ево, и ја сам напокон пронашао модел који жели да сарађује са мном и није престрављен од мене, па да поделим неке слике са својег првог фотографисања са моделом у животу, од пре неки дан. Адела је била професионални модел, а сада је стјуардеса у Ер Србија, и не могу описати колико сам срећан што је пристала да је фотографишем. Желео сам да на неки начин овековечим Музеј ваздухопловства, а куд ћу то боље него да фотографишем једну стјуардесу тамо. ;) Мислим да смо урадили фантастичан посао.

32586498177_e73a52af89_o.jpg


46805168484_b370152c3d_o.jpg


47528837891_f122292e80_o.jpg

Њена реакција када сам јој након сат времена фотографисања рекао да бих више волео природан изглед него позирани. Непроцењиво. :)
40562910533_5a9e817662_o.jpg


47476151442_f244a32929_o.jpg


33652158768_fabc83c018_o.jpg
Мала слатка стјуардесица. :heart:
33652164558_770a505747_o.jpg
 
Poslednja izmena od moderatora:
Реци ми мало о томе шта си користио..
Мени ово личи на озбиљну опрему. Јел било неког додатног светла или пасивног модификатора? чиме су попуњаване сенке?
 
Реци ми мало о томе шта си користио..
Мени ово личи на озбиљну опрему. Јел било неког додатног светла или пасивног модификатора? чиме су попуњаване сенке?
Ха ха, ма јок, само фото камера и објектив. Ја сам ти једноставан човек. ;)

Fujifilm X-Pro 2 + Fujinon XF 35mm f/1.4 R

Изгледа да овај фотоапарат има нешто већи динамички опсег у RAW (RAF) формату. Реално, када расветљавам сенке и затамњујем хајлајтсе, ладно добијем HDR. (Мада ми се HDR не свиђа, јер се тако губи контраст.) Једино што ми је чудно, на 100% приказу код оригиналног формата 6000 х 4000 пиксела, JPG директно из камере изгледа чудно као да је сликан воденим бојама, када се умањи делује боље, док је RAF неупоредиво бољи, једино што опет има неке чудне тачкице и линијице, које када се слика умањи 50% на 3000 х 2000 пиксела даје лепу текстуру, поготово на кожи, али на 100% приказу изгледа чудно.

Такође, код овог објектива, недостаје ми прави мануелни мануелни фокус, има прстен за мануелни фокус који користи електромотор и једе батерију само тако, или се мени бар чини, плус електронско тражило није баш идеално за мануелни фокус.

Али опрема није битна, имао сам најбољи модел на свету, и зато су слике добре. ;)
 
Није то ни мало наивна прича.. посебно стакло... Истина и девојка је сјајна, али је све то двосмерни процес.. У сваком случају, одлично сте одрадили ово.
Што се јпг'а тиче, провери подешавања компресије. То о чему причаш мени звучи као јака компресија код конверзије у апарату.
а тачкице и линије које помињеш... то је вероватно до програма којим прегледаш слике... пробај Faststone image viewer. Мени је он непревазиођен за преглед сирових фајлова од кад сам почео да их користим... а има ли тог..шума и линија кад отвориш слику у фото шопу?
Ништа не грешиш ни у томе што си приметио. електронско тражило је мука жива... истина, мање троши батерију од главног екрана али очи се куд и камо више напрежу...
то за мануелни фокус још и није лоше.. има и горих решења, али неки компромис мора да се направи...
Како лепо рече, све су то занемарљиве ситнице... но што треба да се рачуна је добра забава и ваљани резултати...
 
xAUTmgI.jpg


Ово сам данас пробао око пет поподне један гаџет који заврће на стндардни 18 - 55 Никонов објектив Зове се NIGHT CRYSTAL, HIGH RESOLUTION 0.42 X night vision
Нашао сам на нету где се продаје, али , али нигде нисам нашао чему служи. Кад погледаш директно крооз њега читава слика је плава .Када га скропз рашириш добијеш ово

lrTHo0E.jpg


али када га сузиш добијеш интреснттсн резултат.
Јел зна неко о овоме више?
 
То може да буде неки филтер за инфрацрвени спектар...

- - - - - - - - - -

а изгледа и да је широкоугаони адаптер... 0,42 помножиш са жижном даљином и добијеш ту, адаптирану ширину..
50мм са тим адаптером је 20ак мм, плус тај премаз који можда филтрира инфрацрвено светло из атмосфере за ноћну фотографију... нагађам..
У сваком случају, сензори дигиталних апарата имају филтер за инфрацрвено светло тако да шта год му урадио, оно се блокира пре него дође до сензора...
 
Управо због тога сам и поставио ово питање пошто ми није јасно чему је намењен, а нигде не могу да нађем објашњење чему служи.
Хвала ти !
 

Back
Top