Zashto lazemo?!

bie:
Kroz istoriju i drushtvo uvek smo mi ,kao ljudi ,nabijali nozeve nashim najblizima.!Zasto? :confused:

Postoje male, bezazlene laži, tipa- ulovio sam ribu od 500kg, dobro, oko joj je bilo oooovoooliko. Te laži se pripisuju želji za adaptacijom ili prihvaćenoćšu, osoba koja laže nema zle namere i laž je usmerena na to da ta osoba bude u nekom krugu ljudi. Postoje patološki lažovi, kod kojih je cela stvarnost iskrivljena. U psihologiji gomile, ako laž dobije dozvoljeno ponašanje, onda postaje opasna (Srbija nije u ratu npr.). Zapravo, svaka laž, ukoliko je prekomerna postaje pokazatelj psihopatologije pojedinca, a u maskomununikacijama i pokazatelj bolesnog društva.
Zlo može da bude maskirano, ali nije uslovljeno prevashodno lažima.
 
sta ja znam...ne lazem bas cesto,pre bih rekla da ne govorim celu istinu i to pre svega da bih se zastitila.
mada nekad volim da lupim nesto tako glupo cisto da vidim reakciju drugih ljudi.
najgore je lagati sam sebe.kada neko to pocne da radi,upada u zacarani krug,i samo prelazi iz jedne lazi u drugu.
 
bolje se osecas trenutno,to da....ali se onda kada te prodje taj zanos,osecas sto puta gore.
meni je to pravilo broj jedan - nikad da ne lazem sebe,makar da se trudim da ti ne cinim.
 
Ja ne lazem. Mislim da je to stvarno bzvz. Chak i ako je to neka mala laz koja ce druge zadiviti, samo pomislim da to u stvari nije istina i padnem u veci bedak. Hiljadu puta je lepshe kad ti se neshto stvarno dogodilo, ili ako stvarno neshto znash pa mozesh da solish pamet. A shto se tiche zabijanja noza u ledja nashim najblizima- ja to nikada nisam uradila, a ni meni nishta posebno... Mnogi ljudi to rade iz chiste zavisti...
 
bie:
Kroz istoriju i drushtvo uvek smo mi ,kao ljudi ,nabijali nozeve nashim najblizima.!Zasto? :confused:
Uglavnom iz zavisti.....Zavist je ozbiljna stvar...a najblizima jer ih bolje poznajemo i imamo vise razloga time....mislim ne bi tako trebalo.....
A lazemo najvise sebe......pa time imamo osecaj da druge ne lazemo......mislim ne treba naglasavati da je ta samoobmana uvek privremena i da samo nama steti najvise......
.......i td.......
 
Михајло:
Због пада у грех.

To nije opravdanje da lazemo.......Zna se ko je otac lazi.....Sotona Djavo.....A mi bi smo trebali da sledeci Boga ne lazemo..............................................................................................................................................................................
:D)
 

Back
Top