Подсвест

dokaza svuda oko tebe, buraz

recimo, jesi li primetio nekad da kad hodas nikad ne razmisljas o tome kako hodas, vec se sve odvija automatski? to ti je podsvest.
bez podsvesti ne bi mogli da multitaskujemo, ne bi uopste mogli bit brzi, nego bi nam bukvalno svi hemijski proces prolazili kroz vuglu detaljno.
 
dokaza svuda oko tebe, buraz

recimo, jesi li primetio nekad da kad hodas nikad ne razmisljas o tome kako hodas, vec se sve odvija automatski? to ti je podsvest.
bez podsvesti ne bi mogli da multitaskujemo, ne bi uopste mogli bit brzi, nego bi nam bukvalno svi hemijski proces prolazili kroz vuglu detaljno.

То што си рекао је добар пример аутоматизма код свести. Доказ подсвести, какву је измислио Фројд, је нешто друго.
 
Sve je rečeno ključ na temu... ;]

Ima podsvijest kako da nema, ima ženskih ima sve.

Zanimljivo je to što se sve opaženo, rečeno itd. zapisuje u podsvijest. To znači,
da i ako se našalite na svoj račun, recimo da ste glupi itd. podsvijest to prima kao istinu.
Možda takva šala neće iz prve imati velikog uticaja, ali ako se našalite tako 100 ili 1000 puta,
postoji velika mogućnost da ćete usvojiti odr. mišljene definisano iz šale.
Zato treba pripaziti.

Sene nasilja, loše vijesti, negativni ljudi i priče oko nas, itd. sve se to zapisuje i posle budi emocije i utiče na misli,
kakve će buditi emocije i kakve će biti misli mnogo zavisi od svega utefterenog u mozgu ili podsvijesti.
Pazite šta upijate.
 
Poslednja izmena:
Sve je rečeno ključ na temu... ;]

Ima podsvijest kako da nema, ima ženskih ima sve.

Zanimljivo je to što se sve opaženo, rečeno itd. zapisuje u podsvijest. To znači,
da i ako se našalite na svoj račun, recimo da ste glupi itd. podsvijest to prima kao istinu.
Možda takva šala neće iz prve imati velikog uticaja, ali ako se našalite tako 100 ili 1000 puta,
postoji velika mogućnost da ćete usvojiti odr. mišljene definisano iz šale.
Zato treba pripaziti.

Sene nasilja, loše vijesti, negativni ljudi i priče oko nas, itd. sve se to zapisuje i posle budi emocije i utiče na misli,
kakve će buditi emocije i kakve će biti misli mnogo zavisi od svega utefterenog u mozgu ili podsvijesti.
Pazite šta upijate.

Имаш ти какав ДОКАЗ за постојање подсвести? То што си навео је само приватно мишљење. ...које може да буде тачно, али не мора.
 
Pa dokaz ti je fizički organ mozak, sinapse itd. tu je to neđe..

АЈДЕ?? Мозак је доказ за постојање Подсвести? Драги друже, Браво!

.
User ti je napiso gore post prost, ako to ne svariš onda ne mereš preskakat na moj.

О квалитету Усеровог одговора сам већ одговорио. Чова промашио тематику. А сад и ти заједно с њим.
Свеједно, ценим твој напор да даш допринос теми. Хвала.
Питање и даље остаје:

ДОКАЗ за постојање подсвести?
 
"automatizam kod svesti" ti je kontradikcija. automatizmi mogu postojati samo u podsvesti. tojest, automatizmi prodiru u svest (hodanje) ali njihovi mehanizmi (nacin na koji hodas) ne prodiru dok se ne potrudis da ih iskopas.

kako ti to nije jasno?

превише поједностављен приступ проблему. Проблем је далеко сложенији.
Питање: КАКО ЧОВЕК МОЖЕ БИТИ СВЕСТАН БИЛО ЧЕГА ШТО ЈЕ ВАН ГРАНИЦА ЊЕГОВЕ СВЕСТИ? (Enleski> How can somebody be conscious about something that is outside his consciousness??)

Ако свест тамо не допире, како можеш знати да тамо ишта постоји? Нека резерва свест ради док ова главна тилтује?? :mrgreen:
 
tako sto nista nije van granica svesti, druze kverkuse. to ti je ko da si pitao "kako mozes znati sta je unutar zgrade ako je ono sto je unutra van granica percepcije?" odgovor: tako sto zapravo nije van GRANICA percepcije, vec samo van PERCEPCIJE U TOM TRENUTKU.

to ti je pravilo perspektive: kad god gledas u jednom pravcu uvek okreces ledja drugom pravcu. ne mozes da gledas u OBA, moras da izaberes JEDAN. to ti je prosto zato sto smo mi ljudi CINIOCI univerzuma i sto kao takvi ne mozemo da vidimo CEO UNIVERZUM (jer bi to bila logicka kontradikcija beskonacne rekurzije) vec samo DEO univerzuma. znaci moras da SELEKTUJES sta ces da vidis u trenutku a ako hoces da promenis pogled, onda moras da PROMENIS selekciju, odnosno, skrenes pogled s jedne strane na drugu, odreknes se necega sto si do tad video da bi poceo da gledas u nesto drugo.
 
Poslednja izmena:
Podsvest je deo svesti,koji posedujemo svi.Tu su pohranjena neka znanja,koja su ostala tu ,jos iz vremena kolektivne svesti,pa do znanja
koja nam nisu dostupna u budnom stanju,jer svest kao pas cuvar strazari...ne dozvoljavajuci nam da imamo pristup starim znanjima..i pinealna zlezda,takozvano trece oko.
koja je zakrzljala kod savremenog coveka,pomaze da podsvest ostaje zarobljena..Ona uzima ucesce u nasem zivotu povremeno,kroz intuiciju,i snove dok straza svesti ,
postaje neoprezna...tad sanjamo da letimo,imamo kontakte sa preminulima,nalazimo se na nepoznatim mestima....i dolazi budjenje i nas strazar preuzima svoju smenu.
 
Podsvest je deo svesti,koji posedujemo svi.Tu su pohranjena neka znanja,koja su ostala tu ,jos iz vremena kolektivne svesti,pa do znanja
koja nam nisu dostupna u budnom stanju,jer svest kao pas cuvar strazari...ne dozvoljavajuci nam da imamo pristup starim znanjima..i pinealna zlezda,takozvano trece oko.
koja je zakrzljala kod savremenog coveka,pomaze da podsvest ostaje zarobljena..Ona uzima ucesce u nasem zivotu povremeno,kroz intuiciju,i snove dok straza svesti ,
postaje neoprezna...tad sanjamo da letimo,imamo kontakte sa preminulima,nalazimo se na nepoznatim mestima....i dolazi budjenje i nas strazar preuzima svoju smenu.

то је како је објаснио Фројд.
Али, али...имаш ли ти доказе за постојање подсвести? АКо је подсвест, како онда свест може бити свесна нечега што је ван граница свести?
 
Nematerijalne stvari nemozes da dokazujes materijalnim merilima,.I svest i podsvest,a o nadsvesti necu ni da govorim, su potpuno etericni,nematerijalni produkti,
uma, i ne mogu se opipati, videti,nasim culima.Kao sto ne vidimo misao, a svesni smo njenog postojanja,tako isto stvari stoje i sa podsvescu,pa i samom svescu.
Mi mozemo da uocimo prisustvo ili odsustvo svesti kod coveka,ali samu svest ne mozemo da vidimo.
 
Nematerijalne stvari nemozes da dokazujes materijalnim merilima,.I svest i podsvest,a o nadsvesti necu ni da govorim, su potpuno etericni,nematerijalni produkti,
uma, i ne mogu se opipati, videti,nasim culima.Kao sto ne vidimo misao, a svesni smo njenog postojanja,tako isto stvari stoje i sa podsvescu,pa i samom svescu.
Mi mozemo da uocimo prisustvo ili odsustvo svesti kod coveka,ali samu svest ne mozemo da vidimo.

АЈДЕ??!
Постоји и подсвест испод нивоа стопала, која стално иде за ћовеком, и помаже му много. Не морам ово доказивати, јер се нематеријалне ствари не морају доказивати материјалним. Такође постоје вештице, Ђаво, вампири...ништа се то не мора доказивати из истог разлога!...
 
Samo me zanima jedno ...da li si ti zeleo razgovor gde covek moze da da svoje misljenje,ili si zeleo da se nasalis
naravno neslano.Budi iskren jer ja sam bila iskrena na tvojoj temi.,zasto podsmesljivi ton ako se ne slazes sa mojim misljenjem?
Da li si kod mene i jednog momenta osetio potsmesljivi ton na temi koju si otvorio.?
 
то је како је објаснио Фројд.
Али, али...имаш ли ти доказе за постојање подсвести? АКо је подсвест, како онда свест може бити свесна нечега што је ван граница свести?

Kverkuse prestani da zaebavas ljude, ako ne kontaš sjaši onda.
Nemoj da se oksimoronizuješ na sopstvenoj temi tako što ti je sova na avataru koja predstavlja eto mudrost,
a ne kontaš ovo za podsvijest pored mase i argumenata i dokaza na ovoj stranici...
 
Poslednja izmena:
Samo me zanima jedno ...da li si ti zeleo razgovor gde covek moze da da svoje misljenje,ili si zeleo da se nasalis
naravno neslano.Budi iskren jer ja sam bila iskrena na tvojoj temi.,zasto podsmesljivi ton ako se ne slazes sa mojim misljenjem?
Da li si kod mene i jednog momenta osetio potsmesljivi ton na temi koju si otvorio.?

Извињавам се.:sad2: Пренаглио сам јер сам погрешно протумачио твоје намере у одговору. Мислио сам, погрешно до душе, да ти је намера да спамујеш, тролујеш тему. Није био подсемшљив тон у твом одговору. Учинило ми се да је била нека врста игнорантског тона, те сам зато одговорио иронично. Сада видим да ми је процена била погрешна. Ако прихваташ помирење, ајмо даље.

Да видимо има ли доказа за постојање подсвести. :think:

Слажем се: подсвест јесте нематеријална ствар, ..со, питање је: има ли каквих доказа за постојање такве нематеријалне ствари? Ако нема материјалних доказа, онда има ли нематеријалних? Питање сам поставио у теми, јер нисам знао одговор.

РАЗЛОГ: Па подсвест је на неки начин научна категорија. А као таква МОРА ИМАТИ ДОКАЗЕ! Али доказа нема??!!, :mrgreen:те сам дошао на генијалну идеју да отворим тему да са овим рашчистимо: ко кога овде заје6ава?! Зумеш! То је оно што многи овде нису схватаили, већ се ухватили подсвести ко пијан плота, али истовремено схватају да им плот неће помоћи да стоје на ногама, једном када их одвојиш од њега!??

...али јака интуиција им казује да ћеш их одвојити од плота врло услоро, те осећају да им предстоји ПАД, па постају нестрпљиви: вичу: сјаши, ...(подсвест је у мозгу...)бар је то очигледно,.. и сличо. Типично за људе који су схватили да су у заблуди, али им слаба личност не дозвољава да то признају, те користе противнапад и оптужбу за другу страну, не би ли тако се одбранили, надајући се да ће тај други да СЈАШЕ!! :hahaha:
 
Poslednja izmena:
Kverkuse prestani da zaebavas ljude, ako ne kontaš sjaši onda.
Nemoj da se oksimoronizuješ na sopstvenoj temi tako što ti je sova na avataru koja predstavlja eto mudrost,
a ne kontaš ovo za podsvijest pored mase i argumenata i dokaza na ovoj stranici...

Ја?? Сад си ти народни посланик који предстваља све људе овде на форуму који мисле да подсвест постоји без доказа, те си их узео у заштиту од Кверкуса!? :hahaha:
Ако се ти осећаш параноично само зато што други има мишљење дрикчије од твојих, то не значи да су сви остали такође параноици. Нема потребе да браниш друге без њиховог захева.

Рекоа си да је доказ за постојање подсвести МОЗАК! Хвала ти на доказу, не требаш се трудити више. Даље сам завршио са тобом. Ја ћу да јашем док ме коњ држи! Ако не можеш да поднесеш да ме гледаш док поносито јашем, иди донеси сена и кофу воде мојем коњу! А касније ако то будеш радио вредно и с доста љубави према коњузгији, можда те узмем за КОЊОВОДЦА! Ејјј...то је напредак! Од водоноше и коњушара до Коњовдца, БРЕ!
 

Back
Top