bolesna romantika

AntunTun

Veoma poznat
Poruka
10.793
dakle...svi smo gledali filmove u kojima junak umire na rukama voljene...il obrnuto...zatim pisma verenicima u zarobljenishtvu....itd....ja sam svojevremeno imao devojq koja je imala hronichan bronhitis...ne znam da objasnim al bilo mi romantichno :) ....koliko romantike ima u smrti i bolesti?....gledano mojim ochima...da imam devojq koja npr ima cancer il neshto....****....ja bi umro od romantike...bude li se u vama takvi tripovi ponekad?...tema i nije definisana do kraja....sad ustah....stoga budite slobodni pa improvizujte....a mozhete i neke stihove da nalepite....to bi bilo super
 
pa to je tu, verujem, da bi ti izazvalo neke emocije, tipa sažaljenja na lika iz filma ili na situaciju ili tako... nije to romantično... To je pokušaj da se pod firmom ''romantika'' prodaju muuuda za bubrege i zarade parice.
 
Pa nije to slucaj samo na filmovima. Rec romantizam ( koja oznacava citav jedan period ) nastao je od engleske reci "romantic" koja je usko vezana za OSECAJNOST. Romanticari su i te kako pisali o smrti i bolesti, mozemo slobodno reci da su to glavne teme. Pa podjimo samo od Sekspira, u njegovim tragedijama smrt je sveprisutna. Da li bi Romeo i Julija, Otelo ili Hamlet bili tako omiljeni da su imali srecan kraj? Da li bi onda Romeo i Julija postali sinonim za romantiku? Mislim da ne. Smrt uvek daje tezinu i knjigama i filmovima. Smrt nas sve potresa podjednako i najuze je vezana za emocije.
Medjutim, nije u pitanju samo romantizam. Tako je oduvek.
Kako bolest moze da bude romanticna, lepo nam je pokazao Po u svojim pesmama i pricama, uvek je pisao o zenama koje umiru, jer je nazalost i sam prezivljavao takva iskustva.
Al' naravno da ne bih volela nikad da se nadjem u takvoj situaciji. Pu, pu!
 
tako je divlja care....o tome sam pisao....kolko romantike ima u smrti....pa da....trebo sam da napishem romeo i julija...neg probah da malo uprostim....al ti si izdefinisala...fala bato bog ti sretju dao

ma ni ja ne bi volo da dozhivim....
 
Naravno da je romanticno! Eros&tanatos&slicne zezalice... Sto "smrtonosnije" to bolje-nikad ne znas kada ce biti poslednji put...Sve je to jos romanticnije a i bezbolnije kada je "ona druga strana" unesrecena...ali kako god-nije tako lose ni kad kad malo boli...
 
a ovo?....shmrc

barnswallow2gf.jpg
 
...opet zavisi ko je tu ko (?!). Ako npr. ti nisi ovaj koji je posrnuo, onda boli malo vise ali prodje. Ako pak ti jesi onaj na patosu-onda te vise nista ne boli. A da je romanticno...pa, bilo bi sanse da bude... narocito ako si ti onaj koji (jos uvek) nisi na patosu: onda ti lepo pricas svoju tuznu pricu nekom trecem-e, tada tek ima da puca od romantike, slusaoci uvek vole price koje imaju tuzan kraj. Jos ako se osete pozvanim da teshe...!
P.S. Nadam se da nisi mislio bas bukvalno na zivotinjski svet!
 
Uzasno je kada ti je partner/ka tesko bolestan, a jos uzasnije je ako si sam i bolestan.......
A kako je tek partnerima koji su zdravi i vole se i sve super i onda im dete oboli od leukemije i slicno, pa se gledaju placu i jednako osecaju bolesnima iako nisu oni licno na samrti,ali........
Ne znam, pun je zivot takvih situacija a ja sam ih se nagledala......Ali, ipak bitno je da vidis da i taj neko sa tolikim bolom, digne glavui ide dalje!To je SNAGA!
 

Back
Top