TRANSPORT SRPSKE DJECE U LOGOR JASENOVAC, OVO SE NE OPRASTA
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 60

Tema: TRANSPORT SRPSKE DJECE U LOGOR JASENOVAC, OVO SE NE OPRASTA

Zainteresovan član
    Učlanjen
    07.12.2004.
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano TRANSPORT SRPSKE DJECE U LOGOR JASENOVAC, OVO SE NE OPRASTA

Domaćin banegad (avatar)
    Učlanjen
    12.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    93

Podrazumevano Re: TRANSPORT SRPSKE DJECE U LOGOR JASENOVAC, OVO SE NE OPRASTA

sklopotnice mogao si da stavis sve na jednu temu ali nema veze. nazalost pavelic artukovic stepinac nikada nisu odgovarali za zlocine. je-bena katolicka crkva. a sto se tice osvete kome da se svetim?
    dete je dete
    **** Ryan - Richard Reiben

Ćale
    Guest

Tema gore.....

Buduća legenda Keeper (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    344

hmmmm. to se ne oprashta?
    OK, ni ne treba, samo razmislite o tome kome to necjete prashtati ;-)
    "Gospodo, život je kratak;
    i ako živimo, živimo da bismo gazili po glavama kraljeva."

Zainteresovan član
    Učlanjen
    07.12.2004.
    Reputaciona moć
    49

eh rano moja

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2078

а ја... имам и слике мртве деце и других злочина... и то све у вези Јасеновца могу да затрпавају и преоравају колико год хоће... то остаје у генетском памћењу народа... а онај који се и данас "прави луд" - нека размисли о себи... да није потомак неког злочинца, неког убице који је специјалним чакијама(кривим ножевима) који су каишевима привезивани на руке џелата да би брже и у једном потезу вадио гркљане Србима... никада то Срби неће и не смеју заборавити...

НИТИ ОПРОСТИТИ !!!
    Poslednji put ažurirao/la eremita : 20.09.2005. u 15:19
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Veoma poznat fosilvaso (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    185

Teorija kaže: Oprostiti DA, zaboraviti NE.....pitanje je uslova za davanje/primanje oprosta
    Sve je apsolutno u totalitarnom režimu!

gost 4554 nije na forumu
    На тебе се, Господе, поуздах, да се не постидим до века
    Buduća legenda
    Učlanjen
    12.10.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio banegad2004
    sklopotnice mogao si da stavis sve na jednu temu ali nema veze. nazalost pavelic artukovic stepinac nikada nisu odgovarali za zlocine. je-bena katolicka crkva. a sto se tice osvete kome da se svetim?
    dete je dete
    Nije pošteno zločine ustaša propisivati Katoličkoj Crkvi...Postoje sačuvani i objavljeni dokumenti u kojima se tadašnji Zagrebački Kardinal Alojzije Stepinac vrlo oštrim pismom obraća Anti Paveliću sa zahtevom da se prekine sa ubijanjem Srba, Židova i zaustavi nasilno pokatoličavanje. Alojzije Stepinac je isto tako naložio svim župama u NDH da zaustave pokatoličavanje Srba i ako je potrebno izdaju Srbima potvrdu da su tobož prešli u katoličku vjeru ako je to jedini način da se spasu klanja, a da onda, po okončanju rata ti Srbi ponovo pređu u svoju vjeru...

Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2078

Ипак нећу себи дозволити да ме толико изнервираш аналитичару, па да постујем једно десетак оригиналних фотографија... па је л' сада треба овде да ређамо имена фратара који су покрштавали па клали Србе ???

... а је л' су "часне сестре" тровале децу по налогу Анте Павелића ???

... доћи ће дан када ће и архиве Ватикана МОРАТИ ДА БУДУ ОТВОРЕНЕ И ДОСТУПНЕ ЈАВНОСТИ... иако је Католичка црква позната по "додавању" и "измишљању" разних
    докумената... па претходни Папа је хтео тобож да врати украдену икону Руској Православној Цркви - па га је Патријарх откачио јер је проваљено да је желео да ували "фалсификат" ???
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Domaćin banegad (avatar)
    Učlanjen
    12.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    93

Citat Original postavio analiticar
    Nije pošteno zločine ustaša propisivati Katoličkoj Crkvi...Postoje sačuvani i objavljeni dokumenti u kojima se tadašnji Zagrebački Kardinal Alojzije Stepinac vrlo oštrim pismom obraća Anti Paveliću sa zahtevom da se prekine sa ubijanjem Srba, Židova i zaustavi nasilno pokatoličavanje. Alojzije Stepinac je isto tako naložio svim župama u NDH da zaustave pokatoličavanje Srba i ako je potrebno izdaju Srbima potvrdu da su tobož prešli u katoličku vjeru ako je to jedini način da se spasu klanja, a da onda, po okončanju rata ti Srbi ponovo pređu u svoju vjeru...

nego kome da pripisemo? pa svi mi ovde dobro znamo kako je katolicka crkva zastitila pavelica i prebacila ga na sigurno. to je po meni jos veci zlocin i za to postoje pismeni dokazi. ja licno nemam nista protiv katolika ali tvoj papa moze da me poljubi u dupe
    **** Ryan - Richard Reiben

Domaćin
    Učlanjen
    24.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    87

Citat Original postavio fosilvaso
    Teorija kaže: Oprostiti DA, zaboraviti NE.....pitanje je uslova za davanje/primanje oprosta

Опроштај се не даје док га злочинац не затражи, дакле, Хрвати, ви сте на потезу.
    ДО ИСТРАГЕ

Veoma poznat fosilvaso (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    185

Citat Original postavio PAC-PAC
    Опроштај се не даје док га злочинац не затражи, дакле, Хрвати, ви сте на потезу.
    A na to će neki Hrvati: Zašto da ga tražimo, Jasenovac je bio neka vrsta današnjih Prihvatnih centara za Azilante, neki su kasnije prebačeni u druge centre, neki su ostali....
    Sve je apsolutno u totalitarnom režimu!

Veoma poznat diretore (avatar)
    Učlanjen
    18.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    182

Cisto da se odmah vidi sta je na slici

"This time next year, we'll be millionaires"

Elita
    Učlanjen
    08.05.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Bas me zanima koliko vas ima rodbine koja je skoncala u Jasenovcu???
    Ja je imam... Na desetine...
    Samo iz porodice jedne moje bake, 12 clanova je stradalo u Jasenovcu...
    I ona sama, zajedno sa sinom, mojim ujakom, bila je u jasenovackoj koloni...
    Spasili su se, na cudesan nacin...
    I nikada, bas nikada, niti od nje, niti od bilo koga, ne samo iz uze, nego i iz sire familije, ne cuh rijeci mrznje prema kompletnom hrvatskom narodu...
    Ne, nismo zaboravili... Ono sto se desilo, ostaje u sjecanjima nas potomaka...
    Ali, ne mrzimo, nismo tako nauceni...
    Na mrznji se ne gradi buducnost...
    I, prestanite da se skrivate iza mrznje... Da njome prikrivate vlastitu slabost, nemoc da se dostojanstveno izdignete iznad zla...!

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

Citat Original postavio eremita
    а ја... имам и слике мртве деце и других злочина...
    zasto drzite slike mrtve dece i ljudi na svojim kompjuterima?
    Well, of course it's a rat! You have rats in Spain, don't you - or did Franco have them all shot?

Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2078

Citat Original postavio Obersturmfuehrer
    zasto drzite slike mrtve dece i ljudi na svojim kompjuterima?
    Таман посла... ко каже да држим такве слике у комп... имам их у документима.. и скривам их од сопствених очију... и сетим се њих само када се на разним местима појаве РАЗНИ ФОЛИРАНТИ, РАЗНИ "МИРОТВОРЦИ", РАЗНИ СКРИВАЧИ ТЈ. САУЧЕСНИЦИ ЗЛОЧИНА И ГЕНОЦИДА НАД СРБИМА... разни типови који се одједном питају о чему се ту заправо ради... разни перверзњаци који би још да оптуже српски народ за "мржњу" према онима који га побише... разни људи - нељуди... е тада ми дође да постујем те слике... па онда, пошто су ужасне... ипак одустанем... 8-)

gost 4554 nije na forumu
    Buduća legenda
    Učlanjen
    12.10.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Gazdarica
    I nikada, bas nikada, niti od nje, niti od bilo koga, ne samo iz uze, nego i iz sire familije, ne cuh rijeci mrznje prema kompletnom hrvatskom narodu...
    I, prestanite da se skrivate iza mrznje... Da njome prikrivate vlastitu slabost, nemoc da se dostojanstveno izdignete iznad zla...!
    Potpuno pravo i dostojanstveno čovjeka! Žao mi je što je to zadesilo tvoju porodicu, Gazdarice! :-( :-(

Domaćin
    Učlanjen
    24.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    87

Citat Original postavio Gazdarica
    Видиш, трећину моје фамилије, ако не и половину, је побила казнена СС експедиција "Принц Еуген" и то искључиво цивиле а само зато што се нису помирили са окупацијом и то потомци оних којима смо опростили клање по Рађевини, Јадру и Мачви током Првог светског рата. Егзекуције се нису ни мало разликовале од оних у Јасеновцу. Нисмо их мрзели ни онда а ни сада али што је много много је.
    ДО ИСТРАГЕ

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

jednom sam naleteo na sajt na kom su spiskovi poginulih/ubijenih u Jasenovcu...nemam link, a ako ga nadjem poslacu ga...uglavnm, i mojih (po prezimenu iz mesta odakle i vodim poreklo) ima koliko hoces...a i drugih prezimena nekih mojih poznanika....
    Well, of course it's a rat! You have rats in Spain, don't you - or did Franco have them all shot?

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

Citat Original postavio PAC-PAC
    Видиш, трећину моје фамилије, ако не и половину, је побила казнена СС експедиција "Принц Еуген" и то искључиво цивиле а само зато што се нису помирили са окупацијом и то потомци оних којима смо опростили клање по Рађевини, Јадру и Мачви током Првог светског рата. Егзекуције се нису ни мало разликовале од оних у Јасеновцу. Нисмо их мрзели ни онда а ни сада али што је много много је.
    nemoj pogresno da me shvatis, ali da li si siguran da je to bio Prinz Eugen? mislim, oni su bili jurisna divizija, i jednostavno nisu imali vremena za takve stvari....jedino ako je pod njihovom komandom bio neki odred vermahtovaca ili neke 'domace' ss divizije....

Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2078

Врхунац ДЕЧИЈЕ КАТАКЛИЗМЕ у НДХ достигнут је 12.јула 1942. када су основана ТРИ ЛОГОРА ЗА (углавном) СРПСКУ ДЕЦУ, или како је кардинал Алојзије Степинац тврдио ЛОГОРА ЗА "ОДГОЈ И ПРЕВАСПИТАВАЊЕ" и то у Горњој Ријеци(код Крижеваца), Сиску и Јастербарском. Свет и Европа не памте логоре за заточенике у пеленама. Такође је велики број деце прогутало јасеновачко стратиште у кругу од 210 квадратних километара и логорима Стара Градишка, Млака, Уштица, Церовљани...
    Драгоје Лукић је био међу том децом... бавио се сакупљањем имена побијене деце на разноразне начине - и објавио књигу...у Галерији фресака пре неколико година ОДРЖАНО ЈЕ ЧЕТРДЕСЕТ ОПЕЛА НА КОЈИМА СУ ЧИТАНА ИМЕНА ПОБИЈЕНЕ ДЕЦЕ... стигли су до броја 11.194 ...
    Најгаднији су записи гробара Фррање Иловара који је сахрањивао децу "ПО КОМАДУ" - јер му је тако било исплаћивано .

Деца су усмрћивана најчешће отрованом храном ("часне сестре") и (по сопственом признању) отрованим инјекцијама које је давао усташки лекар Анте Најжер.
    Poslednji put ažurirao/la eremita : 22.09.2005. u 11:59

gost 4554 nije na forumu
    Buduća legenda
    Učlanjen
    12.10.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio eremita
    Врхунац ДЕЧИЈЕ КАТАКЛИЗМЕ у НДХ достигнут је 12.јула 1942. када су основана ТРИ ЛОГОРА ЗА (углавном) СРПСКУ ДЕЦУ, или како је кардинал Алојзије Степинац тврдио ЛОГОРА ЗА "ОДГОЈ И ПРЕВАСПИТАВАЊЕ" и то у Горњој Ријеци(код Крижеваца), Сиску и Јастербарском. Свет и Европа не памте логоре за заточенике у пеленама. Такође је велики број деце прогутало јасеновачко стратиште у кругу од 210 квадратних километара и логорима Стара Градишка, Млака, Уштица, Церовљани...
    Драгоје Лукић је био међу том децом... бавио се сакупљањем имена побијене деце на разноразне начине - и објавио књигу...у Галерији фресака пре неколико година ОДРЖАНО ЈЕ ЧЕТРДЕСЕТ ОПЕЛА НА КОЈИМА СУ ЧИТАНА ИМЕНА ПОБИЈЕНЕ ДЕЦЕ... стигли су до броја 11.194 ...
    Најгаднији су записи гробара Фррање Иловара који је сахрањивао децу "ПО КОМАДУ" - јер му је тако било исплаћивано .

Деца су усмрћивана најчешће отрованом храном ("часне сестре") и (по сопственом признању) отрованим инјекцијама које је давао усташки лекар Анте Најжер.

To o časnim sestrama nisam pročitao....Jeli to istina ili plod tvoje bolesne mašte...
    Šta misliš da to potvrdiš nečim pisanim?

Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2078

To o časnim sestrama nisam pročitao....Jeli to istina ili plod tvoje bolesne mašte...
    Šta misliš da to potvrdiš nečim pisanim?
    Дакле, ово остало си прочитао...или знао, а ово о "часним сестрама" ниси прочитао и ниси знао... па ко је бринуо о тој деци, ко им је припремао храну... ко их је "преваспитавао"...

имам много литературе на ту тему, али ево шта ми је при руци:
    GENOCIDE IN CROATIA 1941.-1945>
    Published by
    Serbian National Defense Concil of Canada
    Serbian Ntional Defense Concul of America
    Chicgo, Illinois, U.S.A.

Obećava **case-problem**Чича Глиша (avatar)
    Učlanjen
    06.09.2005.
    Reputaciona moć
    45

Citat Original postavio Obersturmfuehrer
    jednom sam naleteo na sajt na kom su spiskovi poginulih/ubijenih u Jasenovcu...nemam link, a ako ga nadjem poslacu ga...uglavnm, i mojih (po prezimenu iz mesta odakle i vodim poreklo) ima koliko hoces...a i drugih prezimena nekih mojih poznanika....

Овде је списак:
    http://www.jasenovac.org/victimslist/index.asp

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

jeste, to je taj.

Slične teme

1. Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 28.10.2008., 08:44
  2. glukoza kod djece
    Autor pilić u forumu Zdravlje
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 21.03.2007., 17:25
  3. Konc-logor GVANTANAMO
    Autor Salvantis u forumu Politika
    Odgovora: 76
    Poslednja poruka: 08.02.2007., 02:17
  4. Agresivnost kod djece