skretnica il ode voz za SIbir

avesic

Domaćin
Poruka
3.004
baš da ne ulazim u statistiku svojih poznanika ,,, ali desi se situacija bar jedan put u životu da ne znate koji pravac je ispravan ----- ovde mislim na recimo neku mogućnost koja vam se pojavila --- kao nova ,,vedrija ili je zanimljivija samo zato što je drugačija,,, znam da je realnost ograničena ali i ne mora biti tako ,,,

koliko vam ljudi utiču na odluke ,,, ne one svakidašnje ,,,,, nego odluke koje vam menjaju život u potpunosti ,,,, recimo ---- "ovo je moja odluka" --- prijatelji se ne slažu ,,,roditelji su protiv ,,, da li ostajete pri svome ili saslušate savete ??????
 
avesic:
baš da ne ulazim u statistiku svojih poznanika ,,, ali desi se situacija bar jedan put u životu da ne znate koji pravac je ispravan ----- ovde mislim na recimo neku mogućnost koja vam se pojavila --- kao nova ,,vedrija ili je zanimljivija samo zato što je drugačija,,, znam da je realnost ograničena ali i ne mora biti tako ,,,

koliko vam ljudi utiču na odluke ,,, ne one svakidašnje ,,,,, nego odluke koje vam menjaju život u potpunosti ,,,, recimo ---- "ovo je moja odluka" --- prijatelji se ne slažu ,,,roditelji su protiv ,,, da li ostajete pri svome ili saslušate savete ??????

ne slusam savete...velika sam ja devojcica..i ako se predjem, samo ja snosim posledice..zar ne?
 
Sama donosim odluke. Ukoliko zatražim savet, saslušam i često poslušam ako smatram da je bolji od onoga što sam mislila. Kad ne tražim savet, a dobijem ga, saslušam ali uradim onako kako sam odlučila, sistem "ne savetuj me, umem i sama da pogrešim".
 
U glavnom tražim savet od dragih ljudi,pa ako mi ne odobravaju ono što sam naumila, ja tražim dalje sve dok ne nađem nekoga da se slaže sa mnom.
To je samo da bih umirila savest i ništa više.
Teško je nekoga savetovati jer kako god da posavetuješ bićeš kriv!
 
avesic:
ma da ,,, i ako poslušaš savet niko ti ne daje garanciju ,,pa opet sama snosiš posledice ,,, ali opet mislim da je bitna podrška ,,,, kako kažu BLAGOSLOV za s.ranje u koje gaziš

Ako je taj tvoj naum glupost i ja tako mislim nikada ti ne bih dala blagoslov već bih ti kvocala svaki dan da to ne uradiš!
Ja ti dođem kao savest!:)
 
Selena:
Ako je taj tvoj naum glupost i ja tako mislim nikada ti ne bih dala blagoslov već bih ti kvocala svaki dan da to ne uradiš!
Ja ti dođem kao savest!:)


KOKOŠKO



hepotebehah ---- pa nismo mali ,,,,,,,,, dobro de ajde lj i s pa šta ???? što samo novi nickovi mogu da imaju dileme i pitaju za savet ,,,,, e pa ja vas pitam za savet da li da prihvatim savet ???? hahahaha ,,,,,

ma jok bre nisam ja bitna ,,nego čisto onako ,,,, nikada nisam prihvatala savet ,,,pogotovo onaj koji nije tražen ,,,,,

nekako mi dodje nekulturno da te neko savetuje ako mu se ne obratiš za pomoć ,,,,,,


znaš ono " DA SE JA PITAM ....."
I ONDA čuješ iz daljine ,,,,,,, "DA ,,,,,ALI TI SE NE PITAŠ ,,,prema tome
 
avesic:
koliko vam ljudi utiču na odluke ,,, ne one svakidašnje ,,,,, nego odluke koje vam menjaju život u potpunosti ,,,, recimo ---- "ovo je moja odluka" --- prijatelji se ne slažu ,,,roditelji su protiv ,,, da li ostajete pri svome ili saslušate savete ??????
Ako pitam za savet, onda ga i saslušam.
I razmotrim rečeno uprocesu odlučivanja.
Ali, ako sam nešto već odlučila, naročito kada su lične
i krupne stvari u pitanju - nema boga da neko utiče na mene.
Moji roditelji znaju da sam takva još od 13. god, i od tada
me puštaju. Da donosim svoje odluke. Ali bogami i da snosim sve posledice istih.
Prijatelji su drugo. Njih odabiraš prema sličnostima, razumevanju, bliskosti. Retko
se desilo da moji prijatelji ne razumeju moje odluke.

Ala davim od jutros... :lol: :lol: :lol:
 
Postoje dvoje prijatelja koje konsultujem kada se upletem.
Mnogo je lepo to uplitanje. Ali, ne bih udarao glavom o zid samostalno, onda indirektno uvučem i njihu priču, lakše veslam u trojcu hahahha. To su ljudi koje znam decenijama i koji me odlično poznaju.
Ne može niko da utiče na tvoje odluke, ali može maaaaalo da pomogne. To je i poenta priče.

P.S. Ako imaš klince pusti dečka na miru.
Eto ti savet :wink:
 
heheheh..da, grupno lupanje glavom u zid....ma imam i ja te fore..kao, kad nesto ne mogu da resim..samo ja to ne zovem, savetovanje, nego kukanje..zato sto znam da cu ja na kraju biti ta koja ce doneti odluku..al, prija mi da kukam..:lol: :lol: :lol:

e da..procitah juce..ispovest je dobra za dusu, al je losa za reputaciju:roll:
 
HEPOPETEHAH ,,,, neću savet ,,, jer sam ja jedna brljotina ,,,, ali sada se desilo nešto u čemu me svi podržavaju ,,, doduše tema nije na svom mestu ,,bilo je onako indirektno i obrnuto od situacije ,,, ali ako me želite kao PACIJENTA ,,,eto vam ME ,,,,,

dakle imam priliku za hvatanje suprotnog pravca ,,, jer ovaj očigledno ne valja ,,, do sada me svi kritikovali ali sada se dešava da me svi podržavaju ,,, pa eto malo sumnjam da nisam upala u neki vremenski procep ,,,, možda me nevolja VUČE na očigled svih ,,,, a na meni je okrutna odluka DA ili NE
 
avesic:
baš da ne ulazim u statistiku svojih poznanika ,,, ali desi se situacija bar jedan put u životu da ne znate koji pravac je ispravan ----- ovde mislim na recimo neku mogućnost koja vam se pojavila --- kao nova ,,vedrija ili je zanimljivija samo zato što je drugačija,,, znam da je realnost ograničena ali i ne mora biti tako ,,,

koliko vam ljudi utiču na odluke ,,, ne one svakidašnje ,,,,, nego odluke koje vam menjaju život u potpunosti ,,,, recimo ---- "ovo je moja odluka" --- prijatelji se ne slažu ,,,roditelji su protiv ,,, da li ostajete pri svome ili saslušate savete ??????

Ostajem pri svome. Na kraju cu sama sebi biti kriva ukoliko je odluka bila neispravna, sto mi je mnogo lakse nego da lupam glavu sto sam slusala nekog drugog. Spremnost na rizike znaci i spremnost na posledice..odnosno morala bi da znaci.
 
ma zato se ja i brinem ,,,, jer svi sebe vidimo kao GREŠKU u koracima kada je odluka ispred nas ,,,, šta onda znači samopouzdanje ??? ,,, ili strah od nepoznate situacije ??? ,,,,,, bem li ga ,,,,

a antun tun me prevnu sa stolice što SE MRZI
 
pa nije da se bash mrzim....da se mrzim ubio bi se....nego sam nedosledan....lenj....bez samopouzdanja...bez zhelje...nishta me ne chini sretnim....nije mi stalo....i da ne nabrajam....ponekad se i mrzim....ne zbog greshaka....vetj zbog propusta....znash ono :
over thinking, over analyzing separates the body from the mind
withering my intuition leaving opportunities behind
e tako nekako...samo se ja mnogo tripujem oko raznoraznih stvari....i onda odoshe opportunities u 3pm...al dobro....smej se danas....sutra tje biti josh gore
 

Back
Top