klavirce
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: klavirce

Početnik
    Učlanjen
    23.04.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano klavirce

ima li neko na ovom forumu ko svira klavir ,hocu reci ko se u to razume!
    svirati klavir nije lako,pretpostavljam,a ni objasniti,ali ako vam niej tesko napisite nekoliko recenica,moze i vise,o nekim muzickim cinjenicama koje se moraju razumeti da bi se svirao klavir
    primer znak -
    ili # itd,ne zamerite ukoliko sam nejasno "objasnio"sta hocu reci

Zainteresovan član shone83 (avatar)
    Učlanjen
    25.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano Re: klavirce

Jesi, objasnio si previse nejasno! Ja sviram klavir ali nemam pojma sta si hteo!

Domaćin Dont_Break_The_Oath (avatar)
    Učlanjen
    16.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    88

Slazem se sa prethodnim postom......hajde malo jasnije reci sta ti zapravo treba.
    Lokk dine øya å tænk, sommeren fall så fort, det virka så laingt oinna, eller va det i går, da tida itt betydd nokka.
    Og da du møtt din vinter, dansandes me hænnes døtra, te du trøitt og kaild vi e mytti smartar einn modi, du vente te imorra me å ring.

Buduća legenda Banshee (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    307

i ja sviram klavir ali malo teze ce ici to objasnjavanje na forumu.
    you make me sick because i adore you so

Elita ? (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2004.
    Reputaciona moć
    0

# je povisilica
    znaci ako imas notni sistem - to je onih pet linija sa nekim znakom na pocetku

npr jedan je kao zapetljana dlaka
    ta zapetljana dlaka je "violinski kljuch"

kljucevi ti odredjuju kako ces da citas note. note znas kako izgledaju. e sad recimo imas taj violinski kljuc na pocetku i notu u prvoj praznini odozdo. (izmedju najnize i sledece linije)
    e to ti je nota FA i to sviras kao belu dirku koja je prva u sektoru sa tri crne. ok nasao si FA
    e sad kad ima #ispred onda sviras crnu dirku koja je odmah desno od fa. to se cita kao Fis

- ti je verovatno pomocnica. to je kad vidis notu sa tim - kao kaish. pomocnica ti simulira liniju, da n ebi uvek pisao hiljadu tih linija.

e tako su mene ucili u skoli ili vrticu kad sam nekad davno ishla - kaish, praznine i linije

eto morala sam da se pohvalim malo d alecim komplexe

ali trebaju ti chasovi solfedja recimo i tih osnova
    ako si naucio do sada. ja nisam struchna mada taj osnovni nivo bih i mogla da objasnjavam mozhda da se dogovorimo a mada ne znam da li mogu. ne mogu pitaj nesto josh nemam sada stav

e samo. nije Fis zbog Fa, nego note mogu da se obelezavaju i abecedom. to verovatno znas ako si u vezi s gitarom i dur mol. Fa je u stvari F, pa od F je Fis.
    od G bi bilo Gis. imas i snizavanje, to je onaj znak "b". to ti je pola tona ispod datog. odnosno sledeca dirka na klaviru. tako ispadne da je npr Gis=As

inache to ti je temperovani sistem tako je tu, to da je isto. danas su svi instrumenti valjda tako namesteni. mada ne znam da li je na violini recimo, valjda mora, ali oni ne moraju da sviraju tako. postoji nekakvo fizicko objasnjenje polustepena to je neki odnos ali se to ne poshtuje i sad mi nije nista jasno izgubila sma se a i vi i mislim ko oce nek nastavi
    Poslednji put ažurirao/la ? : 24.09.2005. u 22:19 Razlog: ma nesto sam pogresila

Poznat linabg (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    121

Ma ja bih nastavila nego mislim da nemam kome jer je on postavio temu i zapalio. MOra da je pronasao podesniji izvor onoga sto ga zanima... Ako nekog drugog nesto zanima nek pita, ima nas dosta muzicara ovde..

Domaćin Dont_Break_The_Oath (avatar)
    Učlanjen
    16.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    88

Citat Original postavio linabg
    Ma ja bih nastavila nego mislim da nemam kome jer je on postavio temu i zapalio. MOra da je pronasao podesniji izvor onoga sto ga zanima... Ako nekog drugog nesto zanima nek pita, ima nas dosta muzicara ovde..
    Indeed.
    Gitarista ovde.
    Lokk dine øya å tænk, sommeren fall så fort, det virka så laingt oinna, eller va det i går, da tida itt betydd nokka.
    Og da du møtt din vinter, dansandes me hænnes døtra, te du trøitt og kaild vi e mytti smartar einn modi, du vente te imorra me å ring.

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •