Ljubitelji stripa, koliko godina imate?

27. Сећам се кад сам као клинац куповао један у то време популаран стрип. И једном приликом сам продавцу остао дужан као рецимо сад 20 динара. И једном приликом сретнем га у граду и он крене према мени. Али не претећи , једноставно нешто ми је довикнуо. Ја уплашен отричим до мајке и кажем јој да продавац хоће да ме истуче јер му дугујем паре. После се испоставило да је он хтео да каже да је изашао нови број , а за дуг је био и заборавио. Од тада не купујем стрипове
 
Evo mojih nekoliko junaka zbog kojih sam naučio čitati pre škole ;)

Zagor junak Dakvudske Šume ;)

0595-zagor-izaziva-1-728.jpg


Kapetan Miki Junak Fort Kulvera ;)

kapetan-miki.jpg


Komandant mark Vukovi sa Ontarija ;)

komandant_mark-specijal-9-tigrica_s_ontarija.jpg


Veliki Blek (Janek Lorek) Crni Gusar ;)

20mkjb.jpg


Bile nezbrižne godine, vala i najlepše...nije se imalo, ali nije ni falilo nešto posebno...
tako reci ma nije se baš ni znalo šta ima.... kada kao klinac ovako nešto čitaš.... :hahaha:
 
Khm,khm izgleda da sam ja najstariji 40+godina,stripove sam citao od kada znam za sebe,prvo crtane a kasnije i pisane romane.Odavno ih vise nemam ali sam sacuvao jednu kolekciju pisanih romana i naravno imam i crtanih ali na diskovima,jbga 21 vek :) inace kada sam bio mladji komsinica mi je radila u trafici pa mi je davala stripove da procitam i posle ih vratim.
Tako da ako neki nisam licno imao onda sam ih procitao sve koji su izlazili.
 
Poslednja izmena:
Никад човек није довољно стар да би престао да чита стрипове.

Apsolutno se slažem
Ljudi identifikuju stripove sa slikovnicama za decu
A posebno danas postoji mnogo više ozbiljnih stripova za odrasle
Mada još uvek volim da povremeno čitam Paju Patka Karla Barksa
(Dizni je samo osmislio lik-stripove su crtali različiti autori)
 
40 okruglo.
I uvek mi je bilo simpaticno sto sam citala stripove kao klinka kad se nekako podrazumevalo da decaci kupuju i citaju Velikog Bleka, Zagora, Mister Noa, Komandanta Marka, a ja sam bas uzivala u njihovim pustolovinama, ljubavni romani su dosli kasnije....
I sad bih volela da imam bar neki u rukama. Sad mi je smesno, secam se stripa Komandant Mark i vukovi sa Ontarija.... a doslo vreme da sam bas ja u tom Ontariju, a Marka nigde :D :D :D

- - - - - - - - - -

komandant-MARK-VUKOVI-SA-ONTARIJA-ZS-86_slika_O_19267621.jpg
 
41...Citam oid 4te godine, kroz ruke mi je proslo sve zivo, pocev od onih starih Tarzana(malo izdanje, plave korice), Zagor, Blek, ma SVE ZIVO :)U secanju mi ostao Alan Ford, Maxmagnus-druzina od Vjesala, Conan...a progutao sam i gomilu pisanih romana-Lun Kralj Ponoci, Ninja, Dok Holidej, Conan, itd itd...
P.C. Ne znam odakle ta predrasuda da stripove citaju samo deca?Ljudska masta ne zna za granice/godine :)

- - - - - - - - - -

a trenutno...?jedva iskopao http://readcomiconline.to/Comic/Spawn/Issue-108?id=20382#15
Brutalna ideja/prica...A zavisi ko crta, i crtez...
 
Imam starijeg brata uz kojeg sam pocela da citam stripove.Naucila sam prvo latinicu zbog stripova, 4god, pa posle cirilicu. Brat ih je citao na taj nacin sto okrene odmah kraj stripa i pogleda zadnje dve tri strane, a onda od pocetka. Nikad mi nije bilo jasno kako to moze, ubije svu draž, ali to je bio njegov način citanja stripova.

A rasla sam u ono zlatno doba stripa kada su stripovi bili svuda, puni izlozi trafika raznih stripova. I junaka mali milion, za svaciji ukus. Prvo procitam omiljene, a onda redom, i one koje ne volim. :D Bili smo ovisnici od stripa.
 
Poslednja izmena:
E bravo i ja sam se "navukao" na Martija Misteriju nedavno (a sad imam 33 , mada obicno mi daju bar 7,8 godina manje) , definitivno mislim da je bolje tako, jer ipak je bolje takve stripovi citati kad si malo stariji i kad vec znas neke stvari i kad si informisaniji o raznim temama i kad si vec napunio glavu razno raznim informacijama, da sam Martija Misteriju citao kao klinac mislim da ga nebi skapirao na pravi nacin.
 

Back
Top