DVD to Divx

absonic

Domaćin
Poruka
3.197
Koji mi program treba da prebacim DVD u Divx
po moguctstvu da nije veliki (do 5 mb) i da je free...

probao sam trial DR DivX al me nesto jebucka pa da probam neki drugi
 
absonic:
Koji mi program treba da prebacim DVD u Divx
po moguctstvu da nije veliki (do 5 mb) i da je free...

probao sam trial DR DivX al me nesto jebucka pa da probam neki drugi

***

pomoči ću ti ja, ali....!!!

..jesi li uopće probao u Google upisati nešto kao "dvd2divx"..."dvd to divx"..."convert dvd to divx"... (naravno sa navodnicima).....???...Mislim, ne kritiziram, ali ovako ćeš ostati potpuno informatički nepismen...Ljudi traže sve na pladnju...Pa potrudi se malo...

Možda bi ti bilo lakše da nisi ni tražio nekakav program!...Samo up-load-aš taj fajl "nekako" ovdje i tražiš da ti ga netko konvertira...

Nije ti bolje da saznaš uopće nešto o kompresiji,dekompresiji, codec-ima,formatima,....pa onda uzmeš jedan "bolji" program pa radiš što te volja..konvert,titlanje,dodavanje i oduzimanje chapter-a...??

** ali evo,....
http://dvd2divx.verkkomaailma.com/english.html
 
ok, ma nosi se!

za tvoju informaciju trazio sam na GOOGLE-u, i ukucao sam dosta fraza, ali nisam dobio nista korisno...

svi programi koje sam nasao su kao free, a kada ih skinem kaze da mora da se kupi i da kao free werzija moze da konveruje 1/3 ili 1/2 filma,
pa ako si video napisao sam da li neko zna za neki FREE program, jer mozda je neko imao sl problem i veca je sansa da ovako dobijem pomoc,,,,
 
Nema smisla da gubis zivce, covek bi pomislio da si posle 1670 postova to shvatio...

Ja bi ti preporucio Ace DVD backup ili XMPEG. Oba programa su negde oko 1,5 MB. Posto
insistiras da je program free onda je tvoj izbor definitivni XMPEG.
www.xmpeg.net
Od verzije 5 pa nadalje doziveo je potpunu automatizaciju tako da ces za par minuta lako shvatiti
kako se koristi,ako nikad ranije nisi to radio.
Samo bi ti jos napomenuo da od velicine kompresije(smanivanja) materijala zavisi za koliko ce
posao biti uradjen. Mada je neko prosecno vreme oko 2x duzina filma.
Video kodek: divx 6, audio kodek: LAME.

Poz.

P.S. Primetio sam u poslednje vreme da ljudi daju savete i prepurucuju programe koje nisu
ni probali,koristili ili instalirali. Zamolio bih ih da se toga uzdrzaju jer zbunjuju i ovako zbunjene
forumase i vise odmazu nego sto pomazu.
 
da, bas sam skinu xmpeg, ali sam ja skinu neki all paket od 4mb
i taman kad stigne kod nekog 6000-tog frejma izbaci mi poruku WINDOWS ENCONCURED AN EROR and program needs to be closed we are sorry for the incovinience...

i tako svaki put....
reinstalirao sam al ne vrediii!

nije sudjeno da konvertujem dvd u divx pa to ti je...

a koliko je normalan prosek da se dvd od oko 4.5 GB konvertuje u dvx od oko 700 MB
 
Ili je fajl ostecen pri prebacivanju sa cd na hard-probaj ponovo ili se kodek
mozda "zakucava"-probaj drugi.
Prebacio si film na hard??

Sve zavisi od kolicine stvari koje hoces da uradis...npr. za film od 1:38:38 kad ga
kodujes na 640x512 sa krupovanjem ivica sa nekih 840 kbps u jednom prolazu. Brzina
je negde oko 10 frejmova u sekundi sto ce reci 5-6 sati za ceo film sa P4 1,6 GHz.
Naravno,ako programu prepustis 100% procesorskog vremena. I ako ne radis krupovanje
ustedeces negde oko sat-dva.

P.S. Nije to nista jos si dobro prosao,cekaj samo da pocne "brazde" od lose odabrane
rezolucije ili "pixselizacija" na aktivnijim scenama ili cuvena desinhronizacija
zvuka i slike ili... pa to sve pomnozis sa 5-6 sati. I dobijes jako mnogo utrosenog
vremena i struje da ti se "debelo" vise isplati da si odmah dao 40 din za prazan
DVD disk.
 
Ja koristim program 1click DVD ripper
Naravno pre toga i DVD Shrink ( ako je DVD veci od 4.7GB)
U programu 1 click DVD ripper izaberem najduzi fajl- jer je to uglavnom film.. Parametri su uglavnom podeseni kako treba i to je to..
Doduse ne secam se da li sam morao da skinem neki krek za njega ali program sljaka
 
nindza52:
Ja koristim program 1click DVD ripper
Naravno pre toga i DVD Shrink ( ako je DVD veci od 4.7GB)
U programu 1 click DVD ripper izaberem najduzi fajl- jer je to uglavnom film.. Parametri su uglavnom podeseni kako treba i to je to..
Doduse ne secam se da li sam morao da skinem neki krek za njega ali program sljaka

Dobar jeste, ali treba ''ono sto necemo imenovati''
deal.gif
 
absonic:
ljudi, a kako ja DVD sa kompa sa NEROM da narezem na cd?
mislim, na sta idem i to...
i kolika je prosecna duina takvog nasnimavanja?
na jedan cd da narezes dvd. da li si pogresio u ispisivanju teksta ili sta. Ako rezes dvd disc rezes na dvd video ako pak hoces da ga spakujes na 6 cd onda ga ubaci u vin rar i podeli na 6 arhiva ali prethodno napravi od tog dvd iso file ili nrg ili mds kroz nero image ili alc 120%. Ja drugacije nisam probao a bas me zanima da li moze i neki drugi nacin... a da mislim da ,oze i kroz alc120% na ono deljenje fajla.
 

Back
Top