Bebe i deca u Abu Dabiju

JakovljevicM

Početnik
Poruka
3
Poštovani prijatelji u tuđini,
Uskoro vam se pridružujem tamo pa me gomila stvari interesuje. Ako neko zna odgovor na neko od sledećih pitanja bio bih mu jako zahvalan.
Naime, od oktobra bi trebalo da se preselim za AD, na period ne duži od 5 godina. Tamo dolazim sa porodicom, koju sem mene čine još supruga i dvoje male dece(18 meseci i 4 meseca).
-interesuje me šta od smeštaja da rentiram, kuću ili stan, vaša iskustva? (poslodavac obezbedjuje 150kAED/Y za smeštaj, možda i malo više)
-koliko su pouzdane agencije koje nude nekretnine i koliko su ti oglasi realni, ili je ovo što vidimo samo mamac?
-video sam da u Dubaiju postoji srpski vrtić, ima li šta slično u AD?
-kolike su cene bebi opreme i ostalih potrepština za malu decu?
-ko vama tamo čuva decu i kolike su cene za te usluge?
-kako naći pouzdanu osobu za čuvanje dece,u stvari više za pomoć oko dece i pomoć u kući (pranje, kuvanje, peglanje)?
-ima li naših žena koje rade kako bejbi siterke ili je i taj posao prepušten osobama sa azijskog kontinenta?
-šta se dešava sa automobilima tamo, koliko je skupo rentiranje? za prvi period ću sigurno morati da rentiram nešto, a kako i za stanove, nemam pojma koliko su agencijski oglasi realni.

Eto, to je nešto najosnovnije što mi je sada palo na pamet, verovatno ću se sukcesivno prisećati još gomile pitanja.
Hvala veliko!
Jakov
 

Back
Top