Skola astrologije za pocetnike.

Snow_Queen1

Aktivan član
Poruka
1.168
Svi koji ne znaju a zele da znaju o astrologiji, zasluzuju na ovom divnom forumu jednu ovako lijepu temu.
Ja se ne razumijem ali cu da ucim.
Nadam se da ce postovati i oni koji nesto vise znaju tako da....WELCOME TO CLUB! :D

Evo mog doprinosa za pocetak, ispravite me ako grijesim,

kuce, kojih ima dvanaest redom znace:

1 - licnost, identitet, telo, rano detinjstvo,

2 - finansije, imovina, svest o sopstvenoj vrednosti, talenti i potencijali,

3 - komunikacije, braca i sestre, kratka putovanja, lokalno okruženje, svesni um,

4 - dom i roditelji, nekretnine, "zavrsnice" života, koreni,

5 - ljubav, deca, kreativnost, sport, uzgredna zanimanja, spekulativnost, hazard, rizik,

6 - zdravlje i prehrana, navike, rad, usluge koje pružate, kucni ljubimci,

7 - partneri, bracni i poslovni, odnosi sa publikom, pravni poslovi,

8 - podrska, seks, nasledstva i zavestanja, porez, okultizam zavrseci, obnavljanje,

9 - pravo, religija, visi um, obrazovanje, duga putovanja, familija,

10 - profesija, jedan roditelj, autoritet, ego, prestiž i ugled,

11 - ciljevi želje i nade, prijatelji, velike organizacije, neocekivani dogadaji,

12 - skriveni talenti i potencijali, istraživanje, delatnost daleko od ociju javnosti.


Ovo je po mom laickom misljenju jedna od prvih stvari koju bi trebali da prostudiramo...
 
-Prva kuca uvek pocinje Ascendentom (podznakom), jer "Ascendent je tacka na istoku u trenutku rodenja. Svaka kuca ima po 30 stepeni."

-Ako ne znate kad ste rodjeni nije sve izgubljeno. Postoji nesto sto se zove Rektifikacija horoskopa:

"Cest je slucaj da se ne zna tacno kada je osoba rodena. Tada treba izvrsiti rektifikaciju horoskopa, tj. na osnovu nekih podataka, do kojih se dolazi ispitivanjem dogadaja iz života osobe, treba dokuciti stvarni trenutak rodenja. Posto uvek postoji samo jedan trenutak rodenja, garantovano je da se rektifikacija uvek može izvrsiti. To je, medutim, posao za iskusnog astrologa.

Postoji mnogo nacina da se nacrta natalna karta..."
 
Poslednja izmena:
Prva kuca uvek pocinje Ascendentom (podznakom), jer Ascendent je tacka na istoku u trenutku rodenja. Svaka kuca ima po 30 stepeni.

Nije potpuna cinjenica da su kuce podeljene tako da je svaka po 30 stepeni, tj. to je samo jedna od podela kuca. Obicno su kuce nejednake veličine. Postoje različite podele kuca, najpoznatija je Placidus podela kuca, zatim postoji Koch, Campanus, Regiomontanus...
 
I činjenica je da se kreće od prvih koraka, npr simboliku savladaš vežbajući posmatranje kroz astrološke slike kombinovanjem značenja planeta sa značenjem znaka u kome se nalazi. Njiova esencijalna priroda.
Npr
Sunce u Ovnu ( pa zilion slika ;) ) : Sunce: otac, muž, šef...Ovan: nestrpljivost, policajac, Nemačka...itd
I da imaš uvek neke slike, za početak se simbolika tako uči ( razbijen prozor- Mars u Raku, izgubljene naočare Mecec u Ribama, nestrplivo dete Merkur u Ovnu,ljubav na moru- Venera u Ribama,kuća u inostranstvu Mesec u Strelcu) , a tek posle tumačenja, povezivanja,analize, sinteze...Što više slika, bolje, jer beskrajno je, zabavno, korisno :)
 
Ovo cak i ja znam! :D

vladar Ovna je Mars
vladar Bika je Venera
vladar Blizanaca je Merkur
vladar Raka je Mesec
vladar Lava je Sunce
vladar Device je Merkur ( opet)
vladar Vage je Venera ( opet)
vladari Škorpije su Mars i Pluton
vladar Strelca je Jupiter
vladar Jarca je Saturn
vladar Vodolije je Uran
vladar Riba je Neptun
 
Ovo cak i ja znam! :D

vladar Ovna je Mars
vladar Bika je Venera
vladar Blizanaca je Merkur
vladar Raka je Mesec
vladar Lava je Sunce
vladar Device je Merkur ( opet)
vladar Vage je Venera ( opet)
vladari Škorpije su Mars i Pluton
vladar Strelca je Jupiter
vladar Jarca je Saturn
vladar Vodolije je Uran
vladar Riba je Neptun

Водол'ја има још и сатурн.
 
Када се каже да нешто није најбоље, ваљало би рећи и због чега људима који нису упућени у астрологију.

''Мени није'' - Опчињава ме оваква елоквентност, без љутње. Конструктивност.

На пример - шта су повољни, а шта негативни фактори система кућа који нису пласидус?!
 
Када се каже да нешто није најбоље, ваљало би рећи и због чега људима који нису упућени у астрологију.

Ovim si hteo reci da si ti upucen u astrologiju? Covece, napravio si pocetnicku gresku u stepenovanju, to dokazuje i kakva moze biti analiza. Zaleces se, to ti je od lose aspektovanog Marsa.
 
Ништа ти то не вреди изазивање и ћорава кока посао.
Исто питање важи и за тебе, осим поганог језика чим ти неко нешто каже (препуна тема твојих прекршаја, смири то), ваљало би мало конструктивности.

Дакле, систем кућа.

Prica kaze sledece:
шта су повољни, а шта негативни фактори система кућа који нису пласидус?
 
Nece ti proci da ti meni govoris o cemu ce se pisati na temi. Ako ti je do Plasidusa pisi, a kuknjava sa modovima je nastala iz straha cim ih pominjes. U prevodu ja sam to ovako shvatio: "Kamaele, ako nastavis da me diras opet ce te moderatori kazniti, mi smo ovde zasticeni i nemoj to da radis, ne diraj me"....

Necu. Evo, sklanjam se a ti nastavi o sistemu Plasidus sa svojim pačićima.
 
Po rijec, dvije a negdje bogami i tri :) o planetama.

Mars - Energija, snaga
Venera - Ljubav, Ljepota
Merkur - Intelekt, komunikacija
Mesec - Dusa, Emocije
Sunce - Vatra, Energija
Pluton - odsutno, nevidljivo, iznenadjenja
Jupiter - Sreca
Saturn - Tezina, Materija, suzdrzljivost, strogost
Uran - pobuna, nekonvencionalno
Neptun - Voda, Emocije

Ako neko nesto ima da doda ili promijeni otvoreni smo za svaku saradnju! ;)
 

Back
Top