LJudi,pomagajte!

samuilov

Zainteresovan član
Poruka
209
Ove godine zavrsavam cetvrti razred gimnazije i potpuno sam neodlucna sta da upisem jer me nista ne ineresuje posebno a i jako malo sam informisana.Naime,razmisljam o pejzaznoj arhitekturi,grafickoj tehnologiji ili molekularnoj biologiji.Ima slicnosti jedno sa drugim,nema sta!:)Bila bih zahvalna kada bi mi neko rekao sto vise informacija o bilo kom od ovih fakulteta;sta sve treba za prijemni(pogotovo me interesuje za pejzaznu arhitekturu),sta se uci,kakvi su to predmeti,gde se posle zavrsetka fax-a moze zaposliti,sta raditi,...sve sto znate a sto bi mi pomoglo da se odlucim!:)Unapred HVALA!:)
 
E, fala ti ko bratu,bas si mi pomogao!:)Nije da sam neki smoren tip ali hajde sad malo ozbiljnosti molim vas.Ljudi nemojte da vas mrzi,napisite nesto ako znate verujte mi,pomoci ce mi vasi saveti i iskustva!
 
možda nije loše da zaista razmisliš o turističkoj kad ti čovek predlaže.
Lepo završiš školicu, zasposliš se u nekoj agenciji, budeš vodič, vidiš svet.... Divota jedna!
A i ne uči s mnogo.
 
e ako ce ti nesto znaciti i ja sam ove godine cetvrta godina i treba fax da upisem..sto se tice turisticke,to je ozbiljno dobra skola..lepa stvar i jos se ok zaradjuje..ne znam da li te interesuje,ali evo ja sam planirala da upisem ili filoloski ili turisticki fax.... ;)
i opsuteno razmisljaj i naravno trazi sto vise saveta ;)
 
Pejzazna arhotektura je, cini mi se, na sumarskom fakultetu.
Nadji njihov sajt sigurno ces tamo imati sve potrebne informacije.
P.S. sto se turisticke tice-upisi to samo ako te stvarno zanima-jer to je profesija koja zahteva stalan pokret...
 
Ja josh nisam 100% sigurna,ali ozbiljno razmishljam o molekularnoj biologiji. Ono shto mogu da ti kazem je da ne upisujesh to ako te
zaista ne zanima, jer je izuzetno tezak fax.
Za prijemni treba 4 god biologije za prirodni smer, ne znam tacno koliko primaju na budzet u BG, verovatno oko 50,jer u NS primaju 30. Znam da je jako to perspektivno zanimanje, pogotovu u inostranstvu (diploma je medjunarodno priznata).
Ako necesh da se ubijash od ucenja,bolje upishi neshto drugo npr. neki privatni fax .
 
Ma sta ste ljudi zapeli za tu turisticku,po mom misljenju,sa turistickom....ovde,ako cemo pravo i nije razvijen neki turizam a moras imati puuunooo srece,da upadnes u neku dobru agenciju pa da vrsljas po svetu i budes kao onaj sa bk televizije sto "drzi" svet na dlanu.Za to je potrebno i dobro poznavanje sto vise jezika a ja ih bas i ne znam...tako da ...lepo je to ali ne zanima me.Ako budem imala para(budem imala:))moci cu u svakom slucaju da putujem:)
javljajte se vi slobodno,...bez obzira sto necu turisticku,...mozda i razmislim jos o tome,... :)
 
Упиши оно шта те највише занима и шта и волела да радиш. И молекуларна биологија и пејзажна архитектура је занимљива, али опет потпуно различита...
 

Back
Top