Филолошки факултет

Шта студирате?

  • неолатинске језике и књижевности

  • германске језике и књижевности

  • словенске језике и књижевности

  • општу књижевност са теоријом књижевности

  • оријенталну филологију и књижевности

  • општу лингвистику

  • библиотекарство и информатику

  • неохеленистику или хунгарологију или албанологију


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

mixy

Zainteresovan član
Poruka
252
Каква су ваша искуства са студија? Који језик изучавате и шта вам је био највећи проблем док сте били бруцоши? Какве су могућности по дипломирању? Планирате ли магистарске?

Поздрав свима!
 
mixy:
Каква су ваша искуства са студија? Који језик изучавате и шта вам је био највећи проблем док сте били бруцоши? Какве су могућности по дипломирању? Планирате ли магистарске?

Поздрав свима!

Iskustva sa studija-zaista divna...Najveci problem dok sam bila brucos bio mi je strah od nepoznatog (ah, ti Ispiti sa velikim "i")... Mogucnosti po diplomiranju- zavisi, u proseku bedne... Planiram li magistarske? Zavrsavam ih uskoro...
 
Moja iskustva su ok, nisam ni jednu godinu okinula, nisam imala vecih problema, a nisam se razbijala od ucenja. Ali nisam ni obozavala fax. Shvatila sam ga poslovicno - ok, ovo treba da zavrsim, sto bolje mogu, i tacka. Neki ljudi ga upisu jer zaista vole jezik (obicno shvatis da ces se jezikom najmanje baviti, nas su razbijali od knjizevnosti), neki imaju bas high hopes, pa se kao, razocaraju. Ja se nisam razocarala, u smislu, nista spec nisam ni ocekivala, nista spec nije ni bilo.
A kakve su mogucnosti posle, to ti, kao i za svaki drugi fax, zavisi od tebe. Ja imam koleginice koje nista ne rade, iako su diplomirale, a imam ih koje mlate pare samo tako, a ostalo im je jos nekoliko ispita do kraja. Neke su otisle u inostranstvo na postdiplomske, ili da rade.
Ja sam upisala magistarske, ali ne na filoloskom. Zelim jos sire obrazovanje, pa mi ovo trenutno vise odgovara.
 
Jovcica:
Ehej, je l' zna neko kada pocinje nastava na filoloskom???





Ove godine
za spanski (budzet) donja granica bila je 81.68
a za samofinansiranje 74.78 poena
za engleski (budzet) donja granica bila je 88.49
a za samofinansiranje 81.73 poena
Pozdrav
----------------------------------------
88.49
Аааауууууууууууууууу !!!
Сваке године све више и више...
 
Jovcica:
Ehej, je l' zna neko kada pocinje nastava na filoloskom???





Ove godine
za spanski (budzet) donja granica bila je 81.68
a za samofinansiranje 74.78 poena
za engleski (budzet) donja granica bila je 88.49
a za samofinansiranje 81.73 poena
Pozdrav

Наравно. Студије за бруцоше почињу 03. октобра 2005. када ће студенте примити декан у Сали хероја у 12.00, а у 13.00 управници студијских група.
Шта си уписала?
:)
Поздрав
 
Jovcica:
U "najsvezijem" informatoru ni reci o portugalskom... mozda bi trebalo pitati na samom faksu...

Ништа у информатору, заиста. Секретар факултета је на броју 011/638-646, па је најбоље код њега се распитати или на 011/2021731 (Одсек за студентска питања).

Поздрав и срећно :)
 
Portugalski ne verujem da ce bas skoro otvoriti kao glavni jezik, jer nemaju dovoljno ljudi, prostora, sredstava. Da bi jedan jezik bio glavni, mora da ima bar 2-3 profesora (znaci ljudi koji imaju doktorat iz portugalskog), pa jos par asistenata, pa lektora, pa odgovarajucu biblioteku, literaturu... Da je neki drugi fax u pitanju, mozda bi se i izorganizovali, ali na fil.... Tesko.

A zasto da ne placate spanski? Jer za te, uopste ne male pare, necete dobiti nista. Iskreno. Ja bila, videla, zavrsila... Dovoljno para potrosis na privatnu nastavu i odlaske u Spaniju. Bez ta dva ti studije ne vrede mnogo. Na to vredi dati lovu. Na onu katedru i one ljude, ne. Trud je tamo misaona imenica, za mnoge i strucnost. Nemoj da se iznenadis ako posle godinu dana shvatis da glavna profesorka pravi greske na nivou pocetnog kursa...
 
1. mislim da je bivsi lektor za portugalski otisao sa filoloskog, tako da ga vise nema medju izbornim stranim jezicima, a svakako ga jos jedno vreme (...) nece biti medju glavnim... (a sto nema finskog? shmrc... :-( )

2. da li stvarno neko zna kada pocinju predavanja za prvu godinu (zbog neke frke oko stana bi mi bas odgovaralo da pocinje tek 17. oktobra...); cuo sam da iako je prijem za novajlije na pocetku meseca (dakle, ove godine 3.X), vecina profesora (sta znaci vecina u ovom slucaju kada imam sest predmeta...?) drzi predavanja tek od polovine meseca (oko 15.) pa i vecina studenata (?!?) dolazi tek tada. objasnjenje...? anybody?

flying dutchman
 
valdemar:
1. mislim da je bivsi lektor za portugalski otisao sa filoloskog, tako da ga vise nema medju izbornim stranim jezicima, a svakako ga jos jedno vreme (...) nece biti medju glavnim... (a sto nema finskog? shmrc... :-( )

2. da li stvarno neko zna kada pocinju predavanja za prvu godinu (zbog neke frke oko stana bi mi bas odgovaralo da pocinje tek 17. oktobra...); cuo sam da iako je prijem za novajlije na pocetku meseca (dakle, ove godine 3.X), vecina profesora (sta znaci vecina u ovom slucaju kada imam sest predmeta...?) drzi predavanja tek od polovine meseca (oko 15.) pa i vecina studenata (?!?) dolazi tek tada. objasnjenje...? anybody?

flying dutchman

Evo ja cu da ti objasnim :) Pocetak akademske godine pocetkom oktobra je jednostavno ostao kao tradicija nasledjena iz onih vremena kad je Filoloski bio dovoljno veliki. Sada, kada je u poslednjih desetak godina otvoreno desetak novih smerova od kojih su neki vrlo popularni, nije tehnicki izvodljivo da se odrzava i nastava za brucose i ispiti. Prosto, nema ucionica. Da se ja pitam, stavila bih prijem za brucose tek po zavrsetku oktobarskog roka, a ne ovako da svake godine gomila zbunjenih studenata luta po fakultetu proveravajuci da mozda ipak nemaju predavanja iz pojedinih predmeta...
 
Hvala ti, Lady :-)! Kada sam onomad upisao francuski na filozofskom u NS, isto je bilo tako - 1. X smo imali "prijem", a sva (ali sva!) predavanja su upravo iz tehnicko-prostornih razloga pocela tek od 15.X. E sad, ovom prilikom me je zanimalo samo da li ce neko na FF konkretno reci kada pocinju predavanja (kada se bude otislo 1.X) ili ce gomila zbunjenih brucosa ipak i dalje morati da zbunjeno luta hodnicima pokusavajuci da slucajno ne propuste koje predavanje odmah na pocetku...? ;-) Mozda je najbolje da nazovem FF, mada sumnjam da ce i tamo neko tacno i garantovano da mi kaze sta i kako... :-(
 

Back
Top