Zadnji put sam bila u Beogradu...

Gven

Početnik
Poruka
19
....prije 16 godina, kad mi je dečko (sada muž) bio u vojsci.
Bilo je OK. Ljudi su bili srdačni, gostoljubivi... drukčiji nego
u Zagrebu. Ostalo mi je lijepom sjećanju, iako se moglo
naslutiti da će početi rat.
Moja najbolja školska prijateljica živi u Beogradu već
16 godina, i zove muža i mene da joj dođemo u posjet.
Pitam vas: kako bi prošli moj muž, ja i naš auto da dođemo
sa zagrebačkim registracijama u vaš grad?
Možda ne bi pitala da se nije Rundeku dogodilo ovo što
mu se dogodilo.
 
proshli biste kao i da nemate zagrebachke tablice, samo malo primetjenije... mislim da vam ne bi bilo nishta... smao nemojte u sred grada da zaustavljate ljude i pitate za put za zagreb... svuda pishe, pa zvuchi malo provokativno...
i da... pazite u kakvom kraju parkirate i to je to... chisto za svaki sluchaj zbog pijanih notjnih navijacha i slichno...

a rundek je bio chist provokator ja mislim, al;i mozda i ne znam dovoljno o svemu tome...
 
Ne znaš... Ne znam po čemu je Rundek provocirao... :shock: Svirka je bila super... Pogotovo za nostalgičare... Svirao je i stare stvari Haustora i bilo je odlično... Ali eto... Uvek se nađe neka budala koja umisli neku glupost...

Proći ćete bez problema... U svakoj zemlji ima budala.
 
Pozdrav Gven,
Ma ne brini uopšte, neće vam se ništa loše dogoditi. U stvari nikoga ovde nije briga odakle ste ako ste OK ( bar ja tako razmišljam). Što se tiče tablica, ni za to ne brigaj jer Bg je pun hrvatskih tablica i još nijednom nisam čuo da se nekome nešto loše desilo. Jedini savet koji mogu da ti dam je da ne parkirate kola u okolini stadiona u vreme odigravanja nekih ( a naročito većih) utakmica, jer među navijačima ima mnogo retarda, ali čak i oni su opasni samo kada su u grupi . Dakle, slobodno navratite.
 
1. Kad ovde, u Srbiji, tj. Beogradu vidim hrvatske tablice, prvo pomislim da je to neki Srbin koji živi tamo kod vas. Posebno ako su tablice iz gradova Istočne Slavonije.

2. Ijekavica se ovde često čuje, posebno zbog Srba iz Republike Srpske.

3. Opušteno. Beograd je veliki grad, sa još većim srcem. :)

Da ti ruke pruži
Da ti srce da
Jedini na svetu
Beograd to zna !


Ja se, lično, i dalje palim na Zagrepčanke ! :) I njihovo mekano "č". Dobrodošla !
 
majcheki:
... i koju boju voliš, i šta si u horoskopu, i kakav tip devojke, i gde tačno živiš, i koji ti je broj telefona... :lol: :lol: :lol: :lol:

A ne, ne, Majcheki. Nije to što misliš. :lol:
Ne jurim ja brojeve telefona. :-P
Samo me ovo oko Zagrjepčanki(ijekavica i jekavica mi nisu baš jača strana, izvinjavam se), podsetilo na nekog, pa da uporedim. :-D
 
U Beogradu je bezbedno.Mi smo otvoren i gostoljubiv narod.Ne palimo automobile sa stranim tablicama i ne bijemo strance po ulicama. Bez veze je to sto se desilo Rundeku, on je oduvek voleo da dolazi ovde i uvek je rado vidjen. Ne treba sve povezivati sa politikom, mada smo tome skloni, jer smo po pitanju odnosa veoma osetljivi.(mislim na obe strane)
 
Ajde sad da odgovorim i na temu.
Tačno je sve ovo za Bgd. Ali svuda i uvek će se naći budale, koje vole da provociraju i prave frku.
Nadam se da, ako se odlučite za dolazak u Bgd,. vi nećete naići na takve.
I želim vam lep provod u istom. :-D
Ja sam često u poslednje vreme putovala kroz Hrvatsku, letovala u Rovinju,...i mogu samo da kažem reči pohvale. :-D


 
Moja tetka dolazi U Beograd sa Sisak tablicama vec godinama, i nikad joj nista nije bilo .
Na celu joj ne pise da je nasa srpkinja, pa tako ni tebi da si hrvatica.
Al zato kad smo mi pre 2 godine isli kod nje u Sisak, ni na pamet nam nije palo da idemo sa BG tablicama, vec smo uzeli od brata kola sa BiH tablama...

Toliko o jednakoj bezbednosti !
 
aman zejman, ljudi!
pa zna se da su hrvaćani ti koji lupaju automobile sa spskim tablicama.
prvi njihov biser je bio ona dinamo zvezda utakmica u zg..valjda 89 kada su budale donele bg table i postavile ih na zg automobile, a ovi razvalili, sve koji su imali bg table!
jbt razbijali i svoja sopstvena kola debili!
dakle,ja vidim i znam dosta ljudi sa hr tablama,i dobrodošli su.
mi nismo varvari.
i kao što neko reče,i ja kada vidim hr tablu mislim da su srbi, koji žive tamo.

a što se zagrebćanki tiće
greedy.gif

znamo,znamo momčad, kak' se ložite.
baš kao i oni što balave na naše yebote....
 
Znam da će sve biti OK, i znam da su srbi uvijek bili normalniji od
hrvata. Ja sam hrvatica, mama mi je hrvatica, otac, djed, baka....
pa nisam nikada imala ništa protiv srba, bosanaca, slovenaca,
talijana.... imam protiv glupih i zatucanih ljudi, bez obzira iz koje
su države. Glupe su mi one izjave: "ponosan sam što sam hrvat"
ili bilo što. Budi ponosan na ono kakav si, a ne koje si
narodnosti.
Svi ljudi koji me okružuju, prijatelji, rođaci, znanci, imaju isto
mišljenje kao i ja. Za ostale ne znam, iako mislim da se
većina ljudi u Hrvatskoj priklanjaju thompsonu (namjerno napisala
malim slovom). Moj Rundek jedva napuni malu dvoranu Doma Sportova,
a thompsonu trebaju dvije velike dvorane. Strašno i žalosno!
Sad sam nadrapala od "mojih" hrvata, ak' ovo čitaju.
Znam, malo sam skrenula s teme, ali imala sam potrebu reći vam
svoje mišljenje. Pozdrav!
 
Gven, iskreno sam se obradovala ovakvim recima s tvoje strane. Letos sam putovala za Sloveniju i bila mi je frka sto idemo kolima sa bg tablicama auto putem kroy Hrvatsku. Naravno zbog svih strasnih priča i svega ružnog što je bilo poslednjih 15 godina, nisam htela da svratimo i prošetamo kroz Zagreb , iako me interesuje kako taj grad izgleda. Medjutim hrvatski carinici su bili vrlo, vrlo korektni i nikakvu neprijatnost nismo doyiveli. U povratku su nam na auto putu kod Zagreba svirali dvojica u kolima sa tablicama iz Šibenika dok su nas preticali i to je bilo sve. Ti se ne sekiraj, u Bgdu je najmanja verovatnoća da će vam se nešto desiti, jer Beogradjani su navikli na razne dijalekte i ljude sa svih strana iz bivše SFRJ. Dobro došli su dobronamerni ljudi odakle god oni bili!!!
Kad se vratis kuci obavezno nam javi utiske o Bgdu kako ti se čini posle toliko godina
 

Back
Top