NIS isplaćuje dividendu za 2014. od 80,22 dinara po akciji

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

_nobody_

Veoma poznat
Banovan
Poruka
10.370
Njihova Naftna Industrija:
NIS isplaćuje dividendu za 2014. od 80,22 dinara po akciji

http://vesti.krstarica.com/ekonomija/nis-isplacuje-dividendu-za-2014-od-80-22-dinara-po-akciji/

BEOGRAD, 30. juna 2014. (Beta) - Naftna industrija Srbije (NIS) saopštila je u ponedeljak da će akcionarima isplatiti dividendu od 80,22 dinara po akciji iz dobiti za 2013. godinu.

Saopšteno je da je odlukom Skupštine akcionara odobrena isplata dividendi akcionarima NIS-a u iznosu od 25 odsto neto dobiti, što iznosi 13,08 milijardi dinara.

Pravo na isplatu dividendi za 2013. imaju svi akcionari koji su bili upisani u Centralnom registru, depou i kliringu hartija od vrednosti 20. juna.

To je drugi put da NIS isplaćuje dividene akcionarima, pošto je iz dobiti za 2012. godinu isplaćena dividenda od 75,83 dinara po akciji, odnosno ukupno 12,36 milijardi dinara što je 25 odsto dobiti.

'Bogca ti ieben... Pa ovo nije normaljno. Da covek ne poveruje. Da se ljudi, koji su peMzionjeri NISa u trecem dobu obogate. Svako od njih za zivota zaradeo 100ak deonjic, a sada dosle diridonde. .7 ojra po deonjic! :whistling:

Ko je ono rekel da je Kradjan Kintic lagao i varao?! :rotf:

_nobody_
 
ma šta tu ima odlično
nije fer da Srbi Rusim prodaju akcija
računala sam da će u inat Dinkiću ,pokloniti :lol:

Pa ima odlicna investicija.

Miodrag Kostic je od glupih Srba nakupovao silu akcija po 350-400 dinara po akciji.

Sada te njegove akcije vrede duplo vise ,plus na ime dividendi ima da uzme vrednost akcija za maksimum 10 godina.

Za tih 10 godina akcije NIS-a ima da vrede 3-4 puta vise nego sada.

Dugorocno odlicna investicija .
 
Pa ima odlicna investicija.

Miodrag Kostic je od glupih Srba nakupovao silu akcija po 350-400 dinara po akciji.

Sada te njegove akcije vrede duplo vise ,plus na ime dividendi ima da uzme vrednost akcija za maksimum 10 godina.

Za tih 10 godina akcije NIS-a ima da vrede 3-4 puta vise nego sada.

Dugorocno odlicna investicija .

Od mene nije nakupovao.
 
Kad se uvedu sektorske sankcije Gaspromu za par dana, onda će Nis vredeti 0 dinara.

Zato je najbolje prodati istog momenta.

To nije vazno. Bitno je da NIS postoji i da ima trziste... Nema tu nikakvih velikih promena ni u najavi.

- - - - - - - - - -

Uh, bash ti zavidim... Diridondi si squpio 7 ojra, suma sumarum! :klap:

Ipak, u odnosu na Kradjana si Champion. On obeca 1000 ojra, a podelio 70. Jos 10x toliko (u diridondama), i poravnao si se sa njime! :mrgreen:

_nobody_

Pa znas kako... Da imam 10 hiljada akcija NISa moj privatni standard bi bio vrlo pristojan :mrgreen: Problem je sto imam samo 10 komada.
 
Pa znas kako... Da imam 10 hiljada akcija NISa moj privatni standard bi bio vrlo pristojan :mrgreen: Problem je sto imam samo 10 komada.

Da baba ima trolu, bila bi trolejbus. A da ima plus automate, bila bi trolejbus plus. :mrgreen:

Nista zato. Ako akcija kosta 800 dindzi, a ti pokupis godisnju dividendu od 10% (a receno ti da je dividenda 40% od vrednosti akcije na godisnjem nivou), to znaci samo dve stvari:
[1] Ili su akcije zestoko podcenjene (i treba da vrede 10x vise);
[2] Ili je neka piramidalna sema ala Gazda Jezda.

Mislim da je u ovom slucaju ipak ono prvo. Dakle, investicija ti se isplatila. Ili ce se tek isplatiti. Mada u zemlji Srbiji sve je moguce. I drvena pec. :smeker:

_nobody_
 
Šta nije važno? Jedino što je važno za privatnog akcionara je vrednost njegove investicije.

RCjbJGUN.jpg
 
Da baba ima trolu, bila bi trolejbus. A da ima plus automate, bila bi trolejbus plus. :mrgreen:

Nista zato. Ako akcija kosta 800 dindzi, a ti pokupis godisnju dividendu od 10% (a receno ti da je dividenda 40% od vrednosti akcije na godisnjem nivou), to znaci samo dve stvari:
[1] Ili su akcije zestoko podcenjene (i treba da vrede 10x vise);
[2] Ili je neka piramidalna sema ala Gazda Jezda.

Mislim da je u ovom slucaju ipak ono prvo. Dakle, investicija ti se isplatila. Ili ce se tek isplatiti. Mada u zemlji Srbiji sve je moguce. I drvena pec. :smeker:

_nobody_

Pa znas kako... Nisam ja toliko pametan, nego sam poslusao onog Rusa... da li je bio Kravcenko :think: koji je lepo rekao da ce vrednost da se uveca vise puta i da nije pametno prodavati akcije. Bilo bre na tv.
Dividende vec dobijam, nije prvi put... Kada vratim dosadasnju investiciju od 5x505 dinara, mogu da budem samo u plusu :)

- - - - - - - - - -

Šta nije važno? Jedino što je važno za privatnog akcionara je vrednost njegove investicije.

RCjbJGUN.jpg

Ma jos da je ta berza objektivna, to bi necemu i sluzilo.
Kako mogu da padaju akcije firme koja ima dva odvojena puta snabdevanja desetina miliona potrosaca i jos gradi treci put? Nije logicno.
 
Uh, bash ti zavidim... Diridondi si squpio 7 ojra, suma sumarum! :klap:

Ipak, u odnosu na Kradjana si Champion. On obeca 1000 ojra, a podelio 70. Jos 10x toliko (u diridondama), i poravnao si se sa njime! :mrgreen:

_nobody_

Kako si dosadan...

- - - - - - - - - -

Šta nije važno? Jedino što je važno za privatnog akcionara je vrednost njegove investicije.

RCjbJGUN.jpg

:rotf:
 
Hm... Koliko vidim i dalje su jake akcije NIS-a

Nego ja sam ugasio racun na koji sam trebao da primam dividendu jel imao neko taj problem i kako ga je resio?

Ako nisi prodao akcije, zasto si gasio racun? Idi u PS (ili neku banku), otvori namenski racun i preko nekog brokera prijavi i uzivaj u dividendi.
Ja nisam imao pravo na onih 5 akcija (posto sam dobio nekih 7 akcija Vitala) ali sam kupio 100 NIS-ovih po 505 dinara odmah cim je pocela trgovina. Sada je cena akcije 840 dinara (od danas ce ici jos na vise postoce mnogi od para dividende kupovati akcije) a sadasnja cena je tek 2/3 vrednosti. NIS je retka akcija koju mozete prodati u svaakom trenutku i zato je nabolja akcija na berzi.
Ovo nema veze sa politikom ali opovrgava sve nebuloze oko toga da li je NIS dobro prodat.Samo da napomenem da drzava ima svojih 30% akcija i sada ce se u budzet sliti poprilicna svota od dividende a do pre par godina drzava je donirala gubitke NIS-a. Ovo su fakta a sve drugo su politicke naklapalice.
 
Vrednost akcije NIS-a je kad se kupovala bila 400-500 dinara. Sad je 800

To znaci da svaki potencijalni investitor vraca svoju investiciju u NIS za 4-5 godina.

Sto ispada da je odlicna investicija.

Динaр је отaдa добрaо пaо, aко aкцијa вреди 800 и нешто, a дивидендa је 80, то је око 10 добити, што је нa нивоу орочене динaрске штедње.
 
Динaр је отaдa добрaо пaо, aко aкцијa вреди 800 и нешто, a дивидендa је 80, то је око 10 добити, што је нa нивоу орочене динaрске штедње.
Jeste, dinar je pao ali je pao i ako ga orocis, zar ne?
Npr. ja sam 100 akcija platio 50.000 a sada tih 100 akcija donose 84.000 plus dve dividede do sada. Ako orocis 50.000 tebi osim kamata glavnica ostaje 50.000 a ne 84.000 din. Prost racun, pokusaj sam zakljuciti.
 
Jeste, dinar je pao ali je pao i ako ga orocis, zar ne?
Npr. ja sam 100 akcija platio 50.000 a sada tih 100 akcija donose 84.000 plus dve dividede do sada. Ako orocis 50.000 tebi osim kamata glavnica ostaje 50.000 a ne 84.000 din. Prost racun, pokusaj sam zakljuciti.

У прaву си, јa сaм мислио дa су aкције и ондa вределе 800 динaрa, кaо и дaнaс. Aли aко је вредност aкције нa почетку билa 450, ондa се исплaти купити aкције НИС-a.
Јa сaм се нешто двоумио око тогa почетком године, a кaд је почелa укрaјинскa кризa одустaо сaм, јер сaм мислио дa ће то уздрмaти руске позиције...
 
Динaр је отaдa добрaо пaо, aко aкцијa вреди 800 и нешто, a дивидендa је 80, то је око 10 добити, што је нa нивоу орочене динaрске штедње.
Ne samo to, nego cena akcije odmah padne kada dođe dividenda.

Znači ako imaš akciju koja vredi 800 dinara, stigne ti dividenda 80, ali cena akcije ti postane 720 dinara.

V6qX8vqJ.jpg


Šta reći, simpatizeri proruskog SNS postaju svakim danom sve siromašniji. :super:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top