STRELJASTVO - STA, KAKO, GDE??

gost 8170

Veoma poznat
Poruka
10.963
zanima me streljastvo:) . pa ako ima neko da mi kaze sve o tome, znaci kako klubovi rade, jel ima tu kao i rekreativno da dodjes sa oruzjem kupis municiju i senlucis, nesto oko kupovine oruzja, municije... interesuje me malokalibarska puska i vidim da zastava pravi za 12.100din a municija 10din/kom .
i gde ima u Novom Sadu streljacki klub?
 
Imaš streljanu na spensu. a strelište za vatreno oružje ti je na temerinskom putu, ako se ne varam. Što se tice malokalibarske puške, ne znam da li znaš, ali ona je zabranjena za lov i municija košta 10 din komad. S njom možeš pucati samo na strelištu+ jako je teško dobiti dozvolu za drzanje.
 
U mom gradu je otvorena streljana, napokon. Ali imamo jedan problem, posto se nalazi u podrumu skole, plase se da nesto moze da se desi zidovima, pa nam preve veliki problem, opstinske vlasti. Zanima me da li postoji nesto kao hvatac metka sto bi se postavilo izmedju zida i mete, da i gde to mogu da nabavim.
 
postoje materijali koji za to sluze (teske gumene zavese naprimer), ali kada pucas iz vatrenog oruzja u podrumu, to bude jako zaebano.
zvuk kao prvo,
a i ne znam kako su vam odobrili takav potez. jer za otvaranje vatrenog strelista treba tu dosta gradjevinskih normi da se ispuni, sad da ne zamaram kojih.

ako pricas o strelistu za vazdusnu pusku, onda zidovima nece biti nista, ali kozmeticki dovoljno je da se stavi drvena ploca tapacirana gustim sundjerom i to se nece odbijati
 
U mom gradu je otvorena streljana, napokon. Ali imamo jedan problem, posto se nalazi u podrumu skole, plase se da nesto moze da se desi zidovima, pa nam preve veliki problem, opstinske vlasti. Zanima me da li postoji nesto kao hvatac metka sto bi se postavilo izmedju zida i mete, da i gde to mogu da nabavim.

Da nisi slucajno iz Odzaka, tamo je otvorena neka mala streljana ove god?
99% sam siguran da je u pitanju vazdusno oruzje, verovatno samo puska, tako da resenje prosto. Ako do sada niste nabavili elektronske nosace meta, postavicu slike iz streljane u Vrbasu(isti princip nosaca koriste skoro sve streljane u Srbiji i regionu), pa nek se direktor kluba raspita u savezu za cenu nosaca. Ako vam je skupo nadjite majstora da vam ih napravi(svaki elektricar bi to morao da zna).

U slucaju da imas jos pitanja, ili neko drugi, slobodno pitajte, tu sam da pomognem.
trener u SD ''Vrbas''​
 

Back
Top