Predlozi i ideje da bi nam forum bio jos bolji

tab503

Tabana po forumu
Administrator
Poruka
112.811
ovde mozete davati vase predloge poboljsanja rada foruma.

da naglasim..ovo nije tema namenjena kritici i zalbama nego idejama unapredjenja samog foruma kosarka.

ovde mozete i davati predloge za uvredljive nazive ali bez diskusije oko toga.. predlozi ce biti analizirani i donecemo odluku da li ih stavljamo na spisak zabranjenih naziva ili ne.
 
Poslednja izmena od moderatora:
povecava ti se broj reputacija, ne povecava se reputaciona moc..doduse uvecava se i ona ali sporije, postoji formula po kojoj se ona obracunava i u sustini tek posle nekoliko primljenih reputacija se povecava reputaciona moc.

zavisi i koliku reputacionu moc ima onaj ko ti je dao reputaciju, sto je veca ona i tebi ce brze skakati.



nisam shvatio ono za zadnjih 5 i 10 upisa.
 
ovde mozete davati vase predloge poboljsanja rada foruma.

da naglasim..ovo nije tema namenjena kritici i zalbama nego idejama unapredjenja samog foruma kosarka.

ovde mozete i davati predloge za uvredljive nazive ali bez diskusije oko toga.. predlozi ce biti analizirani i donecemo odluku da li ih stavljamo na spisak zabranjenih naziva ili ne.

vrlo rado... kazi kolko a ja cu ti ako pristanem poslati broj konta
 
Napraviti poseban pdf za ove koji se kao Andjus loze na sutere koji ne mogu da stanu u stav. Tu prebacivati sve takve postove da ne moram da ih citam kada citam postove na pdf-u Kosarka.

- - - - - - - - - -

Onda, temu NBA preimenovati u 'Hejteri Lebrona', a otvoriti posebnu temu o NBA-u gde 95% nece biti postovi koji ismejavaju najboljeg igraca ovog sporta ikada.
 
Umesto sto se bavite povrsnim i simbolickim zabranama nazivanja kojecega, bolje bi bilo da se malo posvetite normalnijem kaznjavanju trolovanja, flejmovanja, provociranja, vredjanja i ponizavanja drugih forumasa, stalno potenciranje istih glupih rasprava (moze pod trolovanje) itd. Ovde postoje osobe koje to konstantno rade, a najvise sto mogu dobiti je ban od dva dana i onda se posle ta dva dana vraca na staro. Nazalost, posto je podforum vrlo mali, takve osobe cine dobar deo ucesnika, i prave od ovoga dobrim delom pravo ruglo, na kojem mene licno zadrzava samo dugogodisnja navika.

Inace, nismo mi krivi sto se u kosarku uplicu ljigavi politicari i ljudi iz kriminalnog miljea sa nadimcima koje su doneli iz istog. Isto tako, ne razumem kako je OK zvati neku grupaciju "ciganima" ili "glodarima", a zabranjeno "limenkari". Pre ce biti da je uvredljivije ono prvo.
 
Svasta, smeo bih se zakleti da sam dao PREDLOG, ono sto se i trazi i to na kulturan i normalan nacin, ne znam sta je sad ovo sa CENZUROM???
Kao sto rekoh, moj predlog je zamena moderatora, posebno neobjektivnog koji sve dopusta jednoj strani i ne vidi otvorene uvrede i provokacije po 34h-2-3-11 dana, a drugoj strani vidi svaki i najsitniji prekrsaj, cak i kad prekrsaja nema (moj posledji BAN na primer, u postu koji je citiran kao razlog nigde prekrsaja), najvise pola sata od postovanja, i momentalno i strogo kaznjava...
Nemojte da brisete opet jer je admin pitao za predloge i ako se brise znaci vrsi se cenzura, a ako je cilj da me kaznite zbog pisanja nanovo brisanih postova znaci li to da je admin dozvolio takvu zamku iako je sam trazio da mu se kaze kakve bi promene poboljsale forume, ne vidim zasto bi ali eto da pitam ako ce vec da se brise...

Takodje, trazim da se dozvoli za upotrebu rec gejlije, posto je to najcesca kontrauvreda koju mi koristimo kad nas nazivaju glodarima, po meni UVREDA a vidim po vama dozvoljeno!?
 
Poslednja izmena:
Cigani mi ne koristimo skoro pa nikad, i nije uvreda kad sami sebe tako zovu, a mi sebe NIKAD ne zovemo glodari i ne znam kome nije uvreda da mu kazes da je fakticki pacov ili... Bas posteno od vas, tako i zato kazem da je najbolje da se dozvoli i nama isto to u kontra smeru ili jos bolje da glodari ZABRANITE za upotrebu jer je teza uvreda!!!

Brisi onda ako si ti obrisao, po meni bi to poboljsalo rad foruma jer se mi ne bi nervirali sto se za svaku sitnicu za nas lepe poeni a suprotnom taboru moramo da prijavljujemo postove jos gore od nasih jer se ni posle dugo vremena ne sankcionisu, pa i kod prijavljivanja je bilo slucajeva da i 3 pokusaja treba, ali ako to nije bitno za poboljsanje rada foruma ti brisi...
 
Cigani mi ne koristimo skoro pa nikad, i nije uvreda kad sami sebe tako zovu, a mi sebe NIKAD ne zovemo glodari i ne znam kome nije uvreda da mu kazes da je fakticki pacov ili... Bas posteno od vas, tako i zato kazem da je najbolje da se dozvoli i nama isto to u kontra smeru ili jos bolje da glodari ZABRANITE za upotrebu jer je teza uvreda!!!

...

radi se o tome da ne mozes gledati na ove stvari jednostrano.

tacno je da zvezdini navijaci sebe zovu cigani ali kad to koristi partizanov navijac to ima uvredljivu akonotaciju. (nesto slicno kao kad pripadnik romske populacije za sebe moze da kaze da je ciganin ali ako to kaze pripadnik neke druge populacije to se moze smatrati uvredom) (ovo je nezaivsno sto je u pitanju isti naziv (cigani) govorim uopsteno kako sebe neki mogu da nazivaju ali ako neko drug njih tako nazove to je uvreda..slicnih rasnih priemera imas i u americi gde recimo crnci za sebe kazu nigger ali ako to kaze belac moze da ima zescih posledica

drugim recima i partizanovi navijaci sebe u pesmama zovu huligani, da su iz laze pobegli i slicno i kad bi po tvojoj analogiji isli trebali bi da dozvolimo i takve nazive a zna se ko bezi iz laze.

dakle neka crta mora da se podvuce..ili ce biti zabranjeni svi nazivi ili ce biti ventila gde ce neki nazivi biti dozvoljeni...meni je iskreno svejedno..na vama je da se odlucite, ali ponavljam nijedna strana ne moze da ima privilegije..ako se dozvoli cigani mora se dozvoliti i glodari ili neki drugi naziv koji navijaci zvezde smisle a nalazi se u pesmama navijaca partizana (ili sebe tako interno zovu) a i sam znas kakvih sve tu naziva ima.
 
Onda neka budu zabranjeni takvi nazivi i njima i nama, ne moze ovako da se njima brani 1. rec koji Grobari skoro nikad ne koriste (uglavnom pisemo nesto drugo, ili samo "gani") a njima dozvoljava teska uvreda koju koriste bar 1. dnevno, ako je vec na nama da odlucimo, jer mene fraza glodar vredja itekako i kao sto rekoh za razliku od njih mi sebe ne zovemo tako...
 
evo jedan predlog... da se povuku sve raspolozive snage krste i da se vrate ljudi koji su cinili ime i prezime ovog foruma a otisli su zbog idiotizama, onanije nekih modova i pickaranja sa priv podacima... svi znamo koji su i da ih ima poprilicno.

da je moj forum zakopao bi ratnu sekiru i ko feniks krenuo ispocetka gradeci nove odnose na bazi poverenja i postovanja.
 
Teško da ovaj forum može biti još bolji jer dobar nije, možda bi trebalo da tema bude kako da ga održimo u životu. Pošto se "doprinos kvalitetnoj diskusiji" ne može koristiti kao merilo, možda je dobar smer (ukoliko je moguće) odrediti moderatore za navijačke teme (KKP, CZT) koji bi mogli da ekspresno brišu provokatorske/trolovske postove na tim temama. Zašto ovo predlažem? Pa jednostavno je, normalna diskusija između navijača Partizana na KKP temi, kao i navijača Zvezde na CZT temi se konstantno sabotira od strane suparničkih članova, što diskusiju vodi u ponor. Meni ne smeta kad navijač CZT napiše nešto konstruktivno, zapažanje o nekom igraču, pitanje ili šta god, pa uđemo u cicilizovanu diskusiju o nečijim kvalitetima, dometima itd ali mi žestoko smeta provociranje. To ubija ovaj forum.

2-3 najmanje kažnjavana aktivna forumaša iz svakog tabora da se odrede za moderatore navijačkih tema i da im se samo tu daju potpuna ovlašćenja. Možda, ponavljam MOŽDA će to pomoći.
 
ok..daj mi 20 nickova pa cu videti da povucem veze da ih vratim :)

ja da ti dajem nikove.. :lol:

e moj druze...pa valjda sam znas koji su ljudi drzali vakelu po pdf-ovima i pisali nocima i danima te inspirisali ljude na fajt, diskusiju ili zaebanciju... nekad treba sto sta istrpiti radi dobrobiti mesta, ako je neko trpeo svasta ovaj potpisnik je. ne znam sto ne bi i vi malkice :lol:
 
Teško da ovaj forum može biti još bolji jer dobar nije, možda bi trebalo da tema bude kako da ga održimo u životu. Pošto se "doprinos kvalitetnoj diskusiji" ne može koristiti kao merilo, možda je dobar smer (ukoliko je moguće) odrediti moderatore za navijačke teme (KKP, CZT) koji bi mogli da ekspresno brišu provokatorske/trolovske postove na tim temama. Zašto ovo predlažem? Pa jednostavno je, normalna diskusija između navijača Partizana na KKP temi, kao i navijača Zvezde na CZT temi se konstantno sabotira od strane suparničkih članova, što diskusiju vodi u ponor. Meni ne smeta kad navijač CZT napiše nešto konstruktivno, zapažanje o nekom igraču, pitanje ili šta god, pa uđemo u cicilizovanu diskusiju o nečijim kvalitetima, dometima itd ali mi žestoko smeta provociranje. To ubija ovaj forum.

2-3 najmanje kažnjavana aktivna forumaša iz svakog tabora da se odrede za moderatore navijačkih tema i da im se samo tu daju potpuna ovlašćenja. Možda, ponavljam MOŽDA će to pomoći.

Jel hoces da kazes da nas dvojica tolerisemo takve provokacije?
 
Naravno da ih tolerišete, jer to nisu klasični prekršaji po pravilima foruma. Evo primera počevši od KKP strana 710 (ovde su se provokacije i utišale zbog rezultata finala plejofa, na starijim stranama ih ima više):
Bren i kikiriki
Bren i ortopedija
Bren i El
Bren i sedma umetnost
Bren i zavere
svarozic i brige

Kaži ti meni kako ove poruke doprinose diskusiji na temu KKP? Da ne pominjem Kostino besomučno trolovanje o vernicima, lopurdama i glupacima na bilo kom mestu gde se pominje KK Partizan?
Neka teme navijača budu pod kompletnim nadzorom navijača, ostatak PDF Košarka nek radi normalno.
 
Naravno da ih tolerišete, jer to nisu klasični prekršaji po pravilima foruma. Evo primera počevši od KKP strana 710 (ovde su se provokacije i utišale zbog rezultata finala plejofa, na starijim stranama ih ima više):
Bren i kikiriki
Bren i ortopedija
Bren i El
Bren i sedma umetnost
Bren i zavere
svarozic i brige

Kaži ti meni kako ove poruke doprinose diskusiji na temu KKP? Da ne pominjem Kostino besomučno trolovanje o vernicima, lopurdama i glupacima na bilo kom mestu gde se pominje KK Partizan?
Neka teme navijača budu pod kompletnim nadzorom navijača, ostatak PDF Košarka nek radi normalno.

Ne doprinose diskusiji, naprotiv.

Ali ajde jos jednom da ponovim: nas dvojica nismo po ceo dan ovde, i to nisu jedine dve teme koje moramo da moderisemo. Imamo jos i pdf Fudbal i pdf Omiljeni klubovi u sklopu njega, a trenutno imamo i pdf Svetsko prvenstvo.

Prijavljujte problematicne poruke i reagovacemo cim dodjemo na forum. Mi automatski na mejl dobijamo obavestenje o tome, i lakse nam je da odmah znamo gde je problem nastao. Na taj nacin pomazete i nama i kvalitetu diskusije na temi, zbog toga su i uvedeni trouglici. I sve ostaje anonimno, mi apsolutno nemamo pravo da kazemo ko se zalio i na koga, jer je to iznosenje internih informacija.
 

Back
Top