Test inteligencije

Verovatno dobijes neki sertifikat koji prilozis u CV kad negde apliciras, iako u Srbiji nije ni bitno ako imas IQ 150+ ako neko preko veze upadne a nema ni 100... ali na zapadu cenim da je velika stvar imati to u CV-u.
 
Verovatno dobijes neki sertifikat koji prilozis u CV kad negde apliciras, iako u Srbiji nije ni bitno ako imas IQ 150+ ako neko preko veze upadne a nema ni 100... ali na zapadu cenim da je velika stvar imati to u CV-u.

Baš me zanima kako preko veze upadaju it stručnjaci, naučnici, majstori, hirurzi?
Nego svi hoće da budu menadžeri ili ne upišu ništa, pa ne može u prodavnicu, benz pumpu, obezbeđenje en adr šic, posle kuku majko ovaj moj propade...

Prosečna plata programera u proSerbiji je tačno 910 evra po nekom artilklu be najti dvojke pre koji dan, al đaba u krvi proserba je kukanje...
 
Poslednja izmena:
Baš me zanima kako preko veze upadaju it stručnjaci, naučnici, majstori, hirurzi?
Nego svi hoće da budu menadžeri ili ne upišu ništa, pa ne može u prodavnicu, benz pumpu, obezbeđenje en adr šic, posle kuku majko ovaj moj propade...

Prosečna plata programera u proSerbiji je tačno 910 evra po nekom artilklu be najti dvojke pre koji dan, al đaba u krvi proserba je kukanje...

Ne razumem sta si sad navro na mene, niti sam se zalio, niti kazem da imam visok iq a nemam posao... istina je sve sto si napisao ali opet ne moze ni citava Srbija u IT strucnjake... dalje, IT kompanije u Srbiji su uglavnom inostrane, sto opet znaci da vazi ovo moje sto sam napisao za zapad, da se u takvim kompanijama ljudi zaposljavaju na osnovu znanja i inteligencije a ne preko rodbinske ili stranacke veze... a tih 910 evra je cisto izrabljivanje, u normalnoj zemlji programer ima 5000+ evra mesecno...
 
Aj se igramo maalo...:lol:

Test emocionalne inteligencije

Veoma često bes i ljutnja pobedjuju razum i smirenost, tada upadamo u svađu sa nama dragim osobama, iz čega proizilaz konflikt
zbog kojeg se kasnije kajemo.
Možemo li pobediti bes i vladati situacijom?
Za to nam je potrebna emocionalna inteligencija.
Naredni test će proveriti koliko ste emotivno inteligentni?
Odgovori su :

-sasvim tačno
-uglavnom tačno
-sasvim netačno
-uglavnom netačno

Za svako pitanje izaberete jedan od gore navedenih odgovora.
Poene saberite na osnovu tabele date na kraju teksta.


  1. Osećam se često tužno upadam u očajanje a da ne znam zašto.
  2. U stanju sam da se opustim i da u potpunosti kontrolišem sopstveni život.
  3. U bioskopu se lako smejem i plačem i uživam u tome.
  4. Smetaju mi često emocije u svakodnevnom životu.
  5. U besu lomim stvari ili napadam ljude.
  6. Lako otkrivam kada me neko laže.
  7. Umem da uživam u malim životnim zadovoljstvima.
  8. Emocije mogu da me učine fizički bolesnim.
  9. Moje simpatije i antipatije su postojane, imam teškoću da promenim mišljenje o ljudima.
  10. Kada me nešto nervira, mogu da se dovoljno brzo smirim.
  11. Kada javno govorim ne osećam nikakve fizičke znake treme.
  12. Patim od "sindroma žute minute": ako me nešto nervira, dugo ne govorim ništa, zatim naglo eksplodiram.
  13. Često sam neraspoložen(a).
  14. Ako mi neko pravi problem, mogu lako da pričam sa tom osobom o tome.
  15. Kao dete sam često bila kapriciozna.
  16. Znam da se dopadnem i to me čini popularnim (popularnom).
  17. Koristim intuiciju u svojim relacijama sa drugima, "osećam" dobre ljude.
  18. Lako okrivljujem sebe.
  19. Ljudi mi se dobrovoljno poveravaju.
  20. Često se događa da pod uticajem emocija radim suprotno svojim interesima.
  21. Kada sam lošeg raspoloženja, teram sve ljude od scbe,
  22. Teško prihvatam čak i osnovane kritike.
  23. Imam osećaj za diplomatiju.
  24. Imam potrebu da se izrazim u umetnosti (slikanje, muzika,...) da bih oscećao (osećala) životno zadovoljstvo.
  25. Kada sam uzbuđen (uzbuđena) dobrom vesti, patim od nesanice.
  26. Mnogo radim i u svom slobodnom vremenu.
  27. Često se molim ili meditiram.
  28. Imam često teškoću da kažem "volim te".
  29. Odlazim često u prirodu.
  30. U detinjstvu roditelji nisu imali sluha za moje emocije.
  31. Mogu dugo da budem ljut (ljuta) na osobe koje su mi učinile zlo.
  32. Vodim računa o kvalitetu življenja.
  33. Prihvatam da se ne može sve znati, sve razumeti, sve prihvatiti-ni kod mene ni kod drugih.
  34. Ako sam tužan (tužna), pokušavam da podignem svoj moral umesto da se prepustim mrzovoljnosti.
  35. Ako predlažem nešto u grupi, pažljivo me slušaju.
  36. Teško mi je da veštački pokazujem zadovoljstvo i lažne emocije kao što se često može videti na televizijskim emisijama.
  37. Više volim da čitam romane nego eseje.
  38. Kada se prisećam lepih uspomena ponovo doživljavam jaku emociju.
  39. Potrebno mi je vreme da shvatim da sam iznerviran(a).
  40. Sposoban (sposobna) sam da saslušam i razumem gledišta svojih sagovornika, iako se sa njima ne slažem.
  41. Ponekad imam teškoću da razumem sopstvene reakcije.
  42. Prilikom donošenja odluka imam veliko poverenje u svoju intuiciju.


broj pitanja123456789101112131415161718192021
sasvim tačno144114411441141441411
uglavnom tačno23322332233A232332322
uglavnom netačno322332233223323223233
sasvim netačno411441144114414114144

broj pitanja222324252627282930313233343536373839404142
sasvim tačno144114141144444441414
uglavnom tačno233223232233333332323
uglavnom netačno322332323322222223232
sasvim netačno411441414411111114141
 
Zbir između 121 i 168 poena

Posedujete visok nivo emocionalne inteligencije, adaptirate se na bilo koju situaciju. Posedujete inteligenciju, blistavu i intuitivnu, koja uveliko prevazilazi samospoznaju, baziranu na introspekciji i razmišljanju. Vaše "ja" je partner, ne samo korisnik. Imate veliku moć gospodarenja nad sobom, vaše raspoloženje je stabilno i pozitivno. Vaše relacije sa drugima su odlične i zasnivaju se na mešavini efikasnosti, harmonije i zadovoljstva. Koristite emocije i intuiciju da razumete svet koji vas okružuje.

Zbir između 81 i 120 poena

Pripadate proseku, i to nije loše. Vaše upravljanje emocijama je dobro ali ga možete unaprediti. Radite na manifestaciji vaših emocija, na njihovom poreklu (mali fizički signali, raspoloženje) i tražite njihov uzrok. Razmišljajte o sebi; razvijajte svoju kreativnost i spiritualnost (emocije se hrane "nerečnim"); slušajte druge i trudite se da ih razumete (njihove emocije nas uče o nama samima); na kraju, budite tolerantni prema sebi (konstantni rat protiv sebe rađa mnogobrojne negativne emocije).
Zbir između 42 i 80 poena

Vaša emocionalna inteligencija je vrlo niska. Ona ne predstavlja odsustvo emocija, ali govori o njihovom ograničenom korišćenju. Ostavljate zapuštenim čitav jedan deo sebe, nepoznat i često mučan. koji ne razumete i koji vas često iritira. Rezultat tenzije i nerazumevanja u vašem odnosu prema sebi se nalazi u odnosu prema drugima. Ono što vam se događa najpre je nerazumevanje koje smenjuje istinska nesposobnost. Upravo to su vaše emocije. Emociona­lna inteligencija se uči. Razmišljajte o tome, čitajte odgovarajuću literaturu, razgovarajte sa bliskim osobama. Počnite lagano da unosite male promene u svoju svakodnevicu. Videćete da ćete živeti bolje zahvaljujući svojim emocijama.

- - - - - - - - - -

Možete dobiti i detaljnije rezultate računajući tri podzbira

-Odnos prema sebi: Intimna emocionalna inteli­gencija (TET)
-Odnos prema drugima: Socijalna emocionalna inteligencija (SEl)
-Odnos prema životu: Emocionalna inteligencija egzistencije (EIE)

Odnos prema sebi

Emocije izražavaju najintimniji deo nas samih. Ako se zanemaruju ili potiskuju, one će se nametnuti kad tad. Dakle, uticaćemo na njih. Emocije treba indentifikovati brzo i kanalisati ih, ne treba dozvoliti da se negativne emocije nakupe.

Saberite poene za sledeća pitanja: 1, 4, 5, 8, 10, 11, 12,18, 20, 25, 31, 34, 39, 41.
Zbir između 36 i 56

Vas emocije retko preplavljuju, činite ih dragocenim saveznicima u vašoj svakodnevici. Odlično poznajete sebe: u stanju ste da indentifikujete nega­tivne emocije (bes, tugu, nespokojstvo, zavist...) označite ih, i onemogućite im da deluju i stvore negativne posledice. Znate podjednako da prihvatite i pozitivne emocije i da u potpunosti doživite trenutke zadovoljstva. Niste osoba kojom emocije dominiraju, ali one mogu da vas inspirišu.
Zbir između 14 i 35

Češće od drugih stvari emocije su uzrok vaše neprijatnosti. Često težite da ih suzbijete, što dovodi do eksplozije. Osluškujete ih i razumete pogrešno ili isuviše kasno kada postanu nekontrolisane. Možete biti izloženi dugo uticaju negativnih osećanja, što će uticati da prihvatite navike protiv vaših interesa (neraspoloženje, prepirke, povlačenje u sebe...). Pokušajte da posvetite više vremena svojim emocijama. Vodite računa o znacima upozorenja. Oni su indikatori da nešto treba uraditi.
Odnos prema drugima

Emocije jako utiču na naš odnos sa drugima, što pruža mogućnost da ih razumemo (slušanje i empatija) ili razmenimo (komunikacija). Uspostavite komunikacioni kanal, preverbalni, brzo i efikasno. Veći deo naših emocija i proističe iz socijalnih relacija: jednostavno razmislite ko je skoro u vama izazvao bes, radost, tugu, ponos...
Saberite poene na sledećim pitanjima: 6,9.13,14, 15,16,17,19,21,22.23,28,35,40.
Zbir između 36 i 56

Sposobni ste da efikasno koristite emocije u relaciji sa drugim ljudima. Najpre, zahvaljujući vašem kvalitetu da slušate intuiciju (osluškujete ono ispod reči i prozrele namere) i empatiji (osetiti i razumeti emocionalna stanja sagovornika). Znate da kažete ono što želite, bez da povredite druge, znate da svoje poruke iznesete u dovoljnoj meri dovoljno da budu ubedljive. Skloniji ste pozitivnoj razmeni (komplimenti, naklonost...) nego negativnoj (kritika, neslaganje...) Znate da izrazite svoj stav, i prihvatite ako je osporen.
Zbir između 14 i 35 poena

U vašem odnosu sa drugima često oscilirate između "nakostrešenosti" i "otirača za obuću": ili ste vrlo agresivni ili ste potčinjeni. Emocije vam često ometaju mogućnosti slušanja i izražavanja. Kod drugih stvarate zbunjujuću sliku, da ste neprcdvidljivi, uvredljivi, nemotivisani, hladni, distancirani... Umesto da potiskujete, integrišite vaše emocije u poruku (kažite često "to mi pričinjava zadovoljstvo", "Jako sam zadovoljan...") ili ("to mi smeta...", "to mi je dosadno..."); Dajte prednost objašnjenjima i dijalozima. Nemojte unapred reći: "O tome ne vredi da se razgovara, to ničemu ne služi".
Odnos prema životu

Prostor koji dajemo emocijama svakodnevno utiče na naš način bitisanja: Kojim ciljevima težimo? Koje prioritete fiksiramo? Koliko brinemo o sebi? Koliko mesta ostavljamo intuiciji, kreativnosti, opuštanju? Jednom reči, emocionalna inteligencija zauzima važno mesto u našim životnim odlukama kao i u našem kvalitetu življenja.

Saberite poene na pitanjima 2.3,7,23,25,26,28,30. 32,33,36,37,38,42.
Zbir između 36 i 56

Apsolutno ste svesni važnosti zadovoljstva i ličnog razvoja, kao životnih prioriteta. Znate dokle treba ići. Nikako po svaku cenu. Vezujete se za kultivisanje kreativnosti i širenje vidika. Znate da se opustite. Imate prirodnu sklonost ka zadovoljstvu i sreći.
Zbir između 14 i 35

Bez svesne odluke svoje zadovoljstvo ostavljate iznad svega: porodice, posla obaveza... Reč je o zaboravljanju sebe, zasnovanom na teškoćama da se saslušaju i ispoštuju sopstvene potrebe koje nisu samo materijalne i racionalne. Otuda izloženost stresu, egzistencijalne sumnje i udarci umora. Obratite malo više patnje na sebe. Povedite računa o vašim emocionalnim potrebama u vašim odlukama: nemo­jte se predugo izlagati stresu, nemojte se više udaljavati od svojih težnji. Više svesnosti, manje kontrole, više opuštanja, manje planiranja, više improvizacije. Investirajte i u svoj kvalitet življenja.

- - - - - - - - - -

Svaka cast ko ima strpljenja da uradi test:lol:

Ima onih koji vole te vrste testiranja...:lol:
 
.......
 

Prilozi

  • 1407000423891.jpg
    1407000423891.jpg
    35,1 KB · Pregleda: 4
Evropski test inteligencije, pa koga interesuje nek proba.

http://http://www.mensa.hr/eu_iq_test/eu_iq_test.php

Radi se 20 minuta, tako da sami izmerite to vreme.

Meni je 126 po ovom testu.

Test inteligencije koji ja primenjujem ako sumnjam u nekoga, sastoji se od nekoliko pitanja o životu. Svako inteligentan će na njih odgovoriti tacno onako kako treba. Pri tom se obavezno mora posmatrati reakcija koju sagovornik pokazuje. Ako je prisutna nervoza ili tikovi, znači da laže ili mulja, ako je smiren i pokazuje dozu šarma, onda zna šta je suština postavljene zagonetke. :)

Mensa mi nikada nije bila potrebna da bi razumela ljudsku inteligenciju.
 

Back
Top