Deca 3-7 godina (preskolarci)

moja smizla od svoje trece godine ne spava preko dana, i leze rano uvece u krevet, a u koliko navece zaspi u toliko se ujutru budi. mogla bih sat da navijam po njoj.
tako npr zimi u sedam vec spava, leti ostaje budna malo duze.
kad ne ide u vrtic onda smo "raspustana banda". ide u krevet kad vise ne moze da stoji na nogama... ali cim ponovo krenu obaveze vratimo se na staro (prilagodjavanje 2 - 3 dana).

nego, do kad ja smem da pisem na ovoj temi:
do septembra, kad krecemo u skolu, ili do januara kad punimo sedam godinica :think::lol:
 
Evo, i ja da učlanim moje starije dete, tj. što bih ja rekla - prvorodjeno žensko, na ovu temu.
Pet godina punih, taman tema za nju :)

Nego, uskoro, vrrrrrlo uskoro, biće me bre, na sve tri teme. :lol:
Mic je na ovoj temi, Kića još uvek na 1-3, a blizanci će ići na 0-12. :lol:
Što bi rek'o moj muž - širimo se k'o epidemija... :whistling:
:lol:
 
Ova moja zvečka me danas toliko iznervirala da nemam pojma šta da radim. Ima 4 godine, vrlo je komunikativna, što u ovom slučaju nije dobro. Na dečijem igralištu prišla čoveku (koji je čuvao verovatno unuče) pričala sa njim, zvala ga da je gleda kako se penje na tobogan, čak ga i za ruku vukla dok sam ja došla do nje. Lepo joj objasnim da ne može da priča sa ljudima koje ne poznaje jer mogu da je odvedu od mame i tate i da je nikad više ne vidimo, da mogu i da je zatvore u strašnu sobu... Ok, kao shvatila je, igra se sa drugom decom, i u momentu kad je mislila da je ne gledam, vidim, da priča opet sa tim čovekom. Ja je opet pozovem, a ona sva važna dođe i kaže "E sad ga poznajem, pitala sam ga kako se zove, zove se Imre, pa mogu da pričam sa njim"
Kako da se postavim u takvim situacijama ?
 

Back
Top